Piki na koži neznanega izvora

botticelli · 7957

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
: 25 Marec 2010, 12:46:04
Zadnje čase opažam na koži od psa čudne bulice, ki izgledajo kot recimo ko te piči komar in tam mesto malo nabrekne, na sredini se pa rahlo rahlo vidi kao en mini pik. Zadeva je rahlo srbeča, ne preveč. na psu je jasno vidno ker je goli pes :) načeloma to mesto pika je vidno nekaj dni do 1 teden, potem pa postopno zbledi. ampak se pojavijo novi piki na drugih mestih. Sedaj ker ni sezona komarjev nimam pojma kaj to je. tudi ni bilo nobenega klopa, tako da tudi to je izključeno.
ostanejo mi samo kakšne pršice... problem je ker pes spi seveda v postelji in je itak skoz zraven in če pomislim nazaj sem videla tako pikico dve tudi na svoji nogi. zgleda res kot da te piči recimo obad - ker mesto rahlo otrdi, ampak se nisem ukvarjala z tem. sedaj pa me že malo panika grabi.

vse ideje so dobrodošle.


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #1 : 25 Marec 2010, 19:10:05
Možna da je od bolh- čeprav pri tem psu dvomim...drugače pa če je pes alergičen na boljšjo slino ga srbi... :-\

love animals4everandalways


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 25 Marec 2010, 20:02:53
Ja saj bolhe so bile prva izbira, samo vsi so pregledani in ni sledu. Poleg tega vem kak se pes praska ko ima bolhe in to ni to.
pa 4 psi so, tako da bi v tem času vsi fasali bolhe če bi bilo to to.

kot sem napisala, se mi zdi da so piki na moji nogi isti... in ti piki se kar pojavijo, kar opaziš to bulico, začneš malo praskati, pol pa itak srbi :) sem gledala malo na netu, mogoče so kakšne pršice... samo ne najdem nič konkretnega.

lahko pa seveda da obe zadevi nista povezani... zato pa vsaka ideja dobrodošla. šeprav verjetno se to na enem normalnem psu niti nebi videlo...


Innoko

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 29 Julij 2010, 10:20:27
Zivijo,

me zanima, ce ste uspeli ugotoviti kaj bi blo tole? Ker na mojem kuzku (zdaj ga klicem kar zdravko, ker smo skoraj vsak mesec pri veterinarju, da mi je ze malo nerodno se ponovno tam oglasiti, itak ga ze vsi po imenu poznajo....) se je nekaj podobnega vceraj pojavilo takoj po sprehodu in to na njegovem moskem ponosu :-). Je pa ravno tako nabreklo n do danes se ni bilo nobene spremembe. Sem mislila, da ga je mogoce komar picil al kaj podobnega, vendar ponavadi oteklina hitro uplahne, tukaj pa nic ne kaze na to...
Kakrsen koli nasvet kako ukrepat (ker ne bi rada glih k vetu spet hodila) z kaksnimi obkladki, mazili.... je res dobrodosel.

LP



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 29 Julij 2010, 10:38:27
Ja pri nas je zadeva zginila sama od sebe...tako da jaz po mojem sumim na kakšne malo bolj čudne pršice ki smo jih mogoče kje pobrali, ker druge razlage nimam.

Sem pa takrat na mesto kjer je to bilo nanašala kapljico tea tree olja, to pomaga proti vsem zadevam. čisto preventivno sem še bolj pucala kot običajno, kavč, deke, ... v glavnem že nekaj časa ni nobenih težav.

Sporoči pa kako bo kaj stanje pri vas, vsekakor vsaj namaži z kakšnim aloe vera gelom ali čim podobnim.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 29 Julij 2010, 13:09:25
Lahko gre tudi za kontaktni dermatitis, oz. alergijo (na karkoli), ki lahko izbruhne tudi kadar je imunski sistem oslabljen, ali pa v vlažnih in vročih dneh,... ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 29 Julij 2010, 15:06:44
Ne ne, pri nas sigurno ni šlo za to, ker si prav videl da je zgledalo kot en pik - in bilo je na psu (to se itak vidi samo na enek, ta svetli, ostali so temni in se itak nebi videlo), pa na naših nogah :):) 
sem pa špekulirala da lahko je tudi kakšna žuželka....


