Plačilo rodovnika

McOven · 9285

McOven

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Tulka Deabei - Uli & Celine Dream and Do Farm
: 04 Marec 2010, 16:53:13
Pozdravljeni!

Zanimajo me Vaše izkušnje s sledečim:
1. kupiš rodovniškega mladička - plačaš dogovorjen znesek
2. čez mesec dni dobiš rodovnik po pošti, vendar ga moraš dodatno plačat !??  ???

Iz moje prakse je v ceno rodovniškega mladiča vključen tudi rodovnik.
Kakšne izkušnje imate vi?

McOven


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 04 Marec 2010, 16:58:03
Iz moje prakse je v ceno rodovniškega mladiča vključen tudi rodovnik.
Kakšne izkušnje imate vi?

Enako. Mislim, da tak sistem prakticira večina vzrediteljev.  Saj tudi cepljenj in potnega ista ne doplačaš posebej ampak je vštet v ceno mladiča. No naj bi bil ::)




Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 Marec 2010, 17:36:24
eksportni se ponavadi plača dodatno...iz mojih izkušenj ...


Amali

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 04 Marec 2010, 18:39:31
eksportni se ponavadi plača dodatno...iz mojih izkušenj ...


Mi ga nismo plačali, plačal se je edino prepis v slo. rodovno knjigo.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 04 Marec 2010, 19:11:00
Odvisno, jaz bi rekla da pošten vzreditelj to že vključi v ceno, tudi export rodovnik. Tako je bilo pri moji uvoženi iz Švedske, enako pri prvi psički uvoženi iz Hrvaške.

Komur se pa gre za denar, pa bo seveda zahteva dodatno plačilo...


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 04 Marec 2010, 21:46:27
Mi rodovnika še nikoli nismo posebej plačali.



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 05 Marec 2010, 12:03:31
Jaz imam psičko iz Slovaške in psa iz Slovenije. Obakrat je bil rodovnik vključen v ceno mladiča, psička je dobila export rodovnik, pes pa "navadnega". Plačala sem le vpis psičke v slovensko rodovno knjigo...


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 05 Marec 2010, 12:25:22
Tudi pri nas za uvoženo psico iz Češke nismo rodovnika nič plačali,prav tako pa nismo zaračunali dodatno export rodovnika za mladiča,ki je šel v AmerikoJih tudi v bodoče ne nameravam.To je vzrediteljev del.
LP Tjaša



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #8 : 05 Marec 2010, 13:00:30
To je vzrediteljev del.

Se popolnoma strinjam! Zelo ne-fer je od vzreditelja, da bi vi morali plačati export rodovnik.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 05 Marec 2010, 13:19:11
Da še tule vprašam, ker je tak naslov. Na straneh KZS nič ne piše ali pa ne najdem.

Kolikšna je polna cena navadnega in export rodovnika?
Kolikšna je cena s popustom obeh rodovnikov za člane KZS?

Po info iz forumov pa bi naj bilo tako-polna cena navadnega rodovnika je 80€ in 50% popusta, če si član KZS?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 05 Marec 2010, 13:28:46
Moram pogledati doma na računu, se mi pa zdi da sem dala za 5 navadnih rodovnikov okoli 100€, mislim da je prišlo na rodovnik malo več kot 20€ ... mislim da ni bilo 40€ na rodovnik, ampak sigurno manj. Bom pa preverila.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #11 : 05 Marec 2010, 13:34:18
Kolikor se spomnim še iz mojih blagajniških časov, je bil cenik objavljen v eni številki Kinologa.  ;)  Sicer pa se cenik spreminja in ga morajo sprejeti na občnem zboru. Ali so letos to že storili pa ne vem, ne spremljam.

Kristinca & Florinca


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 05 Marec 2010, 14:00:22
Moje psičke so vse iz tujine in povsod je bil export vključen v ceno, kar se mi zdi edino pravilno.
Vem pa, da nekateri vzreditelji iz Skandinavije ( vsaj pri moji pasmi ) radi vse računajo ekstra, torej npr cena 1500 EUR + stroški (rodovnik, cepljenja, potni list... ).


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 05 Marec 2010, 14:16:56
Mislim da je to odvisno od človeka do človeka. Kot rečeno, moja je iz Švedske in je bilo vse vključeno v ceno - cepljenja, čipiranje itak, export rodovnik, potni list, veterinarsko potrdilo o tem da pes ni bil  v stiku z drugimi psi (je bila pod 3 meseci), vreča hrane in oddejica :)

In kolikor sem se pogovarjala z njo takrat, mislim da večina švedskih vzrediteljev ne zahteva dodatnega plačila, saj je vse vključeno v ceno + dobijo oni itak vedno zraven legla tudi te paketke za nove lastnike od njihovega kluba ali kinološke zveze... nisem ziher.


Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 05 Marec 2010, 14:33:24
Mislim da je to odvisno od človeka do človeka. Kot rečeno, moja je iz Švedske in je bilo vse vključeno v ceno - cepljenja, čipiranje itak, export rodovnik, potni list, veterinarsko potrdilo o tem da pes ni bil  v stiku z drugimi psi (je bila pod 3 meseci), vreča hrane in oddejica :)

In kolikor sem se pogovarjala z njo takrat, mislim da večina švedskih vzrediteljev ne zahteva dodatnega plačila, saj je vse vključeno v ceno + dobijo oni itak vedno zraven legla tudi te paketke za nove lastnike od njihovega kluba ali kinološke zveze... nisem ziher.

