rodovniški/nerodovniški

Yo · 703681

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #690 : 12 Marec 2011, 18:34:59
Gre za enostavno dejstvo: če bi bila vzreja psov urejena primarno iz vidika koristi živali,  z tržno in kinološko regulacijo ter učinkovitim  nadzorom, takšne velike potrebe po nerodovniških psih pri nas itak ne bi bilo

Anja sta že dve temi kjer je veliko zanimivega branja okoli teh debat, samo toliko glede na tvoja let:
 Veliko ljudi , veliko govori, v življenju je sploh pri virih potrebno vse jemati z dvomom oz, kančkom soli kot pravijo in si nato sam izoblikovati svoje lastno mnenje. In ne tisto kar drugi pravijo, sploh pa ne v kinologiji ki je tema zase


 

Veš, sem že bila pri parih vzrediteljih, tako rodovniških kot nerodpovniških psih in ti za nerodovniške lahko rečem le-katastrofa, za rodovniške-super. Tudi sama v živo poznam eno družinico, ki bodo parili pse," AM" pa sploh nimajo izkušenj z psi... NIČ. Psice ne morejo odvaditi niti grizenja, ki je osnova...  In tudi iz bolhe enme par ljudi poznam, ki imajo take  argumente neolikane, da te kap zadene, jih ne bom rekla, ker so to kletvice. In ja jaz dvomim glede VAŠEGA pisanja, prepričali me ne boste, ker preveč vem.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #691 : 12 Marec 2011, 18:37:08
Citiraj
s tem stavkom si dreznil v moje področje od katerega živim. 

V podjetništvu imaš stroške in določeno stopnjo tržnega tveganja pa ja da ne ?  vzreja ne bo več samoumeven vir zaslužka ?

Obvezen davek na vzrejo živali in temu primerno urejena zakonodaja je osnoven korak, da se bodo začele zadeve pri nas kam premikati med drugim z registracijo psov. Dejansko sploh ne vem zakaj država lačna denarja tega še ni storila, v tujini je namreč to že dolgo praksa in bi povzročila določeno regulativo, ki jo sedaj svobodna trgovina z živalmi ne  

Citiraj
ki bodo parili pse," AM" pa sploh nimajo izkušenj z psi... . 

Žal rodovnik ni nobena garancija da se to ne dogaja pri vzreji, saj pridobitev vzrejnega dovoljenja ne pogojujejo izkušnje, vzreja lahko domala vsak z papirjem,
Svet ni črnobel, slej ko prej te zadene, da je izredno siv. Me pa veseli, da ti odgovorno lastništvo psov ni tuje, pohvalno pri tvoji starosti
 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


nata

  • Gost
Odgovori #692 : 12 Marec 2011, 18:43:06
davor tebe čakajo, da jim prišepneš, da je treba sprejet zakon.

ampak brat pa ne znaš oz. prebereš kakor ti paše pa čeprav ti nekdo nekaj argumentira.... neizvedljivo je polno stvari pri vzreji pa četudi bi bil tak zakon sprejet, ker so to živa bitja in ne stvari. Daj mi prosim pojasni kako bi rešil z zakonodajo, če ti psička umre pri kotitvi oz, če npr. dobiš nazaj mladiča ali pa če ti psa povozi avto??

pa se ti zavedaš, da bi tak doo bil v bilančni izgubi vsako leto?? nimaš pojma ane ... važno je da se štepa nerodovniške nič krive mladiče, ki so samo podobni pasmi

zdaj pa res ... over in out.



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #693 : 12 Marec 2011, 18:50:31
Veš, sem že bila pri parih vzrediteljih, tako rodovniških kot nerodpovniških psih in ti za nerodovniške lahko rečem le-katastrofa, za rodovniške-super.

Ah, daj no. Tudi v rodovniški vzreji ni vse tako super - dokler je potrebno za nakup rodovniškega psa delat "domačo nalogo"  ni čisto nič super.
Obstajajo dobri vzreditelji, se bojim pa, da je še več tistih, ki niso. Zame ni odgovorna vzreja imeti psico z vzrejnim dovoljenjem, ki jo pariš  s sosedovim psom, ki ima vzrejno dovoljenje. Jaz zahtevam veliko več.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #694 : 12 Marec 2011, 18:54:09
Sej vem, da ni vse tako super, ampak je pri nerodovniških večinoma več svinjarije!

Vzreditelji iz PSARN ne parijo za vogalom, to delajo dvoriščni rejci!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #695 : 12 Marec 2011, 18:54:31
Obvezen davek na vzrejo živali in temu primerno urejena zakonodaja je osnoven korak, da se bodo začele zadeve pri nas kam premikati med drugim z registracijo psov. Dejansko sploh ne vem zakaj država lačna denarja tega še ni storila, v tujini je namreč to že dolgo praksa in bi povzročila določeno regulativo, ki jo sedaj svobodna trgovina z živalmi ne  

Sliši se super, fino, fajn, samo kaj, ko so "registrirani" samo rodovniški psi in njihova legla. Za ostale lahko slišiš samo na bolhi&co.. Kaj pa potem? Misliš, da bodo inšpektorji klikali po bolhi in iskali neprijavljena legla?
Ko bodo pa inšpektorji šli na teren, počipirali in popisali VSE pse in redno pregledovali oglasnike za legli, takrat se bom pa strinjala s tem davkom. In sem prepričana, da bo takrat tudi nerodovniška "vzreja" čudežno uplahnila...



