Bullmastiff

ursa · 64648

sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 21 Avgust 2008, 23:24:35
ja da vidiš, George mu je hodil po glavi, čez usta, v usta, Hugo pa nič. seveda to lahko počne le njegov dober pasji kolega.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #121 : 22 Avgust 2008, 17:31:28
 :D :D :D :D Ja saj si približno predstavljam, sta imela podobne fore že v pasji šoli! :D :D



sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 11 Oktober 2008, 10:05:16
imajo psi tudi puberteto?



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #123 : 11 Oktober 2008, 11:34:35
O, seveda - pa žal ne samo eno  :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #124 : 13 Oktober 2008, 11:46:31
Pa krizo srednjih let tudi. Postanejo muhasti,več neumnosti jim hodi poglavi, kako novo navado dobijo-recimo razmetavat časopis. Puberteta zna bit cel vrag-ti želim paket živcev in trme (s tvoje strani). ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 14 Oktober 2008, 22:21:23
uf, torej me čaka zanimivo obdobje z našo mrcino.

sedaj je naš kuža star okoli 2 leti in 8 mesecev, in je pravi dec postal. Prav neverjetno je, ko vidiš koliko ljubezni premore taka mrcina, in kako te je vesel, ter kako nežen zna biti, kljub vsej svoji veličini.

Na kar dosti forumih sem prebral, da ko imaš enkrat Bullmastiffa, imaš vedno Bullmastiffa. (ampak to verjetno vsak lastnik trdi za svojo pasmo).

lp vsem



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 15 Oktober 2008, 11:48:19
Čaw,


Na kar dosti forumih sem prebral, da ko imaš enkrat Bullmastiffa, imaš vedno Bullmastiffa. (ampak to verjetno vsak lastnik trdi za svojo pasmo).

lp vsem

točno tako, tudi jest sem slišala ... once a great dane allways a great dane  ;D ... ampak jest bi imela tudi bullmastifa pa bordojca pa stafforda pa...  ;D , uglavnem večino pasem iz FCI 2 skupine,

L.P.P. Špela



sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 25 November 2008, 20:29:51
kako so bili kaj veseli snega?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #128 : 26 November 2008, 10:52:17
Ko je naša pikčavost bila še mlada in je zapadel prvi sneg(včasih so zime dejansko bile po 30cm in več snega) je tako norel, glavo tišal noter, se valjal, galopiral, po hribo navzdol se je po hrbtu vozil kar naprej in to naučil še svojo pasjo prijateljico....Zdaj pa mu na kraj pameti ne pade-brez plaščka ne gre na sprehod. Tako da čim več snežnih radosti dokler je navdušen.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 24 December 2008, 10:41:20
Vsem želim veliko sreče in zdravja v novem letu.
 :)



sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 18 Januar 2009, 22:42:56
takega trplenja pa še ne.   ;D ;D ;D ;D




Gregy2007

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 31 Januar 2009, 08:20:49
Živjo.Kar nekaj časa me že preganja misel kaj ljudje mislijo o pasmi BULLMASTIFF in kakšen negativen predznak je dobila ta pasma pri nas.Sam sem star 42 let in sem do sedaj imel od svojega dvanajstega leta pa naprej sedem pasjih prijateljev od tega tri nemške ovčarje,rotvajlerja,slovaškega čuvača in dva bullmastiffa.Vse pse sem izbiral po premisleku in ogledu oz.poznavanju obeh staršev mladiča.Do sedaj slabih iskušen nisem imel z nobenim od naštetih psov razen z rotvajlerjem (verjetno zaradi premalo vloženega časa v tega psa? ).Je pa res da je vsak izmed njih bil na nek način drugačen.Sicer pa OK.Zadnja dva mladička sta bila oz. je pasme bullmastiff.Prvi je bila psička.Domov smo jo pripeljali ko je bila stara štiri mesece.Zadnji je pes in smo ga dobili ko je imel osem mesecev.Tako,da imam nekaj iskušenj s to pasmo.Lahko rečem da tisto kar sem lahko prebral o tej pasmi po moje dosti ne drži.Tako,da včasih ko kaj preberem ponovno se kar malo nasmejim.V bližnjem kraju imam še tri znance,ki imajo zelo lepe in velike bullmastiffe.V pogovoru o njihovih psih lahko ugotovim,da imajo vključujoč z mojim zelo enak karakter.Do sedaj imamo vsi zelo pozitivne iskušnje s to pasmo.OK vemo,da se začne vse z vzgojo, veliko mero potrpljenja in iskazovanja čustev.
Po moje je ta pasma bolj zahtevna od kakšne druge.Predvsem glede pozornosti,bivališča in vzgoje.In,če tukaj ne pogrešiš imaš lahko psaIn tej pasmi se res dela pri nas  VELIKA ,VELIKA KRIVICA.



sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 02 Februar 2009, 18:15:20
mislim da morajo ljudje te pse spoznati in nato soditi. Moram reči, da še vsakdo ki je spoznal našega hugota, je bil naravnost navdušen. Kljub svoji velikosti in teži ta pes premore ogromno nežnosti in prijaznosti ter dobre volje, i to ljudi preseneča. Ravno par dni nazaj mi je neka znanka rekla( to že večkrat), da kar ne more verjeti da pozna in lahko  mrcvari tako veliko zverino, ter da če ne bi poznala Hugota, se ga ne bi upala dotaknit.
To je veliko oz težko leno in zelo prijazno ter ljubeče bitje, ki HOČE človeško bližino, tam je najbolj srečen.

kolikor sem se jaz pogovarjal z lastniki, so res skorajda vsi bullmastiffi narejeni na sistem copy paste, toliko lastnosti jim je skupnega, dobre, slabe in vse štoraste ter lene dobrine.



Gregy2007

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 03 Februar 2009, 22:08:48
ja naš Car sploh ni len razen,če se zavestno crklja na sončku.Drugače se full rad igra s drugimi psi ali pa se meni valja pod nogami.Tako ga moram kar preganjat,da mi gre s poti.Poletni sprehodi ga dokaj utrudijo.Največ kondicije za hojo in potepanja ima ko ni več uroče,sploh pa najbolj uživa na snegu.Na sprehodih mi gre na živce,ker ga moram kar priganjati,ker vsako stvar temeljiti prevoha in analizira še popravii in gremo naprej..lejga vraga spet mu nekaj ni jasno,spet študira..Moram reči,da tudi meni ljudje govorijo kako je prijazen.Tudi prejšna bullmastiffka je bila enako dobra do vseh.vendar pa je bila ponoči zelo čuječa.čez dan pa ji ni bilo kaj dosti mar,kaj se dogaja okoli hiše.Sicer pa pravijo,da ti psi dobro vedo kdaj je resnično treba odreagirati.Je pa zanimivo,da oba psa nisem mogel pripraviti do tega,da bi se podila brez veze za žogo ali se trgala z menoj.Zanimivo je tudi to,da moja bullmastiffa veči del preležita na pol zvita na hrptu in vse štiri od sebe.Pomožnosti še mal smrčanja,potihem kakšen prdek,ki se ga dobro čuti..res te včasih spravi v smeh--
Še enkrat moram poudariti,če kdo misli kupiti takekega psa je zelo pomembno,da ima dovolj časa,ker ta pes rabi kontakt z domačimi,čimveč tem bolje,kar ga učimo vse lepo počasi in veliko pohvale.Psa ne smemo siliti,sploh pa ne uporabljati grobih metod.Po iskušnjah ta pes ko odrašča na nek način mal testira gospodarja alije res treba narediti to kar mi ukaže ali mi ne bo treba?No to pes dela se temu reče na fini način.Mislim,da so kar precej brihtni ti psi,sploh,če je kaj dobrega za njega.Pa še to..pes mora biti svoboden,se pravi ne v boksu,lahko pa v hiši in nekaj sprehoda na dan.Je zelo čist in ni zahteven glede dlake.Potrebno je le čistiti ušesa.Skratka dober pes za vse tiste,ki si želijo poleg sebe imeti nežno dušo,ki ne bo za vsako figo dvignila glave..



sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 08 Februar 2009, 08:22:12
obljubim, samo še teli dve sliki pokažem, nato pa neham moriti z slikami.
Ampak tole enostavno moram pokazati, kako Hugo spi, ko mu je malce vroče ( že pri sobni temperaturi).




