vzreditelji, rodovniki, prevara.....

rosa · 158495

Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #150 : 25 Julij 2006, 09:15:12
Hay,
da povem eno novico (zdaj pa se odločite ali je slaba ali dobra). Prejšnji teden ob dveh ponoči je KD Mislinja zgorelo (v bistvu tista hiša, ki stoji zraven pesjakov). Psom ni bilo ničesar, vendar je bila ena ženska odspodaj in je potem pse peljala veterianarju, če je slučajno kaj narobe s psi (to mi je poročal en gasilec).
lp,
Anja


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #151 : 25 Julij 2006, 10:18:35
Jah... sreča v nesreči!

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #152 : 25 Julij 2006, 16:22:27
Verjetno hiša ni zagorela sama od sebe  ::)

Kako že pravijo? Kar seješ, to žanješ ... hvala bogu edino da nobenemu od psov ni bilo nič.

Lp, Črt



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #153 : 25 Julij 2006, 18:36:53
Ko sem prebrala to temo mi je ratalo samo slabo.....!!!!!

Nas je tudi skoraj eden tako NAT****! 
Ko smo iskali Papillona, v sloveniji ni bilo legla, tujina pa je pred 10 leti bila predraga pa  še karantena je bila. V Sloveniji sta bila samo en samček in ena samička. Ko smo kontaktirali lastnico psičke nam je povedala, da ima namen parit z tem samčko v iz slovenije. Odločili smo se da bomo rezervirali in počakali, ampak nas je opozorila, da lahko ne bo nič, ker do zdaj ko so parili se je vedno zalimilo.
 Uspelo, je in psička je bila breja za 2 mladička. Ker se nam ni dalo čakat toliko časa, smo v salamonovem oglasniku videli oglas da prodajajo papillone in smo poklicali. Tip je bil nekje iz štajerskega konca in je pse uvažal iz tujine. Moji starši so se vse zmenili, da bi od njega kupili mladička. Pol pa gremo mi do našega veta (odličen vet ki ga žal ni več med nami :'() in se zmenimo, da bi on pregledal mladička, da vidi če je zdrav.  Nato mama kliče tipa in mu pove, da mi kupimo mladička pod pogojem, da ga na naše stroške pripelje k nam, da ga naš vet pregleda.  Takrat je pa bil bum!! Tip se začne dret na mojo mamo, da kaj si misli, da oni so pošteni....., pol se še žena njegova vtakne vmes.....pol pa mama reče samo hvala nasvidenje in odloži.  Kmalu kliče nazaj in se neki opravičuje, ampak mama je rekla, da nas ne zanima več.  Kasneje smo zvedeli, da so očeta od Tare kupili pri njemu in so dobili ful bolanega, da so ga komaj rešili.
Mi smo pa malo potrpeli in prišla sta dva lepa in zdrava mladička ;D

Tako da pozor vsem, ki nameravajo kupiti mladička. Pozanimajte se naprej kakšne potencijalne probleme ima lahko pasma ki ste si jo izbrali in zahtevajte zdravniško poročilo od vzreditelja in pogodbo za povrnitev stroškov, če zboli za dedno boleznijo. (to bom naslednjič tudi jaz naredila)

Rodovnik pa ni zagotovilo, da bo pes celo življenje zdrav. Pravtako zboli kod vsako bitje. Rodovnik je le potrdilo, da je to ta pes kot si ga želiš in da ni kake druge pasme vmes. Pa tudi to da poznaš prednike in lahko raziščeš, če so v družini kake bolezni itd...


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #154 : 26 Julij 2006, 19:22:07
Kdo so KD Mislinja???? 


