rodovniški/nerodovniški

Yo · 705936

HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #990 : 20 Marec 2012, 09:21:29
A ni ravno tebe Hudma motil ton kako nekateri pišejo tukaj (čeprav je bilo tisto čisto lepo napisano), sedaj pa tvoja izbira besed jasno izraža tvojo mentaliteto. Tako da sedaj razumem, zakaj nekatere stvari težko dojemaš in jih ne razumeš...
Vsak pač lahko uporabi samo tisto, kar mu je bilo dano...

Res je. Odločil sem se, da se vam prilagodim. Zdaj se bom tudi jaz z vami obnašal kot ste se vi z mano.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #991 : 20 Marec 2012, 09:22:55
Hudma,pa saj ti nihče ne more reči,da moraš pa psa vzeti iz točno tega legla!Pri meni so tudi hoteli kupiti tribarvnega mladiča takrat,ko sem imela popolnoma dvobarvno leglo.Sicer pa se psa običajno kupuje po karakterju in ne po barvi!V Sloveniji so bili še nekaj let nazaj in pa tudi sedaj se še pojavlja,ljudje popolnoma ubrisani na standard sedlaste tricolor Basset Hounde!V zadnjih letih se je že to spremenilo.Čedalje več je bicolor Basset Houndov.Lastniki enega od naših mladičev so pred leti prišli na razstavo z namenom najti vzreditelja,pri katerem bi si kupili tribarvnega samčka.Na tisti razstavi sem bila tudi jaz z našim bicolor samcem.Ko je gospod zagledal Zanija je svoje mnenje o bicolor Basset Houndih spremenil.Danes sta ponosna lastnika dvobarvnega samčka.Ko bi bila barva res tako pomemba! ??? Pred dnevi se je naši družini pridružil nov član.Po slikah,ki smo jih gledali pred tem naj bi bil bolj temno sive barve.Ko je puppy prišel k hiši smo ugotovili,da je v resnici precej brindel barve.Kaj naj ga pošljem nazaj kot reklamacijo?Saj nisem neumna!Pes po karakterju paše v naš trop Basset Houndov,in z njegovo vzrediteljico sva predvsem gledale na to!Pa smo imeli možnost prvoizbire v leglu!Ne želim namreč dveh alfa samcev v tropu!



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #992 : 20 Marec 2012, 09:24:37
Point v nakupu psa določi kupec s šuškavci v rokah.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #993 : 20 Marec 2012, 09:27:31
Ne bo držalo!Tudi če imaš kup šuškavcev v roki to še ne pomeni,da ti bom prodala našega mladiča! ;)
Boš moral še kakšno drugo "kvaliteto" pokazat!



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #994 : 20 Marec 2012, 09:29:14
Point v nakupu psa določi kupec s šuškavci v rokah.

Hudma če še nisi dojel, obstajajo ljudje, ki jim ne prodam svojega mladiča tudi za miljon eurov ne  :D



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #995 : 20 Marec 2012, 09:30:45
Ne bo držalo!Tudi če imaš kup šuškavcev v roki to še ne pomeni,da ti bom prodala našega mladiča! ;)
Boš moral še kakšno drugo "kvaliteto" pokazat!
No, da ne bova šla preveč v ekstreme. Prav je, da ne prodaš psa vaskemu tepcu, ki bi s spom grdo ravnal. Neverjetno pa je, da ne prodaš tistega psa, ki si ga kupec zaželi. Ampak kakorkoli, vsak po svoji vesti. Mi je pa pasma, ki jo zrejaš všeč in ti želim veliko veselja z njimi.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #996 : 20 Marec 2012, 09:32:39
Alenkab, prav je tako. Ampak nisem govoril o tem.


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #997 : 20 Marec 2012, 09:33:03
Point v nakupu psa določi kupec s šuškavci v rokah.

Pri šteparjih res ja...

Bulldogs... And nothing else...


