Kdaj senior?

irenchy · 6672

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
: 24 Januar 2006, 19:41:47
Kot veste je Rondo posvojen in nevemo točno kolko je star. ve se samo, da je star približno zdaj že okoli 6 let. lahko da je že več ali pa manj. in sicer me zanima kdaj mu začet dajat senior hrano? razmišljala sem, da bi bilo mogoče najbolje mu začet futrat hrano npr. canidae, ki je za vse enaka. samo vseeno kaj pa če te hrane ne bi bilo!

hvala
lpi

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 24 Januar 2006, 20:43:33
Večina hran je za seniorje namenjena po sedmem letu, tako da če je star nekako 6 let počakaš še kakšno leto ali pol leta in lahko začneš z seniorjem..

Lp nina



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 24 Januar 2006, 22:15:12
Jaz pa ne bom stvari posploševal na starost :D

Hrana Senior (upam da me bo puppa popravila če se motim) je namenjena manj aktivnim psom katerih energijske potrebe so manjše... torej se senior hrana ponavadi bolj lahka od normalne.

Torej kdaj začeti z senior hrano... ko pač vidimo da pes/maček ni več tako aktiven, oz. da kljub pravilnem doziranju pridobiva na kilaži oz. maščobnih zalogah.

Ne vem pa če je slučajno kaj dodano, recimo lahko bi bil Taurin za učke in kaki vitamini in tko ... ampak mislim da načeloma ni tako.

Jaz sem tako mnenja, da lahko psa tudi celo življenje hranimo z adult hrano, če je le ta aktiven.

Lp, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #3 : 25 Januar 2006, 13:49:43
ok najlepša hvala za odgovore.
Ne vem pa če je slučajno kaj dodano, recimo lahko bi bil Taurin za učke in kaki vitamini in tko ... ampak mislim da načeloma ni tako.
ja so dodatki nevem točno kateri, vem samo da so, ki so pomembni za pse strarejših let!

lp


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #4 : 25 Januar 2006, 15:49:24
Torej kdaj začeti z senior hrano... ko pač vidimo da pes/maček ni več tako aktiven, oz. da kljub pravilnem doziranju pridobiva na kilaži oz. maščobnih zalogah.
No mi smo prešaltali na senior ravno takrat, ko smo videli, da je dosedanja hrana ˝premočna˝. Psička je začela pridobivati na teži kljub aktivnosti,... Z manjšo dozo hrane bi vseeno dobila premalo za dnevni obrok, zato smo le zamenjali s senior in ostali pri istem proizvajalcu.
Je pa od same firme hrane zopet odvisno kaj vsebuje senior. V večini mislim, da je tudi z vitamini,...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 26 Januar 2006, 12:56:31
tudi jez sem mnenja, da se pri psu vidi, kdaj bi bilo dobro preiti na senior varianto. Vsekakor takoj, ko začne starejši pes kazati prve znake  "artroz", ker dobre senior hrane vsebujejo snovi, ki te spremembe upočasnjujejo. Pri mamini zlati prinašalki je bilo to pri osmem letu, potem ko je prešaltala na senior je psica lepo shujšala, njeno gibanje pa se je zelo popravilo, tako da pri 14 letih nima kakšnih večjih problemov.
Po drugi strani pa moji enako stari samojedki senior hrana ne zadostuje, ker je še vedno normalno aktivna in ni predebela.


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #6 : 07 Januar 2007, 20:10:03
Točno tako kot sta navedla Črt in Lanabela. Priporoča se, da se začne uporabljati okrog 7,leta starosti. Nekateri pričnejo prej (težave s sklepi, neaktivni psi, pretežki psi,...), drugi spet kasneje.

Senior hrane vsebujejo manj maščob in manj beljakovin, super premium hrane pa tudi sestavine za sklepe (npr. Ag senior ima 7xkoličino glukozamina in kondroitina za sklepe).




andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 08 Januar 2007, 23:04:08
 Ponavadi take hrane vsebujejo tudi lahko prebavljive sestavine, aj metabolizem pri starejših psih deluje počasneje. Spodaj si lahko ogledate sestavino med hrano BiOMill Adult Maxi in Senior.

Adult MAXI:
# Veliki briketi - prilagojeni velikim pasmam (Maxi croc).
# Z oligosaharidi za odlično prebavo.
# Z izvlečkom juke za zmanjšanje neprijetnih vonjav, ki so posledica prebave
# Z ARTHRO+, prehrambenim dodatkom, ki vsebuje glukozamin in hondroitin za boljše obnavljanje hrustanca
# Obogaten s taurinom, nepogrešljivo aminokislino za zdravo srce vašega psa

SENIOR:
# Z oligosaharidi za odlično prebavo.
# Z IMMUNO+, prehrambenim dodatkom, ki vsebuje vitamine A, E in C, selen ter betakaroten za okrepitev imunskega sistema.
# Z ARTHRO+, prehrambenim dodatkom, ki vsebuje glukozamin in hondrotin, ki vzpodbujata obnovo sklepnega hrustanca.
# Obogaten z taurinom, nepogrešljivo aminokislino za zdravo pasje življenje.
# Vsebuje lahko prebavljiva zelišča, ki spodbujajo delovanje jeter in trebušne slinavke.