Bullmastiff

ursa · 64650

Great Walt Maim Dee

  • Gost
Odgovori #150 : 18 Maj 2009, 19:05:23
no ja mislil sem na sprehodih ne pri treniranju
dobra novica - mali pride že jutri
šel bom jeseni z malim v malo šolo
še nekaj - kako naj ga kličem ??
Walt
Waltie
Maim Dee
Buddy
Miki
Rex
Roky
Žan
George
Georgy
med temi imeni se zdaj odločam



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #151 : 18 Maj 2009, 21:32:59
Čim krajše, ker si prej zapomne. Pa ne Rex-to je tako iztrošeno ime za psa. Ja saj na sprehodih ti fizična moč bore malo koristi. Psihična kontrola, povezava vodnik-pes, spoštovanje,zaupanje to je pomembno v vsakdanjem živlenju. Ne samo na treningih. Predvsem na sprehodih in v vlogi dužinskega psa!

Kaj pa ta imena?
nordijski bog: morja Ull, vrhovni bog Odin
Egipčanski bog ljubezni in življenja Aton
Ayo (veselje), Obi(srce), Ime (potrpežljivost

Imaš izkušnje z vzgojo psov? Če ne-potem nujno v branje PREDNO pride pes...http://ilirija.agility-slo.net/?Zanimivosti

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


blacklove

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 19 Maj 2009, 09:49:33
Čara natanko to sem hotela povedat. Če pa vsega tega ni, pa imaš lahko težave tudi s čivavo le, da tega ne opaziš toliko, ker te pač ne more potegniti v jarek  :P medtem ko te ignorira  ;D

doglover


blacklove

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 19 Maj 2009, 09:55:03
pozabila dodati prej  ::)

Če si ti Starsky je kuža lahko Hutch  :o  8)

Sicer pa se jaz tudi strinjam, da je Rex  :-9

Lahko pa je tudi Conan  8), Great, Walt je tudi fajn....v glavnem jaz ne bi izbirala med Miki, rex itd., ker se mi zdi da enemu bullmastifu ne bi nikakor pasalo takšno ime (predvsem ne ko odraste, ko je mladiček še, ker je ves  :-* )

Veliko sreče z imeni in pa predvsem z novim članom družine  :)

doglover


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #154 : 19 Maj 2009, 11:57:08
Rex je moj hrček 8)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


blacklove

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 19 Maj 2009, 12:28:44
Rex je moj hrček 8)

Pardon če sem te užalila  ;D :-[

doglover


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #156 : 19 Maj 2009, 13:18:17
Kje pa. Rex se mi dopade če je za kako malo žival, ali pa majhne pse-recimo čivava. Ker skoraj vsak drugi ovčar li ovčar mix je Rex in je že kar zlajnano ime pri psih. Pri velikanu izbiram  nežno ime.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 22 Maj 2009, 21:44:58
lepo da se tema malo premakne, jaz sem skoraj obupal.

Kaj pa EDGAR, mogoče HUGO.......  se mi dozdeva da tej pasmi paše odpiljeno ime.

Malo fizične moči pri tej pasmi ne škodi vseeno, vsaj toliko da preživiš kak nenaden poteg. Se mi je enkrat zgodilo, da sem odletel na bok v trenutku ko sem neki gospe razlagal da se kar da takega psa zadržat.  ;D ;D ;D :o :o



Great Walt Maim Dee

  • Gost
Odgovori #158 : 25 Maj 2009, 13:44:02
kličemo ga Walt ker se še nismo čisto odločilio med Odi Aton in Hugo je pa strašen srček se zelo lepo razume z našo muco Ajo in našima otrokoma Kajo in Alešom.
včeraj smo se oglasili pri veterinarju da pogleda neko bulico na notranji strani stegen.
bila je manjša in se je odprla veterinar pa je povedal da to ni nič hudega in je samo prerezal da je šel gnoj ven.
sedaj ima povito kaj hujšega pa ni.
je zelo živahen in pravi cuker z otroci.
toliko za zdaj.



sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 26 Maj 2009, 20:33:12
kako sliko bi mi imeli.



si-bulls

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Big Gems Bullmastiff
Odgovori #160 : 28 Maj 2009, 22:20:30
Vsem ljubiteljem pasme bullmastiff in vsem, ki bi želeli postati lastnik te pasme, sporočam, da je bila paritev naše psičke Topbull Dynamite Girl uspešna. Naša psička je breja.   :)
Leglo šampionskega porekla, angleško-ameriških linij pričakujemo v začetku meseca julija.
Lep pozdrav, Eva

No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich.


Great Walt Maim Dee

  • Gost
Odgovori #161 : 29 Maj 2009, 15:09:47
žal trenutno nimam primernega fotoaparata in tudi programske opreme da bi namestil slike.
Šele pred nedavnim sem za svoj 40 rojstni dan dobil tale računalnik in se še ne znajdem dobro.
Seveda sem že imel izkušnje s psi me spremljajo že od malih nog imeli smo že enega bullmastiffa eno cairn terierko in bernardinca.
čestitam si-bulls / eva
sedaj smo se odločili ime mu je Hugo in se lepo odziva na to ime.



si-bulls

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Big Gems Bullmastiff
Odgovori #162 : 29 Maj 2009, 18:19:40
Hvala za čestitke Great Walt Maim Dee.
Tudi tebi čestitke za novo pridobitev, novega družinskega člana "Hugota". :D

No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #163 : 30 Maj 2009, 06:58:27
Iz kod pa ste? Mladina se načeloma dobro znajde z računalniki in fotičem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Great Walt Maim Dee

  • Gost
Odgovori #164 : 30 Maj 2009, 13:32:56
smo iz maribora moja otroka pa sta stara 2 in tri leta.
hvala eva



si-bulls

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Big Gems Bullmastiff
Odgovori #165 : 30 Maj 2009, 14:20:50
smo iz maribora moja otroka pa sta stara 2 in tri leta.
hvala eva

Iz Maribora si?! Jaz tudi. Samo sedaj živim na deželi, 20 km iz Maribora, zaradi psov. Imajo boljše pogoje na deželi. Pa tudi jaz sem se že tako navadila, da ne bi več menjala za Maribor. Jaz sem iz Ljubljanske, Tabor. Iz katerega konca pa si ti?

No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich.


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 30 Maj 2009, 15:13:14
wau tud jest se zanimam za velke pasme so fullllllllllll luštkani bullmastiffki ane ? Ko se bom odselila iz bloka bom kupla enga mastiffčka al pa samojedka.



si-bulls

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Big Gems Bullmastiff
Odgovori #167 : 31 Maj 2009, 13:18:10
Sah, prosim pojasni mi, kako naj prilepim fotke.
Hvala, Eva

No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #168 : 01 Junij 2009, 10:34:30
wau tud jest se zanimam za velke pasme so fullllllllllll luštkani bullmastiffki ane ? Ko se bom odselila iz bloka bom kupla enga mastiffčka al pa samojedka.

Bolje da ne! Glede na tvoje pisarije po forumih, nisi psihično zrela za prevzem take odgovornosti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


si-bulls

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Big Gems Bullmastiff
Odgovori #169 : 01 Junij 2009, 13:48:00
Leglo šampionskega porekla, angleško-ameriških linij pričakujemo v začetku meseca julija.
Lep pozdrav, Eva
Naša psička Topbull Dynamite Girl "Luna"


