kliker

ninci · 291196

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #300 : 18 December 2007, 08:51:53
Saj, če ve, da imam nekje kak sir, mi ga niti ni več treba kazat, hvala bogu, to imama midva že narihtano. Ampak tako v splošnem me zanima, kaj naredit v takem primeru?  Take zadeve ne pridejo v poštev, to je jasno.   Kliker je pač tako, če nekaj časa lepo hodi in zadržujem klik, se hitro naveliča. Če pa uporabljam nagrado vsake 10 korakov... je pa hudo nepraktično, ker navsezadnje na tekmah hrana odpade.   Pozornost pri nama še mal šepa, gleda me kakor kdaj - včasih 10min skupaj, drugič samo nekaj korakov...
Ja saj je prav nastavljeno- samo pes ne sme vedet kdaj imaš nagrado, klikaš gledanje v oči.
Vse ostalo je kalsika- kot rečeno nastopijo težave pri podaljševanju in enakomernosti vaje. Telim s piskajočo žogico na boku ne bo glede tega čist nič prihranjeno. Nasprotno  ;). Več ko maš fansi ripomočkov, težje se jih je losat  :P
V taki fazi ,kot jo imaš ti Jana* mislim ,da je čas za korekcije  :-[. Če pes res razume , da te mora gledat v oči in ne v sir  ;) in če večkrat zdrži dolgo časa.
jaz bi na trenigih večinoma le klikala dovolj pogosto,da je pes v večini uspešen. Potem pa, če pogleda stran. se obrni in steči stran ali ga bockni s prstom  in odskoči , ali   eustavi  ali zavij - karkoli da ga zaj  ;), potem ko se spet stabilizira klikni in nagraga, bolj živahna- če se igra igra raje kot hrana po korekciji.
Lahko daš gor tud vrvico in ko pes pogled stran se ustaviš in napneš vrvico- brez besede- ko spet  pogleda klik.
V glavnem , nastopil je čas, da pes dojame,da je gledanje tudi obveza , ne samo po lastni izbiri. Pri korekcijah izberi stil ,ki tvojemu psi najbolj paše- to moraš probat sama kaj mu leži in pazi,da ne zavzamejo več kot 10-20 % dela.Večino podlajšaevanja moraš še vedno dobit z variranjem časa do klika

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #301 : 18 December 2007, 09:05:11
target stick je zelo priročna zadevica za male pse.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #302 : 18 December 2007, 09:27:26
target stick je zelo priročna zadevica za male pse.

Sem glih hotla napisat. V bistvu imaš podaljšano roko ;D



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #303 : 18 December 2007, 12:47:08
Pa ne, da me je kdo vzel resno z idejo o podvezici? Si kdo predstavlja kakega Kovača s podvezico na nogi?  :D :D :D Bila je seveda šala, sploh pa kot rečeno - če se že spraviš izdelat tak fenomenalen Poleg, potem je isti đavo, a ga narediš na oči ali pa na targeting na kontakt, a ni?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #304 : 18 December 2007, 12:51:38
Pa ne, da me je kdo vzel resno z idejo o podvezici? Si kdo predstavlja kakega Kovača s podvezico na nogi?  :D :D :D Bila je seveda šala, sploh pa kot rečeno - če se že spraviš izdelat tak fenomenalen Poleg, potem je isti đavo, a ga narediš na oči ali pa na targeting na kontakt, a ni?
a veš zakaj ni  :P ?
Ker ti nekateri (skoraj vsi IPO) sodniki odbijejo, če se pes naslanja nate  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #305 : 18 December 2007, 20:28:58
Ja saj je prav nastavljeno- samo pes ne sme vedet kdaj imaš nagrado, klikaš gledanje v oči.
Vse ostalo je kalsika- kot rečeno nastopijo težave pri podaljševanju in enakomernosti vaje. Telim s piskajočo žogico na boku ne bo glede tega čist nič prihranjeno. Nasprotno  ;). Več ko maš fansi ripomočkov, težje se jih je losat  :P
V taki fazi ,kot jo imaš ti Jana* mislim ,da je čas za korekcije  :-[. Če pes res razume , da te mora gledat v oči in ne v sir  ;) in če večkrat zdrži dolgo časa.
jaz bi na trenigih večinoma le klikala dovolj pogosto,da je pes v večini uspešen. Potem pa, če pogleda stran. se obrni in steči stran ali ga bockni s prstom  in odskoči , ali   eustavi  ali zavij - karkoli da ga zaj  ;), potem ko se spet stabilizira klikni in nagraga, bolj živahna- če se igra igra raje kot hrana po korekciji.
Lahko daš gor tud vrvico in ko pes pogled stran se ustaviš in napneš vrvico- brez besede- ko spet  pogleda klik.
V glavnem , nastopil je čas, da pes dojame,da je gledanje tudi obveza , ne samo po lastni izbiri. Pri korekcijah izberi stil ,ki tvojemu psi najbolj paše- to moraš probat sama kaj mu leži in pazi,da ne zavzamejo več kot 10-20 % dela.Večino podlajšaevanja moraš še vedno dobit z variranjem časa do klika

