rodovniški/nerodovniški

Yo · 706632

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1830 : 19 Julij 2012, 11:12:05
diva1, svaka ti čast za dobro opravljeno vlogo vzrediteljice. Zares vredno vsake pohvale, vsaj kolikor spremljam vašo koker sceno.
Tudi jaz sem v drugo izbrala odličnega in predvsem ljubečega vzreditelja, ki ima svoji dve psički rad in se z njima veliko ukvarja. Je pa potrebno povedati, da sem v drugo psa izbirala popolnoma drugače, ker smo se prvič nasral, da se bolj skoraj ne bi mogli. Pa je tudi prva psička rodovniška in z zvenečimi CHji v rodovniku (kakšnega pravega dela pa že več generacij niso niti na daleč videli)- trenutno je stara 11 let. Alergij miljon in na vse živo, tako, da je potrebno prekleto pazit tudi na to kje kdaj kaj cveti, pa s čim kdo gnoji travnike ipd. Dedno obolenje oči, je slepa 60%, v mraku ne vidi več (kar je škoda, ker recimo poleti je vedno rada lovila žogice zvečer, ko se je ohladilo). Konstitucija tipična 'razstavno-uspešna', (pre)kratke noge, nabit trup- okej, saj kerni so svaljki že sami po sebi, ampak vzreja v skandinavskih državah, če ne drugega, producira veliko bolj vzdržljive pse. Moram sploh govorit o pogojih v katerih so bili mladiči? Na časopisnem papirju, poscani in posrani, pri 3 mesecih trave še videli niso. Ko smo prišli vse živčno, psi lajali iz dnevne sobe. Moram povedat, da je bil vzreditelj eno najbolj zvenečih imenih slovenske kinologije še do pred kratkim? Tako je. Takšni veljaki namesto, da bi dajali zgled s svojimi dejanji in odgovornostjo, delajo kakor pač delajo.
Lepo bi bilo, če bi bila vsa rodovniška vzreja takšna kot jo prakticira vzreditelj mojega psa, pa diva1 pa še marsikdo tudi na tem forumu. Takšna, da bi kot celota ponujala več kot dovolj razlogov zakaj je toliko boljša kot vsi preprodajalci, mešetarji in šteparji. Lepo bi bilo...
Seveda, Lanabela, tudi pretirano velik strošek ne bi bil, da bi šarplaninko peljal k šarplanincu in tornjaka k tornjaku in kraševko h kraševcu. Jaz bi to pod vsakim pogojem storila, če bi želela potomca točno svoje psice/psa. Drugi pa ne vedno, in niti nisem želela pametovat, da je to nekaj najbolj brihtnega, kar človek lahko naredi. Niti ne podpiram tega, razumem (in sprejemam) pa, da imajo nekateri pač svojo pamet in morda tudi določene slabe izkušnje. Kaj storiti? Pogovor, oseben pristop, vsaj v takih primerih. Zavedam pa se, koliko energije in potrpljenja je potrebnega, da se ljudi prepriča v nek drug prav. Zanimivo mi je npr. da se rejcem drobnice celo ponuja zastonj, subvencionirane pse, ampak nekateri kljub temu ostajajo sumničavi, češ, kaj mi bodo podtaknili. Ponuja se jim nadzor, zamenjava psa, če ne izpolnjuje kriterijev. Ponuja se jim pomoč pri usmerjanju psa od izkušenih in še pa još. Pa nekateri kljub temu ostajajo zaprti za take predloge.
Je res, kar je rekla diva1. Ne morem pametovat, nisem še gor spravila legla. Vem pa, koliko živcev, slabe volje, žalosti... lahko sproducira tudi rodovniška neodgovorna vzreja. In najbrž toliko več tega še neodgovorna nerodovniška vzreja. Upam, da bomo enkrat res vzpostavili dober sistem nadzora in sledljivosti. Ampak to niso zgolj zakoni, mislim, da je Lanabela že povedala; veliko je tudi mentalitete...
Strinjam se damayanti, da se bolj ne bi mogla.   ;) Me pa zanima, se pogojni rodovnik lahko dodeli vsakemu psu, ki kaže določene kvalitete za delo na lovišču ali je potrebna DNK analiza za dokazovanje 'čistokrvnosti'?



SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #1831 : 19 Julij 2012, 11:22:40
Zdej -  jest si sicer želim, da bi bile stvari tako črno-bele (odgovoren nakup-odgovorno lastništvo), pa niso. Realnost je več ali manj siva.

Me resno zanima od kje se zbirajo podatki, da neodgovoren nakup NUJNO vodi tudi k neodgovornemu lastništvu. Kot tudi to, da nakup pri vzreditelju pa NUJNO vodi k odgovornemu lastništvu.  ???

Se strinjam, da je VERJETNOST odgovornega lastništva večja pri odgovornem nakupu, to pa je tudi vse.

O čem govorim?
- poznam primere (pa ne malo) nakupa preko Bolha/Salamona, za katere bi se vsak pravi vzreditelj »vse prste obliznil«, če bi našel za svojo mularijo take skrbnike; ;)
- poznam primere nakupa pri pravih vzrediteljih, ki preverijo vse možno in naredijo oh-in-ah intervjujev za potencialne kupce, kjer se pa zdaj z mladiči veselo »štepa« na pol leta in bojda zgleda psica po odstavitvi legla kot zadnji potepuški prestradan pes; :-X
- poznam primere posvojitve iz zavetišča, kjer je pes na verigi + pomijah in občasnemu pedigreju.  :-X

hkrati poznam primere, ki so diametralno nasprotni in potrjujejo »tezo« odgovoren nakup-odgovorno lastništvo.

Očitno me že leta dajejo... Zame skoraj nobena stvar ni več črno-bela. Na žalost.  :-[

He-he... Zdaj grem pa prebrat, kaj je še vmes "priletelo" v tole vročo temo...  >:D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1832 : 19 Julij 2012, 11:34:16
Zanimivo mi je npr. da se rejcem drobnice celo ponuja zastonj, subvencionirane pse, ampak nekateri kljub temu ostajajo sumničavi, češ, kaj mi bodo podtaknili. Ponuja se jim nadzor, zamenjava psa, če ne izpolnjuje kriterijev. Ponuja se jim pomoč pri usmerjanju psa od izkušenih in še pa još. Pa nekateri kljub temu ostajajo zaprti za take predloge.
A lahko iz prve roke povem kako razmišljajo eni kmetje? ''A pa dej no! A pol bo treba pa še za cucka skrbet ??? Pa če ga dobim - pa tud če zastonj - od neke ''organizacije'' me bojo pa kontroliral kk delam z njemu. NJE. Men pa že ne bojo hodl gledat kak delam s cuckom...blablablabla...'' Je pa bolš met ovce zavarovane pa če ti jo strgajo dobiš odškodnino. Jp. Imam žal par takih kmetov okol sebe. K se jim ne da dopovedat da tudi živina je živo bitje za katerega je treba poskrbet. Ampak ker je tam mentaliteta na psu...niti ne pričakujem da bo pri psu kaj višja. Za take je pravzaprav bolje da takih psov niti ne dobijo. Oz so spet eni tistih ki si rajši potem enega kvazi medota/šarota/žnja nabavijo (ker je cenej oz brez nadzora) ki potem po možnosti pristane na ketni, ker ne dela. In potem širijo vest da kraševci npr. itak ne delajo to kar se propagira.