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #155 : 26 Julij 2006, 20:45:14
Tara, napisano je eno, dve strani nazaj  ;) Preprodajalci, ki delajo pod lažnim imenom..niso KD..sicer so pa zgoreli  ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #156 : 26 Julij 2006, 21:42:27
Zgorel jim je samo objekt.
Tisti,ki mislite,da jih bo to ustavilo-"You have another thing coming!"   :(


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #157 : 27 Julij 2006, 09:13:33
Ja, saj vem, da jih ne bo ustavilo, samo vseeno...naj se malo prestrašijo   >:D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #158 : 27 Julij 2006, 14:52:17
Aha, mi je vse jasno!!! NE KUPUJTE OD NJIH!!! (se to lahko reče? :-[)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #159 : 27 Julij 2006, 23:18:09
Hhehe Tara... lahko se reče... si pa dala dober predlog za vse ki imajo namen kupovati psa.
Namreč naj vzreditelj ali kdorkoli že pač ponuja psa, pripelje psa k mojemu veterinarju da ga pregleda (jaz bi bil pripravljen tudi plačati pregled) ... ker če ti nekdo maha z veterinarskim poročilom še ne pomeni veliko, saj je veterinar lahko 'podmazan' ali pa poročilo celo ponarejeno.

Lp, Črt



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #160 : 27 Julij 2006, 23:25:21
Ali lahko nekaj vprašam? Tko k se pogovarjamo o rodovnikih pa eni pravite, da so super in vse... Vse lepo in prav, razumem da je rodovnik dokazilo za čistokrvnost. Torej vsaka pasma ima svoj standard na podlagi katerega ločimo pač pse ane.. Zanima me pa kako je s tem, da je veliko netipičnih primerkov posamezne pasme povsem drugačnih kot določa standard(to govorim za višino, težo tudi ušesa itd...) pa me zanima zakaj dobijo taki psi rodovnik, če je standard merilo za rodovnik oz. čistokrvnost?



lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #161 : 27 Julij 2006, 23:27:57
Vsi psi v rodovniškem leglu dobijo rodovnik,tisti ki pa imajo večje napake dobijo vzrejno prepoved.


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #162 : 28 Julij 2006, 00:09:34
Ali lahko nekaj vprašam? Tko k se pogovarjamo o rodovnikih pa eni pravite, da so super in vse... Vse lepo in prav, razumem da je rodovnik dokazilo za čistokrvnost. Torej vsaka pasma ima svoj standard na podlagi katerega ločimo pač pse ane.. Zanima me pa kako je s tem, da je veliko netipičnih primerkov posamezne pasme povsem drugačnih kot določa standard(to govorim za višino, težo tudi ušesa itd...) pa me zanima zakaj dobijo taki psi rodovnik, če je standard merilo za rodovnik oz. čistokrvnost?

Ni standard merilo za rodovnik oziroma cistokrvnost. Rodovnik je dokazilo o tem, da je pes potomec cistokrvnih pasemskih starsev. Lahko ima zaradi dolocenih razlogov napacna usesa, visino itd., ampak se vedno je potomec pasemskih prednikov in si zasluzi rodovnik.
Ce so odstopanja od standarda prevelika, dobi vzrejno prepoved.



battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #163 : 28 Julij 2006, 09:35:16
Kar pomeni, da njeni ali njegovi mladički nikoli ne bodo dobili rodovnika, če bi jih slučajno mela ali mel...


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #164 : 28 Julij 2006, 09:54:03
In iz tega potem pridejo "čistokrvni mladički", odličnih staršev, oba starša z rodovnikom...
Leta 2002 so zbirali podatke o leglih bernskih planšarskih psov brez rodovnika, od katerih so imeli tri psice dokazano vzrejno prepoved oziroma kolčno displazijo stopnje D, zaradi česar ne morejo pridobiti vzrejnega dovoljenja  :-X :-X Lahko rečem samo žalostno  :(

bernce sem dala samo kot primer, da ne bo zdaj kdo rekel da je to samo pri berncih. To se dogaja pri vseh pasmah. S tem da je pri bolj popularnih pasmah to še pogosteje  :-\
 



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #165 : 28 Julij 2006, 11:30:28
Pa sej papir ni važen... ::) >:(

Tisti,ki to izjavi ali je totalno naiven in se še ni pozanimal ali pa je brezsrčen!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #166 : 28 Julij 2006, 14:06:48
Psi z "napako", torej ki odstopajo od standarda se potem tudi bolj poceni prodajajo in to ne pomeni da so slabi psi. Prepoved vzreje imajo zato da se ne "pokvari" pasma. Tarin bratec je bil večji kot bi moral bit in se je prodajal dosti bolj poceni, kot hišni ljubljenček in ne kot razstavni pes, vem pa še za eno papillonko ki je ful lepa ampak ima napačen ugriz.  Jaz bi tistim, ki nimajo denarja za kupit razstavnega psa, raje predlagala naj kupijo psa z "napako", kot pa "čistokrvnega" brez rodovnika (tej se tudi prodajajo in niso zastonj >:(), ker s prvim imaš še vedno neko garancijo da dobiš dobrega psa (če je dober vzreditelj). :)

