Pomoč- kaj bi lahko bilo?

doro · 10218

doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
: 29 Oktober 2007, 19:29:11
Torej... Pred enim letom smo pred smrtjo rešili mesec dni starega mucka. Ko je prišel k nam je imel močno (vendar gosto) drisko. Najprej smo mislili, da je zaradi mleka in le tega ukinili. Ampak drsika se je nadaljevala. Ko smo ga peljali cepit smo ugotovili, da je poln glist in da ima drisko zaradi le teh. Dobili smo tabletke in "dietno" hrano, vendar ni bilo nič bolše. V kakcu sem vsak dan (cca. 1 mesec) našla gliste. Prepovedali so nam dajat kakršne koli "konzerve", jest je moral samo predpisano hrano. Ker driska še vedno ni prenehala smo ga 1 teden (vsak dan) vozili na veterino po inekcijo. Počasi je driska prenehala. (ko je bil star 5 mesecov)
Veterinar je takrat rekel,da lahko "preklopimo" na normalno hrano, kar tusi smo in  driske ni bilo več.
Do pred nekaj dni nazaj. Muc ponoči spi pri meni in v zadnjem tednu se mi je 3x pokakal na posteljo. In imel je spet drisko. Ta driska je postajala vedno svetlejša in sedaj je že totalno tekoča,rumene barve (skoraj kot urin). Muc kaka med spanjem, hojo..Sploh ne more več nadzorovat potrebe, vse skupaj kar "teče".
Kakšen teden nazaj je ob hranjenju tudi bruhal. Mislili smo, da zato ker prehitro je, ampak zdaj sumim, da ni bil samo to razlog.
Zadnje 3 dni se drži doma, noče ven, samo pestval bi se.
Za piko na i je začel včeraj še šepat na zadnjo tačko. (sploh ne stopi nanjo) Tako je šepal tudi 2 tedna nazaj, veterinarka ni otipala nič kar bi ga lahko bolelo, sklepali smo da je samo napačno stopil.

Vetrinar nam je trenutno dal samo tabletko za razglistit in pa "posebno" hrano in pravi da naj ga pripeljem če bo huje....Hm...Ampak jaz sumim da je kaj hujšega kot samo gliste...  :'( :(
Testiran je bil pred pol leta in na vse negativen. ???



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1 : 29 Oktober 2007, 19:36:59
Bom odkrita, pojma nimam. Mi pa na misel pride kakšna alergija na hrano, mogoče kakšna bolezen črevesja ali kaj podobnega. Bi šla mogoče še po drugo mnenje? Iz kje pa si?
Drugače pa, če je muc tudi zunaj ni garancije, da se ni kje nalezel levkoze (cepivo ni 100%), če ni kastriran je pa lahko tudi FAIDS. Upam, da ne, samo mogoče bi se splačalo test ponoviti.
Držim pesti za vas.
lp
T.

8)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2 : 29 Oktober 2007, 19:40:43
So naredili kaksne preiskave? Tole se slisi precej bolj resno kot gliste (vsaj kaksni "bolj resni" paraziti ...) in mislim, da bi bila kaksna diagnosticna preiskava potrebna. Kje ste pa bili pri veterinarju?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 29 Oktober 2007, 19:43:14
Če je tudi zunanji, se je lahko nalezel kakšne mačje bolezni, napr. mačje kuge, ki se kaže z drisko, izcedkom iz oči in smrčka ter splošnim slabim počutjem. Ali ste mu do sedaj redno dajali sredstva proti glistam (na 3 do 4 mesece)? Lahko ima tudi težave s pankreasom. Če pa je  samo driska zaradi parazitov, pa boste odpravili z dietno prehrano, lahko mu daš Probiocin pasto ali Linex kapsule, zelo dobro in hitro pa zapira tudi Farmatan, ki mu ga boš zelo težko dala, ker je v prahu ali kapsulah in nima dobrega okusa. Meni tako huda driska, da muc kaka kar med hojo, ne diši niti malo, zato bi zaprosila za mnenje drugega veterinarja. Mu je vsaj izmeril temperaturo in pregledal sluznice?



