Avstralski ovčar KOODYGOODY

cowgirl · 103142

cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
: 18 Oktober 2009, 23:02:51
Pričakujemo leglo avstralskih ovčarjev. Več novic bo konec novembra na strani: www.koodygoody.com

Straša imata pregledane oči, kolke, MDR gen... Mladički bodo za oddajo v sredini januarja. Dobijo ASCA rodovnik. Imeli bodo pregledane oči, cepljeni in razglisteni.
Avstralski ovčarji niso primerni za poležavanje na kavču, ampak so za aktivne posameznike ali družine. Mladička ne bom oddala za v pesjak ali za na vrt. Avstralci potrebujejo aktivno sodelovanje z lastnikom in so najsrečnejši skupaj z ljudmi (niso samotarji).
Za več informacij me pokličite.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1 : 19 Oktober 2009, 10:21:15
Se enkrat cestitke za uspesno paritev, bomo pa se drzali pesti, da bo sla kotitev bp.  ;)

Zelim vam cimvec malih aussie kepic, pa ce boste sprejemali kaj obiskov tam okoli enega meseca starosti se ze vnaprej najavimo  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 19 Oktober 2009, 10:29:59
Čestitke tudi od nas, držimo pesti da bo potekala kotitev brez problemov in bo veliko malih kepic.
 :-* Tani


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 19 Oktober 2009, 10:57:12
Čestitke še od nas!  :o

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5 : 22 Oktober 2009, 11:57:26
Čestitke!

Kako je zdaj z ASCA rodovnikom-je še težava če je pes ''samo'' ASCA registriran? Približno štiri leta nazaj vem, da je bil to še problem. Se je kam premaknilo glede tega?

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 22 Oktober 2009, 12:07:11
Čestitke! :o

...sledi svojim sanjam


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 22 Oktober 2009, 12:59:19
Če je pes ASCA registriran pa res ni nobenih težav  ???
Vkolikor ga hoče lastnik prijavljati na FCI prireditve kot rodovniškega psa, pač psa registrira v eno izmed pogojnih FCI rodovnih knjig, v slovenskem primeru v SPR.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #8 : 22 Oktober 2009, 13:18:20
Tako smo naredili z Oli, in ima v agility delovni knjižici SPR številko. Postopek ni bil posebej kompliciran, smo pa morali plačati--takrat 40€.

Če bo imela kdaj leglo, bodo mladički imeli ASCA rodovnik, tako kot Tanini. Osebno mi so bolj všeč ASCA registrirani aussiji delovnega tipa kot FCI. Ampak to je samo moje osebno mnenje.

Cowgirl, čestitke za uspešno paritev. Se veselimo napovedenega legla in nestrpno čakamo nadaljne novice!  :o



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #9 : 22 Oktober 2009, 13:52:40
To sem mislila ja, da dobi v bistvu tukaj pogojni rodovnik.
Se spomnim, ko sem kupovala Mikea, sem hotela najprej vzet pri eni psarni, ki je imela samo ASCA pa mi je takrat vzrediteljica odsvetovala, je rekla naj raje vzamem tam kjer imajo oboje ali samo FCI. Je rekla, da bom imela v Sloveniji v bistvu mešanca. Se potem nisem odločila, čeprav verjetno res ni razlike.

Sprašujem zato, ker me je ravno danes vzrediteljica iz Nemčije spraševala kako je zdaj s to ASCA registracijo pri nas. Sem se spomnila, da ima cowgirl ravno tak primer zato sem ji obljubila da vprašam.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #10 : 22 Oktober 2009, 17:57:49
vsi moji mladički lahko dobijo pogojne rodovnike... Tana je bila prva s SPR številko. ;) naslednja je Oli,,, potem je pa še 6 mojih mladičkov iz prvega legla.
Sedaj bodo imeli ASCA rodovnike, ker sem se odločila, da raje podpiram organizacijo kot je ASCA in ne KZSja.

tudi če bi bili mladički  in leglo prijavljeni pri KZS bi dobili pogojne rodovnike. zato ne bom financirala KZSja - 40 evrov vsak rodovnik, ki si ga lahko nekam vtakneš.
tudi razstavljaš lahko s takim rodovnikom in dobiš samo oceno, ne moreš pa dobiti naziva (CAC, CACIB, PRM...), ampak kdo pa še gleda na nazive pri delovni liniji...
eventuelno lahko tudi pariš/imaš legla s takim psom, vendar imajo še 2 generaciji psov  pogojne rodovnike. potem pa ne več al nekaj takega - (sicer pa ne vem v čem je fora tega).

