Zanemarjen konj

Leaaa · 2256

Leaaa

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
: 29 December 2009, 23:15:17
Vsakič ko grem na sprehod s svojim psom se ustavim pri nekem konju ki je zalo zanemarjen.. živi na približno 100 kvadratnih metrih iztrebkov in blata, dlako ima zanemarjeno in umazano, griva in rep zavozlana. Za piti in jesti ima neko veliko korito, a se ne vidi kaj je notri, za zavetišle pa ima neko leseno barako, ki je napol podrta :(.

Zanima me kaj se lahko naredi zoper lastnika?



andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 30 December 2009, 09:32:21
Je shujšan?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2 : 30 December 2009, 09:35:41
 :'( :'( Kaksna prijava na VURS mogoce?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 30 December 2009, 10:06:11
Potrebno je ugotoviti, ali je shujšan in ali ima zelo zanemarjena kopita ali morda fizične poškodbe po telesu.
Samo blato in zanemarjena griva in rep nista razlog za ukrepanje.
Moja dva imata taki grivi, da jima bom morala ostriči na kratko, ker je razčesavanje nemogoče. Blatna pa sta tako, da ne veš, kakšne barve sta. Vendar sta zdrava in sita, cepljena in razglistena.



Love Horse

  • Gost
Odgovori #4 : 04 Junij 2013, 17:42:43
blizu mene je ena kobila k je vedno od blata pa nog se ji nit ne vidi k so prekrita z blaatom pa sem enkrat vidla dda pride eden vsak dan od isti uri in jo opuca sam pol takoj ko gre se povalja v blato in je spet cela vmazana ni kaj tko se zaščitijo pred vetrom



lucifix

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 12 Avgust 2013, 19:58:34
Za konja je veliko bolje da je zunaj, kot pa da je zaprt v hlevu. Seveda če ima na voljo zavetje pred vetrom/soncem/vremenom na splošno. Umazanija ni ravno nek dejavnik - konji najbolj uživajo ko se sveže skrtačeni ali umiti vržejo v največje blato  ::) Pomembno pa je da ima pravilno oskrbljena kopita, primerno krmo in vodo na voljo - če ima to potem je super, definitivno bolje da je zunaj umazan, kot pa zaprt v nekem temnem hlevu...



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 13 Avgust 2013, 12:45:25
Pri nas so tudi bile ene kobile, vedno so bile izpuščene na prostost. Ena je bila bela in se skoraj ni videlo tako je bila umazana, se je pa točno videlo, da je od valanja po blatu. Druga je bila manj umazana. In ker vem približno čigavi so konji, sem skoraj prepričana, da niso zanemarjeni, mislim celo, da jih imajo za tekmovanja in zanje celo ekstra nadstandardno skrbijo - lastnica je bila sodelavka od svakinje in je enkrat šla iz službe domov, ker se je ulilo, konji so pa bili zunaj in da se ne bi prehladili, služba ki jo opravlja je pa take narave, da sploh čudno, da je lahko šla.