kliker

ninci · 291187

silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #270 : 06 December 2007, 14:01:18
Jaz sem pa danes dobila rumen kliker v obliki kosti  :)



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #271 : 07 December 2007, 23:20:03
Če koga zanima:

No... Nina vas je malo držala v napetosti glede tega kaj lahko pričakujete v prihodnji pošiljki ... jaz pa ne morem bit tak ;)

Verjetno bomo dobili I-click in Click&Play pa tudi še kakšna igračka se bo našla ;)

Lp, Črt

              Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #272 : 08 December 2007, 07:16:11
No fajn, dajte mi potem še Karen Pryor's Choice Treat Bag zrihtat, pliz  :)


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #273 : 08 December 2007, 08:31:14
To pa pros Črta in Nina (to je Črtov citat iz teme Pasji.net)



                 Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #274 : 08 December 2007, 08:51:45
No fajn, dajte mi potem še Karen Pryor's Choice Treat Bag zrihtat, pliz  :)

Če pa hočeš to naročit, pa naročila zbira, kot že veš jenny3. :)


          Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #275 : 08 December 2007, 09:18:01
ja zdaj sporočite, kdo bi naročil  iz http://www.clickertraining.com , jaz sem zaenkrat še za naročilo( že zaradi knjig pa tega ko imajo tam...)

aja, pa če ste naročili, pa zdaj nabi vzeli, mi prosim to sporočite ;) da ne bom koga preveč štela... :D

lp


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #276 : 08 December 2007, 09:46:42
To pa pros Črta in Nina (to je Črtov citat iz teme Pasji.net)
                 Lp, Nina & Topla

Saj sem pisala njima, Nina ::) Sem opazila, da je citat ja ;)

Jenny3 in ostali, kdor se bo prvi lotil naročevati:

i-Click + wristband + Karen Pryor's Choice Treat Bag  - moje naročilo


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #277 : 08 December 2007, 09:53:12
jaz mislim naročit ta teden... nekje konec tedna ;)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #278 : 08 December 2007, 11:01:48
jenny3 jest ti u kratkem sporočim koliko, ok ? (ta vikend dobiš naročilo)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #279 : 09 December 2007, 21:19:23
Mene pa ni potrebno šteti zraven,bom kar potem na pasji.net vzela.Do takrat pa bo ta star čist ok.
Vseeno zahvala za trud... :)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #280 : 09 December 2007, 21:21:07
Jenny, moje naročilo več ne velja. Že mam kliker. :P



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #281 : 09 December 2007, 22:08:11
Saj sem pisala njima, Nina ::) Sem opazila, da je citat ja ;)

Jenny3 in ostali, kdor se bo prvi lotil naročevati:

i-Click + wristband + Karen Pryor's Choice Treat Bag  - moje naročilo

Zaenkrat imamo info samo za I-click in igračo Click&Play, ostalo boste zaenkrat morali naročevati drugje  :-[

Lp, Črt



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #282 : 10 December 2007, 21:13:54
trigi a I-click boste meli 100% ?


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #283 : 11 December 2007, 09:06:02
Hheheh ... dobro vprašanje ... 100% ga bomo imeli ko bo prispel paket ... do takrat pa se lahko samo zanašam na obljube uvoznika.

Lp, Črt



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #284 : 11 December 2007, 11:23:49
Yenny3,

Ali naročilo za klikerje še vedno velja( poslano na ZS)?



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #285 : 11 December 2007, 18:33:26
oki trigi, samo spašujem  ::) bom jest pol rajši pri vama naročila kliker čez ene pol leta, zdej bom pa kar pri Zali  ::)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #286 : 11 December 2007, 20:32:42
ja velja ;) ker je naročil še vedno dovolj ;) naročila bom pa še ta teden, tako da se hitro zmislite, če kdo še kaj rabi ;)