zato si bo vsak nov lastnik po svoji želji delal rodovnike če bo hotel to.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 22 Oktober 2009, 18:10:47
Rodovnik ti pride prav, ce hoces recimo it na FCI svetovno v agilitiju >:D sicer je pa tudi prepis export rodovnika v SLR isto 40€, tako da je skoraj tako, kot ce bi kupovali mladice v tujini :D

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 22 Oktober 2009, 18:14:31
40,00 eur, če si član KZS, v nasportnem primeru pa kar 80,00 eur, kar sem plačala za Dropsija  >:(.



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #13 : 22 Oktober 2009, 20:14:12
Če bo kateri od mladičev tako dober v agilitiju, v kar sploh ne dvomim mu plačam rodovnik!!!
Teli mladički bodo res dobri za agility ali pa za delo na ranču! Shiloh dela s konji. Vsak dan jih pomaga peljat na pašnik in nazaj, drugače pa je umirjen in ima zelo prijetem karakter.

Imate kakšne predloge za imena?
Prejšnji so imeli indijanska imena na M (prvo ime) in W (drugo ime). ;)



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #14 : 22 Oktober 2009, 21:03:09
40,00 eur, če si član KZS, v nasportnem primeru pa kar 80,00 eur, kar sem plačala za Dropsija  >:(.

Bi se vpisala v KD Obala (20eur) in potem bi imela 50% popusta na rodovnik pa še na razstavo v Portorožu ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 22 Oktober 2009, 21:09:51
West-preprosto za fanta, Wind.

Mahek,žensko, pomeni Fragrance
Manisha, žensko
Milaan, moško, spoznati
Mishay, žensko, Variant of Michelle. Alternate Spelling: Misha, Mishaye. Smile.
Mrinalini, žensko, lotus

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 22 Oktober 2009, 21:12:56
Cowgirl, čestitam in držim pesti, da bo Tanica imela lepo število zdravih mladičkov. Tudi jaz se priporočam za obisk okrog Novega leta - to bo pri vas takrat živahno :o
Kar se tiče ASCA in KZS rodovnika oziroma registracije, pa imaš čisto prav, da je pomemben samo prvi. Ravno zadnjo nedeljo sva s Tarasom delala vzrejni pregled - dovoljenje sva sicer dobila, a le tipa "B", s priporočilom, da naj se ga pari z eno bolj "razbacano" psičko, ki bo po telesni zgradbi bolj ustrezala evropskim predstavam avstralca. Po ASCA merilih (standardu!) pa vem, da je vse O.K.. Drugih pripomb, razen "preozke" konstitucije, v oceni k sreči ni. In mislim, da se bom drugo leto včlanila v WEWASC, ker bom šla raje na kakšno njihovo ocenjevanje zunanjosti in tudi na "herding clinic" - no, če bi tu imeli svoj klub (npr. KAOS 8) ), bi lahko enkrat vse to organizirali tudi pri nas :-\. In po vsej verjetnosti grem tudi na ASCA National Specialty 2010, ki bo v Texasu. Tam so psi, ki resnično delajo to, za kar so na tem svetu. Evropa je v bistu res majhna ... pa FCI razstave ter KZS merila za vzrejo tudi ::). To ne gre skupaj s filozofijo pravih poznavalcev in ljubiteljev avstralskih ovčarjev.
Zato se ne sekiraj, za nas je ASCA glavna ;). O imenih bom razmislila ... Ali imaš kakšno idejo vsaj glede prve črke ???



yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #17 : 22 Oktober 2009, 21:26:30
 :o indijanska imena so imeli. Zelo lepo in primerno za pasmo :) Kako so se pa klicali? :-[ :)

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 22 Oktober 2009, 21:30:52
A ste že bili na UZ?
Se bomo spet šli igrico "kdo ugane kaj bo padlo ven"? ;)  A ni fino pri aussijih, ko je tooooliko možnih variant kaj bo!

