cistitis??

Gost · 5723

mika-nelly

  • Gost
: 09 Julij 2009, 20:36:53
lepo pozdravljeni... 

eto, pripetilo se je nam tudi, vnetje mehurja namreč. nelly je imela hudo vnetje, prisotnost bakterij, levkocitov in krvi v urinu, brez vročine, dobila je 3 inekcije( sinulox, nekaj proti bolečinam in krčem) in synulox tablete za 10 dni, stanje se je izboljšalo.

nato pa po šesti dneh, enako, še hujše.  psica je zjutraj bruhala in se polulala v stanovanje. splošnih znakov prizadetosti ni kazala, bila je vesela...šla je večkrat na vodo, v roku 15 min, najmanj 5x. takoj sem ji vzela urin in zmerila vročino, imela je 39,4.  na veterini smo dobile primotren, 1tab/12 ur.

danes ga jemlje že 4 dan, zdej na sprehodu je tudi večkrat lulala...vročina, sicer ni realna, ker je bila razgreta od sprehoda 39,2...
jutri grem še enkrat nest urin na test, zmerila bom tudi vročino, pred sprehodom...

zanima me zaradi česa to pride pri psu, pa zdej, ko je takšno vreme, po zimi ni imela nikoli problemov...

kaj bomo če antibiotik nebo zagrabil...

upam da mi boste znali svetoval, ali pa vsaj potolažit, ker sem čisto že izčrpana...
hvala vnaprej za bilokakšen odgovor



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 09 Julij 2009, 20:59:36
To boste pozdravili, ampak nikakor ne morem razumeti, zakaj veterinarji kar tjavendan za takšna vnetja predpisujejo synulox, ki od vseh antibiotikov najmanj primejo pri težavah z mahurjem. Poleg vsega ima lahko tudi pesek ali kristalčke, kar pa se samo z antibiotiki ne bo pozdravilo. Jaz imam s takimi težavami zelo dobre izkušnje s Cefa-cure antibiotiki, ampak kura mora trajati vsaj tri tedne.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 09 Julij 2009, 22:41:47
Midve sva dobili pri vnetem mehurju Enroxil. Po treh tednih je bila kot nova ;)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #3 : 09 Julij 2009, 23:01:28
To boste pozdravili, ampak nikakor ne morem razumeti, zakaj veterinarji kar tjavendan za takšna vnetja predpisujejo synulox, ki od vseh antibiotikov najmanj primejo pri težavah z mahurjem. Poleg vsega ima lahko tudi pesek ali kristalčke, kar pa se samo z antibiotiki ne bo pozdravilo. Jaz imam s takimi težavami zelo dobre izkušnje s Cefa-cure antibiotiki, ampak kura mora trajati vsaj tri tedne.

Še dobro da berem forume, da se kaj novega naučim >:D :-X. Tale izjava pa je... :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #4 : 10 Julij 2009, 20:42:10
danes zjutraj sem še nesla urin na pregled, krvi v urinu več ni, beljakovine in levkociti pa so še, v torek gremo še enkrat, pol bomo pa videli kako naprej.
kupila sem ji še tabletke od brusnic, mislim da ji nemorejo škodit.

moje mnenje je tudi, da bi mogla že prvič dobit močnejši antibiotik, ker sem synulox dobila, ko je maček imel prehlad in posledično kihal...no nevem, zavedam pa se da ni dobro takoj dat nekaj zelo močnega...upam samo da bo vse OK in da tole spravimo v red.

je pa prvič zelo dobro skrivala vnetje, da nisem niti pogruntala, dokler ni bilo že res hudo...urin je imela zelo smrdeč in zelenkasto obarvan, moten...zdej je bil urin normalne rumene barve, samo malenkost moten...in bila sem in bom v nadaljne bolj pozorna, ker so tele zadeve res zahrbtne...



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #5 : 14 Julij 2009, 08:20:12
evo nas od veterinara...

urin sem ji vzela zjutraj ¨na tešče¨ - ima še zmeraj prisotne beljakovine v urinu...dobila je antibiotik še za 10 dni...

joj, ma nevem no, upam samo da ni kaj z ledvicami narobe in da bo tole pomagalo...na atb je že 9 dan...


a je mogoče še kdo imel podoben primer,ker kot je meni znano ,proteini v urinu lahko pomenijo okvaro ledvic  :(