Glede veterinarskega poročila, je pa res to da nikoli ne veš če je njegov vet podkupljen. Jaz recimo že zdaj gledam kateri je dober vzreditelj, ker bom kupila drugega psa ko moje ne bo več (Tara lahko še živi tudi 5-6 let). Res da se v tolikih letih lahko dosti spremeni, ampak bom več ljudi spoznala ki so tam kupili pse in mi bojo lahko povedali svoje izkušnje :)


alexxx1

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
  • Lany
Odgovori #167 : 10 Avgust 2006, 13:25:02
Živijo vsem na Forumu!!!!

Ko prebiram to temo , vidim da nisem le jaz bil prevaran pri moji psički...

Približno pol leta sem kupoval Sibirskega Huskeya in pa nikakor nisem prišel z lastniki do poštene cene(kupoval sem brez rodovnika) nakar so me kolegi presenetili za rojstni dan s prelepo 3 mesece  psičko..., že takoj 1. dan sva se nekako ujela in že prvi dan je bila cel dan samo z mano pa čeprv so jo drugi pripeljali in je bilo okrog polno ljudi otrok in drugih psov..., vem da tudi če bi sam izbiral v leglu bi vzel prav njo.

V glavnem , psička je imela na zadnji (kako bi povedal ) kolenih, na zadnji nogi, pod repom, na trebuhhu pod pazduho in na vratu ranice, ki si jih je zaradi tega ker jo je srbelo grizla in praskala, po razgovoru s prejšnjo lastnico, ki je bila zelo prijazna sem zvedel , da naj bi bile ranice posledica klopov in reakcije psa na ampule Frontline, ko pa sem psičko čez 2 dni odpeljal k veterinarju v V šoštanj (Toplica) Me je najprej okregal, češ kaj da delam s psom, pa higiena , pa v kakšni svinjariji da ga imam, pa mi je le potem ko ji je obril kožo na mestih kjer so bile ranice(to je izgledalo prav grozno) ta razložil , da gre za bakterijsko vnetje kože, u glavnem za zdravljenje sem nato zapravil cca 40000 sit pa  3 tedne  je morala nosit lijak na glavi. pa kopat sem jo moral vsak 2 dan z enim dragim šamponom, pa tablete antibijotiki pa krema pa ..... uglavnem če potegnem črto če psičke ne bi jaz pozdravil, bi zagotovo poginila od zastrupitve krvi... Ma ja klopi ja ...

u glavnem zdej je zdrava in čedna le moja denarnica je olajšana za par deset tisočakov.

to je to...!

Pazit je treba pazit pri tem!!!



danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #168 : 07 September 2006, 12:52:46
No jst tega človeka nikoli nisem imela in ne bom imela za vzreditelja ampak za rejca. Ker take zgodbe, kot je Rosina, so nekaj popolnoma normalnega pri njemu (s paraziti in bolanimi mladiči vred) že odkar ga poznam.
Ampak definitivno deluje, da tudi negativna reklama je še vedno reklama (nekako enako kot za unega "trgovca" iz Arje vasi).

sirtaki, eno vprašanje, ker sem se ob branju tega malo ustrašila:

za katero/katere pasme pa je šlo pri tem človeku?
Nisem toliko sledila prejšnja leta tem zadevam, ker imam (na srečo) zdravo psičko od resne vzrediteljice, zdaj pa... sem od lani že iskala rodovniškega bernardinca, pa jih ni, denarja za nakup psa iz tujine pa nimam, in sem junija letos obupana kupila psa brez rodovnika. Sicer nimam težav z njim (nekaj malega je bilo ampak nič takega, da bi bilo hudo, kar je pač pogosto pri veliko mladičih).
Ustrašila sem se pa zato, ker sem ga dobila v bližini Arje vasi - v nekem zaselku, če temu lahko zako rečem, med AV in Petrovčami. Tam je tip imel sicer samo eno psico, Dantejevo mamico, ampak vseeno... bi bila hvaležna za kakšno informacijo.