Tisti, ki pa kaj dajo tudi na svojo živino pa najbrž sama vidiš da se zanimajo in že delajo na tem. Si pa srčno želim, da se bo tudi tukaj zadeva spremenila na bolje v prid boljšega bivanja živali.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1833 : 19 Julij 2012, 11:36:34
Lahko zaključimo boj?  :)
A ti se bojuješ  ??? ok pol mi je pa jasno  ;D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1834 : 19 Julij 2012, 11:38:12
Vsakemu  ;)  Ni nujno da je lovskixlovski , Vendar pa mora imeti tak pes uspešno opravljen PNZ " preizkus naravnih zasnov" Potem pa pod kakšno ga  ta njegov vodnik smatra... ali šarivca ali jamarja, al ptičarja.. al goniča
Govorim v primeru da ga lovec potem dejansko uporablja za lov.
Poznam lovca ,ki ima mešanko med xy mešancem ( starejša posvojenka- oz najdenka)... tako smešno pseto ;D .  gre vedno z njim v lovišče/ uporablja kot šarivca .
 Potem  vem da obstajajo nerodovniški NLT(  je še kakšen drug vmes malo prišel ker je tisti kao  NLT še eno malo bel po hrbtu ;D, pa npr mešanec med ostrodlakim in kratkodlakim ptičarjem... , potem tud  vem za enega ki je mešanec med Angleškim setrom in  žimavcem.
Vem, da nekateri  opravijo( vsaj pri ptičarjih) še jesensko preizkušnjo in pa širšo poljsko...
 vendar pa se ve ... da to je pogojni rodovnik- tak pes se ne sme parit naprej... negelede kolk je dober.

Ampak bom rekla takole... to so redki primeri...ponavadi se pojavijo ob takem lovcu ki ima rad pse...pa  se kje kakšnemu kaj sfiži...po nesreči.. , pa ima enega že doma... pa  dejansko da posvoji še ena lačna usta... pa se izkaže da ta lačna usta imajo pa neko voljo do dela... pa ga izuči, toliko da ga lahko vzame s seboj v gmajno in da mu pes lahko celo   pomaga.

So pa delali pri nas kakšnih 7 let (če se ne motim  nazaj) " določeni lovski kinologi" svojo pasmo... ( ne vem s kakšnim namenom...) in se je izfižilo... ;)...  je bilo en kup govora... pa večina lovskih kinologov ,ki so se spoznali na  pasme , se je zgražalo itd(  glede na to kar so skup namešali)
 ker genetika je pač genetika... in  ni rečeno ,da pride ven  v eni pasmi vse najboljše od vsakega udeleženca...
 pa se je potem  kar nekako pošutkalo to... tisti psi nihče ne ve kje so...
No pa so potem te isti kinologi nekako ugotovili ,da  se jim ne splača it neke inovatorje pa so prešaltali na take bolj prodajane pasme ;)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #1835 : 19 Julij 2012, 11:41:35
Je pa pravica in odgovornost vsakega, da se odloči po svoji vesti. Predvsem pa, da kakorkoli se že odloči, poskrbi za dobrobit živali in sprejme polno odgovornost za svojo odločitev.

Jaz dodam samo še, da naj vmes pomisli še na ostale mladiče iz legla ter mamo in mladiče, ki jih še ni pa enkrat bodo. Ne gledat samo svojega psa in kako dobro se mu godi... Se mi zdi, da se to v odgovornosti pri svoji odločitvi kar rado pozabi.



SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #1836 : 19 Julij 2012, 11:45:52
Jaz dodam samo še, da naj vmes pomisli še na ostale mladiče iz legla ter mamo in mladiče, ki jih še ni pa enkrat bodo. Ne gledat samo svojega psa in kako dobro se mu godi... Se mi zdi, da se to v odgovornosti pri svoji odločitvi kar rado pozabi.

Točno tako. Ob vsaki izbrani opciji.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1837 : 19 Julij 2012, 11:51:52
A ti se bojuješ  ??? ok pol mi je pa jasno  ;D
:)
Očitno te bom moral peljat na sladoled, da ne boš več huda name.  :P


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1838 : 19 Julij 2012, 11:56:07
 :D :D :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


gaichy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #1839 : 19 Julij 2012, 12:43:40
Haha Lanabela pošteno sem se nasmejala tvojemu izračunu glede mojega legla. Kar se tiče skoka nisem plačala nič ker je bil samec moj pripeljan iz tujine in kupljen za takrat vrtoglavih 1200eur torej sveža kri v sloveniji ki je pri vseh pasmah manjka in mladičkov nisem prodajala za 900eur in enega sem celo podarila sicer sem imela samo to leglo in ravno zato nisem delala nekih izračunov.  Ja za parjenje mi ni bilo treba niti za vogal in sem veliko prišparala če odmislim da sem psa kupila šolala hranila vodila na razstave in pač vse kar spada zraven.



gaichy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #1840 : 19 Julij 2012, 12:59:06
Volk sit koza cela jaz psa ne bom sigurno kupovala nadaljnih deset let če bo vse tako kot mora biti in bosta moje babe zdrave in dočakale visoko starost. Vzrejala pa tudi ne tako da......