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #998 : 20 Marec 2012, 09:34:59
Povpraševanje - prodaja, punčke moje. Nič drugega. Tudi ohohorrodovniški rejci ne prodajate psov zamo za stroške, ki ste jih imeli z njimi. Samo delate se fensi - šmensi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #999 : 20 Marec 2012, 09:42:59



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1000 : 20 Marec 2012, 10:08:26
Hudma,hvala!Ja,res imam veliko veselje z to pasmo!
Kar se pa prodaje mladiča tiče-pri nas so si že mladički sami izbrali svoje bodoče lastnike!Neverjetno,ampak res se je zgodilo,in to pri treh samcih.In dandanes ko so vsi trije že odrasli psi stari 2 leti,se to še vedno lepo vidi! S tem,da celo en samec živi v veliki psarni in je do pred pol leta še živel pri meni.Tistega dne ko ga je lastnik prišel iskat,pa je njegovo slovo izgledalo približno takole:"čao stara,fajn se imej,jaz gre v lajf,novim dogodivščinam naproti!"Pred tednom dni sem bila pri njemu na obisku v Angliji.Ga je že posrkala vase!Uživa na polno!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1001 : 20 Marec 2012, 10:10:56
prav fascinantno koliko demagogije ste sposobne sproducirati na zgolj treh straneh, sklepi kot
"zanj smo dali 200e, za operacije-vse skupaj-1300e. medtem ko bi za rodovniskega dali 900 pa bi bil cel lajf fraj" so seveda sila zabavni, vendar ni prav nobenega uradnega podatka, ki bi dokazoval, da so nerodvniški psi slabšega zdravja kot tisti z papirjem, dejansko je intenzivna rodovniška vzreja konkretno bolj zdravstveno škodljiva za pasme kar opozarjajo tudi razne vet. organizacije, ampak hej v lastno skledo pak se ne bo pljuvalo
Verjetno ni naključje da so se težave z BCji začele v trenutku ko je postala modna pasma pri nas in so cene šle v višave (verjetno se je parket podražil)

Me pa veseli, da je očitno vedno več bralcev teh tem tule, ki  počasi dojemajo , da rodovniška vzreja le ni to za kar se tukaj tako srdito prodaja

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #1002 : 20 Marec 2012, 10:19:55
Davor brez zamere, ma kaj ti bereš isto temo?  :D




damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1003 : 20 Marec 2012, 10:21:00
Še vedno sem ZA rodovniško vzrejo... da ne bo pomote :)

ampak je pa Hudma zadel  "žebljico na glavico"... sploh pri določenih vzrediteljih.

in se sovpada z mojim mišljenjem
Povpraševanje - prodaja, punčke moje. Nič drugega. Tudi ohohorrodovniški rejci ne prodajate psov zamo za stroške, ki ste jih imeli z njimi. Samo delate se fensi - šmensi.
Pri šteparjih res ja...

No to je pa tista tanka meja ,ki loči rodovniške/ nerodovniške

Šteparski rodovniški vzreditelji

Mene tudi nikoli in nikdar ne bo nekdo prepričal ki ima doma 6-7 psic( tudi če rodovniških)
 vsako leto pari, sproducira vsako leto cca 40 mladičev... se duvani  kako je njegova vzreja oh in sploh...  a vsako tadrugo leglo ima neko napako ali je to predugriz, ali izven standarda, ali kolki( celo pri pasamah ,ki ne trpijo zaradi takšnih oblik), brez jajc...ipd In to  po ceni ki je dvakrat višja kot  normalna   da vzreja iz ljubezni in  zgolj stroške pokriva.

Šteparji so vsepovsod in ravno tisti rodovniški šteparji so največji krivci ,da folk kupuje nerodovniške mladiče.
Zakaj... zato ker  vsa referenca o neki pasmi je ponavadi  pes ali psica, ki jo je nekje nekoč videl in se pogovarjal z lastnikom.
Če je tak pes pri 4ih letih kripelj iz "zveneče psarne" kupljen bil za juhuhu denarja... je  negativna reklama celotni pasmi. In vsem ostalim rodovniškim vzrediteljem.