Ok lepo po vrsti. Ja Tery razume, da mora gledati mene v oči in ne v sir, ki ga imam običajno skritega v roki, če lepo dela ga dam v žep in imam prazne roke. Ampak to gre dokler sir lepo počasi priteka njemu v gobec  8)     recimo danes sem izkoristila čudovito stvar - dobila sma tisto za žvečenje in je bilo dovolj da sem mu enkrat pokazala kaj imam potem pa spravila v žep, pa je naredil 10minutno vajo prilepljen na mene v oči.  Včasih se mu da  8)  Hm...  To bi lahko celo izkoristila  ???  Da ga navadim na eno slastno nagrado na koncu?   Res je bil nenormalno pozoren.

Kazen.. hm..  tisto s karkoli da ga zaj  :) pa ni tk slaba ideja, bom poskušala z obrati v desno, tiste sfali če me ne gleda. Potem pa se bo verjetno malo vrvica napela.  Hrano ima raje kot igro. Pravzaprav še igro dela za hrano  ::)   tako sma sicer delala že enkrat ampak ni bilo ekstra učinkovito, mogoče se bom tokrat lotla malenkost drugače. Poskusit ni greh  :)



aja, Bambi, saj te nisem vzela resno  ;)  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #306 : 21 December 2007, 11:06:35
jana, kje si našla kakšno kazen? govorim o korekciji. Vrvico potreseš, ali pocukaš na krtko- tolk da opazi , ali potegneš za dlako s prsti, ali pa ga mal suneš s prstom- še najbolje, da vsakič kaj drugega. lahko mu tud na nogo stopiš  ;).
Vsekakor ne grobo- pač pa kot opozorilo, kot ti npr nekomu nekaj govorš, ša te ne sliši- se ga dotakneš "hej ,a slišiš?" sistem :), v glavnem opozarjaš da je teba bit z mislimi pri stvari.
To ni sistem za pse-začetnike, ampak ko nekdo dela že več kot eno leto- kot ti in pes zna- pri tebi se ve da zna, potem nastopi čas,da se uvede popravke na mestih ,kjer drugače ni uspelo podaljševat koncentracje (samo variranjem z časa in tipa  nagrade).
Moraš pa to počet z občutkom in ne pretiravat s temi "izsiljevanji" pozornosti.
Čist brez vsake korekcij se da do konca izdelat (z aposlušnost) samo pse, ki imajo tako mačan nagon, da jih lahko na ta račun nateguješ v nedogled. In pse,ki so tako mehki ,da je za njih že razočaran obraz vodnika in občasem NE večja katastrofa kot za druge brca v rit  ;)
Tvoj pes očitno ne sodi ne v prvo ,ne v drugo kategorijo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #307 : 21 December 2007, 13:58:59
Že neki cajta se ubadam s psom, ki ne pali na nič. Igra se ne, hrana ga ne gane, recimo da s kako poli lahko kliknem 3x, potem je pa že čisto nezainteresiran. Najboljša nagrada za njega bi bila, da ga po vsakem kliku spustim iz povodca, to bi pa pomenilo da ga vsaj en dan ne vidim več. Gre za 8letnega goniča, ki zna edino Sedi, nihče se nikoli ni intenzivno z njim ukvarjal in v vsakem trenutku išče priložnost za pobeg oz. gonjo.

