Psarna ali ne?

zlatolasska · 5349

zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
: 31 Julij 2009, 20:55:30
Imam eno vprasanje.

Ali imas lahko rodovnisko leglo tudi brez psarne? Kako to potem izgleda s 'priimki' mladickov? Kje jih dobijo?
Ali lahko psarno registriras tudi se po tem, ko si ze paril samico? - brala sem, da rabis kak mesec, mesec in pol, da se uredi dokumentacija.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 31 Julij 2009, 21:06:30
Imam eno vprasanje.

Ali imas lahko rodovnisko leglo tudi brez psarne? Kako to potem izgleda s 'priimki' mladickov? Kje jih dobijo?
Ali lahko psarno registriras tudi se po tem, ko si ze paril samico? - brala sem, da rabis kak mesec, mesec in pol, da se uredi dokumentacija.

Lahko imaš rodovniško leglo brez psarne samo mladiči pač nimajo "priimka". Lahko registriraš po tem ko si že paril, mi smo dobili od KZS-ja pošto da je s strani FCI-ja odobeno v cca. 1 tednu, zraven dobiš položnico, plačaš in počakaš še na potrdilo, ki ga pošlje FCI.

Lp, nina



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #2 : 31 Julij 2009, 21:10:55
Aha. In kaj, pol je recimo en pes samo Fido? In nic drugega? :S Bedno.. :S
Bom premisla do ponedeljka, pa najbrz kar psarno odprla..  ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 31 Julij 2009, 21:13:42
Aha. In kaj, pol je recimo en pes samo Fido? In nic drugega? :S Bedno.. :S
Bom premisla do ponedeljka, pa najbrz kar psarno odprla..  ;)

Lahko ima kakršnokoli "fensi" ime ampak priimka pač nima.



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #4 : 31 Julij 2009, 21:19:03
Mislim da pač moraš malo premislit preden psarno odpreš...recimo nekdo ki želi imeti le eno ljubiteljsko rodovniško leglo se mu psarne ne splača odpirat samo zaradi tega da imajo psi primek...za moje pojme moraš imeti za psarno ene dobre vzrejne namene...ker pač imeti eno leglo in zato narediti psarno je metanje denarja proč...pa psi niso nič slabši če niso iz psarne kot pa če so...
Nevem to moraš pač ti premisliti ali se ti splača in kakšne načrte imaš za prihodnost...pol pa ko ugotoviš, da je to to, da želiš biti vzreditelj pol pa lahko tudi o psarni začneš razmišljaš. ;)

:)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #5 : 31 Julij 2009, 21:39:05
Polonci, saj vem.
Zaenkrat bo eno leglo, sem pa ze 100%, da bom obdrzala eno samicko, tako da naceloma bom vzrejala naprej.
Pravijo, da naj pocam in vidim, kako bo, ko bom dejansko imela mladicke.

A pozna kdo kako leglo, pri katerem so imeli mladicki samo ime?
Jaz ga po moje se nisem zasledila, ali pa nisem bila pozorna.

Kaj pa ce pac poimenujes mladicke vsakega s svojim imenom, a vsakemu dodas zraven se eno ime, ki pa je isto pri vseh? To je opcija?


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #6 : 31 Julij 2009, 21:50:45
Recimo moj sedanji pes ima samo ime, ker ni iz psarne...in v rodovniku mu pač piše Moby. Drugi so pa še Mundus, Mars, Mirage in Meteor. Morajo pač bit vsi na eno črko.
Lahko pa logično daš več imen...

:)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 31 Julij 2009, 21:53:06
Lahko daš recimo ime All I need is love mislim pa da ni dovoljeno poimenovanje npr. Frida Happy, Fido Happy, Felix Happy, ker bi potem ta happy bil kot ime psarne...



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #8 : 31 Julij 2009, 22:53:27
Vsa legla basenjijev (10) v Sloveniji do sedaj, so bila  brez "priimkov".  :-[



anakondaa

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 31 Julij 2009, 23:20:56
koliko znaša cena za registracijo psarne



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #10 : 31 Julij 2009, 23:22:50
200€



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 01 Avgust 2009, 00:09:26

A pozna kdo kako leglo, pri katerem so imeli mladicki samo ime?
Jaz ga po moje se nisem zasledila, ali pa nisem bila pozorna.


Moja psička ma samo ime Milli vanilli she's diva ;D ostali v leglu so pa tut mel imena na tak način, tko da se ime loh super sliš čeprov ni "priimka".


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 01 Avgust 2009, 01:53:08
Pri nas je prvo leglo brez psarne - pomeni mladiči nimajo priimka. Pred drugim leglom smo zadevo uredili, tako da drugo leglo že ponosno nosi naše ime.

Se pa da tudi prez priimkov čisto fajna imena najt, pri nas so tako recimoMai Tai the Little Guy, Milkinis the Minty Way, Mandarin sunrise in her Eyes in Milli vanilli she's diva , kote je Friese že omenila nad mano :P
Besede v imenih se ne smejo ponavljati, vendar se jih vseeno da nekako 'povezat' med sabo. recimo tale imena so vsa na temo koktejlov :)
drugo leglo je pa filmsko obarvano in z priimkom...
Rozalia's Le Grande Bleu in Rozalia's La Vie en Rose

Če misliš vzrejati ti vsekakor priporočam registracijo psarne, strošek ni tako visok, mladiči so pa vseeno tvoji in ti na nek način delajo reklamo in predstavljajo tvojo psarno še naprej...


buffy71

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 15 Avgust 2009, 11:55:52
Pri mas imamo rodovniško psičko brez priimka, ker vzrediteljica takrat še ni imela registrirane psarne.
To je storila kasneje.
Sedaj pa me zanima če mi lahko naknadno dobimo priimek vpisan v rodovnik? ???



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #14 : 15 Avgust 2009, 12:33:58
Sedaj pa me zanima če mi lahko naknadno dobimo priimek vpisan v rodovnik? ???

Mislim da ne.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

buffy71

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 17 Avgust 2009, 17:09:53
Škoda, ko je pa tako fensi ,če je zadaj še kakšen priimek.

Psičko nameravamo parit ampak, ker ne vemo, če bo paritev uspela še nebi rada odprla psarne.

Ali se ploh da za kakšen čas nazaj odpet psarno in ali ta naša psička potem tudi lahko nosi ime te psarne?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 17 Avgust 2009, 19:07:15
Lahko počakaš do UZ in takrat, ko vidiš če je psička breja vložiš prošnjo za registracijo psarne. Za nazaj ne moreš nič popravljat in spreminjat. Sicer pa če misliš vzrejat, potem pač lahko registriraš zdaj, pa če bo psica prazna, ime psarne še vedno ostane za naslednjič ;)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #18 : 17 Avgust 2009, 20:37:10
Besede v imenih se ne smejo ponavljati, vendar se jih vseeno da nekako 'povezat' med sabo. recimo tale imena so vsa na temo koktejlov :)


Aja?
Zakja ima pa potem Valvasor's land Zsa-Zsa in Bernieshine Best of the Best?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 17 Avgust 2009, 21:04:51
T.M.T, kar je jenny3 napisala se nanaša izključno na imena iz ne registriranih psarn in ne iz psarn, pa še tukaj se v imenu enega psa lahko ponovi naprimer Zsa-Zsa, ne sme se pa beseda Zsa ponoviti tudi v imenu katerega drugega mladička iz tega legla  ;)