nata

  • Gost
Odgovori #696 : 12 Marec 2011, 18:56:44
Sliši se super, fino, fajn, samo kaj, ko so "registrirani" samo rodovniški psi in njihova legla. Za ostale lahko slišiš samo na bolhi&co.. Kaj pa potem? Misliš, da bodo inšpektorji klikali po bolhi in iskali neprijavljena legla?
Ko bodo pa inšpektorji šli na teren, počipirali in popisali VSE pse in redno pregledovali oglasnike za legli, takrat se bom pa strinjala s tem davkom. In sem prepričana, da bo takrat tudi nerodovniška "vzreja" čudežno uplahnila...

podpis .... ampak ŽAL bo to ob svetem ... sajvestekaterem  :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #697 : 12 Marec 2011, 18:58:43
Pa ja ne mislite da M. plačuje državi kakšen davek - pa ima registrirano dejavnost! Saj vse proda brez računa! Vvzreditelj rodovniških psov ima eno leglo letno - nekateri na dve leti ampak recimo v povprečju 5 mladičev! Toliko jih M. proda v enem vikendu. Kje je treba začet...  ???



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #698 : 12 Marec 2011, 19:04:54
Sej vem, da ni vse tako super, ampak je pri nerodovniških večinoma več svinjarije!

Vzreditelji iz PSARN ne parijo za vogalom, to delajo dvoriščni rejci!
Eni niso popolnoma nič boljši kot  navadni šteparji... sory .. bodimo realni.

tako kot je roy rekla... dokler bo treba delat domače naloge za enega spodobnega rodovniškega psa , ni lih  super .

Glede obdavčenja se pa strinjam z Davorjem, je pa dejstvo tudi to kar zagovarja Roxy..
 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #699 : 12 Marec 2011, 19:06:02
Citiraj
Misliš, da bodo inšpektorji klikali po bolhi in iskali neprijavljena legla?  

durs je verjetno najbolj učinkovit organ, ki ga ta država ima (vsaj kar se tiče pobiranja denarja), se da marsikaj če jim zadiši ta denar. Sedaj , sam sem brez dvomov da tak davek slej ko prej bo (pa ne zaradi interesa do regulirane vzreje), ker se tle le premikajo občutne količine denarja "pod mizo", vsekakor pa bi to moralo biti stvar celotne vzreje. Tudi če bi delali ljudje to na črno, bi vsaj  bilo nelegalno

Citiraj
pa se ti zavedaš, da bi tak doo bil v bilančni izgubi vsako leto??

torej ne bo več vzreja samoumeven dobiček oz boš moral biti sposoben preživeti; kot je to drugje. Podjetništvo

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #700 : 12 Marec 2011, 19:08:03
Eni niso popolnoma nič boljši kot  navadni šteparji... sory .. bodimo realni.

tako kot je roy rekla... dokler bo treba delat domače naloge za enega spodobnega rodovniškega psa , ni lih  super .

Glede obdavčenja se pa strinjam z Davorjem, je pa dejstvo tudi to kar zagovarja Roxy..
 

Tile so v manjšini :) Se pa tudi najdejo. Jaz lahko samo pohvalim SLO psarne, vsaj tiste, ki jih poznam.


nata

  • Gost
Odgovori #701 : 12 Marec 2011, 19:08:59
Pa ja ne mislite da M. plačuje državi kakšen davek - pa ima registrirano dejavnost! Saj vse proda brez računa! Vvzreditelj rodovniških psov ima eno leglo letno - nekateri na dve leti ampak recimo v povprečju 5 mladičev! Toliko jih M. proda v enem vikendu. Kje je treba začet...  ???

pri vzrediteljih, saj pri šteperjih ne morejo, ker ni evidence. je slovenija prevelika, da bi se vse našlo  ;) rada bi videla ja, da bojo šteperji prodali kakšnega psa s pogodbo. verjetno se bom takrat zbudila, ko se bo to zgodilo  :D



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #702 : 12 Marec 2011, 19:16:48
Tile so v manjšini :) Se pa tudi najdejo. Jaz lahko samo pohvalim SLO psarne, vsaj tiste, ki jih poznam.

Jaz pa mislim,da so vrhunski vzreditelji v manjšini. Žal.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #703 : 12 Marec 2011, 19:20:08
pri vzrediteljih, saj pri šteperjih ne morejo, ker ni evidence. je slovenija prevelika, da bi se vse našlo  ;) rada bi videla ja, da bojo šteperji prodali kakšnega psa s pogodbo. verjetno se bom takrat zbudila, ko se bo to zgodilo  :D

Hmm.. tudi jaz si to želim, ampak je skoraj nemogoče :'(


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #704 : 12 Marec 2011, 19:21:26
Jaz pa mislim,da so vrhunski vzreditelji v manjšini. Žal.