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1841 : 19 Julij 2012, 13:32:03
me tudi čudi da ne prosijo za subvencije, saj je očitno vzreja psov le na lastno škodo :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1842 : 19 Julij 2012, 13:57:41

 da ne boš potem v jesenski oddaji  podjetniška ideja  gledal kako je neka nadebudna podjetnica odprla ranč  mini pekinezerjev.

Sam ne vem lih kako bodo trošarino upravičili... s traktorjem na rastavo :o

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1843 : 19 Julij 2012, 15:40:58
Nakup PSA je kupovanje macka v zaklju!

Resno delo in preusmeritve nagonov so samo se ena izmed velikih zablod sportnikov, predvsem cistokrvnih, ki ohranjajo karakter pasme ;D ;D ;D .......recimo frizbi ovcar ali pa agi ovcar. Mogoce pa kaj razmisljate v tej smeri..............ups pozabil da ljubite karakterje svojih psov, le malo jih preusmerjate.

Za agi, RO, frizbi je po vecini dober vsak vaski mesanec, ce le ni na prekratkih nogah ali pa gluh, slep. Za nekatere discipline si lahko izberete pa tudi kokosi ;)

Nadzorovana vzreja oz. uradna kinologija je 90% (malo gor dol nima veze) CAC ov, BOB ov in ostalih karakternih tekmovanj. Da o vzrejnih pregledih sploh ne debatiramo. Rezultati so vsem jasni: krizanci nas unicujejo, ce ne neposredno pa z zmanjsevanjem genskega potencijala

Kupite pri nas, ker cena ne laze  ;D :o ;D ..............ravnega hrbta pa se sploh ne da spregledati. Pa hrenovko v usta, z eno tacko za gobcek za drugo pa za repek. Ampak tudi to je delo, dresura

itd., itd.,....................samo na cesti ce me srecajte raje ostanite brez besed, sodb rodovniski/nerodovniski ;)

Zivela vprezna zivina ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1844 : 19 Julij 2012, 16:20:06
O pidog WB, konec dopusta ;) ;D 

Tale tema bo še naprej pestra in najbolj vroča trenutno tega foruma :D >:D


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1845 : 19 Julij 2012, 16:38:01
Ma ni se cisto konec...............sem pa ze na dopustu malo bral veleumje. Pa tudi tam ne bi, ce mi ne bi pri enem od potopov stalno v usesih: BOB, BOB, BOB.............pa sem sel preverit vrazevernost................. .....a one o karakterjih :o :o :o



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1846 : 19 Julij 2012, 16:40:51
Ma ni se cisto konec...............sem pa ze na dopustu malo bral veleumje. Pa tudi tam ne bi, ce mi ne bi pri enem od potopov stalno v usesih: BOB, BOB, BOB.............pa sem sel preverit vrazevernost................. .....a one o karakterjih :o :o :o
Se mi je kar zdelo da nekej ni blo čist BP, k si tolk naelelktren   :o :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1847 : 19 Julij 2012, 16:55:04
JG, suho vreme zmeraj botruje naelektrenost!
Je pa zanimivi ob pircku, pogledu na morje prebirat neumnost ala rodovniski/nerodovniski, ogledat brhke mlade deklica, pse in lastnike, taksne in drugacne...........samo od katrih so bili nepobrani dreki vsepovsod nisem mogel natuhtati; rodovniski ali nerodovniski :o
Seveda kdor bolj resno prebira forum se z enigmo neodgovornega kupca/lastnika ne ubada; vse jasno :o ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1848 : 19 Julij 2012, 20:37:14
Ma ni se cisto konec
Potem pa res dolgočasen dopust, da brez foruma še tam ne gre ;) :P :D >:D Bomo imeli pa tako malo več forumovskega čtiva na razpolago za branje :D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1849 : 19 Julij 2012, 20:46:31
Pipipikec....ne samo, da nimaš absolutno nobenih izkušenj z vzrejo, pa o njej vse veš, tudi o šolanju nimaš pojma pa o njem vse veš.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1850 : 19 Julij 2012, 20:59:44
Poženi Lojze...................na Olimp  ;D

