Kako privaditi kužka na muce/muce na kužka

Lissa · 1939

Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Pozdravljeni!

Pred nekaj dnevi se je naša družina povečala še za enega družinskega člana. V naš dom je prišel 4-mesečni kužek pasme Cavalier King Charles Spaniel. Pri nas pa živita tudi dva muca stara 3 in 1 leto. Sedaj pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje z privajanjem mačkov na psa. Naša muca se namreč kužka bojita, kužek pa bi se rad z njima le igral. Včasih tudi zalaja, a ga hitro utišamo. Nekajkrat na dan damo muca in kužka v isto sobo. Muca ponavadi skočita na posteljo, kuža pa se postavi na zadnje noge ob robu postelje in ju opazuje. Če se jima preveč približa zapihata. Danes se jima je že malo bolj približal, pa muca celo nista pihala. Seveda sem ga imela v naročju. Vedno zelo pazim, da ga muci ne bi opraskali, saj se zavedam da ga lahko poškodujeta. Muci še bolj crkljamo kot prej in jim poskušamo dopovedati, da imamo vse enako radi (z božanjem, priboljški). Kaj bi še svetovali? Kako ste vi privadili vaše živalice, da se razumejo?
Najlepša hvala za odgovor.
Lp
Lissa


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 12 Februar 2010, 07:58:30
Muce spusti k psu ko bo spal. Tako ne bo vsiljiv in se ga muce ne bojo ustrašle. Če ne bo pa čas prinesel svoje.

Lp


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 Februar 2010, 09:07:09
Jaz tudi mislim da jim moraš predvsem dat malo več časa.



Nelči

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 Februar 2010, 19:14:33
Tudi pri nas smo pred slabim mesecem dobili novega pasjega člana in imamo doma mačkona starega 4 leta in je verjetn najbolj plašen maček kar jih obstaja ( še vetra se boji) ampak, jih nič ne silimo skupaj, če se srečata se srečata ampak ni nikakršnih izgredov. Tako da pusti jih, se bosta že sama dva navadila in sporazumela. Pri nas je iz dneva v dan lažje.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 18 Februar 2010, 05:48:41
V kratkem imam namen Dino vzeti s sabo domov. Problem je,da ni ravno navdušena nad mački,tam pa trenutno živijo 4 mački. Kako jo navaditi na njih? Če že ne bo šlo,da bi jih 'imela rada',pa vsaj,da jih pusti pri miru in ne laja na njih.

...sledi svojim sanjam