Nasvet za preprečevanje goltanja med hranjenjem

grekom · 7728

grekom

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Zdravo,

sem bil prav navdušen, ko sem prebral enak trik, kot ga tudi jaz uporabljam za preprečevanje goltanja hrane. Ker je ta trik skrit globoko v temi o zasuku želodca ga bom napisal še tu.

Torej, psu dajte v posodo s hrano večjo žogico (po možnosti težjo) in pes bo moral med hranjenjem žogico premikat in ne bo tako hitro goltal.


Meni to super deluje (tamala dosti bol počasi je).


No, samo kot nasvet. Če ima še kdo drug podobne težave.

There is no hound like bloodhound


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1 : 03 December 2009, 09:36:46
Pamten pes da žogo ven, neumen pa tudi večjo pogoltne  >:D . ma ne čiist nujno , joke  :P.
Sem videla zadnjič v enem katalogu, da se dobijo posbne sklečke za take pse. Dno izgleda kot fakirsko, damo da so čepki debelejši, mehkelji in na vrhu zaobljeni  :) , samo da se spomnim v katerem - kakšen Quelle al pa Neckerman  ???.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 03 December 2009, 10:21:57
Nekaj podobnega naj bi bila tale posoda... čeprav mi pa ni čisto jasno, kako naj bi delovala ???


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #3 : 03 December 2009, 10:32:06
teh posod itak polno obstaja:
http://www.tiierisch.de/produkt/hundenapf-fuer-schlinger-brake-fast-anti-schling
Je pa fora po moje v tem da pes težje dobi hrano ven in ima vmes več premorov med požiranjem, torej posledično bolj počasi je.



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 03 December 2009, 12:19:28
Če bi dala Thoru žogico v hrano, bi se mu od same groze zasukal želodec ;D Pa tudi vse te čudežne posodice bi ga spravile v stisko. Da počasneje je, pomaga, če mu čez brikete namažem kakšno polento ali kaj podobnega, ampak imam občutek, da mu je še bolj hudo, ker ne more tako hitro požret kot ponavadi in se še bolj davi. Poleg tega se začne še posodica premikat, kar je pa stres vseh stresov. :) Tako da raje vidim, da hitro pogoltne, da stres čim prej mine, potem gre pa takoj ležat in glodat bikovko za kako uro. In na koncu izpade, kot da je eno uro jedel ;D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 03 December 2009, 13:13:48
imaš tud modele , ki bikovko enako u enem šusu pogoltnejo kot briket

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 03 December 2009, 16:22:21
Pri mojem tavelkem, je ta žogica v pososdi palila dokler je bil mladič do cca enga 4 meseca, potem pa je ugotovil da se lažje je, če žoge ni v posodi. Se je pa dejansko navadil lepo jesti, tako da sedaj ni problemov.  ;D


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #7 : 03 December 2009, 16:55:37
imaš tud modele , ki bikovko enako u enem šusu pogoltnejo kot briket


 :-[ ::), hvalabogu jo je normalno prebavil, ampak imam ravno zato velik odpor do bikovk še danes po 7 letih  ::)



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 03 December 2009, 17:36:04
 ;D



justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 03 December 2009, 21:45:04
Lahko mu jih tudi preliješ z vodo da jih lovi po posodi. Pa še zadostno količino vode dobi :)

Lp Andrej


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #10 : 08 December 2009, 21:40:48
Naša žogico prime in jo odnese za kavč. Potem se začne spet basat naprej.  ;D



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 09 December 2009, 08:52:41
Ali pa če mu obroke zdajete v obliki nagrad iz roke ;)



justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 09 December 2009, 20:29:48
Aha, pol bo hotu pa samo z roke jest, ka pa pol :-[

Lp Andrej


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #13 : 10 December 2009, 19:24:21
zelo zanimivo bomo probali  :P

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 10 December 2009, 19:39:38
A ni tako , da če zraven popije preveč vode je še slabše, in je še več možnosti za zasuk želodca? Če daš pa premal vode pa ni učinka :P, vsaj pri nas ne :D :-[ :P
Drugače pa saj mu lahko skos daješ iz roke jest v obliki nagrade, pa se naš ni nikoli odvadil jest iz kjerkoli drugje :-[, če pa se pa še toliko boljše, da ne pobira neumnosti po tleh :)



dejan1

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 28 December 2009, 12:01:56
Pri Alerju imajo ene nove super posode, ki preprečujejo goltanje hrane. Poglejte si link: http://www.aler.si/index.php?id=aler_novica&news_id=29



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #16 : 01 Januar 2010, 22:01:51
Teh posod imajo že vsepovsod v raznoraznih izvedbah, bi rekla da ene delujejo bolje druge mogoče malo manj.

Pri hrani v celoti na briketih jaz sploh ne bi komplicirala z nekimi spešl posodami:
ukinila bi posode na splošno - ena lepa podloga, lahko tudi nedrseč tepih, in briketi lepo na široko razsuti - njami žur ::)
Pri mokri hrani je seveda težje, ampak z malo inovativnostjo se da ponavadi čisto lepo vse rešiti.