Drugače me je pa stiskalo, ko sem prebirala tole debato od začetka do konca... ne predstavljam si, kako bi jaz kaj takega prebolela :'( :'( :'( :'(
Po mojem mnenju, bi morali na takih forumih javno objavljat imena, pasme, ki jih ''delajo'' in naslove takih ljudi, kot je ta ''vzreditelj'' , da bi folk vsaj vedel kdo so... potem jim po mojem posel ne bi šel a ne?
Mislim - evo, jaz sem že en tak primer, da isem vedela za Rosinega rejca (ta je res veleznan), ne pa tudi za koga drugega... :-\

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #169 : 07 September 2006, 13:04:19
Po mojem mnenju, bi morali na takih forumih javno objavljat imena, pasme, ki jih ''delajo'' in naslove takih ljudi, kot je ta ''vzreditelj'' , da bi folk vsaj vedel kdo so... potem jim po mojem posel ne bi šel a ne?
Mislim - evo, jaz sem že en tak primer, da isem vedela za Rosinega rejca (ta je res veleznan), ne pa tudi za koga drugega... :-\
Pasme, ki so na udaru - so kratkomalo vse (razen kakšnih ultraredkih). Za katere ljudi pa se gre - lahko prebereš po raznih temah, načeloma se izogibamo dodatnemu pojasnjevanju za koga se gre, ker saj veš... Tudi slaba reklama je REKLAMA. In zadnja stvar, ki si jo želimo je, da bi ljudje še več kupovali pse (tam namreč).


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #170 : 07 September 2006, 13:20:13
jah, sam v takem primeru se mi zdi da je to slaba reklama, čeprav je reklama in če točno rečeš nekomu "pri temu tipu ne kupuj ker boš dobil bolanega psa" in on gre vseeno kupit je pravi kreten v glavi.  Dvomim pa da bi kdo kupil tam psa če mu poveš da ima vse bolano. jaz sem mnenja da bi se moglo z imenom in priimkom objavljat kdo je slab vzreditelj, preprodajalec in ima bolane živali. To je edino kar lahko mi naredimo da se to vsaj zmanjša, ker sej vemo da državo nič ne briga. Jaz pa naredim tako, da se pogovarjam naprimer z desetimi o enem vzreditelju in če mi eden namigne kako slabo stvar, jaz tam ne kupim psa. Res je tudi da nikjer ni perfektno ampak nočem tvegat. je pa spet odvisno zakaj gre in koliko je zadeva huda. :)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #171 : 07 September 2006, 13:23:12
Na žalost sem že kar nekajkrat prebrala zgodbo, kako so nekomu odsvetovali nakup pri določenem šteparju... In ljudi so šli vseeno kupiti psa tam.  :'(


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #172 : 07 September 2006, 17:43:54
Ko berem tole temo se spomnim tudi jaz dogodka z omenjenim rejcem:
pred približno 7 leti sem pomagala na neki prireditvi in sem delala na eni promocijski turistični stojnici. V sklopu dogodkov te prireditve je bila tudi taka neuradna razstava oz. srečanje oz. predstavitev kraških ovčarjev. Dotični tip je pripeljal takratnega svetovnega prvaka in se po njegovo arogantno šopiril gor in dol po prizorišču. Do tu vse lepo in prav.

Potem pa je v blizu naše stojnice psa privezal za en drog in zraven izobesil napis Hud pes. Mislila sem, da hoče s tem zadržati preveč "prijazne" in vsiljive obiskovalce na primerni razdalji. Ampak pes se je začel zelo agresivno zaganjati v ljudi in je prav popenil! Bil je totalno živčen primerek. To naj bi bil značaj kraševca - svetovnega prvaka?? No, "gospod" je nekaj ljudi - fantov, ki so se vseeno preveč približali nadrl z besedami: "Glavo ti bo odgriznil - poberi se!" Katastrofa!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #173 : 07 September 2006, 18:57:27
Ah,dajte  no ljudje!

Kako lahko pišete takšne o enem od naših največjih strokovnjakov?

