kliker

ninci · 291361

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #630 : 12 September 2011, 13:43:20
Piscalka namesto klikerja? (Piscalka se sicer uporablja ot povelje, pes pa jo slisi (bolj kot nas glas) na dalec, ko drvi z vec 10 km/h v visoki travi... Samo taki psi potem ne morejo uporabljati piscalke kot nagrade. Ce pa je pes ne pozna, pa morda?)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #631 : 12 September 2011, 14:03:37
ne bi piščalke, bi kliker, ampak ne vem če obstaja kakšen model ,ki je glasnejši

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #633 : 12 September 2011, 14:14:55
Citiraj
Bi bilo pa fino, če si prebereš malo več o "kliker-ju", namreč predvsem moraš ločevati kliker kot pripomoček od kliker filozofije in potem vedeti tudi, da je kliker filozofij nekako več in da to, kar počneš ti, ali pa kdorkoli, ki se pri psu poslužuje malo tega in malo onega, pravzaprav ne sledi čisto osnovnim pravilom.. To je sicer res popolnoma izbira vsakega posameznika, ampak je pa prav, da veš in ko boš vedela, ti bodo tudi odgovori na taka vprašanja kot je tole, bolj jasni.  Wink
Saj vem da ne vem vsega ampak o klikerju sem se že veliko pozanimala ker sem mislila svojega psa šolati z njim, pa tudi ko sem mačke začela sem vse preučila. Mogoče sem se malo nerodno izrazila.  :-[ :-\ Bom poskusila še enkrat prepričat druge da bi mi dovolili njega klikat in da verjetnone bo zmeden. Največji problem bo vsem dopovedat da ne smejo klikat kar za nič in se z njim igrat, ga bom mogla skrivat  ::) ::) ::) Upam da mi uspe! :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #634 : 12 September 2011, 15:37:51
Airedale - ti kar nič ne kompliciraj, preprosto klikaj psu kadar bo kaj prav naredil in vedno nagradi - za začetek je to vsa filozofija, ki jo potrebuješ. kadar nimaš klikerja, pa namesto njega uporabi besedo ja ali yes ali nekaj podobnega. Pes bo zelo hitro pokapiral. Kasneje se boš lahko tudi poglobila v filozofijo, če ti se ti bo ljubilo. Pa dobro pospravi  kliker, da se ne bodo drugi igrali z njim. Vsaj od začetka.
za glasne klikerje pa ne vem - bolj ko je navaden in trd, bolj glasen je - tisti najnavadnejši škatlasti so naglasnejši, a ne vsi enako, se jih splača malo preizkusit. Mogoče bi pa našla kaj med igračami za otroke? Tiste žabice, ki so se dobile včasih med bonboni so bile glasnejše od pasjih klikerjev.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #635 : 12 September 2011, 15:44:21
Kaj pa kakšne vaje za klikanje samokontrole? Midva imava višek časa in predvsem energije. In take vaje bi bile ZELO koristne :-[ :D Kaj, kako...
Klikava drugače le trikce in kaj takega, vsega se mi ne da, priznam :-[
Še "poleg" oz. hojo na popuščeni vrvici bi se morala naučit tako, ampak ne gre najbolje ::)

Deteljica: najbolj navadni so najbolj glasni, po mojih izkušnjah...imam takega in ga bo treba ravno zato zamenjat  ;D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #636 : 12 September 2011, 18:00:51
Najbolj navadni znajo biti tudi skrajno počasni in trdi.
Jaz imam Star mark, za na sprehode, kjer je galama, za daljavo, meni se zdi dovolj glasen in hiter. V Tukanu sem vzela tudi en kliker v obliki kosti, ki je super za primit v roko, za razliko od star marka in se da nastavit nekaj stopenj, je tudi kar glasen. Najbolje je it pa sprobat klikat v trgovino, v mr. petu držijo stvari od Nobby firme, je škatlast, glasen kliker, a se mi zdi počasen.