Je pa res nekaj... šuškavci niso glavno vodilo... glavno vodilo je kupec.
Pri nategunih( takih in drugačnih rodovniških ali nerodovniških) je ves point prodajalca v tem ,da je dober prodajalec... da zna prebrat kupca , da takoj vidi koliko bunkelj je ,da mu lahko poturi škart.

Sem enkrat že  povedala mojo izkušnjo kako me je neka moja  prijateljica( bivša sošolka) prosila ,da grem z njo k neki vzrediteljici - ker ona kupuje mladiča prvič .
Prej so bili vsi medeni po telefonu tako so opevali tisto svojo vzrejo ,da bi človek mislil , da  zlata jajca nesejo.
Še ko sva prišli tja, so bili medeni... ko so se pa začela vprašnaj zakaj  pa to in zakaj pa ono...( recimo zobje so mankali, glava  ni bila sorazmerna, mladič je čudno stal, jajc ni bilo pri nekaterih) ... je bil pa hladen tuš in freh odnos...
Dobesedno Sterali so naju... in to zaradi vprašanj ,ki so se po moji logiki zdela na mestu... če že nekdo prodaja vrhunsko za jurja eur... :-X

Tudi med rodovniško vzrejo so taki nategantje, da se normalnemu človeku kozla...
 pa  dajmo šuške na stran, pa tud dajmo vso foušijo na stran( če že kdo misli da je to foušija), pa vse ostalo na stran...
 meni  samo ne gre  v glavo kako lahko nekdo, ki se ima za ljubitelja pasme živali, namenoma vzreja in prodaja take reveže.

A se mu res  živo bitje nič ne smili... ???
Pa naprimer ve ,da mu psica daje ven take mladiče ( ker kobajagi vsakič pari z drugim samcem... ) A je ne upokoji- ampak vzreja dokler lahko koti.
Tudi kot zanimivost...  ko pride zadeva tako daleč , da ga pomalem vsi kupci iz enega legla nadlegujejo in  ganjajo, da z njihovim psom pa nekaj ni uredu...išče miljon in en razlog, kako je kupec kriv  ker ne  hrani z pravilno hrano( pa mu zobje ne zrastejo.. ali krivo zrastejo) .. kako ga ne gibajo dovolj da nima jajc ipd puhlice...
 če že res pride tako daleč da zadeva "zadoni " ... pa izjavi ,da mogoče pa tista paritev ni bila najbolj posrečena da samec ni bil  lih to kar so rekli da bo dal... ::)
A drugo leto podobna pesem...  mogoče kakšen kolerik manj... ki mu je pač vseeno ,da je non stop pri veterinarju. Pa ne "zadoni" ravno tako odmevno in  naslednje leto "jovo-na novo"

Sami vi vzreditelji, ki se smatrate  da  vzrejate kvaliteto , bi morali poskrbet za take. Ker taki delajo škodo pasmi posledično tudi vestnim vzrediteljem.
To je ves POINT.
Dokler boste pa vsak zase, pa nihče nikomur nič rekel , da se ne bi komu zameril.... se bodo pa še vedno našli ljudje ki bodo trdili da določena pasma je pa izrojena, da itak nima veze rodovnik gor ali dol - ni zagotovila.... težko boste dokazovali kvaliteto pasme dokler bodo šteparji v vaših vrstah.