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #287 : 14 December 2007, 23:34:19
Je že kdo videl to zadevo  ???...Tipo kliker...Ne razumem pa čisto kako naj bi se uporabljal...(mogoče sem samo jaz malo zadaj... ??? :-[)

http://www.youtube.com/watch?v=eDyrJfIxBEk



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #288 : 15 December 2007, 05:35:30
Ufa tak kliker bi pa takoj imela :D Ma samo zakaj vedno je predstava tega samo z ovčarji ??? No ja če kdo ve kje se tak kliker dobi, pa naj tukaj napiše :)

lp


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #289 : 17 December 2007, 11:08:29
Zame to ni kliker ampak piskajoči target.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #290 : 17 December 2007, 12:28:39
Zame to ni kliker ampak piskajoči target.


se stinjam. kliker bi lahko bil poleg tega.
ne razumem sicer čist doro zakaj naj bi target piskal- ampak O.K.naj bo , pač piska- recimo da bi to koristnost odkrila,če bi s tem delala. oz najbrž zato,da ga potem daš pod obleko in je to vmesna stopnja pred pred brez tega pripomočka.
By the way se mi pa zdi , da psa učiš obremenjevanja vodnika (rinjenje in škljocanje z zobmi po obleki) s takim pripetim targetingom. Jaz sem čist zadost pogrizena že itak  :P
Pa seveda uporabno samo za ravno prav veike pse  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #291 : 17 December 2007, 12:34:04
Pa seveda uporabno samo za ravno prav veike pse  ;).

Če ne si pa okoli gležnja montiraš :P




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #292 : 17 December 2007, 12:45:11
se stinjam. kliker bi lahko bil poleg tega.
ne razumem sicer čist doro zakaj naj bi target piskal- ampak O.K.naj bo , pač piska- recimo da bi to koristnost odkrila,če bi s tem delala. oz najbrž zato,da ga potem daš pod obleko in je to vmesna stopnja pred pred brez tega pripomočka.
By the way se mi pa zdi , da psa učiš obremenjevanja vodnika (rinjenje in škljocanje z zobmi po obleki) s takim pripetim targetingom. Jaz sem čist zadost pogrizena že itak  :P
Pa seveda uporabno samo za ravno prav veike pse  ;).

Meni se zdi uporabno, ampak mi ne paše v koncept klikanja (oz. ga ne znam umestiti oz. se mi zdi vprašljivo, kako bi nanj odreagiral naklikan pes). Če že pa predvsem kot telesni target (s čimer bi se izognili tudi obremenjevanju lastnika). Me pa zanima, če gre tu za delo z naklikanimi psi?

Doro, lahko prosim objaviš še stran, kjer se ta filmček nahaja (da bo lažje vse skupaj postaviti v kontekst)?


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #293 : 17 December 2007, 12:53:07
Meni se zdi uporabno, ampak mi ne paše v koncept klikanja (oz. ga ne znam umestiti oz. se mi zdi vprašljivo, kako bi nanj odreagiral naklikan pes). Če že pa predvsem kot telesni target (s čimer bi se izognili tudi obremenjevanju lastnika). Me pa zanima, če gre tu za delo z naklikanimi psi?
zakaj ti ne paše v koncept klikanja?
Saj se slednje targetu tud naklika. Jaz tu ne vidim problema.
sem pa opazila,da tule ne sledijo konceptu klikanja ne tako ne tako. (ne klikajo niti  ne nagradijo psa po vsakem pisku,če naj bi pisk zamenjal klik) tako da težko ocenim,  kaj sicer s posnetimi psi počnejo.
Meni nekako bolj leži stik oči na oči , kakor na nek target. Če ne drugega , jih imaš vedno seboj  :P . Je pa zadeva vsekakor zanimiva za FCI obedience, kjer mora vodnik strmet nekam v daljavo  :D
vsekaor je največja nezamenljiva vrednost tega izdelka dobiček trgovin  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #294 : 17 December 2007, 13:00:43
Pa seveda uporabno samo za ravno prav veike pse  ;).

Ideja v duhu 'produktivni ponedeljki' - za manjše pa si namestiš podvezico na ustrezni višini  8) :P. Si predstavljate take treninge?  :o :D

Sicer se pa strinjam, če že dodelaš tak mega targeting, ne vem, zakaj ga ne bi naredil na oči namesto na malo škatlico (mogoče pa s tem lažje dobiš lepo pozicijo brez hoje v klin, to je edina korist tega, kar mi pade na pamet)...



