rodovniški/nerodovniški

Yo · 706657

diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1320 : 29 Marec 2012, 14:09:33
Seveda...povsem normalno, da se poskrbi pravilno. Zakaj, kdo pa ne? A ni normalno, da se jasno pove kako je? Saj to, če se mu še ni jajce spustilo (in domnevaš, da se ne bo) lepo poveš, razložiš po potrebi in daš recimo za pol cene. Enako za ugriz. Jasno, da ne obljubiš, oddaš takega psa za show. Mislim ne vem kaj je tu nejasnega, da mi moraš to pojasnjevat in napihovat oooooo kako si oh in sploh. Zame je tak postopek povsem normalen in bobnat na veliko kako si fin, pošten...hej, če rabiš.  ;)



Alma, to je UTOPIČNI SOCIALIZEM..  V letu in pol, odkar sem  odkrila ta forum , sem slišala za kar nekaj  takšnih zgodb. Za moj "old timerski okus" jih je (bilo)  preveč.  In me ne bo nihče prepričal nasprotno.  Ja, Damayanti, tudi meni je všeč izraz NATEGUNI.

In ne bom ti več pojasnjevala in napihovala kako sem ooohhh in ahhhhhh  in sploh... Čemu neki? Ko pa bo za tabo in tvojo družino najmanj 40 let sobivanja s psi in tradicije v vzreji... Ja, takrat pa se bova mogoče ponovno pogovarjali... Jaz sem se za razliko od tebe trudila biti vljudna. Bodi dovolj.
In še nekaj. Mi imamo ime in priimek. Na katerega smo ponosni. In nas (še) ni sram.




Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1321 : 29 Marec 2012, 14:10:23
Glede kilometrine...čestitam. Nekako bi potem pričakovala, da se podpišeš...navedeš svoje ime, ime psarne, itd.
ker tako bi lahko tudi rekla, da se skrivaš za nikom...kje je problem navest ime oz. "kilometrino" ;) vsi navsezadnje za svojo zgodovino
sami odgovarjamo. Ja valda, kdo pa drug?

Za dobro ime, če ga hočeš imet, dobit, zadržat...je povsem normalno, da realno poveš kaj je od mladiča za pričakovat.
Tako se noben ne bo užalil, vzel bo takega, kakega želi. Dobi lahko za tudi nižjo ceno kot si gre iskat nerodovniškega.

Eni ne izključujemo "samo" zaradi prej navedenih hib, ampak tudi kot Lojze navaja. Jaz sem eno psičko obdržala pri kateri sem
vidla, da ne bo za vzrejo (je bila travmirana in nisem najdla osebe, ki bi vedela to kurirat kot sem sama) saj po mojem ni dovolj
močno grajena. Jasno mi je bilo, da ni "idealen" predstavnik pasme. Pa kaj, saj nič hudega, če živi pri meni. Imam zato njeno sestro,
ki jo bom (če bo možnost) parila z vednostjo, da moram izbrat malo močneje grajenega samca. Saj navsezadnje sta sestri. Pa ta psica nima nobenih genetskih hib in je bila kljub temu izločena iz vzreje. Marsikdo to ne bi naredi, zato vidimo slabo kvalieto (kar se standarda tiče) legel.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1322 : 29 Marec 2012, 14:14:23
Piše, tisti o izločitvi variante cele linije je bedarija.
Ne podtikaj prosim... ;)
napisala sem prenašalce hib...   pa v tadrugem še malo bolj podrobno napisala ... kako se pari  v treh rodovih se pojavijo mladiči s predgrizavostjo in brez jajc...  a se samca po moralni dolžnosti izloči iz vzreje al ne ?  ..SE!  tapošteni.
 če nekdo ve da psica daje brezjajčnike ali pod/ predgrizave ,volčja žrela... alergijce na vse živo v vsakem leglu    a se to razplaja ? ... tapošten ne!  ...
 nategun pa bo ja,  pa še lagal  bo zraven.. na konc je kupec kriv ,da pes nima jajc, al pa da je predgrizav... baje ker mu ni hilsa futral ampak bosch...  brez jajc pa zato ker ga je po štengah nosu
pa take fore  :P ....