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #135 : 08 Februar 2009, 11:45:55
hehe...Treba temperaturo dol spustit :D Pa sebe bolj obleči. Pri teti imajo vedno 25stopinj, jz se skoraj skuham-zamene je 22 čez dan, za spat pa tam 19, 20 :)

KO je bil aš mlad, mu je tudi bilo kar toplo, ampak na srečo imamo mi neogrevan hodnik, pa se je tja hodil hladit.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 08 Februar 2009, 12:10:25
tukaj ni bilo 20stopinj, raje kako manj.



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 08 Februar 2009, 15:36:49
Čaw,

mene slikce čisto nič ne motijo  ;D , druge pa tudi mislim, da ne  ;D , rada pogledam, kadar prilepite slike svojih čudovitih "mrcin"  :P ,

L.P.P. Špela



era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #138 : 09 Februar 2009, 16:10:51
Čim več takšnih bullmastiffov, pa se bo mnenje popravilo, vsaj nekaterih. Določenih ljudi pa itak nič ne prestavi.
Važno je pa na koncu samo to, da tisti, ki jih imajo radi, točno vedo kakšne carte so :)



sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 25 Februar 2009, 20:45:57
kako se ne bi smejal temu?????





sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0

si-bulls

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Big Gems Bullmastiff
Odgovori #141 : 12 Maj 2009, 21:26:04
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9a/Bullmastiff.jpg/800px-Bullmastiff.jpg[/url] Tale mi im lepo postavo.


Pozdravljeni!
Bullmastiff iz slike za katerega je Čara napisala, da ima lepo postavo in je pripela link s sliko, ki sedaj na internetu ni več vidna, je Int. CH, Multi CH FULLER iz vzreje priznane italijanske psarne I BRAVI RAGAZZI. Pes je ameriškega porekla. Na sliki, ki je bila objavljena na wikipediji in je še vedno objavljena na internetnih straneh, kjer predstavljajo pasmo, je bil star 1 leto in je izgledal tako:

To pa je njegova aktualna slika. Tako izgleda danes:

No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich.


si-bulls

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Big Gems Bullmastiff
Odgovori #142 : 12 Maj 2009, 22:37:57
Se opravičujem. Zgornji tekst sem prehitro poslala in imam tudi nekaj težav s pripenjanjem slik. Še nisem ugotovila kako prilepiti sliko pod pripadajoči tekst. Torej, na prvi sliki je bil FULLER star 1 leto, druga slika pa predstavlja njegov sedanji izgled.
Imela sem to čast, da sem ga imela v gosteh, saj smo parili našo psičko z njim. Fuller je čudovit primerek pasme, HD: A, ED: 0. Šampion Italije, San Marina, Avstrije, Švice, Slovenije, Hrvaške, Bosne, Črne gore. 15x CACIB, 7x rCACIB, 24x CAC, 6x rCAC, 15x BOB, 3x BOS, rBIG, BIG 4 in je ameriškega šampionskega porekla. Naša psička pa je TOPBULL DYNAMITE GIRL, angleškega porekla. Oče naše psičke je ZEBULON, letošnji zmagovalec pasme 2009 CRUFTS, BOB, CC; Multi CH, GB CH, Top bullmastiff of England 2007, večkratni klubski prvak, BIS, Vice Evropski prvak 2008, itd. S to paritvijo, seveda če je bila uspešna, bomo v Sloveniji pridobili popolnoma novo linijo ameriško-angleškega porekla. Leglo pričakujemo v začetku julija.
Lep pozdrav, ljubiteljica pasme, Eva

No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich.