Inanna-za poleg s klikerjem-video Silvie Trkman - Heeling as just another trick, ga najdeš na njeni spletni strani lolabuland.com  ;)

Za samokontrolo pa jaz večinoma delam brez klikerja. :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #637 : 12 September 2011, 18:55:12
Kul, hvala.

Pa sej kot trik zna "poleg"...doma (ali še prej na poligonu)...brez problema, lahko tudi brez povodca, gleda v oči. Ampak, ko pa kam prideva, vse odpove ::) Ali kadar kaj zagleda, zavoha...pozornost=nula. Zato bi začela tudi s samokontrolo, da bi preko tega.
Jaz bi samo rada, da bi šel na popuščeni vrvici tudi v javnosti :o :D Zaenkrat bom s tem blazno zadovoljna. V planu je še halti, očitno ne bo šlo drugače.

Kako pa samokontrola brez klikerja? Saj meni je še lažje, če brez, ampak ne vem, če bo hotel sledit :-[ Lahko odgovoriš tudi v temu primerni temi...ki pa je ne najdem, zato sem tu vprašala :-\


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #638 : 12 September 2011, 19:47:14
Jaz imam za mačke navadnega nobby pa se mi zdi prav ok, se mi zdijo drugi pretihi.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #639 : 12 September 2011, 20:26:13
Saj če ne bi Deteljica spraševala po glasnejšem klikerju, bi že napisala, da psi itak slišijo že najbolj tihe šume, tako da ni neke potrebe po glasnejšem, ampak Deteljica ima verjetno bolj specifičen problem - kakšnega starega, napol gluhega psa ali kaj podobnega  ??? Ja, tisti škatlast je najbolj glasen od teh, ki jih jaz poznam, pa meni se ne zdi nič počasen, oz. če se ne greš ravno double klikov je čisto ok.

Sem se malo pozabavala pa vtipkala extra loud clicker v googla in mi je našlo tole spodaj, čeprav se mi na pogled ne zdijo nič drugačni od tega kar imam jaz;
http://www.ebay.co.uk/itm/New-Dog-training-clicker-extra-loud-stubborn-dogs-/220810072478

http://fandf.shopmania.biz/buy/karlie-loud-clicker-26414

http://www.petco.com/product/9698/PETCO-Dog-Training-Clicker.aspx

Kaj pa kaj v tem smislu;
http://www.alibaba.com/product-gs/271238880/bicycle_horn.html




Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #640 : 14 September 2011, 21:50:07
Kul, hvala.

Pa sej kot trik zna "poleg"...doma (ali še prej na poligonu)...brez problema, lahko tudi brez povodca, gleda v oči. Ampak, ko pa kam prideva, vse odpove ::) Ali kadar kaj zagleda, zavoha...pozornost=nula. Zato bi začela tudi s samokontrolo, da bi preko tega.
Jaz bi samo rada, da bi šel na popuščeni vrvici tudi v javnosti :o :D Zaenkrat bom s tem blazno zadovoljna. V planu je še halti, očitno ne bo šlo drugače.

Kako pa samokontrola brez klikerja? Saj meni je še lažje, če brez, ampak ne vem, če bo hotel sledit :-[ Lahko odgovoriš tudi v temu primerni temi...ki pa je ne najdem, zato sem tu vprašala :-\