Enako je bilo pri obeh mojih dveh švedskih psičkah (vse vključeno v ceno). Mi smo zraven dobili še DVD in knjigo o vzgoji mladička, ki jih da švedska kinološka zveza vzrediteljem za nove lastnike mladičkov.




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 05 Marec 2010, 14:46:57
Ja mi tudi, samo nisem niti omenjala ker je v švedščini in itak nič ne razumem ::)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 05 Marec 2010, 16:52:36
Ja, saj zato sem napisala NEKATERI.  ;)


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 05 Marec 2010, 17:29:03
saj je v bistvu vseeno, eni ti vštejejo drugi ne...plačaš ga itak...v bistvu si na istem...
jaz (mi) sem rabila do sedaj vedno plačat dodatno in ne takoj pri plačilu psa...
ni to odvisno od pošten, nepošten, dober, itd. ker je itak potem vštet v ceno mladiča ...
torej kdaj ga plačaš je v bistvu vseeno...


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #18 : 05 Marec 2010, 19:20:43
Jaz sem tudi s psom dobila potni list, export, pogodbo, vrečo pasje hrane, igračko in oblekico narejeno iz nogavice. Vse to je bilo vključeno v ceno. Mi je pa pri nakupu vzrediteljica povedala, da je morala sama za svoja dva psa plačati ceno, potem pa je morala dodatno plačati še rodovnik in cepljenja. Meni se zdi v bistvu vseeno, če ti vzreditelj v naprej pove za te dodatne stroške. Če pa prideš po psa in ti dodatno dvigne ceno, se mi pa ne zdi pošteno.


McOven

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Tulka Deabei - Uli & Celine Dream and Do Farm
Odgovori #19 : 07 Marec 2010, 12:25:35
Ojla!

Hvala za vaše izkušnje.
Ko sem sama kupovala, je bil rodovnik vedno vključen v ceno (tudi export) - izkušnje z nemškimi in češkimi in nekaterimi vzreditelji...
Tudi novi skrbniki naših mladičkov so v dogovorjeni ceni dobilli rodovnik, nekaj hrane za mladička in cotico (pa kakšno malenkost za zraven).
Zdaj pa me je presenetila izkušnja s slovenskim vzrediteljem, ki je poslal rodovnik z odkupnino po kakšnem mesecu po prevzemu mladička (dogovorjena cena je bila plačana v celoti ob prevzemu mladiča) :-\.

McOven


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 08 Marec 2010, 09:35:49
A slovenski vzreditelj ti je dodatno zaračunal rodovnik? Sem bila prepričana, da si morala dodatno plačati export... Pa ta odkupnina niso bili samo stroški pošiljanja, prav odkupnina za paket (rodovnik) je bila?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 08 Marec 2010, 09:46:16
Če plačam za psa 1000€  in krepko čez pričakujem da je cena rodovnika in cepljenje že všteto. Tako da tukaj ni debate za moje pojme., Vsakršno dodatno zaračunavanje kaaaže za moje pojme samo na karakter človeka in željo po čim večjem zaslužku.

Sem preverila, cena za izdajo enega rodovnika je bila lani decembra pri nas 20€+DDV, to je za navaden rodovnik, slo vzreja. Pač dodatno se potem plačajo seveda ostale zadeve, sam rodovnik pa je tolko. Sem član SKPP, ne vem kakšna pa bi bila cena za tiste, ki niso člani nobenega kluba.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #22 : 08 Marec 2010, 09:59:56
Kupila sem kar nekaj psov iz tujine in je pes kupljen "all inclusive"... potni list, rodovnik, čip, cepljenja... pač to je dejansko cena mladiča ! Ko sem jaz prodajala moje tudi v tujino je bil rodovnik tudi exportni vštet v ceno  :) saj ko je lastntik tujec se naroči samo export rodovnik... na KZS moraš itak sporočiti vse podatke lastnika in če živi v tujini je rodovnik avtomatsko export ! GG


McOven

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Tulka Deabei - Uli & Celine Dream and Do Farm
Odgovori #23 : 09 Marec 2010, 11:41:31
Ja vzreditelj (slovenski) je poslal (ne vem - mogoče je bilo poslano direktno od KZS ???) pismo (=rodovnik) z odkupnimo (20 EUR+še nekaj).

Sem mislila, da me hecajo, ko so mi to pripovedovali.  ???

McOven


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 27 Marec 2010, 14:36:40
Zgleda ,da je vzreditelj osredotočen na zaslužek.Pred letom in pol je bila cena rodovnika od KZS katere član sem,20E in DDV.
na enega mladiča.Vse rodovnike sem prejela od KZS, pred oddajo mladičev in pokrila stroške.Cena mladička je bila dogovorjena.Vsi mladiči pa so bili cepljeni,tetovirani in veterinarsko pregledani.
Vsak dober vzrditelj bo razčistil ob oddaji mladička,vkolikor rodovnik dobite naknadno od KZS,da je to dodaten strošek.Načeloma naj bi ga kril vzreditelj.Jaz osebno bi ga kontaktirala in prosila, da vam povrne strošek rodovnika.Dober vzreditelj bo to tudi storil.