 Sej te nisem napadla ;) :) , da ne boš mislna  :-* ... samo una  z jajci do 8 meseca... to je ena taka... sej bodo zrasla... šur,šur .... za devetimi gorami , za devetimi vodami, je mala vasica kjer živijo čudežna modra bitja.....
mogoče nisem genetik in ne biolog , pa mogoče tud vzrejam ne ... sam lih po žup pa tud nisem prplavala

+  kakšni to take flancajo... ta mi je še boljša...

Damayanti, nihče ne pravi, da se v rodovniški vzreji pari pse brez jajc. Daj, še enkrat preberi. To je prepovedano. Drugo je, če je lastnik takšnega psa tako pokvarjen, da psu jajca da dol potegnit, nikomur nič ne pove, naredi vzrejno in pari. Ampak to je kršitev, ne ustaljena praksa. Prav tako ni dovoljeno parit pse z narobe ugrizom. Gre samo zato, da če je v leglu en faliran mladič, drugi so pa ok, potem drugim ne morejo dati vzrejne prepovedi, medtem ko tisti s hibo vzrejnega ne dobi. Potrebna je neka srednja pot, ker bi bil drugače genetski pool ničen. ;)


 samo ko se zagovarja kvaliteto rodovniških... potem se zagovarja tud  kvalitetno vzrejo...

Sicer pa kaj čem ti govorit...  samo pri tvoji pasmi? pa kar širom Evropskega merila lahko črto potegnemo... kolk je dejansko kvalitetnih vzrediteljev ,da lahko rečeš za šicka, da bo res dočakal tolk ko mu v splošnih opisih piše...
A imam prav ?  ;) :)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1323 : 29 Marec 2012, 14:17:31
Ne podtikaj prosim... ;)
Sicer pa kaj čem ti govorit...  samo pri tvoji pasmi? pa kar širom Evropskega merila lahko črto potegnemo... kolk je dejansko kvalitetnih vzrediteljev ,da lahko rečeš za šicka, da bo res dočakal tolk ko mu v splošnih opisih piše...
A imam prav ?  ;) :)

Ne, nimaš prav. Šickoti so še vedno dolgoživa pasma. Sorodniki mojih psic so doživeli 14 let, trenutno je ena teta še vedno čila pri 16 letih. Poznam še par drugih, ki so se poslovili pri 16 letih. Zgodnja umrljivost ni problem pasme.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1324 : 29 Marec 2012, 14:36:18
Ja,kalsang se strinjam s tabo.Tudi jaz nisem vzela svoje psice iz vzreje samo zato,ker mi ni bilo všeč njeno leglo.Vzela sem jo iz vzreje zato,ker je imela carski rez tako kot njena mati in ker slabo prenaša narkozo.In ker je pri ponovni paritvi zopet možnost carskega reza in pooperativnih zapletov zaradi narkoze se z njo tega potovanja ne grem več.Čeprav mi je veterinar priporočil ponovno paritev po 1,5 letnem razmaku.Bo rajši za "teto" pri hiši!Trenutno uči "najnovešega mulca" manir!V tem je nenadkriljiva.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1325 : 29 Marec 2012, 14:36:44
No pol pa nimam prav ... jaz pa  vem za vsaj 3 ki niso niti 7 let dočakal iz nekih supert truper evropskih psarn( kot sem tud napisala).... 
 dolgoživost  me je pa zmotila pri  šickotih ravno zarad tega ker tud jaz, ki ne poznam pasme  predvsem  apriorij vem,da so dolgoživi.

Nisem za tvoje in sorodnike tvojih govorila.

a je dons kakšna luna al kaj da se vsi  na besede obešate ???

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1326 : 29 Marec 2012, 14:47:20
No pol pa nimam prav ... jaz pa  vem za vsaj 3 ki niso niti 7 let dočakal iz nekih supert truper evropskih psarn( kot sem tud napisala).... 
 dolgoživost  me je pa zmotila pri  šickotih ravno zarad tega ker tud jaz, ki ne poznam pasme  predvsem  apriorij vem,da so dolgoživi.

