kliker

ninci · 291196

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #480 : 19 Julij 2009, 10:01:22
Meni je za delo najbolj všeč Goodiebag od Meiko, dovolj za priboljške in ključe, klikerjev imam toliko, da ne štejem več (v avtu, doma povsod kakšnega, da jih stalno ne iščem), za notri i-Click, pa tudi zunaj kadar delam na blizu, če pa na daljavo, potem vzamem kaj glasnejšega, recimo StarMark-ovega.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #481 : 20 Avgust 2009, 12:14:39
No, pa sem našla še en primeren kliker. Nobby je proizvajalec, kupla sem ga v MR. Petu za manj kot 2€, meni je dovolj glasen, tudi hiter je in nima drugega klika z zamudo, kot večina poceni klikerjev. Jaz imam trentno 4 klikerje-eden je tako presneto tih, da bi ga mogoče začela na hrčkih uporabljat :D, nastavljivi je narejen na tiho in je za v hiši, eneden je v Hurrtini torbi, drugi pa v škatli kjer so Binine reči. Se trudim, da jih ne porazgubim. Zdaj se mama uči klikat, ker bo jeseni ona šolala psico, žal nisem našla kaj primernega v LJ da bi lahko šla Bina zraven. To je šele zabavno, ker je ona moja MAMA in ni navajena, da JAZ NJO učim in ne obratno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #482 : 25 Avgust 2009, 14:43:11
Mogoče je že napisano, pa jaz nisem našla  :-[ em zanima me kako naj pri 16mesečni psički ZAČNEM uporabljati kliker? S katero vajo? Ker sem že čisto obupana.. da me spoh ne "šmirgla" ko kliknem  :) naučiti jo hočem da bo imela pozornost name.. pa mi nikakor ne uspe :-\

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #483 : 25 Avgust 2009, 16:22:52
Jap res je že napisano kako se začne s klikerjem. Klikaš KARKOLI želenega in nagrajuješ TAKOJ po kliku z nečim slastnim, ali z igro, odvisno. Ko ugotovi da kliku sledi nagrada, potem pa dalje.

Potem pač klikaš ko te gleda. In ko začne sama ponujate vedenje utrdiš in dvigneš kriterij, pazi  samo da vedno dvigneš kriterij toliko da je prb 80% uspešnost.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #484 : 26 Avgust 2009, 00:28:33
Ima kdo i-clicker, ki ga ne rabi oz. ne uporablja za prodati. V Sloveniji ga nimam nikjer za dobiti, iz tujine se mi pa ne splača naročati samo en kliker.


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #485 : 26 Avgust 2009, 00:43:37
Na začetku ne rabiš klikat nobenega posebnega vedenja - važno je samo, da kuža ugotovi, da kliku vedno sledi nagrada, tako kot je rekla čara. Pazi, da menjavaš svoj položaj in položaj psa. Saj boš videla, ko začne po kliku pričakovat nagrado, takrat greš šele naprej. Najprej rabiš met samo povezavo klik-nagrada, ker je to osnova za vse, kar sledi. Pa ne bit obupana, saj bo šlo ;) Važno je, da uživata ;D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #486 : 26 Avgust 2009, 07:33:09
Mogoče je že napisano, pa jaz nisem našla  :-[ em zanima me kako naj pri 16mesečni psički ZAČNEM uporabljati kliker? S katero vajo? Ker sem že čisto obupana.. da me spoh ne "šmirgla" ko kliknem  :) naučiti jo hočem da bo imela pozornost name.. pa mi nikakor ne uspe :-\
mogoče bi bilo najbolje, da bi začela s klikanjem, ko te pogleda. Ko gre dobro prilepiš povelje za pozornost. Kasneje bo zagotovo ob pričakovanju nagrade, ki je ne bo takoj, naredila kakšen gib.
Tega potem oblikuješ dalje. Za začetne vaje ne imej vnaprej plan kaj hočeš naučiš. Malo oblikuj in veži na neko povlje tisto, kar pač pes ponuja.
Pozornost in prvi dve ,tri vaje "kr neki", kar se ti pač zdi ljubko ali praktično, so osnova za začetek.
Pa po možnosti naj te prve vaje ne bodo preveč statične, ker za dobro delo  s klikerjem rabiš, da se pes giba, ponuja vse sorte,ne pa da se na začetku najprej nauči, da vztraja dolgo v posameznih pozicijah.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #487 : 26 Avgust 2009, 09:02:22
Ima kdo i-clicker, ki ga ne rabi oz. ne uporablja za prodati. V Sloveniji ga nimam nikjer za dobiti, iz tujine se mi pa ne splača naročati samo en kliker.
se pridružujem vprašanju ;D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #488 : 27 Avgust 2009, 16:21:55
Do nedavnega so jih imeli na canis.si.  Se splača preverjati vsake toliko časa če jih bodo še imeli.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #489 : 01 September 2009, 20:53:34
Kako nauciti "hiter" sedi s klikerjem? Sem lovila malo hitrejse usedanje kot ponavadi (ponavadi se useda zeeeloooo pocasi), ampak ocitno ne zgrunta kaj hocem. Recimo med hojo in tekom mi sedi po tanovem sploh ne dela vec  ??? >:(  Nimam pojma zakaj ne, ampak kar obstoji na mestu in gleda za mano  ::)