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 15 Februar 2011, 10:39:43
Pišem v maminem imenu, ker računalnik ni njen prijatelj  :D
Doma imajo psičko, sedaj bo 5 mesecev stara (Šila). Imajo probleme pri hranjenju, Šila je zeeeeeelo požrešna in nikakor je ne morejo pripraviti do tega, da bi počasi jedla brikete.
Kupili so tudi tole posodo, ampak se je boji. Med brikete so nalili vodo, ampak je Šila bruhala, ker se je šreveč nažlampala (pa niso dali preveč vode). Med hranjenjem pohlasta tudi ogromno zraka in jo potem napenja.
Kako naj rešijo ta problem? Ali naj ji dajajo brikete iz roke, kot nagrado? Če je lačna, ni mirna in ne sodeluje pri trikcih  ::)



vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 15 Februar 2011, 11:13:02
kaj da bi dali brikete v kakšno temu namenjeno pasjo igračo pa ne bi šlo? sicer osnovnega problema s tem ne bi rešili .. samo, če se ji ne da hranit psičke na roko ali trenirat pozornosti takrat je ena možnih rešitev .. kaj podobnega http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=67_106&products_id=741



pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 15 Februar 2011, 12:19:25
Moja mati se z veseljem z Šilo ukvarja.. Ampak tamala je živ hudič. In ko je lačna, ne zna niti sedi  >:D :o Drugače je zelo pridna in zna marsikaj.
Jima bom rekla, naj nafilata ta velik Kong (tisti ki se prevrača), pa bomo vidli.



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #20 : 18 Februar 2011, 20:59:55
Tudi jaz sem mela grozne probleme z mojim mopsom kar se tiče goltanja.. Stvar smo rešili s tole stvarco... http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_28&products_id=742
Super zadeva! :P

My little dogs - a heartbeat at my feet.


_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 20 Februar 2011, 11:57:42
Pri naši beaglici še tale posoda ne pomaga : http://www.google.com/products/catalog?q=dog+go+slow&hl=en&client=safari&rls=en&prmd=ivns&biw=1280&bih=608&bav=on.1,or.&um=1&ie=UTF-8&cid=4748711506615502416&ei=s_FgTfTeLtLX4gbB6cHuCQ&sa=X&oi=product_catalog_result&ct=result&resnum=6&ved=0CGAQ8wIwBQ#ps-sellers ... kupil smo jo v zooticu... uporabljamo jo pa že od začetka, ampak se je že naučila kako najhitreje pojesti hrano iz nje. Na začetku je še blo kul in je počasi jedla, zdj pa spet golta hrano... ima kdo kakšno drugo idejo, kako preprečit goltanje hrane???

Naši požeruhinji se zelo večkrat zgodi, da tako hitro je, da se ji verjetno hrana zatakne v požeralniku in gre stran od posode... potem zacvili, se uleže, ji zadnje noge ne delajo... (to je čist preveč hudo za gledat)... potem ta 'napad' traja cca. 30s, potem vstane in gre nazaj jest... smo ji že zalivali (malo vode) brikete, ampak se skor vedno pojavi 'napad'... ma kdo oz. jih je imel podobne probleme in kako to preprečiti???

Hvala in lep pozdrav, Anita&Polona&Didy :)



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 20 Februar 2011, 13:47:51
Jaz sem našemu pokojnemu psu, kadar je prehitro jedel (kar ni bilo vedno), vmes med hranjenjem parkrat počasi mirno rekla "počasi" in to nekajkrat ponovila, pa je potem začel bolj mirno jest. Sem pa tudi šla do njega, ga toliko zmotila, da je tisto kar je imel v ustih v miru prežvečil in pogoltnil, nato pa sem mu dovolila jest naprej. In tako ni bilo problemov. Je lepo pojedel naprej potem.



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 20 Februar 2011, 14:49:13
Mi prakticiramo brikete zalite s toliko vode, da jih skoraj prekrije. Drugače pa brikete namočite v toplo vodo in počakajte da se napihnejo in naj take poje (če bodo pa še taki problem, jih pa zmiksajte v kašo).
Spet druga varianta je, da kupite največji kong in ga napolnite z briketi in zaprete s kakšno pašteto. Je pa to zamudno, ker ga je za srednje velikega psa treba za celoten obroke nekajkrat napolnit.
Preden smo zalivali brikete smo psico več kot eno leto hranili iz roke. Lahko se pa seveda tako kot je zgoraj omenjeno, briketke raztrese po sobi in jih pes s tal pobira.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #24 : 01 Marec 2011, 14:07:40
Meni se zdi še bolje če se to namontira v igrače-kong, Fire Plug, če je manjši kuža pa tudi kak Fun Ball, Jooly pets monster Ball ali Mouth.

Psi pa so načeloma kar brihtni in znajo priredit igrače malo po svoje, da hrana hitrej ven pade.  ::) Odvisno tudi kako zagrizeni in entuziastični grizači so.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!