"poligon" v dvorani

TibiQ · 8532

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
: 02 November 2009, 09:01:19
Že nekaj časa, odkar sem si ogledala par "kliker" filmčkov, posebej pa ob slabem in mrzlem vremenu in kadar na sprehodih naletim na kakšna zapuščena skladišča,.. se sprašujem ali pri nas sploh obstaja kakšna dvorana, kjer bi se dalo s psom trenirat. Mislim da ne.

Zanima pa me, ali bi vi uporabljali tako dvorano in koliko bi bili pripravljeni zanjo plačati, prav tako tudi kako daleč bi se bili pripravljeni vozit za trening v taki dvorani.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 02 November 2009, 09:09:24
Če se ne motim je v Grosuplju pasja šola Pasji center, ki ima tudi to opcijo, da se dela v pokritem prostoru.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 02 November 2009, 10:00:51
Pa res;
http://www.pasjicenter.si/index.php?option=com_content&task=view&id=176&Itemid=2
Zanimivo. Nisem vedela. Sem bila samo 2x na poligonu grosupeljske pasje šole in me je že to (malo negativno) presenetilo, da je bil ob železnici in ni bil zavarovan z ograjo.

Tole pa vidim da je nasproti Bube.. očitno ne dolgo, ker dokler sem živela tam, sem bila kar nekajkrat v Bubi in nisem opazila da bi bila na tem mestu, kjer je šotor, kakšna pasja šola.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 02 November 2009, 10:09:13
To ni ista šola! Tisti ob železnici je od Kd Grosuplje, to je pa privat šola, če se ne motim so lani začeli. Kontaktiraj jih, in povprašaj če imajo možnost najema - seveda če bi vas bilo več.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 02 November 2009, 10:33:33
Aha... hvala za pojasnilo! ;)

Drugače pa teme nisem odprla zaradi lastne potrebe po "in-door" treningu, ampak ker me zanima ali bi se sploh splačalo (v smislu, da se vsaj v minus ne bi šlo) uredit eno tako dvorano (mogoče celo "ogrevano", s podlago iz umetne mase,..), ali naša kinološka scena še ni pripravljena na kaj takega.

Si pa sicer mislim, da zaenkrat, sploh pa v današnjih časih, je bolj malo takih, ki bi bili pripravljeni plačati malo več, čeprav nikoli ne veš  ;)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 02 November 2009, 11:01:58
Za klasiko je dvorana zaradi trde podlage popolnoma neprimerna. Pogojno dvorane konjušnic, če imajo primerno podlago.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6 : 02 November 2009, 11:06:07
Za reševalce tudi ne pride v poštev...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 02 November 2009, 11:34:37
Kdo pa sploh so inštruktorji? Tam so navedena samo imena. Pomojem bi taka dvorana primerna za osnovno šolanje, poslušnost. Za kaj drugega pa niti ne. So pa zasoljene cene.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 02 November 2009, 12:09:37
OK, jaz govorim o nečem takem (ovire seveda potem po želji) in seveda primerni podlagi (nimam pojma zaenkrat.. skratka da bi se lahko čistila, da bi bila primerno mehka/trda,...)
http://www.calibercanines.com/images/High-Goal-Farm_dog-training-arena.jpg

Razumem, da se določenih zadev v taki dvorani ne da trenirat, se pa da marsikaj v taki dvorani počet, med drugim tudi natrenirat posamezne dele neke celote, ob pravi podlagi pomojem tudi veliko klasike,.. Predvsem zanimiva bi bila pomojem za kakšne agilitaše, canine freestyle, pa razne kliker treninge, ki na začetku potrebujejo okolje s čimmanj motnjami ipd.