Pa če delam z dvema psoma z istim klikerjem, sta lahko skupaj ko delam samo z enim, al drugega rajš umaknem?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #308 : 21 December 2007, 19:00:11
Morda bi začela v ograjenem prostoru, z visoko ograjo. Tam bi kliku sledilo odpetje s povodca, nasldnjič poli. Si poskusila delat pred obrokom?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #309 : 21 December 2007, 19:14:51
jana, kje si našla kakšno kazen? govorim o korekciji. Vrvico potreseš, ali pocukaš na krtko- tolk da opazi , ali potegneš za dlako s prsti, ali pa ga mal suneš s prstom- še najbolje, da vsakič kaj drugega. lahko mu tud na nogo stopiš  ;).
Vsekakor ne grobo- pač pa kot opozorilo, kot ti npr nekomu nekaj govorš, ša te ne sliši- se ga dotakneš "hej ,a slišiš?" sistem :), v glavnem opozarjaš da je teba bit z mislimi pri stvari.
To ni sistem za pse-začetnike, ampak ko nekdo dela že več kot eno leto- kot ti in pes zna- pri tebi se ve da zna, potem nastopi čas,da se uvede popravke na mestih ,kjer drugače ni uspelo podaljševat koncentracje (samo variranjem z časa in tipa  nagrade).
Moraš pa to počet z občutkom in ne pretiravat s temi "izsiljevanji" pozornosti.
Čist brez vsake korekcij se da do konca izdelat (z aposlušnost) samo pse, ki imajo tako mačan nagon, da jih lahko na ta račun nateguješ v nedogled. In pse,ki so tako mehki ,da je za njih že razočaran obraz vodnika in občasem NE večja katastrofa kot za druge brca v rit  ;)
Tvoj pes očitno ne sodi ne v prvo ,ne v drugo kategorijo.

Saj tako sem tudi sem mislisla  ;) ;D    itak je zdaj za Teryja dost če ga malo za dlako cuknem ko stran pogleda alpa neki čist no panic..   nisem sploh mela v mislih neke hude korekcije, ki tako ali tako že dolgo časa ni več potrebna, in bi v tem trenutku samo poslabšala njegovo delo, ker bi mi s kakim grobim nategovanjem vrvice po treh potegih že 'skup zlezel'. 

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #310 : 04 Januar 2008, 16:35:51
Bi kdo imel kliker v obliki kosti? Imam 3 odveč (ker imam nove od Karen :P) in nimam kam z njimi. Eden je rumen, drugi rdeč in tretji zelen :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #311 : 04 Januar 2008, 16:38:13
Jaz bi mela rdečega. :P



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #312 : 04 Januar 2008, 16:58:13
Jaz bi enega če lahko. Mi je zdajšnji dokončno odpovedal, nove še čakam (od Karen). :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #313 : 04 Januar 2008, 17:00:05
Ok dobita :)

Azu, a rabiš bolj glasnega ali tišjega? Zelen je ful glasen (meni preveč), rumen je manj in je v redu, rdeč je pa še tišji.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #314 : 04 Januar 2008, 17:04:40
Uuuu jaz bi pa najbolj glasnega, če bi se dalo ???. Moj peso namreč že malo slabše sliši.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #315 : 04 Januar 2008, 17:05:55
Oki, je šlo pa hitro  :o ;D

Se potem zmenimo na zs glede prevzema.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #316 : 04 Januar 2008, 17:06:43
Jaz bi mela najbolj tišjega, torej bo rdeči kar pravi. :)  A lahko po pošti pošlješ?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #317 : 04 Januar 2008, 18:56:12
Morda bi začela v ograjenem prostoru, z visoko ograjo. Tam bi kliku sledilo odpetje s povodca, nasldnjič poli. Si poskusila delat pred obrokom?

Sem zgrešila tole  :-[

Prav slabo nama gre. Ni zainteresiran. Doma si ga ne upam spustit, v garaži je stalno pri vratih stal ali scal po biločem  ::) So dnevi, ko je fejst lačen, jedu pa ne bi. In na sprehodu se parkrat ustavim, kliknem in on vzame, pol pa že gleda okrog. Delam to že 14 dni, pa še ni zakapiru. Sva šla celo v eno hišo, ki jo delajo. Sam beton okrog, čisto prazni prostori, on pa je seveda stalno v eno smer vlekel, gledal, vohal. 