Great Walt Maim Dee

  • Gost
Odgovori #143 : 14 Maj 2009, 17:22:47
dober dan
odločam se med bullmastiffom in nemško dogo
psa bi imel v hiši z vrtom
sem bolj mišičast zato bi prenesel tudi nemško dogo
ali se vam zdi da so večji psi za v pesjak ??
mastiffu je ime Great Walt Maim Dee
nemški dogi je ime Zorro The Pont Terr
nagibam se k mastiffu
kaj menite ??



si-bulls

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Big Gems Bullmastiff
Odgovori #144 : 14 Maj 2009, 19:57:21
Kolikor sem razumela se odločaš med bullmastiffom in nemško dogo. Ali ne? Nadalje pa pišeš: mastiffu je ime ... Angleški mastiff in bullmastiff sta povsem različni pasmi. Je pa bullmastiff nastal s križanjem mastiffa 60 % in starega angleškega bulldoga 40 %. Ali se boš odločil za dogo ali za bullmastiffa je povsem tvoja osebna odločitev (kateri tip pasme se ti bolj dopade). Jaz imam dva bullmastiffa, samca in samico in sem se zaljubila v to pasmo. Pred tem sem imela kar nekaj drugih pasem psov, vendar ne bi več menjala. Zato sem se tudi odločila, da se začnem ukvarjati z vzrejo te prečudovite pasme. Čudovite po videzu in karakterju.
Glede pesjaka pa naslednje. Z mojimi psi živim na deleži (hiša z vrtom), vendar nimam pesjaka. Oba živita z mano v hiši. Bullmastiff ni pes za v pesjak! Želi si bližine svojega gospodarja, zato pesjak odsvetujem.
Pozdrav, Eva

No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich.


Great Walt Maim Dee

  • Gost
Odgovori #145 : 15 Maj 2009, 19:51:18
bullmastiffu se popravljam



si-bulls

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Big Gems Bullmastiff
Odgovori #146 : 15 Maj 2009, 20:45:25
Od kod pa je ta bullmastiff? Povej kaj več o njem. Kdo so njegovi starši? Bilo bi lepo, da bi se v Sloveniji lahko obnovila ta čudovita pasma. :)

No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich.


Great Walt Maim Dee

  • Gost
Odgovori #147 : 17 Maj 2009, 13:00:18
je iz nemčije starša pa sta Don Alehandro Walt in Dee Mimi Maim
je zelo prijazen kuža svetle barve in lepimi očmi
star je pet mesecev
odločil sem se zanj
čez dva tedna bo pripravljen na pot



blacklove

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 18 Maj 2009, 12:13:12
dober dan
odločam se med bullmastiffom in nemško dogo
psa bi imel v hiši z vrtom
sem bolj mišičast zato bi prenesel tudi nemško dogo

Pardon, moram se oglasit na tole.  :D :-\

Zdi se mi, da je pri velikih pasmah bolj pomembno psihično stanje lastnika kot pa fizično in pa se mi zdi, da bi pri bullmastifu potreboval malo več moči kot pri dogi.
Predvsem sem mnenja, da če psa primerno (brez fizične sile) vzgojiš v karakterno stabilnega psa hude mišice niti niso potrebne  :P (pa brez zamere ;))

Čao, čao

Josipa

doglover


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #149 : 18 Maj 2009, 18:31:15
Stabilen karakter je podedovan. Ampak vem, kaj si hotela reči. Vsakega psa, sploh pa velike pse je treba obvladat psihično-to pa dosežeš z doslednim, konstantnim delom, na  tak način, ki pri psu najbolje deluje. Ne da ga zapira, tlači, ampak da pes z dvignjeno glavo in mhajočim repom dela s tabo, pride na klic ipd. Ni ga junaka, ki bi dogo ali pa bullmastiffa obvladal fizično-si že kdaj probal? Ko potegne 50kg "zverina". Se ta moč kar podvoji.

Pa kar v šolo s psom. Škoda, da so tečaji že pri koncu, ampak nekateri se bodo podaljšali.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!