Seveda se na drugi strani pojavlja skeptičnost do uporabe dvorane, ker se psi razvadijo in potem ne znajo delat v določenih motečih okoliščinah (dež, sneg,..) .. zaželjena so tudi mnenja v to smer  ;)




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 02 November 2009, 12:19:52
Za agility mora bit zelo dobra nedrseča podlaga in isto za obrambo. Ne vem komu bi se dalo to vzdrežavati, ker enostavno in poceni to vsekakor ni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 02 November 2009, 12:29:00
Ja, jasno je, da mora biti nedrseča, mogoče malo mehka - nekako gumijasta ali penasta (zaradi oprijemov, padcev,....), pa seveda da je ni posebno težko čistiti,.. in jasno je, da take stvari niso poceni. Saj trenutno si niti približno ne predstavljam koliko bi to vse skupaj stalo, ampak zanima me, če bi se uredilo tako primerno dvorano, ali bi jo bili pripravljeno uporabljati in za koliko denarja. Seveda da uporaba prav tako ne bi bila najbolj poceni.  ;)

Mogoče kaj takega pri nas res ni možno zaradi premajhnega povpraševanja in finančnega stanja,... ampak vsekakor pa je možno in se to uporablja v tujini.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #11 : 02 November 2009, 12:31:04
Jahalnice so super in žaganje ni problem vzdrževat.
Sicera pa tepihi za agility niso dobri (še najboljši so samo za občasen trening, za pogosto pa preveč povečajo možnost poškodb in upočasnijo pse). Boljša je umetna trava, ki pa je draga.
Za poslušnost, dog dance in trikce pa mislim da je skoraj vsak tepih O.K. Če maš kje posamezne skoke daš pač tam debelejši tepih (ali pa armaflekse spodaj).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 02 November 2009, 13:45:55
Jaz bi jo uporabljala, če bi bila oddaljena max 30-40min vožnje in za zmerno ceno(recimo za 1h uporabe max 2-3€-in možnost mesečne karte, ki te pride ugodneje). Tako nekako, mesečno več kot 20€ bolj težko.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #13 : 02 November 2009, 14:38:34
Ne bi. Psa lahko čez par ovir spustim doma, s psom lohk RO/trikce/poslušnost delam doma, če je dež (in nas slučajno to moti  ::)) imam pa v bližini na voljo več pokritih/zaprtih  hal/skladišč/kozolcev, kjer so "ovire" precej bolj zanimive kot razni preskoki.. Jaz ne bi imela od take "dvorane" (pokrit prostor+ovire) ne bi imela nikakršne koristi, le zapravljanje časa in denarja.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #14 : 02 November 2009, 14:49:23
No, jaz pa zivim v enosobnem stanovanju brez vrta in v blizini ni nobenih kozolcev ;D meni bi taka dvorana recimo prisla prav.

battito animale


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #15 : 02 November 2009, 16:29:33
Ne bi. Psa lahko čez par ovir spustim doma, s psom lohk RO/trikce/poslušnost delam doma, če je dež (in nas slučajno to moti  ::)) imam pa v bližini na voljo več pokritih/zaprtih  hal/skladišč/kozolcev, kjer so "ovire" precej bolj zanimive kot razni preskoki.. Jaz ne bi imela od take "dvorane" (pokrit prostor+ovire) ne bi imela nikakršne koristi, le zapravljanje časa in denarja.

Ti si mi pa ravnokar dala čudovito idejo - sem pravkar ugotovila kje imam praznih 150 kvadratov, ki imajo celo luč.  :-*


