cepljenje, razglistenje

Gost · 5791

gogi

  • Gost
: 23 Julij 2009, 14:44:21
imam zahodnjevišavskega terierja kotenega 3.4.2009 se pravi starega 3,5 meseca. 29.6.09 smo ga peljali na celjenje proti kužnim boleznim takrat je dobil tableto  za razglistenje. zdaj ga bomo cepili proti steklini. zanima me če mora zdaj tudi dobiti tableto za razglistenje čeprav je od prejšnje minil še ne en mesec?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 23 Julij 2009, 15:22:40
Ja. Pred ceplenjem mora biti kak teden prej razglisten. Povprašaj veterinarja kako je s tem in kako razglistovati naprej.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 23 Julij 2009, 17:19:25
Tablete za razglistenje niso tako zelo nedolžne, zato se pred ponovnim razglistenjem posvetuj z veterinarjem.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 22 Marec 2010, 12:34:54
Glede notranjih parazitov....Kaki so znaki, da je pes okužen? Naša žvau poje ogromno drekov, najbolj ji gredo v slast mačji dreki, ki na vasi niso razglisteni, ne cepljeni. >:( In jo imam navado razglistit na 4 mesece-3x letno). Veterinar pravi, da je to OK.

Sem ji ravno v soboto dala tablete (pravo dozo) in tisti večer je imela na začetku normalno blato zadnji prdec pa je bil kašast. Zatem je jedla dosti trave in še včeraj je imela bolj mehko blato z veliko trave.

Je to znak, da je pač želodec zaradi tablet razdražen ali pa je morda okužena z glistami? Je pa zdaj dobila Pratel. Prejšnjič pa je nekaj drugega in takrat ni blo nobenih problemov-drek je bil normaln.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 Marec 2010, 13:09:47
Kašast je bil verjetno zaradi tablet, pri moji ni vedno, vem da je bil prvič, potem dvakrat v redu in sedaj pri zadnji tableti spet.
Verjetno je tudi malo ovezano z tem kaj poje ko jemlje tableto. jaz dajem tabete na poln želodec in nimam
problemov. :)
definitivno se pa zdrvalia (sploh tablete) lahko poznajo na blatu.

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 22 Marec 2010, 15:02:20
Čara, hahaha, kašen poetičen opis. Ko naš opravlja veliko potrebo, naredi nekakšen "zamišljen" izraz,  si  fino tačke "spuca", da raznese svoj vonj daleč naokoli, potem se mu pa kar utrga. Tačka pa "kadar ji rita poka" prav pogleda nazaj, kaj je to bilo.

Glede notranjih zajedavcev: če se hočeš res prepričati, odnesi blato na analizo.



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 22 Marec 2010, 15:07:18
Zunanju znaki notranjih zajedavcev: neješčnost, napet trebuh, opazimo jih tudi v blatu, žival lahko bruha, ima drisko, se drsa po riti,...



Babaroza

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 22 Marec 2010, 20:13:09
Čara, hahaha, kašen poetičen opis. Ko naš opravlja veliko potrebo, naredi nekakšen "zamišljen" izraz,  si  fino tačke "spuca", da raznese svoj vonj daleč naokoli, potem se mu pa kar utrga. Tačka pa "kadar ji rita poka" prav pogleda nazaj, kaj je to bilo.

Glede notranjih zajedavcev: če se hočeš res prepričati, odnesi blato na analizo.

 :D Moj isto! Še posebej, ko prdne in se ravno takrat kaj povzpenja po meni, da bi ga crkljala, zasliši se zvok, skoči hitro dol in takoj gleda v rito, kaj je to bilo. Meni je za crnkit smešen takrat, haha.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #8 : 22 Marec 2010, 21:32:16
Najboljše je da se blato nese na veterino in bojo hitro povedali. Kot je že Urška povedala (in tudi veterinarji) tablete niso tako nedolžne, zato pretiravanje z njimi ni dobro. V "pasji literaturi" (tudi v človeški) se navaja korenje kot odlična preventiva proti notranjim zajedavcem..............in tudi psi ga imajo po večini radi. Glede česna bi se strinjal s tistimi, ki ga ne priporočajao (amoniak)........in ga psi tudi po večini ne marajo.
Najboljše je; drekec v "škatlico" in na veterino; po potrebi tableta; prakticirat korenje v obrokih.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 13 April 2010, 08:31:04
Čara, Jazz ima po teh tabletah, ki jih dobi cca. 3-4x letno, vedno ob prvem naslednjem kakanju drisko, potem se pa umiri. Ampak tudi jaz se sprašujem če so to sezono ta sredstva kaj močnejša, ker bogi pes je tokrat po tabletih in nanosu advantixa zjutraj, ko sem popoldne prišla iz službe, letel najprej direktno na travnik, naredil 4 prevale (take človeške, z glavo naprej  ::) ) driskal, doma je pa bežala pred svojo ritjo, ko je jedla, je rit umaknila kar za vrata, potem pa jo je še cel naslednji dan po hrbtu vse srbelo.  ::)

Dobro, za zaščito pred klopi in bolhami bom v prihodnje preskusila tisti catandog obesek, ampak proti glistam pa res ne vem kaj bi še lahko drugega.

Pidog, za korenje še nisem slišala, ampak moja ga ne požre, ampak samo nadrobi. Česen pa zna biti "težek" za želodec, sploh če ima pes bolj občutljiv želodec, kar ga moja ima. Še kakšna druga naravna zadeva?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 13 April 2010, 10:22:43
Jaz sem seveda takrat pozabla vprašat veta kolko stane pregled blata. ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!