Ne vem kaj je s tem mojim psom. Pred poletjem je "pozabil" kako se prostor dela, sedaj sva tisto izboljsala (recimo), poleg sva popravila, pozornost tudi, sedaj me pa je*e s tem prokletim sedi  ::)  :-X A v nedeljo imava tekmo  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #490 : 01 September 2009, 20:58:18
Ovcka jaz sem to delala med igro. Ful sva se igrale, da je bila nakurjena, potem pa na hitro ukaz "sit" in klik, če je bil taprav sedi. Za počasen sedi ni bilo klika, ampak sva poskusili ponovno.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #491 : 02 September 2009, 09:08:52
S sedi v gibanju je tako,da bolj ko kompliciraš slabše je.
Obnese se zelo zmeren perfekcionizen  pri nekaterih psih pa je najbolje,da v hitrost vaje sedi v gibanju sploh ne vtikamo, če nočemo pridelat izgube vseh točk namesto samo kakšne .
Najboljše rezultate so do sedaj dali: pravilno vodenje , timing povelja, jasno izrečeno povelje, pazit na razpoloženje psa pred izvedbo (da ni zategnjen).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #492 : 02 September 2009, 09:58:41
Pri nas za hitre sedi in prostor deluje zelo močna motivacija v smislu nagrade, ki bo sledila. Kadar je motivacija izredno močna, se psica meče na tla tako, da se ji rit kar odbije od tal, ko jo trešči dol.  :D .. no, to izkoristiš in zvadiš oz. utrdiš tako, da na koncu klikaš samo še res željeno hitre odzive, ostalih pa ne.. ko pa enkrat, ob doslednosti preide v avtomatizem, bi pa moralo delovati na vsaj 90% tudi brez motivacije.

Ostali pogoji so še;
- kot je Deteljica napisala, pravi timing.. če je pes ravno stran pogledal (ali pa bil "z mislimi drugje"), ko si dala signal, seveda ne bo pravega uspeha
- razpoloženje psa (velikokrat odvisno od razpoloženja vodnika); tu je treba še posebej pazit, da se skušaš otresti tistega že vnaprej pričakovanega negativnega izida, ki te mori in mori tudi psa, ki se odziva na tvoje razpoloženje
- drža telesa; pri nas, med izvajanjem vaje sedi med poleg, že minimalen (za ljudi neopazen) pomik leve rame nazaj doseže večji učinek (ker je psica pač tako navajena)..