Človek je ja "kinološki manager"!


Malo spoštovanja, prosim!!!!






p.s.Moj post je seveda ironičnega značaja.  ;)




Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #174 : 07 September 2006, 19:09:17
SKY - se opravičujem za moje krute besede :D.

Tisti, ki so kljub opozorilu kupili psa pri napačnih ljudeh, so zame bolani v glavi, kar me ni sram povedat. Seveda se mi smilijo tisti psički ampak je še huje če se z nakupom to podpira. Nekateri pač ne poslušajo ker so sami tako "pametni", jih je pa dosti, ki bi nasvet upoštevali, zato sem še vedno za take objave. :)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #175 : 07 September 2006, 20:31:12
Moje mnenje: marsiko, ki kupuje psa o teh težavah s šteparji pojma nima... Poznam gospo, zelo izobražena ženska, ki je takemu nasedla. Želela je psa, šla na nekaj razstav, se pogovarjala o karakterju pasem na koncu pa kupila nerodovniškega ZP pri znanemu gospodu...
Psiček je imel seveda kup težav, ki si jih z njeno plačo hvalabogu lahko privošči.
Problem je v osveščanu ljudi, ki bodo kupili psa, ne o takšnih ki ga že imajo. Nekdo, ki je že kupil psa pri takemu šteparju, napake sigurno ne bo ponovil. Tisti ki si pa kupuje prvega psa, oziroma prvič kupuje pasemskega (je prej imel razne naključne pritepenčke) pa če ni ravno član kakšnega foruma oziroma, če se na internetu razen poslovno (recimo) ne zadržuje, pa o temu kaj se dogaja v pasjem sevtu pojma nima.
Torej bi bilo smiselno osveščati vse ljudi, skoraj vsak je potencialen kandidat, da nasede sladkim besedam in nekoč kupi psa na napačen način.
lp
T.

8)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #176 : 07 September 2006, 20:39:01
Se strinjam, ampak obveščanje na forumu je vsaj začetek :)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #177 : 07 September 2006, 20:51:59
Na žalost je tudi nekaj takšnih: sicer je kuža imel probleme ampak gospod je tako prijazen da grem ponovno po psa k njemu  ::) >:( >:( Na srečo je le-teh bolj malo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #178 : 07 September 2006, 23:28:22
Obveščanje po forumih je začetek, lahko pa se, nekdo s smislom (no če se nihče ne javi lahko tudi jaz stestiram oblikovalske (ne)sposobnosti) za pisanje napiše (najbolje črnobel zaradi kartuš) letak, ki ga lahko printa vsak (se da bližnjico) in jih malo raznesemo naokrog... Pa na kakšni pasji razstavi se jih deli, na prireditvah povezanih s psmi. V to lahko vključimo tudi pasemske mačke (se dogajajo iste stvari). Doda se (seveda z dovoljenjem lastnika) zgodba kakšnega psa (ali večih) ki prihajajo od tam...
Mislim, da bi šlo... Vsak lahko preden gre po pasjo hrano v trgovino naprinta nekaj letakov in jih sproti odloži tam. Na pasjih razstavah je tudi vedno kakšen prostor, kjer bi se jih lahko malo podelilo... Lahko bi še dodali nasvet, da če ne želijo psa z rodovnikom, naj pogledajo po zavetiščih za kakšnega psička in se doda naslove in speltne strani vseh zavetišč... Ne vem, mogoče sem pa večni optimist, ker mislim, da se da pri vsaki stvari kaj narest ;)
Upam, da mi ne zamerite,sem dala predlog še na drug forum, mogoče bo pa nekaj iz tega... Več letakov manj "nasedlih" ljudi, večja zguba za %#!/  ;)
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #179 : 08 September 2006, 07:56:40
Tecka lahko sestaviš... je pa tukaj problem da kakor vem poimensko ne smeš nikogar omeniti, lahko samo napišeš Varen nakup psa oz. kakšne so posledice kupovanja iz danes na jutri. Ne smeš pa napisat ne kupujte pri tej in tej osebi.... ker ... Vsaj mislim, da je tako. Če bi kdo sestavil kakšen dober tekst se lahko lotimo projekta ;)

Lp nina