Moje zverine

Tjara* · 703

Tjara*

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
: 14 December 2009, 19:30:13
Pozdravček vsem Pesjanarjem!

Pa Vam predstavim še moje kosmatince! :P
Začeli bomo pri treh psih!

Tjara:
Ime: Tjara
Rodovniško ime: Cira
Skotena: 23.04.2009
Pasma: Toy Poodle

Tjara je prišla k nam z 4 meseci.  Je izredno pridna, uboga in razume že kar nekaj ukazov. Učiva se tudi agility. Ni hodila v pasjo šolo, saj smo je vsega učili kar doma. Se lepo razume z ostalimi psi, rada se igra z njimi, rada tudi izziva. Kadar imamo težave je preprosto ona najboljša, zavede te in te odpelje v svet igre kjer pozabiš na težave! Po naravi je mirna psička, a kadar je razigrana, laja, grizlja in preprosto je ne moreš prezreti! Vsem članom družine izkazuje enako mero ljubezni! Kadar vsi spimo, pride in se "naštuli" v sredino med nami. Njej je dovolj, samo, da se nas dotakne. Zadnjič je svoj smrček "prilepila" na mamin nos. Meni pa ponavadi smrček/tačko položi na uho, ali pa gobček na vrat. Ima izjemno lepo dlako, je bele do krem barve. Ima temno rjave oči in značilno "ponosno pudeljsko držo". Je pogumna, oblaja vse kar je nenavadno. Laja tudi na pse, ne ustraši se niti nemških ovčarjev. Najraje se igra z njej velikimi kosmatinci. Kadar je kak kuža preveč vsiljiv se postavi na zadnje tačke in ga s sprednjimi šapicami začne tepsti. Suva vanj, ga grize in renči.

Čina:
Ok ... Da Vam predstavim tole lepotičko po imenu Čina!

Kličemo jo kar Činika!  Je čistokrvna in rodovniška.

No, Čino smo dobili od gospoda (ne bom navajala koga!), ki je mogel poslovno v tujino, tako, da zanjo ne bi mogel več skrbeti. Mislil jo je - če je noben ne bi vzel - tudi injekcijsko usmrtiti. Čina je stara okrog 5 let. Je nežna in čuteča psička z veliko energije in ljubeznijo do ljudi! Ni agresivna in ni napadalna! Razume se s psi in mačkami! Boljše psičke nima noben! Je neverjetno zvesta. Ne prenese pa, da je v hiši - obvezno zunaj!

O RODOVNIKU:

Spol: ženski
Rojstvo: 05.07.2005
DNA analiza: Ne
Vzreditelj: Bračič Anton
Delovna funkcija: Ne
Pasma: Kraški ovčar

Doprinos k inbreedingu:
61054 ( 0,23952)    0,00781

OČE:
2284 Luks

MATI:
2410 Bela

BRATJE IN SESTRE:
Id    Ime    Rojstvo    Spol    Inbriding    Id Oče   Ime Oče   Id Mati   Ime Mati
2530    ČEN    05.07.2005 Moški    0,24429    2284   LUKS    2410    BELA
2531    ČAN    05.07.2005 Moški 0,24429 2284   LUKS    2410 BELA
2532    ČEK    05.07.2005 Moški 0,24429    2284   LUKS    2410    BELA
2529    ČINČ 05.07.2005 Moški    0,24429    2284   LUKS    2410    BELA
2535 ČENA 05.07.2005 Ženski 0,24429    2284   LUKS 2410 BELA
2536    ČISA 05.07.2005 Ženski 0,24429    2284   LUKS    2410 BELA
2537    ČELA 05.07.2005 Ženski 0,24429    2284   LUKS    2410    BELA
2533    ČANA 05.07.2005 Ženski 0,24429    2284   LUKS    2410 BELA

Celoten rodovnik prilepim naslednjič! :-[

Felicija in Blondi:
No, spet se je zgodilo, pa sem ravno mislila, da se ne bo! Doma imamo tri pse in odkar nam je pred kratkim umrla muca Lady nobene mačke več, torej izključno samo dva psa!
Glede na to, da ob pogledu na mačko, še zmeraj pomislimo na umrlo Lady, mačke vsaj še kakšno leto nismo nameravali imeti. Smo v bolj mirnem kraju, kjer se redko kdaj, zares REDKO kdaj zgodi, da vidiš mačko sredi ceste. Lady je umrla zaradi sosedovega strupa za miši in podgane - kakorkoli pač.   

Sprehajala sem se s Tjaro po bližnjih poljih, zraven je pa tudi prosto tekal Timi. Oba dva sta bila spuščena s povodca, ker ga ob gozdovih ne potrebujeta. Nakar sem ugotovila, da sta psa odhitela v gozd. Sledila sem jima in videla dve prekrasni mački, mladička, krasnih oči in zelo umazanega kožuha. Zopet ti ljudje - sem si mislila!   

Hitro sem dvignila muci in ju odnesla domov. Sprva sem ju nahranila - zunaj seveda! Pohitela sem po šampon za bolhe in ju okopala. Ko sem z brisačo podrgnila ob muci, so bolhe kar ostajale na brisači! Samo še kraljestvo bolh mi je manjkalo! 

Imamo zaprt balkon in muci sem nesla tja. Naredila sem jima lepo toplo, eno okno odprla na V, tako, da ima prostor nekaj zračnega pretoka. Muci zaradi alergije nista smeli biti v notranjosti hiše, zaprt balkon pa je zelo velik.

Odločili smo se, da ju bomo obdržali. Ampak zares nič več živali. Mama je rekla, da vsekakor najdenčke pripeljemo domov, ampak, da morejo kasneje dobiti dom! Ampak te nežne oči Felicije in Blondi so te preprosto začarale.

Sta še relativno majhni in zelo mladi mucki, očarljivih oči in prebrisanih ter hitrih tačic. Majhni nagajivi muci, še jesta samo mleko, ki ga kupim v Zooticu in ne hodita ven in NE BOSTA dokler OSEBNO JAZ ne spravim soseda v red!

Timi:
Timi je mešanček. Verjetno med kakšnim terijerjem. Je zelo velik kuža. Meri 55 cm. Živi zunaj, ima svoj pesjak in utico. Rad je v središču pozornosti, star pa je dve in pol leti. Ima za teriejrčka značilne "brkce". :P Je zvest, ubogljiv in včasih trmast kuža. precej težko ga kopamo. Še težje je na sprehodih, ker je velik, zelo vleče. Zanj imamo ovratnico na zateg. Je v osnovi bele barve, s rjavimi in črnimi velikimi lisami in na belih tačkah ima tudi črno-rjave pike - majhne pike.

Je najdenček, katerega smo pobrali s ceste. Njegovo starost je približno določil veterinar! :'( :)

Poodles forever! :*