PS
Poznam kar nekaj pravih vzrediteljev in nekateri prav dobro živijo od vzreje oz. jim je dober priboljšek. Eni nimajo pojma, drugi so dobri, profiči. Psi dosegajo cene okoli 1000EUR................pa kaj zato, seveda dokler jim mešanci ne začnejo uničevat tega kar vzrejajo  ;) ..............mislim prodajajo! Kaj ne Lanabela, biznis ;)
V daljini okolici poznam pa tudi take, ki celo življenje samo gobezdajo, psi polni pasemskih značilnosti.................. ........najboljše bi bilo pa ko bi najprej "sebe" malo "poštimali"................potem pa lahko zopet o psih  ;)
Pa veselo delo s pasemskimi značilnostmi in ljubezni polni zdravja v nadzorovani vzreji ;D ;D ;D ................predvsem pa vsem en kupček BOB ov in rodovnik (če ne drugega kot zdravstvenih testov) poln zvenečih, dolgih imen.

Hiv, hiv ............in ostale pasemske značilnosti ;) 8)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1851 : 19 Julij 2012, 21:17:13
Potem pa res dolgočasen dopust, da brez foruma še tam ne gre ;) :P :D >:D Bomo imeli pa tako malo več forumovskega čtiva na razpolago za branje :D

Nekateri smo pač malo čudni...................ampak samo v očeh nekaterih ;)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1852 : 19 Julij 2012, 21:26:05
Pipipikec....ne samo, da nimaš absolutno nobenih izkušenj z vzrejo, pa o njej vse veš, tudi o šolanju nimaš pojma pa o njem vse veš.

Si ti v vse prepričana :-\ ? ........ali pa sklepaš po mojem pisanju :o
Samo zate lahko takoj eno leglo, nerodovniško. Pribijemo koliko bi koštalo rodovniško, pa lahko še izračunamo ;)
Glede šolanja pa izvoli pa podemonstrirajva "psa spremljevalca" v realnosti. Ti, ki obvladaš. Kadarkoli!.................edino če se ne baviš z "vlečno živino" ali pa drugače usmerjenimi peseki, ampak poslušnost je tako osnova  ;)
Podgane ste pa vse polovili, tako da škoda. Na obilen lov se bi splačalo priti. Kakšna pa izgledajo lovišča za podgane :o ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1853 : 19 Julij 2012, 22:27:03
Podgane ste pa vse polovili, tako da škoda. Na obilen lov se bi splačalo priti. Kakšna pa izgledajo lovišča za podgane :o ;)
Kam vse tale tema pelje :D >:D


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1854 : 19 Julij 2012, 23:01:02
Že od začetka; Prav nikamor!  ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1855 : 19 Julij 2012, 23:22:20
Citiraj
ne samo, da nimaš absolutno nobenih izkušenj z vzrejo, pa o njej vse veš, tudi o šolanju nimaš pojma pa o njem vse veš.

po domače, le vzrejo sodi naj vzreditelj...krasna logika glede na koliko pasem je tale tvoja vzreja pohabila;

Če kaj kinologija potrebuje ideološko / tržno neobremenjene, ljudje ki se ne držijo svojih starih pravd in resnic ter interesov, ampak imajo na polemike odprt in siv pogled; vzreditelj pa je že v osnovi opredeljen in na nerodovniške pse in njih lastnike prelaga vso krivdo za bedo v pasji industriji 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1856 : 20 Julij 2012, 07:28:44
Ja seveda! Krasna in prava. Včasih jo je nujno upoštevat... včasih pa tudi ne in s(m)o lahko strokovnjaki vsi. Odvisno pač.  >:D V bistvu opažam, da gre takole: le čevlje sodi naj kopitar, ker vrana vrani ne izkljuje očesa.

