1. dryland tekmovanje vlečnih psov v Sloveniji

zoe · 67059

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
DRYLAND SLEDDOG – LOGATEC 2010

Si športnik po duši in imaš psa?

Pridi na prvo dryland tekmovanje vlečnih psov v Sloveniji!
Prvo tovrstno tekmovanje pri nas bo potekalo 10. in 11. aprila v Logatcu.

Tekmovanje poteka v dveh delih - sobotni in nedeljski štart. Rezultata obeh tekov pa štejeta za končno uvrstitev. Proga bo dolga med 4 in 6 km.


Tekmuješ lahko v treh različnih disciplinah:
- tek s psom (canicross),
- kolesarjenje s psom (bikejoring) in
- vprega s psi (carts).

Poskrbeli bomo tudi za srečelov, stojnice s pasjo opremo in še kaj.

KRAJ: Logatec (Grajski park)

DATUM: 10. in 11. april 2010 (sobota in nedelja)

ŠTARTNINA
: 20 € (za vsako naslednjo prijavo 10 € (ista oseba)), otroci 10 €
Štartnina vključuje: štartno številko, majico, sobotno večerjo, možnost kampiranja v Grajskem parku, parkirno mesto za avtomobile.

STAROSTNA OMEJITEV: psi morajo na dan tekmovanja doseči starost najmanj 12 mesecev.

OKVIRNI ČASOVNI RAZPORED:

Sobota, 10. april 2010:
prijave (check-in) v informacijski pisarni do 13:00, začetek štartov: ob 14:00, večerja ob 20:00.

Nedelja, 11. april 2010:
začetek štartov: ob 9:00, razglasitev rezultatov in podelitev nagrad: ob 13:30. (organizator si pridržuje pravico do sprememb, zaradi vremenskih razmer)

PRIJAVE: so zaključene

Vse dodatne informacije bodo na voljo na spletni strani: http://www.skd-logatec.net/dryland2010/

Se vidimo aprila v čimvečjem številu!

Tekmovanje prirejata Športno kinološko društvo Logatec in Slovenski klub vodnikov vlečnih psov.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1 : 05 Februar 2010, 07:57:57
Mi pridemo! Bomo vpregli Aleša :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #2 : 05 Februar 2010, 08:14:41
En zelo pomemben podatek manjka. RAZDALJA.  ;)

Kristinca & Florinca


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 05 Februar 2010, 08:31:06
Živjo,

Tekmovanje poteka v dveh delih - sobotni in nedeljski štart. Rezultata obeh tekov pa štejeta za končno uvrstitev. Proga bo dolga med 4 in 6 km.

Lp Vid



Luongo

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 0
  • Of course I'm a Husky! I wasn't aware there were o
Odgovori #4 : 05 Februar 2010, 10:00:16
Alba mi bomo pa prišli za Aleša navijat :-) :P :o v nedeljo
tekmovat pa žel ne, ker big boss v soboto še nočno dela :-\


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5 : 05 Februar 2010, 10:02:50
O superca, bomo lahko skupaj navijali :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 05 Februar 2010, 10:30:38
Sem dodala :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 05 Februar 2010, 15:25:00
Kaj mislite kako bi se obnesel osemletni haskič v canicrossu. Ker razmišljam da bi kupila oprsnico in gremo probat : D



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 05 Februar 2010, 17:00:51

   Lp. :)
         North če lahko tvoj pes preteče 6km potem ni nobenega problema seveda lahko pa začneš tudi streningi prej pa si le nabavi pravilno opremo.Mogoče se po dalo celo na Repkovem teku viditi pravilno opremo ali pa celo probati.Nekaj podobnega mislim da bo celo v Logacu v nedeljo po tekmi.
    No jaz bom pa tekmoval v kategoriji polarni psi.
    Zato tudi z moje strani ste vabljeni včim večjem številu tekmovat ali pa samo navijat,veliko se bo dalo videti sploh ko bodo prišli vožičkarj(4ali6psi) in seveda kolesaji(bikejoring).
   



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 05 Februar 2010, 17:13:21
Kdaj pa je repkov tek?..
aja pa še kje se da opremo kupit..?

drugače pa pomoje bi bil sposoben, mislim energije ima ful..samo če ne bo prevroče..



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 05 Februar 2010, 17:43:49

 Lp :)
      Gdaj bo Repkov tek nevem tudi jaz čakam na datum.Glede opreme pa se pozanimaj na /  [email protected]  / ima opremo od Manmata.
       Glede vremena pa misli da nebo tako hudo.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #11 : 05 Februar 2010, 17:55:18
Noethpa poskusite, samo trenirati je treba prej. tudi moja dva bosta nastopila v kategoriji polarni psi.
Mislim, da tudi ni hudo narobe, če nimaš prav profi opreme. Včelni povodec in povedec za tek pa je ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #12 : 05 Februar 2010, 18:34:27
V prvi post sem dodala še starostno omejitev psov, psi morajo biti na dan prireditve namreč starni najmanj 12 mesecev.

Na spletni strani sta tudi že opisa za canicross in bikejoring, opis za carts pa še sledi.

North.*, če veliko tečeš tako da pes vleče, potem je fino, da imaš ustrezno vlečno oprsnico, povodec in zase pas. Je bolj zdravo za pasji hrbet in za tvoja ledvica  :D. Če tečeš samo občasno in pes ne vleče kot nor, potem pa so ok tudi ostale oprsnice in raztegljiv povodec, ki si ga pripneš okoli pasu. Na tekmi bo zagotovo tudi Patrik, ki bo s seboj imel izdelke znamke manmat, tako da lahko tudi tam probaš in kupiš opremo.