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #16 : 03 November 2009, 07:52:12
Ti si mi pa ravnokar dala čudovito idejo - sem pravkar ugotovila kje imam praznih 150 kvadratov, ki imajo celo luč.  :-*
V hišah se vedno najde kakšen prostor (garaža, hodnik ipd). Tudi mi včasih delamo doma, ampak moje stanovanje je majhno, tako da pridejo v poštev bolj statične vaje. Ker sem v mestu tudi kozolca ni nobenega daleč naokoli, pa še brez luči mi nič ne bi pomagal, ker sem pozimi doma že v temi.
Sicer pa za posameznega vodnika so uporabna nadkritja garažnih hiš (teh  je po mestih kar dosti), predvsem tisti tip T (ko zgornje nadstropje visi  nad uvozom spodnjih garaž).
Eno zimo smo imeli občasno ( 1 x tedensko se mi zdi) agility treninge v jahalnici- samo nikakor ni bilo blizu, kolk je stalo se pa ne spomnim več. Kadar je snežena zima bi bila jaz pripravljena kar nekaj plačati za treninge agilitya, ampak tu spet nastopi težava- ovire. Večina klubov namreč nima dodatnega seta in če daš edini set v halo, potem zunaj ne moreš trenirat ,kadar bi vreme omogočalo. Pa s prevozom, skladiščenjem postavljanjem je spet cel cirkus. Popolni najem pa bi zagotovo predrag.
Samo za poslušnost pa se mi ni nikoli  zdelo bistevno da bi bilo treba drsat vse leto vsak mesec (tako v časih IPO kot za RO poslušnost vadim le izjemoma, v časih tudi več mesecev ne ). Tako da me hala samo za psolušnost ne bi zanimala.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 03 November 2009, 07:52:51
No, še par idej.. ko sem bila še v Grosupljem, sem dostikrat v takem vremenu ali ponoči kaj vadila v skupnih garažah pod blokom (na sredini - vozišče je bilo kar dosti prostora, nisem pa seveda mogla postavljat česarkoli na vozišče, pa žogic tudi nisem mogla metat,..), pa razne parkirne hiše (npr. BTC - Sparova in tista pri Atlantisu) so zvečer in kakšno nedeljo, ko je zaprto, tudi fajn  ;) .. seveda pa ni isto kot udobje ene take drage :( dvorane  ::)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 03 November 2009, 08:03:35
Hmm.. sva istočasno pisali  :)

.. saj jaz načeloma tudi ne potrebujem ravno neke dvorane, ampak včasih si jo pa res zaželim.. Včeraj sva naprimer v dnevni delali neke trikce in pri kroženju s prednjimi tačkami na podstavku, se je že zatikalo, ker je dnevna premajhna in se je psica z ritjo kar naprej nekam zaletavala. Tudi kakšen cavaletti in podobne zadeve so možne le v suhem vremenu. No ja.. saj so možne tudi sedaj in pozimi, ampak tako nujno jih pa res ne rabim, da bi se močila in zmrzovala zunaj. Sama bi torej tako dvorano uporabljala le občasno, ko bi se mi pač zahotelo.. "ko bom velika" .. :D



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #19 : 03 November 2009, 10:27:53
Jahalnica v Stožicah... najem se računa po uri.
1h=50€

Moram pa preveriti, če so psi "dovoljeni" in kakšna je podlaga, pa koliko je kaj frej čez zimo.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 03 November 2009, 13:46:02
Tole se pa meni zdi kar drago.



Grunf

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 05 November 2009, 19:01:33
Hm, ravno danes, ko je zaradi slabega vremena odpadel trening agilityja, sem se zopet spomnil na pokrit prostor ali celo dvorano. Najem teniškega igrišča za eno uro igranja je cca 7-9 € - odvisno kje.  To je 264 m2 igrišča samega + nekaj malega m2 okrog je min 300 m2, dve igrišči bi torej zadoščali za postavitev parkurja.
Samo še poiščemo kje bi nam oddali teniško igrišče, naredimo ovire, pa je. Malo za šalo, veliko zares !



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #22 : 06 November 2009, 07:52:56
Hm, ravno danes, ko je zaradi slabega vremena odpadel trening agilityja, sem se zopet spomnil na pokrit prostor ali celo dvorano. Najem teniškega igrišča za eno uro igranja je cca 7-9 € - odvisno kje.  To je 264 m2 igrišča samega + nekaj malega m2 okrog je min 300 m2, dve igrišči bi torej zadoščali za postavitev parkurja.
Samo še poiščemo kje bi nam oddali teniško igrišče, naredimo ovire, pa je. Malo za šalo, veliko zares !
žal predvsem za šalo, ker najemniki se ne bi sprijaznili s tem, da psi skačejo po teniški podlagi, bilo kakšno že imajo.
Bilo pa bi za silo dovolj tudi eno igrišče sicer.
A kdo ve koliko stanejo ti teniški šotori ? Ker mislim,d abi bi bil nakup najbolj verjetna in najcenejša dolgoročna rešitev.Če ima vsak levi tenis klub lahko šotor to ne more bit tak vesolski podvig  ::).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #23 : 06 November 2009, 07:56:03
http://www.lindap.si/prodaja/hale/index.php

npr:

Ločne hale
Prednost ločnih hal je enostavnost in večnamenska uporabnost.