Vrhunski, res žal, ampak tudi tisti "manj vrhunski" se pozanimajo kam dajo mladička, oddajo pogodbo itd. Vsaj večinoma.


nata

  • Gost
Odgovori #705 : 12 Marec 2011, 19:23:34
durs je verjetno najbolj učinkovit organ, ki ga ta država ima (vsaj kar se tiče pobiranja denarja), se da marsikaj če jim zadiši ta denar. Sedaj , sam sem brez dvomov da tak davek slej ko prej bo (pa ne zaradi interesa do regulirane vzreje), ker se tle le premikajo občutne količine denarja "pod mizo", vsekakor pa bi to moralo biti stvar celotne vzreje. Tudi če bi delali ljudje to na črno, bi vsaj  bilo nelegalno

torej ne bo več vzreja samoumeven dobiček oz boš moral biti sposoben preživeti; kot je to drugje. Podjetništvo


hahahahahahahahahaha v enem stavku dve povsem različni stvari ... kaj je zdaj "samoumeven dobiček ali moraš biti sposoben preživeti"???? hahahahahaha pa fante koliko si pa ti star hahahahahahahahahahahahaha



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #706 : 12 Marec 2011, 19:42:09
Se ti zdi ? Bo pač potrebno malo več storiti za tak denar, ki se kasira sedaj, ko ti je strošek samo sama vzreja in imaš neobremenjen denar iz roke na roko. Tisti , ki to ne bodo zmogli ne bodo vzrejal
Ne kot sedaj kjer vsak , ki ima pet minut časa in rodovniško samico misli da lahko služi
Ignoranca ti res ni potrebna

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


nata

  • Gost
Odgovori #707 : 12 Marec 2011, 19:58:09
Se ti zdi ? Bo pač potrebno malo več storiti za tak denar, ki se kasira sedaj, ko ti je strošek samo sama vzreja in imaš neobremenjen denar iz roke na roko. Tisti , ki to ne bodo zmogli ne bodo vzrejal
Ne kot sedaj kjer vsak , ki ima pet minut časa in rodovniško samico misli da lahko služi
Ignoranca ti res ni potrebna

hahahahaha pa daj se že odloči no ... kdo zdaj služi šteperji ali vzreditelji? hahahahahahahahahahahahahaha me pa nasmeješ .... iz ene skrajnosti greš v drugo hahahahaha šteperji, so reveži vzreditelji služimo hahahahaahhahahahahaha

pa saj se ne morem nehat smejat hahahahahahahahaha res me zanima koliko let šteješ hahahahahahaha



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #708 : 12 Marec 2011, 20:23:49

če pogledaš skozi okno, boš opazila da se večina raje še vedno odloči za nerodovniškega psa, po ključu zgleda kot pudl , diši kot pudl, karakter ima kot pudl torej je pudl. Rodovnik namreč ne definira pasme, magično ne spreminja genetike je zgolj dokazilo izvora na papirju, kar še pa ne pomeni da brez njega pasemski psi ne obstajajo. Ampak kot rečeno o tem smo že na široko in dolgo



Eh, samo še to bom napisala, preden grem spat : vsaki dan gledam skozi okno, in imaš prav, sem opazila, da se ljudje (oz. khm. nepoučeni ljudje) odločajo, da kupujejo "kvazi" pasme, in mislijo, da imajo doma npr. čivavo, nimajo pa niti približka čivave (ali pač druge pasme). Zakaj pa ? Zato ker so cenejši. Tudi za hladilnik pogledamo, kje je najcenejši, ampak pes žal ni predmet  :)

Lahko noč  :)

(p.s., da bi bil to moj forum (hvala bogu da ni, si ne bi želela), bi te že zdavnaj "zbrisala") Le kdo te podpira...

Ti imaš samo ful veselje pisat, še bolj pa prebirat odgovore na tvoja (trapasta) vprašanja  :)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #709 : 12 Marec 2011, 20:26:49
Citiraj
kdo zdaj služi šteperji ali vzreditelji?

Odvisno od pasme in same vzreje; posplošeno  v tem trenutku pri nas služijo oboji. Prvi z samo načrtno šteparijo , majnšimi stroški, menjavo uničenih samic, ter temu primerno ugodnejšo ceno. Drugi z dvigovanjem tržne cene v višave z izkoriščevanjem povpraševanja po modnih pasmah in tudi samo šteparijo.. sploh ker lahko prideš do vzrejnega po bližnicah v obliki enga jegermajstra.
Imajo pa oboji skupno prav to, da jim ni potrebno plačevati davka

Citiraj
res me zanima koliko let šteješ  

glede na zadnja dva tvoja posta, krepko več kot ti. Za  vzreditelja si sposobna krepko nestrokoven nivo komunikacije. P

Citiraj
bi te že zdavnaj "zbrisala"

Želja po cenzuri drugače mislečih je prvo nagnenje kjer veš da lastno stališče ne temelji na argumentu ampak pripadnosti oz. skrajnosti. In tle tudi odgovor zakaj tule z veseljem pišem, je zabavno  :)




When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


nata

  • Gost
Odgovori #710 : 12 Marec 2011, 20:56:23
ah ja  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

prav zabaven si ... res



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #711 : 12 Marec 2011, 21:07:44
Vem, da med vzreditelji rodovniških niso vsi tip top, kot bi morali biti. Ampak imajo vsaj vzrejno dovoljenje in lahko rečejo, da se jim gre za pasmo, standard...motive bom zdaj na stran dala. Ker me dejansko zanima zakaj pa nekateri parijo nerodovniške med sabo, štepajo pse... Kje je tu motiv, razen zaslužka? In kako lahko nekdo to skuša upravičit in zagovarjat? Ne gre mi v glavo, res ne.  :-\

Ker če bi nekdo to delal iz čiste ljubezni do živali, naj potem za leglo dobro skrbi, pse oglašuje kot mešance in je edin denar, ki ga zahteva tak, ki pokrije stroške tega legla. <--- pa še ta moja misel je zgrešena...