Nisem za tvoje in sorodnike tvojih govorila.

a je dons kakšna luna al kaj da se vsi  na besede obešate ???

Sej se nisem nič na besede obešala. :)

Šicu sceno pri nas dobro poznam in šickoti večinoma doživijo krepko čez deset let. Ne vem, o katerih super truper evropskih psarna govoriš. Ne poznam nobenega takšnega primera. Lahko bolj konkretno?



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1327 : 29 Marec 2012, 15:04:29
 nek wispering kaj jaz vem... holandija... rastavni šampijon potencialni ... od malega sami problemi... pri 6 letih je  šel v lovišča.
Meta ga je imela...  evo za tega vem pri nas
Anita ,  na Šolti pred lino ( maltežanko) je imela  tud shih tzuja... nek iz Italije ... nisem spraševala točno iz kje  nerodovniški ziher ni bil,   ... ker če je poznala  celo mojo vzrediteljico od gordonov.... predvidevam da je  celo rastavljala
mi 10 let cca  na Šolto letamo Lina  je stara 6 let ... prvo leto,ko smo bili dol je bil star 5 let torej +4... pa je rekla nema ga više  bia je star...
Un od lani, ko smo se srečali ( ki je v vodo skakal) lastnik je rekel ,da so imeli pred tem  isto šictzuja... stalno in vedno jih bodo imel... in da so ga  iz anglije od priznane vzrediteljice kupili, in da so ga moral dat evtanazirat pri 5 letih ...
Ta ki je skakal je bil pa Poljak...

poznam pa tud 13 let starga  iz Srbije...prešvercanga.. nekje na plac kupljenega  ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ančka bančka

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1328 : 29 Marec 2012, 15:13:35
Naj dodam nekaj na temo rodovniški / nerodovniški, v nobene prepire pa se z vsem dolžnim spoštovanjem do Vas vseh ne mislim vtikati.  ,, Šok ,, je svež od včeraj.
Trenutno imamo tudi sami doma leglo, vsekakor rodovniško.  Pogled z domačega balkona mi je  že pred dnevi razkril pred blokom v soseščini neko čudno število majhnih premikajočih se kepic - različnih barv. Včeraj pa sem jih videla od blizu. Mama je mešanka, ni podobna nobeni ,, uradni,, pasmi, še zelo mlada. Povprašala sem v stilu: ,, O vi imate tudi mladičke ?! ,, Razložili so mi, da so parili s ,, ta pravim,, rodovniškim samcem in da imajo vse prodane. Halo ? ! Malo se človek zamisli ob tem. Sami pazimo na mladičke in na mamico kot se najbolje da, s pravo prehrano, nego, ... Nam niti na misel ne pride, da bi 4 tedenske mladičke sprehajali zunaj na zelenici, kjer je ,, javno pasje stranišče,, Naši ta mali bodo sicer spoznali gozd in travnike preden bodo odšli od doma, a ne preden bodo cepljeni in ne v takem okolju.
Samo toliko sem želela napisati, ker ima človek včasih občutek, da je ves trud zaman, ...



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1329 : 29 Marec 2012, 15:14:00
Damayanti:

Whispering Love's - to je ena od bolj znanih psarn, ni pa super truper. Pa šele v zadnjih dveh letih so začeli bolj ornk vzrejat, vsaj za moje pojme. Sranje tole.

Italija, Poljska - no go - nobene super truper psarne ni od tam, zelo švoh vzreja, pa čeprav Italijani titule pobirajo kot zmešani na vseh razstavah. So pač mojstri friziranja.

Je pa tako - v nobeni od teh držav ni NOBENIH konkretnih vzrejnih pregledov, NOBENIH predpisanih veterinarskih pregledov. NIČ. V Holandiji sicer lahko dobiš psa z zanimivim rodovnikom, moraš pa ornk domačo nalogo delat glede zdravja. V Italiji in na Poljskem pa še zanimivega rodovnika ne najdeš, tak da nakup tam je stran vržen denar.