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 29 Oktober 2007, 20:11:55
Testirali smo ga pred dobre pol leta ( na vse kar je bilo možno).
Smo iz Obale in smo bili tukaj pri veterinarju.
Zanima me, če so te bolezni,ki ste jih naštele kot možne, prenosljive? Kajti doma imam še eno muco in me skrbi zadnjo.
Tudi sama "sumim",da niso paraziti,tudi zato že dolgo nisem našla nobenega ampak me zanima vsaj na kaj prib. naj ga dam testirat,ker o teh boleznih nimam ravno veliko pojma  :-[.
Razglisten je na vsake 3 mesece.




doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 29 Oktober 2007, 20:34:01
Sedaj sem našla med "blatom" tudi kri.  :-\



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 29 Oktober 2007, 20:36:47
Na Obali je več veterinarjev. Povej, pri katerem si bila. Kri v blatu ni nič dobrega. Pelji ga jutri zjutraj k drugemu, ker imamo v sredo in četrtek praznik, boš težko koga našla, razen dežurnega, vprašanje je, kdo bo.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 29 Oktober 2007, 20:37:49
Mačja kuga je prenosljiva in težko ozdravljiva.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #8 : 29 Oktober 2007, 21:50:13
Tudi levkoza in FIV sta nalezljiva in neozdravljiva. Najboljše, da greš res jutri k veterinarju. Javi kaj sta opravila. Držim pesti, da je samo kakšna malenkost...
lp
T.

8)


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 30 Oktober 2007, 10:09:13
Danes popoldan sva naročena (pri Lari). Držite pesti.  :'(



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 30 Oktober 2007, 11:58:04
Držimo pesti in tačke!



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #11 : 30 Oktober 2007, 12:24:20
Naš maček Rocky je bil tudi približno tako ful suh skozi drisko in bruhal je vse kar je pojedel.
In letos od 10 junija ga ni več je bil pozitiven na mačji aids :'(
Veteriner je rekel da bi lahkoi še živel ampak zakaj bi  še dllje terpel in tako smo ga rešli muk.
In medtem ko je spal ker je bil še pod narkozo so ga uspavali, 2 maja letos je bil star 2 leti.
Najhujše pa je ker se ga še zdaj spomnim ko je bil star šele nekaj ur in  s tisto belo črtico na glavici :'(. Skotili so se pri nas v štali zraven konju imel je še 2 bratca in eno sestrico(Rjavček, Miško in Kiti)
Bi vam dala tudi slikco gor sam še ne znam kako jo dat gor
Joj sem se razpisala :-\
Lp



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 30 Oktober 2007, 18:25:45
*Lila* sožalje zamucka  :(.
 

Naš mali je danes ostal na veterinrski. Ni imel vročine, vendar veterinrka pravi, da je precej dehidriran in da je bolje da ostane tam do konca tedna. Na infuziji. :(
Naredila je že teste in vsi so bili NEGATIVNI. Hvala bogu! :-*
Danes ponoči je bil kakec sicer malo bolj gost,vendar še vedno driska in našla sem kar 5 kupčkov (lužic ).

Upam,da končno ugotovijo kaj mu je... Joj,že zdaj ga pogrešam  :(.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 30 Oktober 2007, 19:01:05
Super, da ga je Lara hospitalizirala. Nisem vedela, da ima tudi to možnost.



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 01 November 2007, 05:06:37
Ampak meni se to fullll vleče  :(. Se mi zdi kot da ga ni doma že celo večnost...  :(



mun

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
  • Taffy Seta del Oro
Odgovori #15 : 01 November 2007, 11:12:31
če v blatu ne najdemo parazite(lahko pa so prisotna jajčeca/ličinke le teh, ki pa jih s prostim očesom nikakor ne moremo videti) še ne pomeni da jih nima saj jih najdemo le takrat (odrasle parazite) ko telo v "boju" proti njim zmaga hmm so pri vet. nardeili koprološke preiskave?