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #712 : 12 Marec 2011, 23:07:18
durs je verjetno najbolj učinkovit organ, ki ga ta država ima..............


HAHAHAHAHA pol pa ti men razloži zakaj vursovec teži, da moramo lastniki na vsakem sprehod imeti s seboj pasji potni list, če pa potegne čip, pa dobi vse podatke o psu in lastniku
Očitno niso učinkoviti
Kaj pa se vzreje tiče pa bom tu dodala psov brez papirjev ne moreš vzrejat-si štepar. ZAKAJ? Kje lahko preveriš sorodstvene vezi pri prednikih, če ni papirjev in bi rad naprej paril-pri naši pasmi se sorodstvo ne sme pojavljat vsaj 5 kolen nazaj, kako je pri drugih ne vem. Kdo bo delal vse predpisane zdravniške teste, saj jih imaš brez papirjev, vsi tisti ki vzrejajo z rodovnikom morajo imet te zdravniške preglede opravljene drugač ne dobijo vzrejnega dovoljenja in ne morejo imet legla z rodovnikom.
Očitno si eden tistih, ki podpira šteparijo in so vsi tisti, ki delajo po pravilih-vzreditelji, norci, ker najprej zmečejo denar vstran še preden imajo leglo, nato pa "služijo" s svojimi rodovniškimi psi(ja zaslužek je ful bajen, ko vidiš tisto ceno-ampak nihče pa tu ne vidi stroškov, ki nastanejo, da imaš leglo)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #713 : 12 Marec 2011, 23:22:15
Citiraj
da moramo lastniki na vsakem sprehod imeti s seboj pasji potni list,

Kaj ima davčna uprava RS z pasjim potnim listom ?

Citiraj
Očitno si eden tistih, ki podpira šteparijo in so vsi tisti, ki delajo po pravilih-vzreditelji, 

a niso ekstremi zabavni ? grdi šteparji na eni strani, odgovorni vzreditelji ki prodajajo legla z lastno materialno škodo zgolj iz ljubezni pa drugo , potem pa je raja neumna ker raje kupuje nerodovniške pse

mimogrede, pasma ki jo sam imam nima nobenega predpisanega zdravniške teste in nikakor ne gre tole za občo prakso; kakor rodovnik kot sam še ni garancija za zdravega psa, imaš že v delih tega foruma Zdravje dovolj primerov. Koliko imajo rodovniški bernski planšarji pri nas povprečno življensko dobo ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #714 : 12 Marec 2011, 23:52:58
Kaj ima davčna uprava RS z pasjim potnim listom ?

  Moja napaka
Ne gre se za nobeno materialno škodo, ampak se ti hoče povedat, da rodovniški psi pač imajo neko ceno 800-1200€, pol pa ti meni povej zakaj pa so nerodovniški tako dragi 400-600€ ne nardijo nobenih testov, nič-kdo ima večji dobiček?
Pri moji pasmi pa so obvezni zdravniški pregledi plus eden ki pri nas ni obvezen, ampak če hočemo parit v tujini, pa ga moramo imet narejenega
Vsaka pasma je drugačna



nata

  • Gost
Odgovori #715 : 13 Marec 2011, 00:15:07
samo zate davor in vse, ki bi obdavčili vzrejo ... sem se malo pozabavala ... danes mam dan  :P

datumi so približni, da je lažje razumet in delam SAMO dva šampionata!!! jaz osebno jih precej več ... pa veliko nas je takih  ;)

parim po predpisih torej enkrat v letu (šteperji jasno vsako gonitev)


no pa se pojdimo obdavčeno vzrejo (vzreditelji) za vse tiste, ki mislite, da bo država blazno profitirala 

1.1.2009 odprem d.o.o. (pustimo dejavnosti in ostalo solato .... se bomo šli, kot da se vse da  ... tako dejavnost kot amortizacija in ostalo)
2.1.2009 kupim samičko
in jo knjižim v osnovno čredo
2.1.2009 kupim hrano (imam majhno pasmo in ne poje veliko) in posodice in posteljico in priboljške in vrečke za smeti in povodec in ovratnico  ... strošek (vsi stroški bodo cca in na okroglo)  200€
1.2.2009 pričnem amortizirat psičko
1.4.2009 kupim hrano strošek 50€
1.6.2009 kupim hrano strošek 50€
1.6.2009 kupim nov povodec, ker se je pri starem pokvaril mehanizem in novo večjo ovratnico strošek 50€
1.6.2009 kupim šampone, krtače, razstavni povodec, box, mizico strošek 300€
1.7.2009 grem na prvo razstavo in odprem mladi slovenski šamionat strošek razstave, frizure, pot 130€
1.8.2009 grem na drugo razstavo in odprem mladi hrvaški šampionat strošek razstave, frizure, pot in spanje 210€
1.8.2009 kupim hrano strošek 50€
1.9.2009 grem na tretjo razstavo za mladi SLO šampionat strošek 130€
5.9.2009 grem na četrto razstavo mladi HRV šampionat strošek 210€
10.9.2009 grem na peto razstavo mladi SLO šampionat strošek 130€ šampionata ne zaprem, ker ne dobim tretjega PRM
11.9.2009 grem na šesto razstavo mladi SLO šampionat strošek 130€ zaprem mladi SLO šampionat
12.9.2009 grem na sedmo razstavo mladi HRV šampionat strošek 200€ zaprem mladi HRV šampionat
13.9.2009 pošljem na KZS in HKS potrdila za šampionat in mi pošljejo potrdila in rozete in Povelje strošek 60€
1.10.2009 kupim hrano strošek 50€
1.10.2009 kupim šampone in regenerator in ostalo kozmetiko strošek 60€
1.12.2009 kupim hrano strošek 50€
31.12.2009 naredim bilanco (sem spada tudi amortizacija psičke, ki jo amortiziram na 8 let) in me zadane kap ;) prihodki 0€, stroški 2.197,50€