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 29 Julij 2010, 15:17:05
Ma jaz sem se ravno spomnila, da če gre za pike, pa tudi za mogoče blago alergijo, je za preverit, če bi pomagale kar te maže, ki jih imamo ljudje za po pikih. Oz. preverit predvsem če ne vsebujejo česa, kar je za pse škodljivo.  ;)



Innoko

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 29 Julij 2010, 19:42:05
ma glih od veterinarja prisla, pa spet dobila celo goro tablet in ne vem še kaj.... ojojoj. Ja naj bi bla neka alergija, vendar se ne ve ali na hrano ali na travo. Tako da imamo sedaj dieto, pa ovratnik da se mali ne praska, pa antibiotike pa še šampon proti alergikom al neki podobnega, v glavnem preveč, res.
Pa mali je tako žalosten, ker mora s tem ovratnikom okrog hodit, pa se povsod zaletava in samo joče... se mi srce trga in bi mu ga najraje snela, vendar se ne sme praskati lizati po telesu zaradi alergije...
Bom drugič raje res probala svojo terapijo, kot ste predlagali, bo mogoče bolje kot tole res...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 29 Julij 2010, 20:01:50
TibiQ, sej majo pasje kremce za ta namen  :)

Innoko, ob stalnem nadzoru in striktnem preprečevanju lizanja je lahko tudi brez ovratnika. "Svojih" teorij pa ne uporabljaj zaenkrat, če nisi zadovoljna z veterinarjem pojdi k drugemu. Pri prehranski alergiji si lahko pomagaš z izločevalno dieto (podrobnosti na forumu), vendar če je obenem alergična še na kaj drugega (rastline, pršice) ti izločevalna verjetno ne bo prav nič pomagala. Veterinarji pa lahko psu vzamejo kri in vzorec pošljejo v Španijo, kjer natančno ugotovijo točno na kaj je alergičen. Je fajn vedet, ker v nasprotnem primeru samo simptome blažiš z raznimi šampončki pa kremami, ki kasneje niti pomagajo ne več, ker se telo navadi. Je pa še en drug test - kolegica je šla zadnjič k vetu, so mu vzeli kri, pregledali in ugotovili, da je alergičen na piščanca. Ne vem pa sploh, s čim so to ugotavljali.

Koliko je pa star pes?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 29 Julij 2010, 20:37:49
Tole kar je bilo pri nas lahko glede na obliko in pojavljanje 100% rečem da ni bila alergija. ker si jasno videl rdeči krogec premera 3 mm, mini pikica na sredini, ob dotiku srbeče, ne pa tako srbeče da bi se pes skoz ful praskal - ko si pa začel praskati valda je vedno bolj srbelo :)

Innoko probaj poslikati da vidimo.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #11 : 30 Julij 2010, 08:01:03
Ne ne, pri nas sigurno ni šlo za to, ker si prav videl da je zgledalo kot en pik - in bilo je na psu (to se itak vidi samo na enek, ta svetli, ostali so temni in se itak nebi videlo), pa na naših nogah :):) 
sem pa špekulirala da lahko je tudi kakšna žuželka....

Nam so pri cca. 5 takih pikov/psa na veterini rekli, da naj bi šlo za nekaj kontaktnega, po vsej verjetnosti travo. To se mi je zdelo takrat precej verjetno, ker sta jih dobila v kratkem časovnem obdobju. Vendar sta jih letos dobila v enem samem dnevu, ko sta med hojo po goščavi dvignila v zrak cel roj nekih mušic. Podobne pike smo dobili tudi sami (rdeč krogec, pikica na sredini, srbeče), največ po nogah. Pasje pike sem mazala z Bepathenom in čez 2 dni je bilo ok.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 30 Julij 2010, 08:17:45
Ja sliši se čisto podobno! :) tako da čisto možno, da gre za kakšne žuželke. v glavnem pri nas se od takrat to ni ponovilo.