Anglija - domicilna država pasme, dosti priznanih psarn, lepih psov, še več pa šteparije. Prav tako ni vzrejnih pregledov, nobenih veterinarskih zahtev. Imajo dve sorti rodovnikov - ene, na katerih piše, ni za vzrejo in druge, na katerih piše, da je za vzrejo. Selekcionira se v leglu, ko vzreditelj prijavi (če) leglo Kennel Clubu. Rodovniki se kolikor vem delajo naknadno, pa potem določijo - če ima plav uč, dobi tisti prvi rodovnik, če je na pogled ok, dobi ta drugega. Zelo dvomim, da je bil mladič od res priznanih angleških vzrediteljev - brez hudih vez ga ne bi dobili in plačali bi zanj par tisoč funtov. To se lahko grejo samo tisti, ki imajo s psom točno določene namene (vzreja itd.) in se hudo dobro spoznajo na pasmo. Zato mi tole diši na bučke, veliko bolj verjetno, da so ga dobili iz bolj "domače" vzreje. Verjamem pa, da je imel kup težav. Čeprav nekateri tako v zvezde kujejo Anglijo, je tisti dokumentarec od BBC z razlogom nastal tam. ;)

Tolk o super truper tujih psarnah. Bi boljš naredili, če bi doma kupili, v Sloveniji ali na Hrvaškem. Je vzreja bolj na nivoju. ;)




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1330 : 29 Marec 2012, 15:16:03
Piše, tisti o izločitvi variante cele linije je bedarija.

Pri tistih, kjer živali umirajo mlade bi po moje bilo zelo zaželjeno... Sploh, če nebi šlo za osamljen primer.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1331 : 29 Marec 2012, 15:30:41
Kalsang  :)... ne poznam jaz psarn... niti vseh zadev in kje je boljše... ..
In mene je iskreno povedano to zmotilo, da niso dolgo živeli.. ;)
 kot si rekla za Italjane... da pobirajo titule,  po titulski ceni tud prodajajo  :)
 in potem se takole na forumih zagovarja ... ne denarja šparat , ko se rodovniško kupuje... poglejte uspehe staršev...
 nekdo ki nima pojma... pride k takemu polna soba  zlatih kozarcev da malo manj kot ne oslepi od vsega šajnanja... ja valda da misl da je  dobro kupu ...
 
Pa pustimo šickote...   Vsaj kar se  Slovenije tiče še  nisem slišala antipropagande na vzreditelje

dejmo raje o kakšni drugi pasmi... ..
 no kdo bo začel...   mali beli .... popularni... visokocenjeni...

 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1332 : 29 Marec 2012, 15:33:53
Pri tistih, kjer živali umirajo mlade zaradi bolezni bi po moje bilo zelo zaželjeno... Sploh, če nebi šlo za osamljen primer.

 :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1333 : 29 Marec 2012, 15:37:40
Je najprej treba vedet, od česa umirajo mladi. Če mi naših ne bi redno servisirali, tudi ne bi umirali pri 16, 17 letih ampak krepko prej. Če se ne gibljejo dovolj in imajo preveliko težo, se lahko pričakovana življenska doba prepolovi, pa nima dednost s tem nič. Pa če spi v mrazu na betonu, bo imel pri osmih artritis, pa če izvira od še tako dolgoživih staršev.