Na tekmo pridejo naši aktivni tekmovalci in pa tekmovalci iz tujine, ki tečejo samo, če so temperature ustrezne. Njihovi psi res šprintajo in vlečejo na polno, tako da morajo paziti tudi na pregretje. Po posvetu s člani SKVVP smo se odločili za tekmo v aprilu, ker temperature takrat še niso tako visoke. Vseeno se lahko zgodi, da bodo temperature v tistem času že zelo visoke, upamo pa, da do tega ne bo prišlo :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 05 Februar 2010, 18:51:04
Mislim.. mi2 tako včasih malo tečeva... ampak to takrat ko je že utrujen da me ne vleče... ker se mu je oprsnica nekako pokvarila...  :-\
Katera iz te strani je pa najbolj primerna za tek? http://www.manmat.eu/ Pač da ni neki ful draga in to ampak da ni zdaj tko da bo pes malo cuknil in se bo strgala...



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 05 Februar 2010, 19:08:19
Aja še nekaj bi vprašala.. med polarnimi psmi lahko tekmujejo tudi nerodovniški haskiji?



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 05 Februar 2010, 19:30:49
Se lahko prijavimo tudi lastniki, ki nimamo polarcev doma kajne?
Pa še to. Torej je dejansko vseeno katero oprsnico ima pes in kateri povodec? Ker ko jaz tečem psica skoraj nikoli ni pripeta, imam pa drugače en povodec z nastavljivim ročajem (ne vem kako naj povem, tistemu "ročaju" se da določiti širina, da se prilega meni). Oprsnico imamo pa namen nabavit. Ampak katero? Imam border collijko, ki načeloma ne vleče ampak teče ob meni.


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 05 Februar 2010, 19:33:40
Ewe lahko tekmujejo tudi nepolarci ;



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 05 Februar 2010, 20:20:22
 
 Lp :)
      No zopet jaz.Za canicross je obvezna oprsnica povodec ki je en del elastičem ko je rastegjen nesme biti dalši od 2,5m ,mora pa biti privezan okoli pasu ne padržati povodec v roki.
      Poznamo dve kategoriji, polarni psi poFCI in ostali psi imenuje se OPEN neglede na veličino psa,pasmo in seveda na paperje najbol važno je da ima vsa cepljenja pošlihtana.
      North tudi če nimaš paperjev misli da nebo problemov tekmovati med polarci.
      Glede oprtnice man mata pa ti lahko rečem da so vredne tega denarja jaz jo uprabljam ža kako leto tako natekmah kot na trenigih v soncu,dežjo,snegu,blatu pase se še ni strgala.
     





















North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 05 Februar 2010, 20:29:51
Katero točno pa priročaš? (oprsnico)



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 05 Februar 2010, 20:46:32

 Lp :)
      North to bi ti teško svetoval vse je odvisno od veličine psa zato ti res svetujm da se povežeš s Patrikom. Huskyi so tako različni po veličini da ja to zelo teško reči katero bi ti potreboval.



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 05 Februar 2010, 20:50:10
Ok hvala : D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 06 Februar 2010, 15:13:06
Živjo,

glede rodovnikov/nerodovnikov je tako, da imajo predvsem tuji tekmovalci posebna dokazila o pripadnosti pasem svojih psov, ki ne sovpada nujno z zahtevami FCI-ja. Glede na to, smo se odločili, da rodovnikov ne bomo preverjali. Ali se bo nekdo prijavil v kategorijo polarnih pasem ali ne, je odločitev posameznika. Ne more pa se v polarne pasme prijaviti lastnik psa, ki je po postavi podoben bernardincu, ima pa modre oči kot husky. :D

Zaželene so seveda vse pasme psov, kot tudi mešanci!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 06 Februar 2010, 15:35:31
Da si boste bolje predstavljali prilagam povezavo do spletne strani z ogromno fantastičnimi fotografijami: http://www.fchfoto.cz/www/sport-en.htm

Tiste s smučkami pri nas ne pridejo v poštev, ker bo tekma po kopnem :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 06 Februar 2010, 15:40:42
Jaz bi še vprašala kje bi se dalo v Sloveniji kupit opremo od Manmata.?



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 06 Februar 2010, 17:09:11
Jaz bi še vprašala kje bi se dalo v Sloveniji kupit opremo od Manmata.?
Sem že ugotovila ;



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #25 : 06 Februar 2010, 17:57:58
Še eno vprašanje :-[ A to se teče posamezno (polarci, nepolarci)?


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #26 : 06 Februar 2010, 18:20:04
Ne more pa se v polarne pasme prijaviti lastnik psa, ki je po postavi podoben bernardincu, ima pa modre oči kot husky. :D

Jst pa imam huskya doma.  :-X



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 06 Februar 2010, 18:24:29
Jst pa imam huskya doma.  :-X
Nisem vedela  :P :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #28 : 06 Februar 2010, 18:27:53
V soboto so individualni štarti, razporejeni na eno minuto, v nedeljo pa ima canicross skupni štart.

Mesta, ki jih tekmovalci zasedejo, so potem glede na čas razdeljena po spolu ljudi in kategoriji psa (polarci, nepolarci). Posebno kategorijo imajo tudi otroci rojeni med 1994 in 2004, ki pa lahko tekmujejo le v teku.




"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 06 Februar 2010, 18:29:08
A otroci tuditečemo na 6 km?