Lp


mun

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
  • Taffy Seta del Oro
Odgovori #16 : 01 November 2007, 11:16:30
če so jih in niso našli nič gre za dobo v kateri parazit še ni spolno dozorel torej še ne "spušča" jajčeca v blato v tem času parazit potuje po telesu kjer se levi ter povzroča mikro poškodbe po telesu dokler se ne ustavi v svojem "domku"(jetra,žolčevodi,T.,D. črevo...) ampak te nočem strašit saj je potreben čas da se jih odkrije

Lp


mun

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
  • Taffy Seta del Oro
Odgovori #17 : 01 November 2007, 11:18:20
lahko je vse skupaj res alergija ali kaj podobnega a nemoreš vedeti dokler ne najdeš dokazov

Držimo pesti zate in tvojega cukerčka

Lp, Robert

Lp


mun

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
  • Taffy Seta del Oro
Odgovori #18 : 04 November 2007, 16:45:12
je kaj bolše z muckom? upam da je  :-\ :( :'(

Lp


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 05 November 2007, 12:53:20
Ja, Mun hvala za informacije.
Muca smo dobili v soboto nazaj. Prvi dan je bil še čisto brez volje, prespal je cel dan in nobena igrača ga ni mikala. Danes je spet star Pičo,ki že lovi copate in umetne miške  :D.
Veterinarka ni našla nič posebnega. Rekla je,da je ves čas samo jedel in se celo zredil za 300g. Se mu kar pozna  ;D. Ima pa zelo trd trebušček,verjetno mu je dala ja za "zaprtje",ker ko ga potipam se mi zdi kot da je noseč  :D.
 Najpomembnejše je pa to,da sedaj kontrolira kakanje in gre lepo v pesek na potrebo in "ne teče več od njega". Še vedno kaka 3x na dan (naša druga muca samo 1x), ampak je kakec bolj gost in počasi mislim,da bo stvar spet normalna.
Danes je v kopalnici in čakamo da se pokaka pod tuš,da lahko nesemo blato na veterinrsko,ker mu morejo naredit še 1 test za parazite.



mun

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
  • Taffy Seta del Oro
Odgovori #20 : 05 November 2007, 19:11:57
hejjj me veseli da ni bilo kaj resnejšega :o ;D
uživaj s svojim 4nožnim prijatelčkom :P

Lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #21 : 11 Avgust 2009, 16:47:29
Rabim pomoč, pa bom pisala kar tu da ne bom odpirala nove teme...



Naš muc se je danes v spanju polulal. Ko smo ga zbudili je bil ves zmeden, ter je rahlo odšepal stran. Še vedno (po nekja urah) se giblje bolj počasi in "težko", niti ni tako glasen kot je ponavadi, na stol malo da ne stopi namesto skoči.
Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo?  :-\ So lahko to znaki kašne bolezni (muc je notranjo-zunanji)?

Lp



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #22 : 11 Avgust 2009, 16:50:53
Aja še to... muc je star 5 let, pije in je pa trenutno normalno.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #23 : 11 Avgust 2009, 21:40:52
Cimprej ga peljite k veterinarju, saj ima ocitno tezave s secili. Kaj je, je povsem brezveze ugibati, lahko karkoli od vnetja secil, secnih kamnov, tezav s prostato, ledvicami, .... skratka, ne cakati.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #24 : 12 Avgust 2009, 07:23:50
Če je notranjo-zunanji, domnevam, da je zunaj prišlo do kakšne poškodbe.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #25 : 15 Avgust 2009, 19:39:53
Me ni bilo doma, zato odgovarjam šele sedaj.

Hvala za odgovora. Muc je bil normalen že naslednji dan, polulal se notri ni več, tudi šepa ne. Normalno nam vsak večer prinaša svoj ulov (torej ziher nima težav z gibanjem). Je možno da je samo kaj sanjal in kaj nerodno stopil?



Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #26 : 18 November 2009, 20:15:20
Ej, povejte mi, če ne veste pa nič:

Naša mucka je zelo bolna. :'( Ima napihnjen trebušček, nič ne je in iz ritke ji visijo kakci. :-\ :( :'( :'( :'(
Kaj bi lahko bilo?? :'(
Prosim če veste mi povejte čim prej. (K veterinarju ga jo peljemo jutri).:( :'(

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #27 : 20 November 2009, 07:07:54
Ozdravela je.
Ampak ko je tekla čez cesto jo je povozil avto :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Jokala sem včeraj in jokam še danes.
Vedno boš ostala v mojemu srcu, Lunilu.

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!