Res pa ne bi bilo nobene škode, če bi se znebili bolehnih psov v vzreji - ne takih, ki dajo sem in tja kakšnega brez jajc ali s tako ali drugače pomanjkljivim zobovjem, ampak takih, ki jim nič konkretnega ni, nič kar bi lahko pokazali s testom, nič na kar bi lahko s prstom pokazali da je dedno.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1334 : 29 Marec 2012, 15:37:51
Damayanti, ja sej, valda te je zmotilo, mene je tud, zato sem hotla bolj natančno vedet. Sploh, ker si rekla, da so iz super truper evropskih psarn ;) To ljudje radi rečejo, da se pohvalijo... Našteti so se ornk zajeb..., tale iz Whispering Love's, tole je pa koristen podatek, ker zdaj imajo kar renome... ;)

K sreči je še vedno v veliki večini primerov tako, da ko premišljeno kupiš šickota, lahko računaš, da bo s tabo vsaj 12+ let brez večjih zdravstvenih problemov, pa k sreči so slovenski kul, tudi po zaslugi vzrejne komisije, ki je že zdavnaj predpisala dost visoke kriterije (tibetanci imamo svojo vzrejno, ni ista kot pri pritlikavcih).

Ajd, zdaj pa res k drugim pasmam. :)






kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1335 : 29 Marec 2012, 15:39:12
Res pa ne bi bilo nobene škode, če bi se znebili bolehnih psov v vzreji - ne takih, ki dajo sem in tja kakšnega brez jajc ali s tako ali drugače pomanjkljivim zobovjem, ampak takih, ki jim nič konkretnega ni, nič kar bi lahko pokazali s testom, nič na kar bi lahko s prstom pokazali da je dedno.

Ja, se strinjam. Zato moja ta mlajša psica nikoli ni imela potomcev in jih tudi ne bo imela. ;)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1336 : 29 Marec 2012, 19:01:13

Si kupila psa za razstave, vzrejo ali pet?

Kaj pa od tega ti vzrejaš?
Mogoče export kvaliteto  ;D ;D ;D, to kar se v tujini ceni :o

Ja super je vas brat  ;D........................pet, show, vzrejna kvaliteta , genetika.

Mogoče se oglasiš pri meni, da vidiš moje sramovanje, nepravilno odločitev, obžalovanje..... ;D ;D ;D . Ali naj kupim to kar se v SLO ponovlja že več let....................nažalo st so vsi (večina) za v isti koš; pravi in nepravi psi.

Boljše s "hibami" kot da pasma izgine  ;D ;D ;D, še posebaj če je pet, show ali pa vzrejna kvaliteta  :o
...........so pa SUPER psi ;D :o ;D :o



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1337 : 29 Marec 2012, 19:43:35
Alma o inbreedingu  ;)

Glede takih kombinacij ima vsak svoje mnenje. Mene osebno take kombinacije ne motijo.
Tudi, če so plansko narejene. Pri tem ne gre za kao neko mutacijo genov (ali ceno primerjamo
radi z ljudmi) ampak le večkratno ponavljanje le teh. Ampak pustimo to, itak ima vsak svoje stališče.
Potrebno je le vedet take pse potem v nadaljno uporabit ali ne uporabit. Kakor kdo hoče.


Cemu te potem tako motijo krizanci :)
........ker so po defoltu vsi bolni in necepljenji :o ali te zeza marketing...............predv sem tisti "za idiote" ;D

Naj se spomladi razlega veselo zvrgolenje ptic in pticic....................... ampak le tistih na vejah 8)



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1338 : 29 Marec 2012, 20:40:10
Kaj pa od tega ti vzrejaš?
Mogoče export kvaliteto  ;D ;D ;D, to kar se v tujini ceni :o
No, ze s tem vprasanjem dokazujes, da o vzreji nimas pojma.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1339 : 29 Marec 2012, 20:43:30
Alma o inbreedingu  ;)

Glede takih kombinacij ima vsak svoje mnenje. Mene osebno take kombinacije ne motijo.
Tudi, če so plansko narejene. Pri tem ne gre za kao neko mutacijo genov (ali ceno primerjamo
radi z ljudmi) ampak le večkratno ponavljanje le teh. Ampak pustimo to, itak ima vsak svoje stališče.
Potrebno je le vedet take pse potem v nadaljno uporabit ali ne uporabit. Kakor kdo hoče.