Ti šteparji so slabši  in  več škode naredijo pasmi kot vsi tisti ki brez rodovnika štancajo.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #1004 : 20 Marec 2012, 10:23:29
A ni čudno, da so skoraj samo moški proti rodovniški vzreji  8)?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1005 : 20 Marec 2012, 10:29:30
Ja o zaslužku pri vzreji - kdor se obremenjuje z zaslužkom
če poleg vseh testov staršev, dokazov  o sposobnostih z izpiti in tekmami mojih psov, paritev  1000+ km v eno smer zaradi res kvalitetnega legla, upoštevam še ure, ki jih preživim z mladiči - potem v življenju nisem bila za nobeno delo tako slabo plačana.. toliko se zasluži

In Hudiman - kaj če bi se lotil vzreje, če misliš, da se toliko zasluži - pa pustiš službo, če jo imaš  ;)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1006 : 20 Marec 2012, 10:37:32
damajanti dobro napisano, ampak tle se zagovarja rodovnik zaradi rodovnika samega, konstruktivnosti in smisel pak ni zaželjen; je občutno lažje najti kakšnega Matošo oz zadnje čase vsakogar ki tle poudari da ima namen kupiti nerodovneškega psa saj  te to odvrne da pometeš pred lastnim pragom

Nekako podobno kot sedaj polimiziramo okoli DZ referedumoa ko vse ostalo bolj pomembno gre k vragu :P


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1007 : 20 Marec 2012, 10:37:36
A ni čudno, da so skoraj samo moški proti rodovniški vzreji  8)?
Sicer off topic  :D

najbolj bedaste reklame so za čistila in praške ki so namnjene točno določeni ženski populaciji.

Se še spomnite une reklame za prašek "omo omo omo z njemu prale bomo"... ko je v stroj zbasala eno svinsko srajco ven pa potegnila snežno belo in že zlikano  :o  :D :D
In je bil ,  če se prav spomnim pravi prodajni hit med praški ;D

Mogoče se  večinsko žensko populacijo lažje zavede z "določene vrste  reklamo" .... zgolj v pomislek  ;) ;D

ps. Ja Davor... točno tale okoli referenduma je tud ena taka...  sivina se preskoči in zgolj črno in belo se tera ... :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1008 : 20 Marec 2012, 10:48:13
Rodovniška ali nerodovniška vzreja?

Iz česa izhaja nerodovniška? Iz rodovniških, ki niso bili na vzrejnem pregledu ali pa ga niso dobili. Torej gre vse ven iz rodovniških. In kolikor hočete še pljuvat po rodovniških, pljuvate po prednikh svojih nerodovniških. Torej imate tudi vi isto "sranje".

Razlika je v tem, da pri njih je manjša verjetnost, če boš dobil zdravega mladiča, ki bo v standardu in za katerega ne moreš 100% trditi, da je čistokrven.

In meni niti na kraj pameti ne pride, da bi kupila mladiča, za katerega je nerodovniškemu vzreditelju čisto vseeno kar se tiče zdravja- ni bil pripravljen narediti niti enega zdravstvenega testa ali pregleda.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #1009 : 20 Marec 2012, 10:49:38
Je tudi odvisno katero žensko populacijo  :)...nekaterih se ne da takoj preslepit...mene takšne reklame sigurno ne prepričajo, se sama najprej prepričam, potem verjamem...isto je pa potem z ostalimi stvarmi v življenju  :)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1010 : 20 Marec 2012, 10:53:23
Torej, će smo prišli do zaključkov da nerodovniška vzreja ne vpliva na samo kvaliteto ali svinjarije rodovniške vzreje z izrojenimi pasmami, v to situacijo se je potisnila takšna vzreja kar sama (ob veliki pomoči razstav in evgenike)
Da je nerodovniški pes lahko le samo tako dober kot sta bila njegova rodovniška prednika
in seveda da je nerodovniška vzreja občutno bolj dostopna raji

Torej logično gledano zgražanja nad nerodovniki tule temelji na:

-ljubezni do živali in želja pomagati lastnikom psov ? čemu če v teh tema dokler nekateri nismo izsili sploh ni bilo govora o rodovniških svinjarijah vzreje ki daleč presegajo šteparijo
in kjer imaš v temi Zdravje več tem  težav z psi ki imajo rodovnike, in te niso ali ima pes prekratki rep kot ga določa standard
-želja da kupec najde kvalitetno leglo: zanimivo da so tle najbolj glasne vzrediteljice, ki jim verjetno ni fino, da raja kupuje za polovico bolj poceni legla ko pa ona mora
"poleg vseh testov staršev, dokazov  o sposobnostih z izpiti in tekmami mojih psov, paritev  1000+ km v eno smer zaradi res kvalitetnega legla, upoštevam še ure, ki jih preživim z mladiči"
seveda popolnoma neobdavčeno
Brez dvoma da jih srce boli, ker si ljudje kupijo psa brez papirja kateri bo seveda na pol mrtev in imel 1000+ ojrov vet stroškov ko pa same imajo preverjena legla
Toliko sočutja do bližnjih kot v tej temi verjetno še pri maši ni  :D

Hecno le da kakor človek vpraša za nasvet in poudari da ima nerodovniškega psa sledi vsaj stran očitkov in kritik nakupa, preden se ljudje pać spomnijo da gre še vedno za žival


Glede ženske populacije in priljubljenosti moderne kinologije bi sicer citiral Orwella, ampak imamo moški tudi svoje primere neumnosti





When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #1011 : 20 Marec 2012, 11:04:05
-ljubezni do živali in želja pomagati lastnikom psov ? čemu če v teh tema dokler nekateri nismo izsili sploh ni bilo govora o rodovniških svinjarijah vzreje ki daleč presegajo razne Matoše
in kjer imaš v temi Zdravje večl tem  težav z psi ki imajo rodovnike
Jžš, Davor. A na opcijo, da imajo rodovniški pač - na žalost  :( - več možnosti, da dobijo skrbnike, ki jim ni vseeno za njihovo zdravje, pa nisi pomislil - sploh?!?
Hmmm...  :-X 



Zarja

  • Gost
Odgovori #1012 : 20 Marec 2012, 11:07:03
Evo, samo še Davor je manjkal v tej temi ...  :o



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1013 : 20 Marec 2012, 11:07:34
Citiraj
več možnosti, da dobijo skrbnike, ki jim ni vseeno za njihovo zdravje, pa nisi pomislil - sploh?!?

Torej če imaš  denar za rodovnik si tudi boljši lastnik ? nemara razni lastniki shi tzujev kot primer?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #1014 : 20 Marec 2012, 11:14:03
Torej če imaš  denar za rodovnik si tudi boljši lastnik ? nemara lastniki shi tzujev kot primer?
Nope. Tega nisem trdila. 



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1015 : 20 Marec 2012, 11:19:41
Vzrediteljica: predniki so doživeli dolgo življenje, zdravi, starši / stari starši delajo aktivno  v poznih letih, nikoli bolni. Imajo številne zdravstvene teste.To je garancija za zdravega mladiča.

Kupec: saj ne rabim, da pes živi 15 let, ga raje kupim za nižjo ceno in zamenjam na vsakih 5 let

To ni šala - je  resnični dogodek

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1016 : 20 Marec 2012, 11:21:33
Citiraj
Nope. Tega nisem trdila.   

Da lastniki nerodovniških psov manj skrbijo za zdravje svojih živali?

Je tle že na tem forumu kar nekaj primerov, ki dokazujejo da pak en kos papirja ne vpliva na mentaliteto lastnika; Čeravno bi nekatere tle rade naredile povezavo med dobrim lastnikom in rodovnikom, po možnosti vstavi še željenega vzreditelja oz leglo da bo ja toliko boljši lastnik! :D