.. če imaš ti težave s sedi med tekom,.. je to lahko tudi zato, ker imaš tam čisto druge gibe in psu ne nakažeš, zvočno povelje pa ni utrjeno, ali pa zato, ker med tekom ne paziš na pravilen timing in psa s signalom tako presenetiš, da ga ne izvede (tudi ker ni poponoma utrjeno povelje oz. pes še ni razvil avtomatizma oz. podzavestne reakcije).



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #493 : 02 September 2009, 11:23:31
Ma ubistvu je cisto tako, kot je napisala deteljica. Prevec sem komplicirala, ker sem hotela hitrejse usedanje, in rezultat je neusedanje  ::) :-[ >:( Ker vcasih ko to sploh nisva vadila je lepo naredil sedi v gibanju/med tekom. Sedaj ga ne dela sploh.

Ocitno bomo spet zaceli z nule. Na novo naucit sedi, potem pa naprej..  ::)

Katastrofa.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #494 : 05 Oktober 2009, 14:56:10
Imam i-clickerje (moder, zelen, rdeč, črn) za 3 eur in zapestne spirale (modra, zelena (svetla), roza, črna, bela, rumena) za 2 eur.

Če kdo želi, ga lahko naroči na

[email protected]


LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -

_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #497 : 20 December 2009, 14:27:25
Je kdo v zadnjem času kupoval kaj v trgovini od Karen Pryor? Če je, me zanima koliko znaša poštnina do Slovenije.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #498 : 20 December 2009, 15:36:53
Ce bos kaj narocala, bi se ti pridruzila - bi vzela zalogo njenih (navadnih) klikerjev :)

battito animale


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #499 : 20 December 2009, 15:51:37
Ooooo :o, če boš mela še kaj placa bi tudi jaz ene dve malenkosti. Sem ravno včeraj gledala kaj bom naročila, pa nisem nikjer zasledila koliko bi bila poštnina.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #500 : 20 December 2009, 17:14:59
Ne preveliko vrednost naenkrat naročat da se vam ne bo zgodilo tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=8826.0



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #501 : 20 December 2009, 17:19:01
Sem mislila naročit nekaj klikerjev, ampak do te cene, da bi bilo pod vrednostjo, ki jo pri nas obdavčijo in carinijo. Pomoje se bolj splača, kot skupinski nakup.

Da paket ne bi prišel, me je pa ful skrbelo takrat, ko sem poskrbela za skupno naročilo na cozy critter. Sicer je bilo vse ok, samo je dolgo trajalo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #502 : 21 December 2009, 09:52:34
Ne preveliko vrednost naenkrat naročat da se vam ne bo zgodilo tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=8826.0

target a so pol nasli tvoj paket?

battito animale


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #503 : 21 December 2009, 13:30:32
ne, ga še zdaj ni in nič nisem mogla ukrenit.. sem potem naročila enaki zadevi na drugem naslovu in je prispela pošiljka v 10. dneh.



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #504 : 21 December 2009, 14:35:39
Ce bos kaj narocala, bi se ti pridruzila - bi vzela zalogo njenih (navadnih) klikerjev :)

jst bi target stick rabla  :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #505 : 21 December 2009, 14:40:46
Če bom kaj naročala bom potem najbrž na dogwise.com, kjer imajo enake klikerje :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #506 : 17 Januar 2010, 13:20:59
En zanimiv članek o delu s klikerjem in o shapingu :)


pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #507 : 31 Januar 2010, 13:44:24
Hey mene pa zanima kakšen sistem imate vi pri svojem psu, klikate vse obroke ali samo za nagrajevanje ostalo iz posode?

....Never Grow Up..


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #508 : 31 Januar 2010, 14:36:21
Jaz približno vem koliko bova čez dan poklikale, eno pest še mimogrede na sprehodih. Ostalo dobi v skledo kot obrok.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #509 : 31 Januar 2010, 16:07:35
Pri nama je odvisno od dneva. Obvezno vsak dan nekaj dobi v posodo, ker mu je jesti iz posode največja muka, ker se mu nič ne dogaja  ::) količina v posodi je pa pač odvisna od tega, koliko čez dan poklikava.