Če kaj kinologija potrebuje ideološko / tržno neobremenjene, ljudje ki se ne držijo svojih starih pravd in resnic ter interesov, ampak imajo na polemike odprt in siv pogled; vzreditelj pa je že v osnovi opredeljen in na nerodovniške pse in njih lastnike prelaga vso krivdo za bedo v pasji industriji 
Če bi v ospredje postavila pse in njihovo dobrobit seveda in ne dobrobit njihovih lastnikov. In potem bi bilo treba tudi sprejet odgovornost za posledice, potem jih je pa še treba začet odpravljat. To pa očitno ne bi. Je lažje postavit ograjo okoli svojega vrtička in na vrata postavit redarja, ki ve koga se sme spustit za ograjo in koga ne.
Meni je recimo veliko bližji znanstveni pristop k obravnavi zadev. Nekdo objavi svoja dognanja in izsledke, in jih z objavo ponudi v glodanje. Debatira se o zapisanem in to z argumenti in protiargumenti. Pri Slovencih pa je zgleda majhnost povzročila hude travme in pustila trajne posledice in se je v debatah težko dvignit nad vrednostne osebnostne sodbe, diskreditacije na osebnem nivoju in neke vrste dodeljevanje dovoljenj za komentiranje.

Vsak lahko izrazi mnenje o vsem, če ga ima. In prav lahko ga ima tudi če izkušenj nima. Prav zato imajo tisti z izkušnjami v rokah več argumentov, s katerim lahko prvo mnenje ovržejo ali potrdijo, ker je včasih neobremenjenost s področjem celo prednost. Zato pa imamo dve vrsti mnenj. Reče se jima laično in strokovno. No, vsaj v svetu odprtih debat. Pri nas je to seveda nekoliko drugače...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1857 : 20 Julij 2012, 07:32:12
Prav pestro je v tejle temi :)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1858 : 20 Julij 2012, 08:44:58
Kaj huda tema  :o  :D :D

...ej res mi ni jasno zakaj se vsi tok obremenjujete kolk je vzreditelj rodovniških zaslužil ::) glede na to da so cene (vsaj pri moji priljubljeni pasmi) nerodovniških 2/3 cene rodovniškega. Torej povprečno (ajd so odstopanja) nerodovniški so od 200-400 :o rodovniški od 500 naprej. Ful huda razlika, a ne?  :D Pa imajo rodovniški vsaj pregledane oči/pogačico/srček in pa po ''BOB pisti'' grejo vsaj po vseh 4 tacah. In da ne omenjam da bi mi vsak kontaktiran vzreditelj zraven dal še nekaj potrebščin ki jih tak pes potrebuje za nego in so vredne vsaj okoli 100eur. Uf biznis biznis profitni...ampak pri ljubiteljsi nerodovniški pak ne. Psica moje žverine in celo leglo so jedli pedigre, cepljeni vsega skupaj 1x, gensko bogi material.  Ob oddaji niso niti vedli kaj je to povodec, niti kaj je to krtača...s sabo za popotnico pa so dobili gliste. Sam radi so jih mel pa ful.  :-* sončki zlati. Vsaj k sreči so potem ukrenili kaj v to smer da takih potomcev ne bo več za prodajo.
Oh to da bi pa ena tetica z njenim kužekom z mojo mela mlade sem že enkrat omenila pa bom še danes. Po trenutnem navdihu bi ona mladičke mela (ona ???) sej mi bi ji sam za ceno enga plačal tj. 200-300 eur. Ostalo od prodaje pa nam ostane  ::) konec koncev sma se pa še zmenle da je ta njen pes neposredna žlahta od moje  :-* sonček zlati še enkrat. Aja glede na žlahtno razmerje...tud on šepa  :-X

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #1859 : 20 Julij 2012, 09:01:44
...ej res mi ni jasno zakaj se vsi tok obremenjujete kolk je vzreditelj rodovniških zaslužil ::)

To tudi meni nikakor ni jasno, neverjetno, res, kakšena obsedenost s cenami rodovniških psov... ::) Cene so take, za kolikor se pse da prodat in nič drugačne (za rodovniške in nerodovniške).