Je pa opaznega čist mal napredka pri njegovem igranju, ga prime vsake tolk časa da bi mal skaku po men. Je pa zvite sorte in je že enkrat na tak način mal skakal, potem pa hitro bučo nazaj potegnu da bi se izmotal, ampak je bil na srečo na zateg  :)



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #318 : 04 Januar 2008, 23:28:04
Samo toliko, da boste vedeli ;)

naročilo za klikerje in druge stvari je bilo oddano kak teden nazaj, odgovora pa do sedaj še ni bilo...


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #319 : 05 Januar 2008, 03:01:37
Sem zgrešila tole  :-[

Prav slabo nama gre. Ni zainteresiran. Doma si ga ne upam spustit, v garaži je stalno pri vratih stal ali scal po biločem  ::) So dnevi, ko je fejst lačen, jedu pa ne bi. In na sprehodu se parkrat ustavim, kliknem in on vzame, pol pa že gleda okrog. Delam to že 14 dni, pa še ni zakapiru. Sva šla celo v eno hišo, ki jo delajo. Sam beton okrog, čisto prazni prostori, on pa je seveda stalno v eno smer vlekel, gledal, vohal. 

Je pa opaznega čist mal napredka pri njegovem igranju, ga prime vsake tolk časa da bi mal skaku po men. Je pa zvite sorte in je že enkrat na tak način mal skakal, potem pa hitro bučo nazaj potegnu da bi se izmotal, ampak je bil na srečo na zateg  :)

Nika, kako si pa začela? Mislim samo povezavo klik-hrana? Kaj uporabljaš za hrano, kako se igraš?


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #320 : 05 Januar 2008, 09:53:51
Sem zgrešila tole  :-[

Prav slabo nama gre. Ni zainteresiran. Doma si ga ne upam spustit, v garaži je stalno pri vratih stal ali scal po biločem  ::) So dnevi, ko je fejst lačen, jedu pa ne bi. In na sprehodu se parkrat ustavim, kliknem in on vzame, pol pa že gleda okrog. Delam to že 14 dni, pa še ni zakapiru. Sva šla celo v eno hišo, ki jo delajo. Sam beton okrog, čisto prazni prostori, on pa je seveda stalno v eno smer vlekel, gledal, vohal. 

Je pa opaznega čist mal napredka pri njegovem igranju, ga prime vsake tolk časa da bi mal skaku po men. Je pa zvite sorte in je že enkrat na tak način mal skakal, potem pa hitro bučo nazaj potegnu da bi se izmotal, ampak je bil na srečo na zateg  :)
Če hočeš vstrajati pri klikerju je na strani Silvije Trkman en članek ( http://www.silvia.trkman.net/Bu.htm ), kako je ona psa, ki ni imel nobene želje do dela naučila sprejemati kliker in hrano .... low-drive-dog-diet .....
Članek je bil mislim tudi na tem forumu seciran v temi Motivacija.

LP
Igor


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #321 : 05 Januar 2008, 16:14:48
Silvija je v bistvu sla po nacelu "konkurence", Nika pa ima mislim da samo enega psa....

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #322 : 05 Januar 2008, 16:35:10
Deluje tudi, če si sposodiš tujega psa.
Sicer pa mislim, da je pri Niki glavni problem ta, da je za psa povsem nezanimiva - enkrat je nekdo napisal, da moraš se potruditi in postati za psa bolj zanimiv kot svinjarija. Pes enostavni ni navajen, da bi z njo sodeloval. Sama bi se zadeve lotila tako, da bi za začetek skupaj s psom počela stvari ki ga zanimajo in jih rad počne že sam od sebe (ponavadi so to stvari, ki zahtevajo gibanje, pa kakšno iskanje - če se mu ne zdi vredno iskati igrač, mu lahko skrivaš priboljške in mu jih tudi po potrebi pomagaš poiskati...) vsak najmanjši uspeh pa nagradiš - lahko ga sicer tudi označiš s klikerjem če ravno hočeš - bistvo pa je, da narediš cirkus in psu pokažeš, kako si vesela. Če zraven dobi za nagrado še hrano ali igro, bo ščasoma začel to dojemati res kot nagrado in se mu bo zdelo vredno potruditi se zanjo celo če ne bo ravno lačen.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #323 : 05 Januar 2008, 18:38:38
Deluje tudi, če si sposodiš tujega psa.

