Začetek težav?

tajka · 1954

tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
: 21 Avgust 2009, 13:01:41
Živjo, Nisem našla nobene podobne teme,zato sem začela z novo. :-[
Imam en problemček. Tajaje pričela renčati na mimo idoče pse >:(. Sicer renči samo doma,ko je na svojem ozemlju.Vse se začne tako,da divje laja,potem pa še MALO porenči. Ko smo na travniku ali sprehodu mi tega ne počne. In če ima kdo kakšen nasvet ,kako naj to odpravim,prosim za pomoč.Aha pa še to odkar jo je kot mladiča napadla podivjana psica se izredno boji ljudi,ki jo hočejo iznenada pobožati.
Hvala in LP Tajka

Drugače je družabna in ima rada tudi pse enakega spola. ;)

love animals4everandalways


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 21 Avgust 2009, 14:21:26
Kam pa hodita v šolo?
Božanje iznenada pa tudi ni po bontonu, jaz vedno prej vprašam, izjemoma če ravno čepim in mi pes dobesedno prileti in se nastavlja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #2 : 21 Avgust 2009, 14:57:57
Ne hodiva v šolo,Ampak se doma učiva in je glede tega zelo pridna.Zna kar nekaj trikcev ,poslušnosti...
In tudi ni napadalna,saj ima kar nekaj pasjih PRIJATELJIC. ;D

love animals4everandalways


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 21 Avgust 2009, 18:11:17
Tvoja Tajka rabi socializacijo z drugimi psi,ki je ne bo nikoli dobila pri učenju doma.Zato jo kar vpiši v šolo,ne bo škodilo ne tebi ne njej.
LP Tjaša



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 21 Avgust 2009, 19:25:10
Očitno je, da Taja čuva svoje ozemlje. Če ti to ni všeč, ji lahko preprečiš nenadzorovan dostop do prostora, ki ga čuva - predvidevam, da je to vrt oziroma dvorišče. Na dvorišču naj bo samo takrat, ko je nekdo zraven. Lahko ji, preden začne lajati in renčati, preusmeriš pozornost na kaj drugega. Če pa že čuva pa dopoveš, da se to ne sme.
Problem pri čuvanju je ta, da je vedenje za psa nagrajujoče. Ona ima predstavo, da s svojim lajanjem in renčanjem prepodi drugega psa (njen se ne zdi, da gre pes samo mimo, ampak da je hotel vdreti na njen prostor in ga je ona prepodila) in tako doseže svoj cilj. Ker je svoj cilj dosegla, je zadovoljna in zato to ponavlja.

Mogoče bi pomagalo to, da kdaj na obisk povabite pse, ki jih pozna in jih ima rada. Pa tako, da greste skupaj na sprehod in skupaj pridete na vaš vrt. Mogoče bo na ta način pogruntala, da je v redu, če so drugi psi na "njenem" vrtu, ampak zelo verjetno bo še vedno čuvala pred vsemi drugimi psi.

Nisem prepričana, da bi samo socializacija z drugimi psi pomagala pri temu problemu, seveda pa ne more škodit :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #5 : 21 Avgust 2009, 21:58:09
Ah, taja se veliko druži z ostalimi psi, imamo skupne sprehode,pse spustimo na travniku in res nikoli ni pokazala agresivnosti,tako da me ne skrbi da ne bi bila socializirana, saj gre skoraj povsod z mano in ima res veliko pasjih prijateljev in prijateljic.

love animals4everandalways


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #6 : 21 Avgust 2009, 22:06:49
Lahko pa poskusiš z igro Look at that! iz McDevitt-ine knjige Control Unleashed ;) Gre za to, da klikaš, ko pes gleda motnjo (=drugega psa/mačko/konje/ljudi/karkoli) in sčasoma bo to postal eden izmed njegovih trikcev in ko bo videl psa/mačko/konja/karkoli bo začel buljiti v to, toda potem bo pogledal tebe v stilu: ''Mami, si videla? Pogledal sem ga! Kje je moj piškotek?''. Na ta način se bo psička tudi sprostila, ker razlog za njeno renčanje in lajanje ne bo več obramba teritorija. Ko bo psička dodala to vedenje v svojo 'škatlo vedenj' bo dobila varno in jasno predstavo o tem, kako reagirati, če so prisotni triggerji oz. sprožilci tega vedenja.
Je pa priporočljivo, da prvič prosiš nekoga, da pride s svojim psom na vašo ulico/dvorišče, toda preden se pojavi, psičko zmasiraj (masaža ali TTouch), da bo sproščena, in šele nato prosi osebo, da se prikaže; to je čas, da začneš klikati poglede proti drugemu psu. Če psička ne bo reagirala na kliker, prosi prijatelja/ico, da se s svojim psom za nekaj metrov (še dodatno) odmakneta in nato poskusi znova.

.::TU::. si lahko pogledaš kako to izgleda v praksi.

Veliko uspeha, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #7 : 21 Avgust 2009, 22:15:52
Hvala za lepe odgovore,bomo s tajo poskusile,da ne bo razširila svojega vedenja. Za zdaj k sreči  tako laja samo na boxerko,ki ji vedno grozi,Z ostalimi psi se pa krasno razume ,da ne bo kdo zastopil,da imam doma "morilskega psa" :D :D >:D
Še enkrat hvala za odgovor/e
Lp taja in eva

love animals4everandalways