1.2.2010 kupim hrano strošek 50€
1.2.2010 odprem slovenski zreli šampionat strošek 150€ (dobim CAC)
1.3.2010 odprem hrvaški zreli šampionat strošek 220€ (dobim CAC)
1.3.2010 druga SLO razstava strošek 150€ (ne dobim CACa)
1.4.2010 kupim hrano strošek 50€
1.4.2010 kupim novo krtačo in kozmetiko strošek 100€
1.4.2010 druga HRV razstava strošek 220€ (ne dobim CACa)
1.5.2010 tretja HRV razstava strošek 220€  (dobim CAC)
1.6.2010 kupim hrano strošek 50€
1.6.2010 četrta HRV strošek 220€ (dobim CAC)
1.7.2010 peta HRV razstava (dobim CAC in s tem zaprem HRV zreli šampionat) strošek 220€
2.7.2010 pošljem vsa dokazila na HKS in dobim potrdilo in Povelje za šampionat 40€
1.8.2010 grem delat teste za vzrejni pregled strošek 70€, zraven naredim še titer in imam srečo, da prvič uspe strošek 110€ in kot vesten vzreditelj naredim še genski test strošek 150€
1.8.2010 kupim hrano strošek 50€
1.8.2010 psička mi raztrga posteljo zato kupim novo strošek 50€
1.9.2010 naredim vzrejni pregled in se včlanim v klub (da je vzrejni 50% cenejši) strošek 37€
1.10.2010 kupim hrano strošek 50€
1.10.2010 drugi CAC na SLO razstavi strošek 130€
1.11.2010 čakam, da se psička začne gonit .... jeeeeee bajni zaslužek z mladiči jeeeeeee
1.12.2010 tretji CAC na SLO razstavi strošek 130€
1.12.2010 kupim hrano strošek 50€
31.12.2010 zopet naredim bilanco in me glava boli še bolj kot prejšnje leto prihodki 0€, stroški 2.667€

1.1.2011 psička se začne gonit in naredim prvi progesteron strošek 20€
2.1.2011 delam drugi progesteron strošek 20€
3.1.2011 parim psičko KOOOONČNOOOO  saj je zaslužek z mladiči bajen 1500€ (pot in plačilo skoka)
1.2.2011 delam UZ da mi potrdi brejost strošek 40€
1.2.2011 kupim hrano in kotilnico in registriram psarno in kupim lučko in vse potrebno za kotitev strošek 400€
3.3.2011 psička koti (ni carskega reza ni nepotrebnih komplikacij in stroškov SREČA)
5.3.2011 plačam vzrejnega referenta in kupim mleko za mladiče, ker ga mama nima dovolj strošek 40€
7.3.2011 kupim ograjico za mladiče in dodatno hrano za mamo ter pasto za razglistenje strošek 170€
3.4.2011 kupim dodatno hrano za mamo in mladiče strošek 60€
1.4.2011 mladiče trije so, vnesem v osnovno čredo in jih pričnem amortizirat
10.5.2011 začnem prodajat mladiče po ceni (davorjevi hahaha) 1200€
11.5.2011 prodam vse mladiče bajni zaslužek ... prihodek 3600€
11.5.2011 mladiče cepim strošek 90€
11.5.2011 dva mladiča sta prodana v SLO en v tujino in rabi export rodovnik strošek 75€
12.5.2011 da z mamo lahko zaključim SLO šampionat moram spravit dlako »v red« vitamini in dodatki za dlako 30€
15.5.2011 kupim hrano strošek 50€
31.5.2011 mladiče neham amortizirati
1.6.2011 zaključim SLO šampionat strošek 150€
2.6.2011 pošljem papirje na KZS za šampionat strošek 25€
1.8.2011 kupim hrano strošek 50€
1.10.2011 kupim hrano strošek 50€
1.10.2011 grem na EDS v CE strošek 200€
1.11.2011 kupim si še eno samičko
1.12.2011 začnem amortizirat drugo samičko
1.12.2011 kupim hrano strošek 50€
31.12.2011 naredim bilanco (letos bo enkratna saj je bil bajen zaslužek z mladiči) prihodki 3.600€ stroški 3.332,50€ ... pokrivanje izgube iz preteklih let: 267,50€ dobiček: 0€