Cemu te potem tako motijo krizanci :)
........ker so po defoltu vsi bolni in necepljenji :o ali te zeza marketing...............predv sem tisti "za idiote" ;D

Naj se spomladi razlega veselo zvrgolenje ptic in pticic....................... ampak le tistih na vejah 8)

Moja mladička sta genetsko testirana, tako tudi starša. V tem je bistvena razlika, ampak to ne razumeš...sem prepričana.




pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1340 : 29 Marec 2012, 20:51:37
 ;D ;D ;D

Razjasnite obzorja nam neukim  :-[



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1341 : 29 Marec 2012, 20:57:35
Kaj pa od tega ti vzrejaš?
Mogoče export kvaliteto  ;D ;D ;D, to kar se v tujini ceni :o

Ja super je vas brat  ;D........................pet, show, vzrejna kvaliteta , genetika.

Mogoče se oglasiš pri meni, da vidiš moje sramovanje, nepravilno odločitev, obžalovanje..... ;D ;D ;D . Ali naj kupim to kar se v SLO ponovlja že več let....................nažalo st so vsi (večina) za v isti koš; pravi in nepravi psi.

Boljše s "hibami" kot da pasma izgine  ;D ;D ;D, še posebaj če je pet, show ali pa vzrejna kvaliteta  :o
...........so pa SUPER psi ;D :o ;D :o

Kaj vzrejam, objektivno?...hvala za enkrat rezultati govorijo zase, ne rabim se hvalit in tudi se nikoli nisem. Nisem tak tip. Če te pa tako zanima...
moja psica je dala v enem leglu dva mlada evropska prvaka...povdarek v enem leglu...to vzrejam. Seveda vsekakor strmim k še boljšim rezultatom.
Jaz tudi iskreno povem (za psa, ki nima vidnih genetskih hib), da je trenutno po moji oceni pet kvalitete. V kolikor to odgovarja, je vredu. Če želijo razstavnega psa, je bilo tudi vredu, sem imela za ponudit. Prodala sem najbolj uspešno psico iz legla in obdržala pet
kvalieto zase ter eno show oz za vzrejo. Torej...ločila sem in meni se zdi prav. Tako ni zamer, vsak bi naj vedel povedat kaj želi in če imam možnost to ponudit, bom. Niti si recimo sramote ne bi hotela delat, da nekomu ki želi hodit po razstavah dam pet (pri tisti starosti) psa, meni slaba reklama, on bo razočaran. Tudi sedaj povem iskreno, da je Indi pet kvaliete (seveda eni z ponosom razstavljajo slabše primerke), Rdečko pa show. Zato in prdvsem zaradi neprepoznavnosti pasme ni enostavno najt pravi dom. Lahko bi pa tudi Indija prodala za show (saj ima vse potrebno za to...kot smo prej navajali pravilen ugriz, jajca zunaj, itd.) pa še pripombe ne bi "smeli" imet...saj vse potrebno ima (kaj vidim je le moje objektivno videnje kvalitete psa do sedaj).


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1342 : 29 Marec 2012, 21:00:42
;D ;D ;D

Razjasnite obzorja nam neukim  :-[

Ni možno, poglej le na svojo figurico v profilu...že uboga kura išče konflikte in nerazumevanje.
V teh par postih sem dobila občutek, da ta kokotek veliko pove...prepuščam možnost, da sem se zmotila...
saj nimam interesa in časa brat stare objava.
Zmantrana od tega kar vzrejam...šola za mladičke nas je danes kar izčrpala. Bom verjetno šla pod tuš ter stran od računalnika.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1343 : 29 Marec 2012, 21:09:47
Ja piške, nimamo vsi takšnega inteligentnega potencijala.................. ....brez slabe volje, saj ni tako hudo.
Predvsem škodi LEPOTI !!!  :o

PS
Zmatran od ljubezni in lepote je pa res nekaj najlepšega ;D
.................in poleg testiranj jih še šolaš. Na lastne stroške. Meni so se oči prav orosile :'(



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1344 : 29 Marec 2012, 21:16:58
Ja piške, nimamo vsi takšnega inteligentnega potencijala.................. ....brez slabe volje, saj ni tako hudo.
Predvsem škodi LEPOTI !!!  :o

PS
Zmatran od ljubezni in lepote je pa res nekaj najlepšega ;D
.................in poleg testiranj jih še šolaš. Na lastne stroške. Meni so se oči prav orosile :'(

Saj ni panike.
Hvala, z svojo lepoto sem tudi zadovoljna  :D :D v kolikor si mislil na mojo...ali se še nanaša na pasjo.