Citiraj
To ni šala - je  resnični dogodek 

Sklepam da je to bil odgovor ko si mu povedala za ceno svojih legel ali smo spet pri rekla videla ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #1017 : 20 Marec 2012, 11:31:59
Da lastniki nerodovniških psov manj skrbijo za zdravje svojih živali?
He-he. Ne, tudi tega ne.
Pisala sem zgolj in samo o verjetnostnem računu.  ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1018 : 20 Marec 2012, 11:37:37
Citiraj
Pisala sem zgolj in samo o verjetnostnem računu.

ki temelji na čem ? osebnih izkušnjah, ali kaj so ti rekle na KDju ? Ker poklicati na KZ za tel prvega legla iz seznama potrebuje toliko angažiranosti?
Pa še to ne potrebuješ, saj se psi z rodovniki zadnje čase prodajajo tudi preko bolhe, po možnost zgarane in izžete psice

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1019 : 20 Marec 2012, 11:41:48
Je tudi odvisno katero žensko populacijo  :)...nekaterih se ne da takoj preslepit...mene takšne reklame sigurno ne prepričajo, se sama najprej prepričam, potem verjamem...isto je pa potem z ostalimi stvarmi v življenju  :)

No vidiš ;)... mene tud vsaka zveneča reklama ne prepriča... se sama najprej prepričam. In se je že velikokrat naredilo, da sem prišla do zanimivih odkritij. Tud  pri psih... še celo zelo šokorana sem bila, in si za marsikakšnega ki sem ga imela za uredu nisem mislila, da to dela.
Npr kupujejo se  preizkušnje, šmugla se z zdravstvenimi testi, pari z samcem ( ultraplemenjakom) ki je popadljiv( tudi pri tvoji pasmi ;)... pa še take barve je ;) ) itd itd.

Dober marketing vsekakor zmaga. Pa kjer koli. Le poglej velecenjene  natuzzi sedežne ... Maros so zame največji carji... oni so naredili ime...  In se izdelek trži pod imenom... čeprav je več različnih kvalitet- ampak samo ena znamka ki drži ceno nad povprečjem ... pa marsikdo je  hudo razočaran nad zvenečim imenom  ;) - šele potem se omeni da vse pa ni isto. Ampak... znamka  pa je...ena in edina. ( tako kot pri psih - ime pasme je eno in edino... nimamo  npr labradorec  nizki cenovni razred , pa srednji , pa visoki- ampak je  labrador retriver... tako kot natuzzi....  saj se razumemo kaj hočem povedat  :))


Ko pa govorimo o psih... so pa to živali- živa bitja.... za kavč mene boli "kitara" ga pač na kosovne fliknem pa novega kupim .. psa pa do njegove smrti ne bom -ampak bi vlagala vanj pa trpela z njim...... pa bi me brigalo koliko denarja bi kar koli prišlo... samo da moj pes ne bi trpel....
In ti stroški znajo bit res visoki (malo poglejte kako veselo služijo naši Veterinarji...  bi človek pomislil , da gre prav za simbiozo z določenimi šteparji)

Meni prvotna cena ne bi bila problem, če bi bila prepričana da bom dobila  kar bi kupila...
da bi pa plačala  .../ pa dam čisto en banalen primer/... pri nekom  vrhunskega psa za 1500 eur, čez leto ga pa začela vlačit okoli veterinarjev in colalala vsakič po 200 ali več eur...potem pa ... v čem je smisel.
Grem v zavetišče, vzamem enega reveža... vzamem v zakup da  čez par mesecev bom potencialno stalna stranka pri vetu in tisto kar bi dala za kupnino znosim  veterinarju.

Sej ne rečem , da se ne zgodi... recimo primer takega psa na  recimo  v 10ih letih kolikor nekdo vzreja....

Tukej je pa prašnaje morale... kolk ima nekdo v sebi  :)
Če je tak, ki se mu to zgodi, ponavadi  ali vrne kupnino  ali pomaga "svojemu mladiču"... ne pa obtoži kupca ,da ga je sam kriplja neredil... in mu po možnosti še z kakšno tožbo zagrozi če bo kaj preveč čivkal naokoli.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.