Uporabiš namesto klikerja t.i. clicker word npr. JA

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #641 : 15 September 2011, 08:47:08
Saj če ne bi Deteljica spraševala po glasnejšem klikerju, bi že napisala, da psi itak slišijo že najbolj tihe šume, tako da ni neke potrebe po glasnejšem, ampak Deteljica ima verjetno bolj specifičen problem -
ja ima več specifičnih problemov-
npr na našem agility placu, če hočem klikat zadnji količek slaloma ali izstopno cono grede pri tekočih conah in zraven laja ducat psov al pa ob četrtkih trenirat, ko imajo smo nekaj metrov stran speedway treninge in še sama sebe komaj slišim :D
Pa pri lovskem delu, ko bi rada kaj poklikala npr pri pobiranje vlečkah, ko dela pes tudi 200 m stran od mene  ;)
Se mi glih ne zdi da res slišjo najbolj tihe šume na tako razdaljo in v takih pogojih  ;). Oz če mora pes full napenjat ušesa pol to ni  več klik direkt v podzavest  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #642 : 15 September 2011, 10:53:09
Uporabiš namesto klikerja t.i. clicker word npr. JA

Tudi to ne, ker večinoma ni potrebe. Pri nekaterih vajah ga uporabim, pri enih pa ne, ker je pravzaprav nepotrebno in celo neželeno.   pri igrah s kletko-nisem uporabljala klikerja, pri frcanju hrane tudi ne. In pri učenju "pusti"- osnovni igri s hrano nisem nič označevala, da zdaj je pa prav in nagrada na poti, samo dostavila sem jo in zraven rekla izvoli, sčasoma je skapirala, da to pomeni, da lahko vzame v gobec zadevo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #643 : 15 September 2011, 12:28:01
Ja Deteljica, se strinjam da naj bi šel "klik direkt v podzavest" in v specifičnih pogojih ki si jih navedla se s tihim klikerjem to skoraj ne da speljat.

Kaj potem misliš o hupi namesto klikerja?  :D



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #644 : 15 September 2011, 12:43:21
Pa pri lovskem delu, ko bi rada kaj poklikala npr pri pobiranje vlečkah

Ce je le pobiranje za naklikat, bi jaz naredila "krajso" vlecko (a da se vedno ne vidi zadeve, da ne bi sel le pobrati), in ga naklikala na "blizu". Za na dalec (ne prevec), jaz ponavadi dvignem kliker in ga ne oviram s svojim telesom (za poleg... ga imam vedno na drugi strani svojega telesa tj. stran od psa in dejansko "dusim" zvok, ker sem bariera med klikom in pasjim usesom) ter usmerim luknjico v smer, kjer je pes (ponavadi se podzavestno zadevo premaknem kolikor le lahko z roko naprej od sebe, v smeri psa... vsak "meter" steje). Seveda nastelam kliker tudi do maksimum. Ampak te zadeve spet niso tako dalec in v okolici ni sumov (delam na samem ali celo v nekaj 10 m dolgem plastenjaku (zvok se ne izgublja tako kot v odprtem)). Kar je pa dlje, pa ponavadi skacem v luft od veselja, ampak to zaradi sebe (podzavestno, ker sem res vesela) - sigurno pa s tem ne dam psu vedeti, da bi kaj narobe naredil... S klikerjem na dalec dalec se nisem delala in ce pes res ne slisi, nimam pojma.

Samo morate za potovanje zvoka od klikerja do psa upostevati (za daljse razdalje) se cas potovanja oz. na vsakih 340 m bo pes slisal klik z 1 s zamude (brez ovir vmes...). 2 x 340 m, 2 s zamude... Jaz delam s klikerjem do 50-100 m dalec, kjer ni ovri tj. manj kot 1 s vmes. Vse ostalo je vprasaj, kaj se bo naklikalo... (za nerode ala jaz).


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #645 : 20 Maj 2012, 14:36:21
Je možno, da psa, ki je navajen tri leta klik-hrana, navaditi klik-najljubša igrača? In kako to narediti?
Moj zadržek (oz. strah) je ta, da bi izgubil-a veselje do igrače-igranja, ker bi zafrustriral-a ob tem, ko ne bi dobila hrane, ki ji trenutno predstavlja nagrado po kliku. Isto po besedi JA.  :-\


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #646 : 21 Maj 2012, 22:24:53
če ji je igrača dovolj velika motivacija...?