Ni nujno ;) je pa to z nezanimivostjo res...

battito animale


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #324 : 05 Januar 2008, 19:44:48
Citiraj
Nika, kako si pa začela? Mislim samo povezavo klik-hrana? Kaj uporabljaš za hrano, kako se igraš?

Klik+nagrada in pohvala. V eni "seansi" lahko kliknem maksimum 3x, zanimanje pa upada iz minute v minuto. Hrana je ponavadi sir ali salama, z briketi sem samo enkrat poskusila, zgodi se pa tudi da pljune ven, karkoli mu pač dam. Igrava se sploh ne. Razne vlečke, žoge, cote in ostale premikajoče stvari niso zanimive, če niso žive. Sem poskusila s hrano v nogavici, pa bi ga interesirala le, če bi bila namesto hrane mačka  ::)

Citiraj
Silvija je v bistvu sla po nacelu "konkurence", Nika pa ima mislim da samo enega psa....

Ne gre se za mojega psa, ampak sosedovega  ;) Samo da mu Buda ne predstavlja nikakršne konkurence, posodo s hrano bi mu brez problema prepustil. Ker ni moj, ga tudi stradat ne morem

Citiraj
Sicer pa mislim, da je pri Niki glavni problem ta, da je za psa povsem nezanimiva - enkrat je nekdo napisal, da moraš se potruditi in postati za psa bolj zanimiv kot svinjarija. Pes enostavni ni navajen, da bi z njo sodeloval.

Res je, mislim da se mu ne bi moglo bolj frčkat za mene. Strašno je vesel, ko vidi da prihajam po njega, a že ko ga pripenjam na povodec vidi samo svet zunaj boksa. Vsak dan tečeva skupaj, samo da pes za nosom, jaz pa za njim. Pozabi, da sem priklopljena na njega.. Pa nikoli ni sodeloval s komerkoli. Na sprehod so ga peljali vsak dan 2x po 20min, da je opravil svoje, zdaj pa še to ne. Cele dneve je zaprt v boksu, blizu gozda, ki ga mami vsakič ko smrček dvigne in mu je res najpomembnejša stvar na svetu. Je že gonil in nič ne prekaša tega



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #325 : 05 Januar 2008, 21:13:54
Pes je popolnoma neizživet. Se mi je čudno zdelo, da bi bil Buda tak, če sta pa nardila Bb-H z mmm visokimi procenti. Kaj pa vprašanje lastnikom, če bi ga oddali, ker nimajo časa zanj in da to ni fer do psa?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #326 : 06 Januar 2008, 17:46:30
Nika, pri psu, ki ga izredno "moti" že prisotnost narave bi jaz začela z delom v oklju brez motenj. Način šolanja tu sploh nima veze, če mene vprašaš. Začela bi v kakšni garaži, kjer je malo več prostora, pa zaprto, sprehod bi sledil delu (kot nagrada). Pes se bo na hrano, igro... lažje osredotočil, če ga nič ne bo moglo zmotiti, pa še spustiš ga lahko (tako je ponavadi še najlažje delati).


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #327 : 06 Januar 2008, 19:21:06
Sem že poskusila v obeh naših garažah, pa kot rečeno stoji pri vratih al pa ščije. Drugih takih prostorov pa nimamo tule.

A mislite, da bo šlo, al ga raje kr mlatit začnem?  ::) Počasi se daleč pride..



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #328 : 06 Januar 2008, 19:28:32
Jaz bi ga najprej peljala na sprehod, da se izščije in nalaufa, potem se bo pa mogoče dalo tudi kaj narediti. Pa dejansko pri ignorantskem psu moraš začeti s tistimi stvarmi, ki jih že sam po sebi rad dela.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #329 : 06 Januar 2008, 19:31:41
Zakaj bi ga pa mlatit začela? Razen če spadaš med tiste, ki menijo, da eni klikajo, drugi pa mlatijo, vmes pa nič ni.

Razmišljala pa sem tudi o igri s kakšnim kosom krzna.