Držim pesti za Tano, da bo vse ok. in želim kopico zdravih in navihanih malčkov :)



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 22 Oktober 2009, 21:31:11
Bi se vpisala v KD Obala (20eur) in potem bi imela 50% popusta na rodovnik pa še na razstavo v Portorožu ;)

Kako to funkcionira? še 50% od 40€ ...ne ali? uh, kako sem škrta  ::)


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #20 : 22 Oktober 2009, 21:41:28
Kako to funkcionira? še 50% od 40€ ...ne ali? uh, kako sem škrta  ::)

 :D Ne to pa ne :P Pa saj že to je kar nekaj



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 22 Oktober 2009, 21:45:57
saj je, saj je...ali...vprašat je treba...takoj bi se včlanila  ;D

P.S: srečno za malčke in mamico


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #22 : 23 Oktober 2009, 07:44:55
men gre tudi tale FCI na bruhanje s svojim distanciranjem do rodovnikov delovnih organizacij, ki so u bistvu edini originalni vzreditelji delovnih pasem.
Treba eno bombo vržt u vrh te sprevržene organizacije

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #23 : 23 Oktober 2009, 09:22:30
Ravno zato, Deteljica, sem se jaz pri nakupu svoje nove psicke pozvizgala kaj pravi FCI na to in gledala le se na kvaliteto delovne linije, ki so pac meni cedalje ljubse ter na vse ostale zadeve, katere so bile meni prioriteta...
In tako je sedaj pri meni ASCA psicka, ki pa bo enkrat ob priliki tudi vpisana se v FCI... ce me bo ravno ta zapravljiva picila...  ::) :P

Blumina



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #24 : 23 Oktober 2009, 09:24:50
Aja, pa pozabila:
Cestitke za prihajajoce leglo!

Bomo z velikim zanimanjem spremljali prihod malih kepic.
Srecno!

Blumina



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #25 : 23 Oktober 2009, 10:05:07
Iskrene čestitke za bodoče leglo!! Upam,da bo vse potekalo brez zapletov in da bodo dobili mladički primerne lastnike.

Kristinca & Florinca


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #26 : 23 Oktober 2009, 10:54:50
Hvala za odgovore, bom posredovala naprej.
Potem bodo imeli mladički tudi nekaj pašnega nagona očitno. No po vsej verjetnosti :) Tana ga ima?
Čudno da ASCA organizacije še vedno ne priznavajo, zato je spraševala tista vzrediteljica, če je kaj drugače že. Ker nekateri se potem ne odločijo za to psarno, ravno zaradi tega razloga, na primer. Tudi jaz se takrat nisem za psarno, kjer so imeli mladiči samo ASCA rodovnik pa vidim da v bistvu ni kakšen hud problem.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #27 : 23 Oktober 2009, 18:15:57
Na UZ nismo šli. Prejšnjič smo šli in je vet našel 3 mladičke... na koncu se je izkazalo, da jih je bilo 7. ;) Ampak prejšnjič še nisem bila prepričana, da je breja. Sedaj psico toliko bolje poznam in sem vedela, da je breja že po enem tednu.

Glede FCI... imam psarno prijavljeno pri FCI... ampak kaj ko prej ne veš, da je to enostavno zapravljanje denarja... vsaka šola nekaj stane. Psarno pa lahko prijaviš tudi pri ASCA.

Tana ima pašni nagon... itak, saj oba njena starša paseta - tako doma, za vsak dan, kot tudi na tekmah. Tanin "mož" Shiloh je treniral reševanje, sedaj pa pase quarter konje, na ranču.
Sedaj poskušamo s pašo in Tani je to edinstven užitek,,, škoda da naju noben ne fotografira... Itak, da je pašnega nagona kar precej.
Ravno zato poudarjam, da morajo mladički imeti toliko bolj aktivne lastnike, ker bo treba z njimi veliko delat.

@ čara: dobre ideje! ampak še ne vem, na katero črko bo leglo...
imena prejšnjega legla so: Maheegan Wapi, Minaki Wakan, Mapiya Wikapi, Mongwau Weeko, Ma'pee Winema, Mkatewa Wachiwi
barve bodo pa nekaj takega kot prejšnjič: http://tana.kjesi.com/Puppies.html



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #28 : 23 Oktober 2009, 18:24:10
Lahko bi imeli prvo črko T drugo pa S, po starših.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #29 : 23 Oktober 2009, 20:23:32
al pa na L... po očetu... Lorac's Shiloh Los Suenos