1.2.2012 kupim hrano strošek 75€
1.2.2012 kupim 2 povodca in 2 ovratnici in kozmetiko strošek 100€
1.4.2012 kupim hrano strošek 75€
1.5.2012 WDS Salzburg strošek 1000€
1.6.2012 kupim hrano strošek 75€
1.7.2012 grem na prvo razstavo in odprem mladi slovenski šamionat strošek razstave, frizure, pot 130€
1.8.2012 grem na drugo razstavo in odprem mladi hrvaški šampionat strošek razstave, frizure, pot in spanje 210€
1.8.2012 kupim hrano strošek 75€
1.9.2012 grem na tretjo razstavo za mladi SLO šampionat strošek 130€
5.9.2012 grem na četrto razstavo mladi HRV šampionat strošek 210€
10.9.2012 grem na peto razstavo mladi SLO šampionat strošek 130€ šampionata ne zaprem, ker ne dobim tretjega PRM
11.9.2012 grem na šesto razstavo mladi SLO šampionat strošek 130€ zaprem mladi SLO šampionat
12.9.2012 grem na sedmo razstavo mladi HRV šampionat strošek 200€ zaprem mladi HRV šampionat
13.9.2012 pošljem na KZS in HKS potrdila za šampionat in mi pošljejo potrdila in rozete in Povelje strošek 60€
1.10.2012 kupim hrano strošek 75€
1.12.2012 kupim hrano strošek 75€
31.12.2012 naredim bilanco in me že spet boli glava ... pa zakaj hudiča, če je pa tak bajen zaslužek od mladičev ... prihodki 0€, stroški 3.050€

torej sem v 4 letih pridelala skupaj 3.600€ prihodka od legla in 7.582 stroškov davka plačam 0€

moja bilanca ne zgleda prav obetavno 







nooooo zdaj pa še bilanca nekoga, ki vzreja nerodovniško torej mešance

vse bom kopirala in pri stvareh, kjer nima stroška bom napisala 0€ vpis bo pa ostal, da se bo videla razlika 
1.1.2009 odprem d.o.o. (pustimo dejavnosti in ostalo solato .... se bomo šli, kot da se vse da  ... tako dejavnost kot amortizacija in ostalo) GA NE ODPRE JASNO ;)
2.1.2009 kupim samičko (najcenejšo seveda) 300€
in jo knjižim v osnovno čredo ne knjižim
2.1.2009 kupim hrano (imam majhno pasmo in ne poje veliko) in posodice in posteljico in priboljške in vrečke za smeti in povodec in ovratnico  ... strošek (vsi stroški bodo cca in na okroglo)  50€
1.2.2009 pričnem amortizirat psičko ne pričnem
1.4.2009 kupim hrano strošek 50€
1.6.2009 kupim hrano strošek 50€
1.6.2009 kupim nov povodec, ker se je pri starem pokvaril mehanizem in novo večjo ovratnico strošek 50€
1.6.2009 kupim šampone, krtače, razstavni povodec, box, mizico strošek 300€ ne razstavljam 0€
1.7.2009 grem na prvo razstavo in odprem mladi slovenski šamionat strošek razstave, frizure, pot 0€
1.8.2009 grem na drugo razstavo in odprem mladi hrvaški šampionat strošek razstave, frizure, pot in spanje 0€
1.8.2009 kupim hrano strošek 50€
1.9.2009 grem na tretjo razstavo za mladi SLO šampionat strošek 0€
5.9.2009 grem na četrto razstavo mladi HRV šampionat strošek 0€
10.9.2009 grem na peto razstavo mladi SLO šampionat strošek 0€ šampionata ne zaprem, ker ne dobim tretjega PRM
11.9.2009 grem na šesto razstavo mladi SLO šampionat strošek 0€ zaprem mladi SLO šampionat
12.9.2009 grem na sedmo razstavo mladi HRV šampionat strošek 0€ zaprem mladi HRV šampionat
13.9.2009 pošljem na KZS in HKS potrdila za šampionat in mi pošljejo potrdila in rozete in Povelje strošek 0€
1.10.2009 kupim hrano strošek 50€
1.10.2009 kupim šampone in regenerator in ostalo kozmetiko strošek 0€ kozmetika je samo strošek 
1.12.2009 kupim hrano strošek 50€
31.12.2009 naredim bilanco ne naredim (sem spada tudi amortizacija psičke, ki jo amortiziram na 8 let) in me zadane kap ;) prihodki 0€, stroški 600€

