Plezanje po lestvi

TYASHY · 1945

TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
: 12 Junij 2009, 13:54:54
Oj!
Midva sva se lotila tega trikca...
Zgleda nekako Tako..
A ga je še kdo drug probal naučit? +Rabim nasvet, ko lestev leži na tleh gre Jon z zadnjima dvema tačkama na stran(ne na tiste letvice ko se pleza, tam kjer se letvice držijo) in ne napreduje v tri tačke na lestvi... Če pa ne klikam za dve tačke pa rata zafrustriran in mu je brezveze in gre stran...
Lp, Tjaša



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 12 Junij 2009, 14:18:21
Živjo,

mi lestev večinoma začnemo učiti kar na standardni reševalski lestvi z veeeliko potrpljenja in pomočniki ;D Nekateri psi rabijo malo ponovitev (menda so tudi taki, ki sami obvladajo lestev po dveh ponovitvah), večina pa rabi vodnika, ki psa podpira s spodnje strani, da slučajno ne pade dol in 2-4 ljudi, ki premikajo tace. Eden od teh ljudi psa še hvali in nagrajuje, odvisno od psa, 100 psov, 100 načinov ;D Psi začenjo potem počasi sami uporabljati svoje tace (ponavadi najprej prve in nato zadnje) in rabijo vedno manj pomoči, na koncu pa že sami obvladajo hojo po lestvi.

Pri takih ful navpičnih lestvah je, kot sem opazila, tehnika malo drugačna. Psi ne stopijo na prečke, ampak sprednje noge zahaklajo zanje in se dvignejo višje.

Gotovo je še kakšen način učenja lestve, kar pa prepuščam drugim :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 Junij 2009, 14:28:28
Mi smo začeli z lestvijo na tleh in najprej psa naklikali, da je stopal gor in se slučajno ni udaril ali padel dol kar bi lahko pomenilo strah.
Ko je to znal smo počasi dvigovali. V društvih imajo ponavadi takšno po kateri se mora najprej malo povzpeti potem je pa ravno. Moja hodi gor ko "po jajcih" ::), nekateri grejo pa lepo, sploh ne zgleda da hodijo po lojtri  ;D.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 12 Junij 2009, 14:30:31
Oj!
Super, hvala :) Midva sva zaenkrat šla tako kot Doro, če ne bo šlo bomo pa tako sprobali!
Hvala še enkrat obema!
Lp, Tjaša