Kaj če poskusiš uporabit drug clicker word? Ne vem no, moj beli zmaj po kliku vzame samo hrano, ker mu je pač top. Tudi če imam repka. Zato za takrat ko nagrajujem z igračo samo cvilim bravo in dam igračo. Da bi se pa nek hud shaping dalo it z njim na tole, pa ne. Samo u bistvu vadba že osvojenih zadev.

Če se boš lotila tega, pa vsekakor svetujem, da imaš seanse samo klik/beseda-igrača, brez da vpletaš hrano. Tako ne bo mogla izbirat preferirane nagrade, ki je pri Bini -sklepam- :) hrana..  na začetku bo sigurno gledala "kaj ti ni jasno", če pa boš dost dolgo vztrajala (v nadaljnjih seansah jasno..) pa sem prepričana da bo sprejela tudi igračo. Iz razloga, da na začetku najbrž ne bo pretirano srečna z igračo kot nagrado po kliku, bi jaz (vsaj na začetku) raje uporabljala drug clicker word, in če se obnese, prešaltala na kliker+word in na koncu opustila word.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #647 : 21 Avgust 2012, 22:07:11
A je pri treh letih prepozno za začetetek učenja s kliker metodo? ???

Koliko časa naj porabim, za spoznavanje klikerja - učenje, da kliku sledi nagrada?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #648 : 21 Avgust 2012, 22:50:07
Ko ga pokličem k sebi, naj kliknem ko pride do mene ali med tekom k meni?

Edit: na zgornje vprašanje sem že dobil odgovor.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #649 : 22 Avgust 2012, 10:15:31
Nič ni prepozno. Za psa naklikat rabiš dan, mogoče dva - greš nekam kjer ni motenj, klikaš in daš nagrado. Psu ni treba narediti ni, nagrade pa imaš pripravljene nekje blizu roke, ne v roki in tudi klikerja ni treba psu kazati ali mu ga moliti pod nos. Narediš tako ene 10, 20 ponovitev naenkrat, parkrat na dan. Potem pa lahko že zelo kmalu začneš označevati s klikom dobro narejene vaje, ki jih že zna.
Odvisno, kaj ga hočeš naučiti. Če samo želiš, da pride na klic, klikneš takoj, ko se obrne proti tebi.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #650 : 22 Avgust 2012, 16:39:35
Kako ga s klikerjem naucit, da prinasa igrace? Katero besedo izbrati za ukaz? Kdaj klikniti?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #651 : 22 Avgust 2012, 18:32:17
Hja poti pri klikerju je veliko  ;) ampak v osnovi - najprej se dodobra naučita kaj in kako delati (po katerem sistemu) in kje so razlike pri učenju vaje. Evo meni ljub sistem pri klikerju je shaping. Zraven si pomagam s tarčami. Vedno vse ne gre tako, v večini pa.

V osnovi - dokler nimaš vedenja oblikovanega sploh ne govoriš zraven oz. ne daješ ukazov. In če ni prinašalska duša so prvo merilo za klikanje že najmanjše zanimanje za igračo. Delaš na zelo kratki razdaliji (če nima prevelikega interesa do igrač) in pa v omejenem prostoru /kotu sobe (če igračo prej odnese kot prinese). Če pes že nosi/drži igračo vendar je ne prinese ga v omejenem prostoru (da ne odleti z igračo vred stran) povabiš da stečeta v isto smer, da ti sledi z igračo.

Kdaj kliknat?-takrat ko želiš vedenje potrdit. Morda samo manjša prispodoba - kliker je kot fotoaparat; z njemu delaš slike (klike) lepih pozicij. Skozi delo oz učenjem vaje pa si čedalje bolj zahteven in iščeš samo taboljše ''slike''.

Šele potem si pri ukazu (ki je bolje če ni ukaz ampak namig za vedenje 8)). Mi imamo besedo (stavek ;D) -''prinesi ___vstavi poljubno_____'' če je potrebno psu pokažem smer kje se stvar nahaja.