Oče naše psičke Multi CH, GB CH, 2009 Crufts BOB, Pi-Et-Ra Zebulon of Trefilio

Plemenjak - oče mladičkov Multi CH Fuller


in njegov oče Multi CH Canas Rontu The Red Lion

No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #170 : 01 Junij 2009, 15:18:23
Poleg videza mene zanimajo kolki, komolci ,karakter, zdravje (razne alergije se deduje, prav tako kup ostalih reči). Pravzaprav mi je videz na zadnjem mestu, mora pa biti tipičen. Rada vidim, se s psi nekaj počne, ne samo, da se jih pokaže na razstavah ampak šolanje. Konkretno pri bullmastifih bi želela Bb-H in potem pokazati psa na RO tekmah, poslušnosti, sledi-v nečem pač. Da ni res samo kavč, osnovni ukazi in pa razstava. Če je vsaj aktiven družinski član, da pozna kup trikov, da gre povsod zraven in je neproblematičen v kakršnem koli okolju. To mi je strašno pomembno, ko iščem mladiča in vzreditelje ter kombinacijo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


si-bulls

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Big Gems Bullmastiff
Odgovori #171 : 04 Junij 2009, 18:55:59
Poleg videza mene zanimajo kolki, komolci ,karakter, zdravje, ...
Psica je vpisana v Slovensko rodovno knjigo in ima opravljen Slovenski vzrejni pregled ter Slovensko vzrejno dovoljenje A, kar pri molosih pomeni I. vzrejna. Torej ima tudi slikane kolke v skladu s predpisi Slovenske kinološke zveze. Samec ima kolke A in komolce 0, kar je tudi vpisano v njegovem rodovniku. Da sta pasemsko pravilna potrjuje vzrejno dovoljenje in šampionati iz različnih držav.
Oba sta zdrava, brez kakršnih koli zdravstvenih težav, dobrega karakterja, umirjena, kar je  značilno za to pasmo, oba ljubitelja otrok, družinska in prijazna psa.
BbH izpit za to pasmo ni predpisan in se ga s to pasmo ne dela. Dovolj je osnovno šolanje poslušnosti. Ob tem bi dodala citat povzet iz tujih strokovnih knjig in člankov poznavalcev pasme, ki pravi:
»…ni dvomiti, da bi se lahko tudi v današnjem času ta pes uporabil kot delovna pasma, vendar ne v takšni meri kot to pričakujejo tisti, ki se športno ukvarjajo z delovnimi pasmami kot so nemški službeni psi.«
O pasmi sem napisala tudi brošuro, ki obsega 21 A4 tipkanih strani, povzeto po tujih virih in lastnih izkušnjah, ki jo bodo prejeli skupaj z mladičkom novi lastniki.

Vsem zainteresiranim bom z veseljem odgovorila na vprašanja v zvezi s pasmo,  pričakovanim leglom, starših in prednikih. Kontaktne podatke sem objavila v rubriki Legla, prilagam povezavo: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,8278.0.html
Registrirani uporabniki tega foruma pa mi lahko pošljete tudi zasebno sporočilo.

No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich.


si-bulls

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Big Gems Bullmastiff
Odgovori #172 : 04 Junij 2009, 19:09:32
Psica je vpisana v Slovensko rodovno knjigo in ima opravljen Slovenski vzrejni pregled ter Slovensko vzrejno dovoljenje A, kar pri molosih pomeni I. vzrejna. Torej ima tudi slikane kolke v skladu s predpisi Slovenske kinološke zveze. Samec ima kolke A in komolce 0, kar je tudi vpisano v njegovem rodovniku. Da sta pasemsko pravilna potrjuje vzrejno dovoljenje in šampionati iz različnih držav.
Oba sta zdrava, brez kakršnih koli zdravstvenih težav, dobrega karakterja, umirjena, kar je  značilno za to pasmo, oba ljubitelja otrok, družinska in prijazna psa.
BbH izpit za to pasmo ni predpisan in se ga s to pasmo ne dela. Dovolj je osnovno šolanje poslušnosti. Ob tem bi dodala citat povzet iz tujih strokovnih knjig in člankov poznavalcev pasme, ki pravi:
»…ni dvomiti, da bi se lahko tudi v današnjem času ta pes uporabil kot delovna pasma, vendar ne v takšni meri kot to pričakujejo tisti, ki se športno ukvarjajo z delovnimi pasmami kot so nemški službeni psi.«
O pasmi sem napisala tudi brošuro, ki obsega 21 A4 tipkanih strani, povzeto po tujih virih in lastnih izkušnjah, ki jo bodo prejeli skupaj z mladičkom novi lastniki.