Dobavljivi razponi hal so: 5, 8,10,12,14 in 16 metrov,
dolžina pa je lahko poljubno dolga v sekcijah po 3 metre.

Cena se giblje od 33,39 € / m2 tlorisne površine hale.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 06 November 2009, 08:05:32
Hec je, da so tenis igrišča kar redno zasedena, vsaj pozimi, medtem ko glede na odziv tukaj, očitno ni interesentov, ki bi plačevali pokrit prostor za uporabo v kinološke namene.

Če računaš da bi se uporabljal cca. 6 ur dnevno (če), pa da bi se računalo na uro cca. 10 EUR je to 60 EUR na dan je to cca. 1800 EUR na mesec.. pa glede na napisano imam občutek, da se ne bi koristilo toliko, torej cca. 1000 EUR/ mesec in še to predvsem v zimskih mesecih. Sam šotor že nekako prineseš v nekem času notri, tudi opremo in podlago, čeprav bi bila začetna investicija ogromna, če pa bi moral najemati že zemljišče, se pa nikakor ne izplača.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #25 : 06 November 2009, 08:08:48
Sam šotor že nekako prineseš v nekem času notri, tudi opremo in podlago, čeprav bi bila začetna investicija ogromna, če pa bi moral najemati že zemljišče, se pa nikakor ne izplača.
sej bi lahko pokrili del obstoječehga poligona, če bi se kak klub za to določil.
Za 20 do 30.000 eur se očitno že da nekaj narest, koliko pa so nekateri klubi vložili v brezvezne klubske hiše pa ne bi tukaj vzporedno razpravljali  ;)
Pa recimo, če je nabava psa ene 1000 eur s potjo vred 1500 EUR ( očitno tore za večino dosegliv strošek) , se pravi da bi 15 do 20 entuziastov lahko nekaj takega  zase postavilo  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 06 November 2009, 09:32:35
Aja, ja to pa ja.. čeprav je 1000 EUR.. pa tudi 500.. še vedno tak znesek, ki ga tudi entuziasti težko dajo od sebe brez določenih pogojev.. tu se pa potem takoj začne zapletat.

No.. jaz sem gledala predvsem z vidika, da bi nek posameznik to štartal čisto na novo. Seveda bi bilo lažje, če bi bilo zemljišče njegovo, če bi moral pa še to kupiti ali najeti, pa seveda nikakor ne bi šlo.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #27 : 06 November 2009, 10:31:12
No.. jaz sem gledala predvsem z vidika, da bi nek posameznik to štartal čisto na novo. Seveda bi bilo lažje, če bi bilo zemljišče njegovo, če bi moral pa še to kupiti ali najeti, pa seveda nikakor ne bi šlo.
Seveda bi šlo- če bi se nekdo spravil delat privat center za šolanje bi se mu definitivno splačalo investirat. Al pa komu, ki ima kmečki turizem, pa da se potem specializira na kinologijo- takih je nekaj v Avstriji in Nemčiji.
Pa za kakšen močejši klub to tudi ni neizvedljiva investicija.
Ker ko zadeva stoji, je amortizirana v nekaj letih.

Za posameznike in začasno so pa občasni najemi jahalnic še vedno najrealnejši. Zagotovo je praznih hal vse polno- ampak ko jo hočeš najet so pa cene da dolpadeš ( v treh letih zagotovo zagoniš (klub) en nakup šotora), poleg tega za vsako halo rabiš še kvaliteten tepih oz umetno travo,sicer je več škode kot koristi za kaj dinamičnega delat, kar je nerazumno velik  strošek.

Iz tega sledi,da do nadaljnjega ostajamo na "zimskem počitku" in intuziasti še mogoče na občasnem "švercanju" za rahlo razmigavanje pod nadkritji garaž  ;)



Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!