1.2.2010 kupim hrano strošek 50€
1.2.2010 odprem slovenski zreli šampionat strošek 0€ (dobim CAC)
1.3.2010 odprem hrvaški zreli šampionat strošek 0€ (dobim CAC)
1.3.2010 druga SLO razstava strošek 0€ (ne dobim CACa)
1.4.2010 kupim hrano strošek 50€
1.4.2010 kupim novo krtačo in kozmetiko strošek 0€ ne rabim, ne razstavljam
1.4.2010 druga HRV razstava strošek 0€ (ne dobim CACa)
1.5.2010 tretja HRV razstava strošek 0€  (dobim CAC)
1.6.2010 kupim hrano strošek 50€
1.6.2010 četrta HRV strošek 0€ (dobim CAC)
1.7.2010 peta HRV razstava (dobim CAC in s tem zaprem HRV zreli šampionat) strošek 0€
2.7.2010 pošljem vsa dokazila na HKS in dobim potrdilo in Povelje za šampionat 0€
1.8.2010 grem delat teste za vzrejni pregled strošek 0€, zraven naredim še titer in imam srečo, da prvič uspe strošek 0€ in kot vesten vzreditelj naredim še genski test strošek 0€ KAKŠNI TESTI, KDO PA DANES TO DELA ... TO JE BREZ VEZE
1.8.2010 kupim hrano strošek 50€
1.8.2010 psička mi raztrga posteljo zato kupim novo strošek 0€ dobra je tastara
1.9.2010 naredim vzrejni pregled in se včlanim v klub (da je vzrejni 50% cenejši) strošek 0€
1.10.2010 kupim hrano strošek 50€
1.10.2010 drugi CAC na SLO razstavi strošek 0€
1.11.2010 čakam, da se psička začne gonit .... jeeeeee bajni zaslužek z mladiči jeeeeeee
1.12.2010 tretji CAC na SLO razstavi strošek 0€
1.12.2010 kupim hrano strošek 50€
31.12.2010 zopet naredim bilanco ne naredim in me glava boli še bolj kot prejšnje leto prihodki 0€, stroški 300€

1.1.2011 psička se začne gonit in naredim prvi progesteron strošek 0€ ja pajade kdo pa še to dela ... se samo spari ko je čas
2.1.2011 delam drugi progesteron strošek 0€
3.1.2011 parim psičko KOOOONČNOOOO  saj je zaslužek z mladiči bajen 100€ veseli naj bodo da sem dal toliko
1.2.2011 delam UZ da mi potrdi brejost strošek 0€ brezveze
1.2.2011 kupim hrano in kotilnico in registriram psarno in kupim lučko in vse potrebno za kotitev strošek 50€ hrana je dobra kar ista, ostalo ne rabim, je deka dovolj dobra
3.3.2011 psička koti (ni carskega reza ni nepotrebnih komplikacij in stroškov SREČA)
5.3.2011 plačam vzrejnega referenta ja itak ... noben ne bo težil pri mladičih in kupim mleko za mladiče, ker ga mama nima dovolj strošek 10€ kupim alpsko mleko ... mleko je mleko
7.3.2011 kupim ograjico za mladiče in dodatno hrano za mamo ter pasto za razglistenje strošek 0€ nepotrebni strošek
3.4.2011 kupim dodatno hrano za mamo in mladiče strošek 0€ dobra je kuhana
1.4.2011 mladiče trije so, vnesem v osnovno čredo in jih pričnem amortizirat nič ne amortizoram, kaj koga briga
10.5.2011 začnem prodajat mladiče po ceni 500€
11.5.2011 prodam vse mladiče bajni zaslužek ... prihodek 1500€
11.5.2011 mladiče cepim strošek 0€ kar naj novi lastniki
11.5.2011 dva mladiča sta prodana v SLO en v tujino in rabi export rodovnik strošek 0€ kakšen rodovnik ... to je samo en usran papir
12.5.2011 da z mamo lahko zaključim SLO šampionat moram spravit dlako »v red« vitamini in dodatki za dlako 0€ nič ne dam ... predrago
15.5.2011 kupim hrano strošek 50€
31.5.2011 mladiče neham amortizirati
1.6.2011 zaključim SLO šampionat strošek 0€
2.6.2011 pošljem papirje na KZS za šampionat strošek 0€
1.8.2011 kupim hrano strošek 50€
1.10.2011 kupim hrano strošek 50€
1.10.2011 grem na EDS v CE strošek 0€ brez veze
1.11.2011 kupim si še eno samičko ne kupim, pustim doma eno
1.12.2011 začnem amortizirat drugo samičko ne amortiziram
1.12.2011 kupim hrano strošek 50€
31.12.2011 naredim bilanco (letos bo enkratna saj je bil bajen zaslužek z mladiči) prihodki 1.500€ stroški 360€ ... pokrivanje izgube iz preteklih let: 900€ dobiček: 240€

1.2.2012 kupim hrano strošek 75€
1.2.2012 prva psička se mi goni ... parim 100€
1.2.2012 kupim 2 povodca in 2 ovratnici in kozmetiko strošek 0€ dobri so tastari ... nič se afnat
1.4.2012 kupim hrano strošek 75€
1.4.2012 prva psička koti 4 mladiče
1.5.2012 WDS Salzburg strošek 0€
1.6.2012 kupim hrano strošek 75€
5.6.2012 prodam 4 mladiče po 500€
1.7.2012 grem na prvo razstavo in odprem mladi slovenski šamionat strošek razstave, frizure, pot 0€
1.8.2012 grem na drugo razstavo in odprem mladi hrvaški šampionat strošek razstave, frizure, pot in spanje 0€
1.8.2012 kupim hrano strošek 75€
15.8.2012 druga psička se mi goni ... parim 100€
1.9.2012 grem na tretjo razstavo za mladi SLO šampionat strošek 0€
5.9.2012 grem na četrto razstavo mladi HRV šampionat strošek 0€
10.9.2012 grem na peto razstavo mladi SLO šampionat strošek 0€ šampionata ne zaprem, ker ne dobim tretjega PRM
11.9.2012 grem na šesto razstavo mladi SLO šampionat strošek 0€ zaprem mladi SLO šampionat
12.9.2012 grem na sedmo razstavo mladi HRV šampionat strošek 0€ zaprem mladi HRV šampionat
13.9.2012 pošljem na KZS in HKS potrdila za šampionat in mi pošljejo potrdila in rozete in Povelje strošek 0€
1.10.2012 kupim hrano strošek 75€
15.10.2012 druga psička koti 3 mladiče
1.12.2012 kupim hrano strošek 75€
30.12.2012 prodam mladiče ... prilika je  po ceni 400€
31.12.2012 prihodki 3.200€, stroški 650€

