kliker

ninci · 291197

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #600 : 25 Julij 2010, 14:45:35
jaz bi se pridružila naročilu  :P  nekako potrebujem še enega, ker tegale vedno doma pozabim  :-[

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #601 : 25 Julij 2010, 14:46:23
Uh, jaz bi tudi enega takega  :o



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #602 : 25 Julij 2010, 14:50:04
Ja, kliker je tkao priročen da ga pozabiš...zato jih imam jaz kar na ključih od avta pa od hiše, pa na nekaj vrvicah in torbah...da je vedno kaj pri roki :P

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #603 : 25 Julij 2010, 16:17:45
Tocno te imajo tudi na Clean Run-u.

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #604 : 25 Julij 2010, 16:22:51
Če imajo samo 4 na zalogi, jaz ne bom naročala.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #605 : 26 Julij 2010, 15:07:00
http://traininglines.co.uk/smiley-face-clicker-570-0.html
Če bo kdo tu naročal, bi jaz tri Smiley Face Clickerje mela.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #606 : 06 Avgust 2010, 11:36:38
Midve sva začele klikati in je mala takoj poštekala za kaj se gre. Ko vidi kliker kar ponori in jo meče po zraku  >:D



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #607 : 06 Avgust 2010, 12:33:07
Midve sva začele klikati in je mala takoj poštekala za kaj se gre. Ko vidi kliker kar ponori in jo meče po zraku  >:D

Ne odgovarjam na citat, ampak sprašujem ostale;

Včasih je dobro "da je za akcijo" tudi ko ne vidi klikerja, a ne? Sploh pri psu, ki je s klikerjem že od začetka. Recimo jaz ki sem bolj pozabljive sorte ga včasih pozabim, ampak sem s psom začela klikat šele od njegovega 3-4 leta, pred tem z uporabo "clicker word", brez da bi za to vedela  xD Tako da mu Ja, Priden, tudi pove da je v pravi smeri.   :)  z novim psom bom seveda klikala že od začetka, in me zanima kako hitro uvesti clicker word za primere ko si brez klikerja v roki. Kako to uvesti? Besedo pred klikom, ob kliku, za klikom, morda čisto drugače...?
Označevanje vedenja pred nagrajevanjem z igračo - kliker, ali raje clicker word?

Druga stvar, ki jo hočem vprašati pa je, kako pri mladem psu (in tudi kasneje) spodbuditi voljo do dela, preden dejansko vidi kliker oz. priboljške?  Namreč ne bi rada zafrknila mladiča že v osnovi, da bi bil "aktiviran" samo ob pogledu na kliker.
Tukaj pripomorejo verjetno k temu tudi tile klikerji, ki jih je čara omenila (smiley face) - navsezadnje so dovolj majhni, da se sploh ne vidijo iz roke?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #608 : 06 Avgust 2010, 12:36:18
No, mogoče sem se narobe izrazila. Zaenkrat delamo doma, v mirnem okolju. Točno ve, da ko se dam na kolena na tla, da bova delale. Klikerja ji ne kažem, tako da ga ne vidi.
Tudi priboljškov ji ne kažem, imam tako male koščke, da jih skrijem lepo v dlan



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #609 : 06 Avgust 2010, 15:22:22
Ne odgovarjam na citat, ampak sprašujem ostale;

Včasih je dobro "da je za akcijo" tudi ko ne vidi klikerja, a ne? Sploh pri psu, ki je s klikerjem že od začetka. Recimo jaz ki sem bolj pozabljive sorte ga včasih pozabim, ampak sem s psom začela klikat šele od njegovega 3-4 leta, pred tem z uporabo "clicker word", brez da bi za to vedela  xD Tako da mu Ja, Priden, tudi pove da je v pravi smeri.   :)  z novim psom bom seveda klikala že od začetka, in me zanima kako hitro uvesti clicker word za primere ko si brez klikerja v roki. Kako to uvesti? Besedo pred klikom, ob kliku, za klikom, morda čisto drugače...?
Označevanje vedenja pred nagrajevanjem z igračo - kliker, ali raje clicker word?

Druga stvar, ki jo hočem vprašati pa je, kako pri mladem psu (in tudi kasneje) spodbuditi voljo do dela, preden dejansko vidi kliker oz. priboljške?  Namreč ne bi rada zafrknila mladiča že v osnovi, da bi bil "aktiviran" samo ob pogledu na kliker.
Tukaj pripomorejo verjetno k temu tudi tile klikerji, ki jih je čara omenila (smiley face) - navsezadnje so dovolj majhni, da se sploh ne vidijo iz roke?