Malo si pomagaj s temle http://www.youtube.com/watch?v=1pFOQJzdVeI&feature=relmfu  Stvar je ista samo da igračo dostavi v tvoje roke in ne v košaro  ;) sicer je tale pes že uklikan a pravila so podobna.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #652 : 22 Avgust 2012, 19:00:03
Za začetek nauči psa nekaj povsem preprostega, tako da oba, ti in pes osvojita tehniko. Ponavadi se začne z nagrajevanjem pozornosti (da te pes gleda), nato da se dotakne roke s smrčkom, s smrčkom najprej roke, potem pokrovčka, kar lahko uporabiš kasnmeje kot tarčo. Zatem se uči dotik tarče ( recimo podloge za miško) z tačko - ori tem pa že lahko uporabiš shaping.
najbolje je, da si nabaviš ali sposodiš primerno literaturo, je veliko preobširno, da bi tukaj podrobno razlagali. Ko imaš narejene zgoraj omenjene osnove, se lahko lotiš trikcev - veliko o tem imaš že opisano v temi trikci. Malo moraš tudi sama pobrskati, najti in prebrati je lažje kot eno in isto pisati za vsakega posebej.
Vedeti pa moraš, da na začetku ko  lahko učiš samo eno novo stvar naenkrat, lahko pa ponavljaš vel takih, ki jih že zna.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #653 : 27 Avgust 2012, 18:34:30
Moj pes po štirih dneh še kar ni naklikan. Bi me moralo skrbeti? Pozna kdo primere ko so psi potrebovali še več časa?
EDIT: Mislim, da sem našel rešitev. Tu kjer sem nimam možnosti za klikanje, brez motenj. Sem namreč na počitnicah pri babici :) in pes ne sme v hišo. Sepravi, da je problem verjetno to, da je pes osredotočen na druge stvari....

Sedaj me pa zanima, je bolje, da dokler ne pridem domov neham klikat ali naj klikam tudi ta čas, dokler ne pridem domov?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #654 : 28 Avgust 2012, 14:46:04
Noben pes ne rabi toliko časa, nekaj delaš narobe. Ali ne klikaš prav ali ne nagrajuješ prav ali pa imaš zanič nagrado. Da je pes naklikan ne pomeni nič drugega kot to, da ve, da kliku sledi nagrada.
Najbolje da  počakaš, da ti bo kdo v živo pokazal kako se dela in povedal, kaj delaš narobe.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #655 : 28 Avgust 2012, 15:07:20
Potem je problem verjetno v tem, da imam zanic nagrado.

Ponavadi se kar osredotoci na okolico in ga za nagrado prav briga. Dejansko je vcasih sploh ne vzame.

Bova ponovno poskusila v ponedeljek z boljso nagrado in v mirnejsi okolici(v hiši).

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #656 : 28 Avgust 2012, 15:34:42
Če prav razumem je tvoj pes do 2. leta delala s priboljški. Razvila sta nezaželjeno vedenje zaradi katerega si sprobal CM sistem. cca 1 leto. Sedaj pa želiš delat s klikerjom. Sem prav povezala?  :)

Iz tega sklepam, da psa še nimaš v 4 dneh naklikanega, pa ne zaradi motenj zunaj  ;) Redko kdaj imam priliko klikat novega psa notri, v povsem izolirano mirnem okolju pa hitro skužijo da je klik-nagrada (tam od enega do dveh obrokov - za prvo osnovno vajo pozornosti ali sedi gre že v 2 dneh BP) Ena od psic, ki je bila vzgajana po neki mešanici CM in pa tiščanja šunke pod nos danes rajši dela z mano kot z vodnikom, ki je te sisteme izvajal. Ji je kristal jasno kdaj klikava, čist vesela in natančna. Ko kliker prime v roke njen vodnik...pa glumi gljivu  :D

