naročanje iz tujine

_Dakota_ · 6087

_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
: 10 Oktober 2009, 11:55:00
ukvarjam se z naročilom veterinarskih stetoskopov iz tujine, natančneje anglije, in me zanima, kaj je s carino, davkom, poštnino (najverjetneje narašča s težo pošiljke?)

hvala za odgovore, že vnaprej  :)


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 10 Oktober 2009, 12:04:28
Glede davka ti ne znam povedati, lahko se pa pozanimam za ceno posiljke. Grem kmalu na posto (trenutno zivim v Angliji), pa bom vprasala..... samo povej mi koliko pricakujes da bo posiljka tehtala.  :) In seveda za koliko jo bos zavarovala.

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2 : 10 Oktober 2009, 12:32:00
Ce boste narocali iz Anglije, boste vsekakor placali tudi carino (mislim, da nad vrednostjo 100 evrov), saj VB ni clanica EU. Postnina je odvisna od posiljatelja, ponekod je pavsalna, v vecini primeov pa odvisna od teze posiljke. Kolikor vem, ob uvozu placas tudi DDV, ne vem pa, ali znasa za medicinske pripomocke 8,5 ali 20%.

Vec info na http://www.carina.gov.si/si/informacije/podjetja/postni_promet/uvoz_blaga_preko_poste/

m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 10 Oktober 2009, 12:40:36
Hmmm samo nekaj me je zmotilo... od kdaj pa VB ni clanica EU?  :-\ Ce ne bi bila, potem jaz ne bi imela enakih pravic kot vsi ostali britanski drzavljani. Pa jih imam.  ;)
Je clanica in tudi veselo (ceprav z vedno vecjim osporom) financira na novo pridruzene clanice, res pa je da ima vskak drzava se vedno svoja pravila in zakone v zvezi z uvozom in izvozom. Vem da so britanci zelo specificni glede npr. tobaka.

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #4 : 10 Oktober 2009, 12:49:03
ups ... kaj sem pa res zdaj zblodla ... ::) :-[ :D

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 10 Oktober 2009, 12:54:06
No sem prebrala svoje sporocilo in se opravicujem za napake..... tako hitro tipkam, da se zgodi.  :( Naslednjic moram preverit preden posljem.

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 10 Oktober 2009, 16:33:49
Ne vem sicer, kako je konkretno s stetoskopi :-[ ampak jaz sem narocala pasje zadeve iz Anglije, in je bilo priblizno tako, kot ce bi narocala iz Slovenije :) se pravi, nic davkov ali carine. Postnina je pa pac odvisna od posiljatelja...

battito animale


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 11 Oktober 2009, 13:15:51
Ni davka, ni carine - kot po vsej EU. Anglija je samo posebna, ker se je upirala € in ostala na funtu.

P.S. kateri model pa naročaš?



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #8 : 11 Oktober 2009, 13:23:35
opciji imamo trenutno :Littmann master classic II oz classic II ali pri Apollonii Riester duplex de luxe. kakšno mnenje oz nasvet?

jaz se trenutno bolj nagibam za naročilo pri nas, glede na to, da sta baje ti 2 znamki precej primerljivi med seboj ...


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #9 : 03 December 2009, 20:19:06
Prosim za pomoč,

želela sem naročiti nekaj stvari za našega bučmana (lovelonglong), pa me zanima, kdaj se plača poštnina?Meni jo je zaračunalo takoj, torej bi mi znesek sprovedli takoj!?
Ker to delam prvič in se bojim, da bo poštnina več kot pa vse ostalo, ki je znašalo 44 dolarjev+ poštnina 38(za skupaj 683g),
prosim za kakršenkoli nasvet  :).

LP
















papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 03 December 2009, 20:24:29
za postnino ti bi moralo napisati ali pa dati naslov kje ga lahko pogledas koliko je postnina......postnina se placa takrat ko narocilo - to pomeni da lahko placas z kreditno kartico ali po prevzemu ...upam da sem kaj pomagal


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #11 : 03 December 2009, 20:32:20
Ja, hvala za zelo hitro informacijo  :).
Ali to pomeni, da ko paket prispe ne plačam nič več ?

LP


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #12 : 03 December 2009, 20:59:55
Ker je iz amerike plačaš še Carina je 2.7% , davek pa 20%. Iz te strani se ti definitivno ne splača naročat. Si pa lahko poštnino znižaš tako da daš kljukico pod navadno pošiljanje in ne ekspresno.



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #13 : 03 December 2009, 21:29:14
Hvala  ;)


delfinčika

  • Gost
Odgovori #14 : 02 Marec 2010, 20:00:20
Jaz bom pa mogoče za mucka ali našo kaj naročila. Mogoče iz Nemčije. A ker je Nemčija v EU mi ni treba poštnine plačat?



anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #15 : 02 Marec 2010, 20:46:31
Jaz bom pa mogoče za mucka ali našo kaj naročila. Mogoče iz Nemčije. A ker je Nemčija v EU mi ni treba poštnine plačat?

Seveda bo poštnina... Saj poštnina se plača tudi pri e-nakupu znotraj Slovenije ;) (včasih še večja kot če naročaš iz tujine...)

Kar si oproščen pri naročanju iz držav EU pa so carine in uvozne dajatve.



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 02 Marec 2010, 21:00:14
Kar se tiče poštnine iz Nemčije.. če slučajno naročaš v ZooPlusu, je poštnina 4.90 eur.
Sama bom verjetno tam naročila box.

LP, Tina



delfinčika

  • Gost
Odgovori #17 : 02 Marec 2010, 21:28:29
Aha razumeme. Pol se mi bolj splača iz Slovenije.



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 02 Marec 2010, 21:30:49
Meni se ne zdi tako.. za majhno pošiljko iz LJ v MB ali obratno plačaš 5 eur.. pa ni ravno primerjave z Nemčijo..  ;)