Me zelo veseli  :D kar tako naprej, boš slabše videl tipkovnico.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1345 : 29 Marec 2012, 21:20:11
 nehejte s tem moja vzreja moji mladiči... kaj ima to s tem kar  debatiramo in prosim lepo .... ne bit  bolj papežki od papeža
 govorimo na splošno o  naši slovenski  kinologiji ... za ketero vsi dobro vemo...sploh določene pasme
 dejmo no..... mal predebatirejmo tole slovensko kinološko srenjo ,ko se že tolk zagovarja rodovnike in njihovo kvaliteto ...

o malih belih popularnih pa še vedno nič napisanega...
 čakam   ... da ne bom spet jaz tist kolerik ki netim in podžigam ..

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1346 : 29 Marec 2012, 21:45:11
mali beli popularni? smo že enkrat nekje debatirali, pa če povzamem - obupno predragi, skoraj brez vsakih veterinarskih pregledov, ker jih vzrejna komisija (še) ne zahteva, edini kriterij je, da so pač majhni in beli... ni za izgubljat besed, prodajajo se pa za med... pojma nimam, zakaj, ker s takšnim psom si nimam kaj pomagat (ne samo zato, ker ne maram belih, ampak zato, ker poznam en kup histeričnih), je šicko za moje pojme veliko bolj uporaben

eto, bi o tem rada debatirala? :D



gaichy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #1347 : 29 Marec 2012, 21:46:10
Oh ja rodovniški ali nerodovniški garancije ni saj niso pralni stroji živa bitja so.
Lahko pa povem izkušnjo mojih staršev najprej sta kupila prvo whipetko pri slovenskem vzreditelju krasna psička,ko pa sta šla v pokoj sta se odločila še za samčka po večmesečnem iskanju končno najdeta sanjskega psa na Portugalskem. Kmalu kuža prileti v Munchen vendar navdušenje kmalu mine ko ugotovita da je kuža brez enega jajčka. Mati seveda kliče vzreditelja ki naj bi bil oh in sploh vendar ji ta reče da je kuža ob odhodu imel jajček in da ga je sigurno naša psička pohodila in da bo že prišel ven. Vecje neumnosti še nisem slišala. Vendar mu je vrjela in ker vele jajčka kar ni bilo je začela letet od enega do drugega veterinarja in vsi so se smejali razlagi vzreditelja. Na koncu je psa peljala k dr Matkotu v Topolšico ker edino njemu popjnoma zaupa in seveda je danes kuža kastrat. Mi je pa zanimivo da je eden od veterinarjev predlagal da se jajček poskusa izvleči če pa to ne bo šlo pa silikonski vsadek.  Bili smo šokirani vendar se očitno tudi to počne. No danes je kuža kastrat starša ga obožujeta vzreditelj pa ni nikoli vrnil polovico kupnine ker še vedno trdi da ga je psica pohodila. Sicer pa vsaka šola nekaj stane. Pa vrjemite da so bili predniki preverjeni in naj bi resnično šlo za vrhunsko leglo zato še enkrat garancije ni.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1348 : 29 Marec 2012, 21:49:21
Najprej se moramo zmenit za linijo  :o

pet oz. malo slabšo



Ali razstavno, vrhunsko, tako kot mora vrhunsko izgledati



 ;D :o ;D :o

Seveda je "belih" pasem več; ena od njih





kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1349 : 29 Marec 2012, 21:51:57
hehehe, pidog, tile tamali beli meni niti ne gredo v nos, so še kar kul ;) pa med tema dvema je razlika predvsem v frizuri, en je pač zabrit, drug ne....

jaz cikam na druge sorte ... bolj bišonske  >:D