Vsem zainteresiranim bom z veseljem odgovorila na vprašanja v zvezi s pasmo,  pričakovanim leglom, starših in prednikih. Kontaktne podatke sem objavila v rubriki Legla, prilagam povezavo: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,8278.0.html
Registrirani uporabniki tega foruma pa mi lahko pošljete tudi zasebno sporočilo.

SE POPRAVLJAM.

No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich.


si-bulls

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Big Gems Bullmastiff
Odgovori #173 : 23 Junij 2009, 16:03:36
Nekaj za Čaro!
http://www.ibraviragazzi.com/1maximus.htm
Za popestritev in kot zanimivost.
Maximus dei Silvanbull je član skupine Civilne zaščite v Ravenni, Italija. To je brat babice našega pričakovanega legla, ki bo ugledalo luč sveta v naslednjih 14 dneh. :)

No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #174 : 23 Junij 2009, 17:46:13

BbH izpit za to pasmo ni predpisan in se ga s to pasmo ne dela. Dovolj je osnovno šolanje poslušnosti. Ob tem bi dodala citat povzet iz tujih strokovnih knjig in člankov poznavalcev pasme, ki pravi:
»…ni dvomiti, da bi se lahko tudi v današnjem času ta pes uporabil kot delovna pasma, vendar ne v takšni meri kot to pričakujejo tisti, ki se športno ukvarjajo z delovnimi pasmami kot so nemški službeni psi.«
O pasmi sem napisala tudi brošuro, ki obsega 21 A4 tipkanih strani, povzeto po tujih virih in lastnih izkušnjah, ki jo bodo prejeli skupaj z mladičkom novi lastniki.


Zakaj pa se ga s to pasmo naj ne bi delalo? Kaj je na B-Bh-ju ki je osnovna poslušnost takega kar bi lahko škodovalo psu te pasme, če bi ga opravljal?



si-bulls

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Big Gems Bullmastiff
Odgovori #175 : 23 Junij 2009, 18:50:18
Ta stavek je bil mišljen glede vzreje. B-BH izpit za to pasmo ni pogoj oz. eden od pogojev za pridobitev vzrejnega dovoljenja in ga s to pasmo ni potrebno delati za pridobitev vzrejnega dovoljenja. To sem mislila s tem povedati in kot izgleda, sem se nerodno izrazila.

No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich.


sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 27 Junij 2009, 11:37:46
naš Hugo:




sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 27 Junij 2009, 11:46:38
za vse ki ne veste kako prilepit sliko:

greste na npr: http://www.moj-album.com , tam se registrirate ( določite uporabniško ime in geslo, ter izpolnite podatke), nato tu kreirate galerijo ( poljubo ime, in določite da je javna).  Nato imate na desni strani gumb dodaj slike, kjer določite katere slike bi prenesli iz račualnika ( po 4 naenkrat).  Ko slike prenesete, odprete galerijo, in kliknete na sliko, nato desni klik na sliko, in pogledate LAstnosti. tam imate link za sliko in to skopirate.
Nato greste na ta forum, in kliknete gumb za dodajanje slikice, in vmes    skopirate ta link.

če kaj ni jasno, lahko podrobneje razložim.



si-bulls

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Big Gems Bullmastiff
Odgovori #178 : 27 Junij 2009, 20:31:03
Zelo lep tale Hugec.  ::) Sta polbrata z mojim samcem. Imata istega očeta. Hugotova mama pa je mojemu babica.

No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich.


dynamit

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 30 Junij 2009, 10:44:02
evo slika Charna El Perro Bianco aka Sultanija





završen snimak kukova i laktova,  :P dobili smo dozvolu za sex  :P u devetom ( septembru idemo na uzgojnu, a onda parenje sa ovim dečkom
Pi-et-ra Phantom of Trefilio