torej sem v 4 letih pridelala skupaj 4.700€ prihodka od legla in imela stroškov 1.910€  dobiček 2.790€

oooooooooo tale je pa bolj lep izračun   


torej vidite ... po davorjevo ... šteparija je zakon  :P :P



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #716 : 13 Marec 2011, 00:38:20
Citiraj
torej vidite ... po davorjevo ... šteparija je zakon

Ti ne bi bilo potrebno pisati vsega tega spisa, enostavno bi rekla, da je zate razlika v ceni ta, da vzreditelj šteje in nosi razstavne stroške (kar je seveda obča praksa pri rodovniški vzreji...) , štepar pa ne
Ostale varijacije, kot so oprema (te pak ne menjaš ob vsakem leglu), škodo , ki ti naredi pes (znucan parket si pozabila) so relativni

Če se ne motim nisi zapisala cene svojih mladiče


Citiraj
zakaj pa so nerodovniški tako dragi 400-600€ ne nardijo nobenih testov

ne vsi, večinoma gre za modne pasme , ki dosegajo v vzreji astronomske cene; In, da te cene niso sprejemljive, saj za tak denar dobiš dobrega rodovniškega kraševca recimo, katerega vzreditelj bi po računici nata moral zadeti na loteriji , da bi psa lahko vzrejal

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


nata

  • Gost
Odgovori #717 : 13 Marec 2011, 06:20:51
no da se zdaj vrnem na resne teme (kar davor definitivno ni, saj sam sebe demantira v svojih postih  :P)

vsi tisti ki zagovarjate obdavčitev vidite samo prihodek pri prodaji mladičev, nihče pa ne vidi vseh stroškov, ki roko na srce se precej razlikujejo od pasme do pasme. precej stroškov je zgoraj spuščenih (tudi obveznih cepljenj ni, pa še česa) saj si vsak vzreditelj, če ima to možnost uredi posebno sobo za pse (manjše pasme) oz. pesjak in ker pri resnem vzreditelju psica ne koti v pesjaku, si mora urediti tudi to. če imaš večje pasme je smiselno razmišljati o velikem tovornem vozilu (npr. vito, ki ima zaprte samo zadnje žipe je že tovorni) pa ti gredo v stroške še vsi sevisi in ostala šara. vzela sem v zakup samo dva šampionata, pri moji pasmi se teh šampionatov dela precej več (prepričana sem, da tudi pri drugih pasmah). če se gremo obdavčitev potem so stroški v bilanci ogromni, zaslužka pa ne prav velikega. zadeva se malo spremeni (pa ne prav veliko), če si omisliš svojega plemenjaka. potem imaš samo stroške z njim (hrana, kozmetika in oprema, šampionati) in ne več s ceno skoka. pa se to res splača???? ali ni ceneje, da plačaš skok??? dolgoročno da, kratkoročno pa definitivno ne.

ninci je prej omenila M. precej vas pa avtomobile, zato bom primerjavo naredila kar med tem.

vsakemu vzreditelju pri toliko stroških bo interes, da svojega psa proda z računom, pri M. to ne bo tako ... zakaj ... ker je preprodajalec in on stroškov (razen, da najde mladiča in si ga pripelje v sajvemokam) skorajda nima. M. lahko komot primerjamo s preprodajalcem rabljenih avtomobilov. stroški so pri obojih primerljivi. potem je pa samo iznajdljivost prodajalca tista, ki mu zmanjšuje dobiček. tako kot je napisala že ninci ... ne izda računa (M.), preprodajalec avtomobilov ga MORA, ker drugaće avta ne moreš registrirati.

verjemite, da imamo tako požrešno državo, da ČE bi samo malo predvidevali tile naši veljaki, da se pri vzreji psov obračajo veliki denarji, da bi tak zakon že obstajal.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #718 : 13 Marec 2011, 08:53:30
Ste prestavljeni, ker ste že precej daleč od "Bolhe" ;)



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #719 : 13 Marec 2011, 14:38:00
Evo Nata o tem jaz tud govorim, vsi vidijo tisto ceno za rodovniškega psa in dobiček, noben pa ne vidi stroškov, ki jih ima tak vzreditelj(tud razstave in poti do njih morajo bit vštete, pa če nimaš avtodoma nastanitev v hotelih-sploh ko greš ven iz naše države za 2 dni), pa stroški za hrano, cepljenja pa vsi zdravstveni pregledi in razni testi-v mojem primer za našo pasmo moramo testirat celo v tujini, ker pri nas tega ne delajo, vzgojo, ukvarjanje in socializacijo, da imaš mirne in stabilne pse, pa niti ne moreš v denar spremenit, ker je tu vložen ves naš prosti čas.
In mislim, da tistim ki gre za dobiček slej ko prej prenehajo z rodovniško vzrejo, ker v današnjih časih hitro prideš na slab glas.
A je tako Nata?