Domnevam, da sta v prvih dveh letih priboljške uporabljala bolj kot vabo in ne kot pravo nagrado. Recimo poleg ali sedi sta učila s priboljškom v roki s katero si psa zvabil v položaj? Ali pa pri odpoklicu si priboljšek pokazal da je pes prišel? Nagrada bi bila, če pes nebi videl priboljška pa bi ga po zaključeni vaji dobil iz žepa (se pravi da bi ti šele potem segel ponj). Torej hitra razlika vaba-nagrada  ;) kar ti pride prav tudi za klikanje. Vedno pes čuje najprej klik šele potem ti sežeš po priboljšek.

Sam si opazil da ti po popravkih ala CM pes zavrača priboljške...torej je pes izgubil tisti pravi touch zakaj točno bi že naj od tebe jemal podkupnine poznane od prej. Njegov sistem temelji na tem, da psa miselno zatreš. Pri klikerju pa je prav ta miselna samoiniciativa poglaviten del dela s psom. Da pes sam pokaže interes po nagradi (ne podkupnini - vabi).

Še vedno lahko poskušaš tudi pri babici (izberi del vrta, travnika, čas v dnevu ko je motenj manj)  ;)
Začni z zares lačnim psom. Obroka mu sploh ne ponudi iz posode pa celega poklikaj. Samo sediš pred psom in klikneš-sežeš po hrano itd. Če ni ravno navdušen jedec pa mu skuhaj kaj ali pa konzervo pohrani na ta način (vendar vedno pazi da ni hrane ne vidiku pred nosom pred klikom ;)). To ti je ravno prednost klikanja, da ni potrebno nagrade že vnaprej pripravljat, ker pes ve da za klikom nekaj pride. Lahko uporabljata tudi igračo.

Morda ti pride tole prav http://www.youtube.com/watch?v=YJY8Hee7ewc in pa tole http://www.youtube.com/watch?v=rfMXuzqd4PQ

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #657 : 28 Avgust 2012, 15:44:21
aja, če nisi ziher koliko je njemu vredna nagrada, ki prihaja...ponudi mu jo tako mimogrede čez dan, da preceniš če se ''trese'' zanjo. Ker če jo prvič vidi/proba šele pri klikanju pa da mu je čist fuuujjj ali brezvezna si pokvariš kliker seanso. Tako da če ga pravzaprav po kliku nimaš s čem nagradi ti ne bo povezal da je to nekaj dobrega. Isto ko da psa kličeš pa mahaš on pa pride ko se mu zdi (klasična napaka pri odpoklicu recimo).
Glede na to da delam največ klikanja prav s psico, ki je izradno slab jedec smo probali ni da ni...danes najraši dela na igračo, razmočene brikete (tako kot je v linku zgoraj), kuhane makarone...

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #658 : 28 Avgust 2012, 17:24:41
Ne gre za običajne motnje. Pes ima lovski nagon tu pa je vseskozi veliko živali(dobiš lokacijo na ZS). Se pravi, pes je ves čas popolnoma osredotočen na te živali.

Ponavadi mi ne uspe niti, da me pogleda. Oziroma takoj ko dobim njegovo pozornost preden izvedem KLIK-PAVZA-PRIBOLJŠEK že pogleda stran.

Doma težav s pozornostjo nima niti na prostem zato pravim, da bom počakal in ponovno poizkusil doma.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #659 : 28 Avgust 2012, 17:53:12
Pa poskušajta doma. Glej le da bosta delala precej na tem, da drug dopust na tej lokaciji ne bodo motnje bolj zanimive kot ti  ;)
Če imaš možnost ga čimvečkrat pelji v ZOO, da te motnje vključita v trening (seveda po tem ko bosta osnovo že obvladala v mirnejšem okolju).
Pasji nagoni se morajo obvladovat in ne zatirat. To ti je pa naj bo glavni moto dela/življenja s psom.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.