Ce mene prasas, si lahko brez skrbi. Ni treba nic filozofirat, pes bo spoznal tvoje navdusenje in ga vzel kot klik, nagrado ali pa kot pripravo na nekaj vecjega ;) Vazen je ton tvojega glasu, ne beseda. In ga na to ni treba cisto nic posebej pripravljat. Vsak pes se bo normalno odzval ob navdusenem 'Ja', ga vzel kot potrditev, ga ne rabis nic postopoma uvajat s klikerjem ali bilo cem.
Isto pri igraci - izbira je tvoja, jaz vem, da nisem sposobna prevec komplicirat in mi je klik pred igraco odvec - saj ponavadi z igraco nagrajujem vaje z vec gibanja, niti mi ne gre hendlat igraco v eni in kliker v drugi roki in potem se mislit kaj naj zdaj vrzem; kliker uporabljam bolj za natancna vedenja, kjer rabis biti bolj dosleden in posledicno za nagrado hrano, saj mi ne spelje psa stran od sfokusiranega dogajanja.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #610 : 06 Avgust 2010, 15:49:31
Saj imaš prav, včasih čisto preveč kompliciram  :-[  ampak nekako nočem si dopustiti, da bi z novim psom karkoli storila tako narobe, da bo kasneje težje popravit.. Ker najbrž ne bom imela možnosti že takoj v prvem mesecu, ko bo doma, iti v malo pasjo šolo - glede na to da se tečaji navadno začnejo kasneje v poletju (avgust - KD Ilirija?, april bo najbrž prehiter), skušam o začetkih s klikerjem in mladičem zbrati čimveč pomembnih informacij. Ker na tem področju pa nimam izkušenj, s Teryjem sva začela uporabljati kliker, ko je bil star 3 leta in pol - tako sem njemu kliker predstavila skozi vaje, ki jih je že znal; kar s svežim mladičkom ne more delovati  ;D


še vedno pa me močno zanima tole:
Citiraj
..... z novim psom bom seveda klikala že od začetka, in me zanima kako hitro uvesti clicker word za primere ko si brez klikerja v roki. Kako to uvesti? Besedo pred klikom, ob kliku, za klikom, morda čisto drugače...?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #611 : 06 Avgust 2010, 16:57:13
jaz bi clicker word dodala ob kliku... sicer pa pes itak zelo hitro poveže kaj je tisto, kar pomeni, da prihaja nagrada, tako da se s tem niti nebi preveč obremenjevala :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #612 : 07 Avgust 2010, 10:22:03
Jana* sej si lahko ogledaš MŠ tečaje v jeseni-zakaj pa ne?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #613 : 07 Avgust 2010, 11:49:19
Jana* sej si lahko ogledaš MŠ tečaje v jeseni-zakaj pa ne?

Imam namen.  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #614 : 17 Avgust 2010, 11:30:25
Jaz bi rable ene 5 fajnih klikerjev-če bo kdo kje naročal-naj pove :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #615 : 15 Februar 2011, 15:23:03
mene pa zanima ali mogoče kdo ve za kakšno trgovino z večjo izbiro klikerjev, ki ni online? :)

namreč sama sem mela do zdaj takšen kliker - http://www.sklep.mampsa.pl/books/tresura_psa/3d_kliker.jpg - in sem ga zaradi določenih zdravstvenih težav precej težko pritiskala... iščem kliker s katerim je lažje za klikat... bi bilo fajn, če bi lahko sprobala, preden ga kupim :) se da mogoče te i-clickerje (ali kaj podobnega) dobiti in sprobati v kakšni trgovini? ima katera trgovina večjo izbiro klikerjev?

Bambi Beauty Butterfly


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #616 : 15 Februar 2011, 15:29:12
mene pa zanima ali mogoče kdo ve za kakšno trgovino z večjo izbiro klikerjev, ki ni online? :)

namreč sama sem mela do zdaj takšen kliker - http://www.sklep.mampsa.pl/books/tresura_psa/3d_kliker.jpg - in sem ga zaradi določenih zdravstvenih težav precej težko pritiskala... iščem kliker s katerim je lažje za klikat... bi bilo fajn, če bi lahko sprobala, preden ga kupim :) se da mogoče te i-clickerje (ali kaj podobnega) dobiti in sprobati v kakšni trgovini? ima katera trgovina večjo izbiro klikerjev?

Od kod pa si?



Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #617 : 15 Februar 2011, 17:53:03
Od kod pa si?

sem iz prekmurja, ampak študiram v ljubljani :) tako da kakšne trgovine na teh lokacijah bi bile fajn... ali pa avstrija (graz), bi bilo tudi ok :)

Bambi Beauty Butterfly


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #618 : 15 Februar 2011, 17:55:30
sem iz prekmurja, ampak študiram v ljubljani :) tako da kakšne trgovine na teh lokacijah bi bile fajn... ali pa avstrija (graz), bi bilo tudi ok :)

Tega imajo v Centru Lj. poleg magistrata v Princ Boutiqu -





Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #619 : 17 Februar 2011, 12:55:21
Jaz sem z mojo že uporabljala kliker pred prb. 2 mesecema in se je lepo navadila nanj. Potem pa sem na njega MALO pozabila pa sma včeraj spet malo začele in sma spet 'not padle' tako, da bova nadaljevali kar na tej poti ;).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #620 : 27 Februar 2011, 13:48:11
Tega imajo v Centru Lj. poleg magistrata v Princ Boutiqu -




hvala, bom šla pogledat :)

Bambi Beauty Butterfly


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #621 : 27 Junij 2011, 13:59:46


Imam eno vprašanje in sicer ali se da kje pri nas dobiti ta kliker: http://www.cleanrun.com/index.cfm?fuseaction=product.display&Product_ID=1551&ParentCat=57...sem ga zadnjič naročila tu, pa zdaj res nič drugega ne rabim, nad tem klikerjem sem pa res navdušena....





čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #622 : 27 Junij 2011, 14:03:16
Občasno ga imajo na canin-sport. TibiQ je pa rekla, da je blazno tih kliker.  ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #623 : 27 Junij 2011, 14:07:50

jaz z njim učim papije, pa se mi zdi fajn...čeprav bi ga uporabljala tudi za ostale..sem sprobala na Kiri, pa je kljub temu, da je na eno uho gluha slišala....pa praktičen je zaradi te gumice, si ga nataknem na sredinski prst, pa imam dobesedno roko fraj,.... ker kliker,pa hrana pa povodec po možnosti je zame že tumač :D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #624 : 27 Junij 2011, 14:11:38
Poznano. Zato imam povodec kar na tleh ali pa kar brez (no, sredi mesta to ni možno) in potem kombinirat povodec in kliker, v drugi roki priboljške...zoprnija.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #625 : 29 Junij 2011, 12:20:51
Ja tih je. Ne v smislu da ga pes ne bi slišal.. saj vemo da psi slišijo dosti bolje od nas. Je pa mogoče ravno zato malo bolj idealen za učit mladiče ali pse, ki se sicer bojijo zvoka klikerja.

Jaz sem ga kupila ker se mi je zdel zelo praktičen (za nataknit na prst), ampak sem potem ugotovila, da v bistvu ob vsej igri,.. niti ni tako praktičen, ker ko držiš igračo, lahko ponesreči še klikaš,.. Skratka ga sedaj ne uporabljam - imam rajši navaden kliker na tisto "telefonsko" zapestnico.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #626 : 29 Junij 2011, 12:31:43
Tudi karli je dal na police en fajn kliker-z zapesnico, in hitro klika. Podoben Starmarkovemu. Mislim da se mu reče qiuck click.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #627 : 11 September 2011, 19:46:12
Jaz učim psa, ki je naš ampak živi pri babici, vidim ga kakih štritikrat na teden, takrat se ves čas ukvarjam z njim. Sicer zanj skrbi dedek ki ga ne uči in tudi ne vadi z njim kaj dosti, kdo drug mu včasih kaj reče ampak ponavadi ne uboga, le z mano bolj intenzivno vadi. In pri njemu ima vsak drugačna pravila, se ne moremo poenotiti.  :-\ In jaz bi ga zelo rada učila s klikerjem, saj mislim da bi bil pri njegovi prevzgoji zelo uspešen. Sicer že vem kako to gre ker klikam mačke... :) Me pa zanima, če bi bil Dix preveč zmeden, če bi v vsa drugačna pravila uvedli še kliker ki bi ga uporabljali le parkrat na teden? Saj vem da se psom ko znajo za običajno vajo potem več ne klikne ampak se jih le pohvali...Ampak ali ne bi ko bi pri nekomu, ki klikerja ne bi uporabljal po dobro opravljeni vaji, za katero bi jaz še klikala pričakoval klika?  ::) Ga ne bi klikanje še dodatno zmedlo? Pa je boljše, da ga klikam le jaz in se na to navadi ali da še nekaj osebam to pokažem in ga tako učimo vsi? Bi bilo potem boljše ali bi bil zmeden, ker bi vsak delal malo po svoje, pa čeprav pravilno?  :)
Se opravičujem za toliko uprašanj ampak ne bi rada spet naredila napake...  :-[ :-[ :-[ :-[



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #628 : 12 September 2011, 12:50:45
V praksi psi te stvari sprejemajo veliko manj komplicirano kot mi pričakujemo.

Tako moja psica v bazen ve da ne sme iti in nikoli ne gre, pa ji tega ni treba posebej prepovedovat ob nobenem bazenu, medtem ko je pri vodi v naravi stvar čisto drugačna in z vsemi ostalimi zadevami je isto, čeprav po drugi strani pa ravno skozi doslednost in jasno določanje mej in pravil z naše strani, pripomoremo k večjem uspehu v posameznih primerih.

Skratka nobenega problema ni, če ti psu klikaš, nekdo drug ga pa uči drugače.

Bi bilo pa fino, če si prebereš malo več o "kliker-ju", namreč predvsem moraš ločevati kliker kot pripomoček od kliker filozofije in potem vedeti tudi, da je kliker filozofij nekako več in da to, kar počneš ti, ali pa kdorkoli, ki se pri psu poslužuje malo tega in malo onega, pravzaprav ne sledi čisto osnovnim pravilom.. To je sicer res popolnoma izbira vsakega posameznika, ampak je pa prav, da veš in ko boš vedela, ti bodo tudi odgovori na taka vprašanja kot je tole, bolj jasni.  ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #629 : 12 September 2011, 13:03:37

jaz bi pa rabila en kliker, ki je bolj naglas- tako za razdaljo- a ima kdo kakšno idejo, če obstajajo taki?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!