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #295 : 17 December 2007, 13:04:51
sem pa opazila,da tule ne sledijo konceptu klikanja ne tako ne tako. (ne klikajo niti  ne nagradijo psa po vsakem pisku,če naj bi pisk zamenjal klik) tako da težko ocenim,  kaj sicer s posnetimi psi počnejo.

To je tisto, kar meni ne paše v koncept. Delam s klikerjem, uporabljam target, pa mi to kar oni delajo ne paše nikamor. Mogoče sem malo hecno napisala.

Target, ki oddaja zvoje mi kot tak ne paše nikamor. Sprašujem se, če bi se dalo kljub piskanju klikat.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #296 : 17 December 2007, 15:02:51
To je tisto, kar meni ne paše v koncept. Delam s klikerjem, uporabljam target, pa mi to kar oni delajo ne paše nikamor. Mogoče sem malo hecno napisala.

Target, ki oddaja zvoje mi kot tak ne paše nikamor. Sprašujem se, če bi se dalo kljub piskanju klikat.
če bi jaz tako delala stem , bi klikala piskanje, ja, vrednost piskanja vidim samo kot nevidni target.
Vseeno ne vidim poante v grizenju :-\. Meni se zdi bolje samo dotik s smrčkom,tud če si namontiraš target-( by the waxy target kot podvezica bi pes zastal in skočil in zastal in skočil kot se posamezna noga premika  :o) ,v tem primeru itak ne rabiš piskanja.
Je pa to isto kot so še pred 20 leti nosili klobaso pod pazduho  ;) samo da se ni tako imenitno poduhovljeno  slišalo  ;D. Pač nek pripomoček v keterega pes strmi ali se ga dotika  sem ter tja.Težavnost (kot vedno) nastopi s trajanjem enakomernosti gibanja  in koncentracije psa brez potrditve in je itak ni v tem kaj imaš ali nimaš za začetke razjasnit ;). Je pa fensi  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #297 : 17 December 2007, 15:08:21
Meni se bolj zdi, da je tisto piskanje oz. brenčanje kot nekak KGS (Keep it Going Signal), ki psu napoveduje, da je na pravi poti do nagrade.. Ne vem pa, ce dobi pes potem pred nagrado kako potrditev, besedico ali klik?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #298 : 17 December 2007, 15:13:23
Meni se bolj zdi, da je tisto piskanje oz. brenčanje kot nekak KGS (Keep it Going Signal), ki psu napoveduje, da je na pravi poti do nagrade.. Ne vem pa, ce dobi pes potem pred nagrado kako potrditev, besedico ali klik?
ja nekaj godejo vse sorte, brez reda in logike  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #299 : 18 December 2007, 08:17:49
Ideja v duhu 'produktivni ponedeljki' - za manjše pa si namestiš podvezico na ustrezni višini  8)

Pa ja. Noge se pa bolj premikajo kot pas  ::)

Nasplošno, kaj sploh bi lahko uporabil pri majhnih psih?  Karkoli, povezano z dotikanjem malo težje pride v poštev. Ker se noga med korakom premika pred in za psa, tako kot je že bilo napisano, bi potem pes zastajal in sakal.  Prav tako ne moreš uporabljat roke, ker je pes prenizko. Nasplošno ne vem, kako bi drugače zmotivirala psa, ki ga najbolj zanima vohljanje po tleh, da me gleda v oči, drugače kot da mu sir kažem. Ali kaj podobno slastnega.

Saj, če ve, da imam nekje kak sir, mi ga niti ni več treba kazat, hvala bogu, to imama midva že narihtano. Ampak tako v splošnem me zanima, kaj naredit v takem primeru?  Take zadeve ne pridejo v poštev, to je jasno.   Kliker je pač tako, če nekaj časa lepo hodi in zadržujem klik, se hitro naveliča. Če pa uporabljam nagrado vsake 10 korakov... je pa hudo nepraktično, ker navsezadnje na tekmah hrana odpade.   Pozornost pri nama še mal šepa, gleda me kakor kdaj - včasih 10min skupaj, drugič samo nekaj korakov...

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/