Žabice

nussika · 10086

nussika

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
: 26 Marec 2010, 16:02:21
V šoli imamo več kot 100 paglavcev in vsak si jih lahko domov vzame in jih potem po določenem času sputi v naravo. Žabce bom dobla ko bojo že malo večje...
Kak dolgo naj jih imam??
Imam terarij ampak kak jim ga naj uredim da jim bo najbolj prijetno?
Kaj jejo?


Prosim pomagajte mi ker nočem komplikacij

Hvala vsem že za navprej :)



nussika

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 26 Marec 2010, 16:05:50
Aija pa še to sem pozabla :

Kolko jih naj vzamem??



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #2 : 27 Marec 2010, 02:06:12
Koliko jih vzeti? Kakšno kilo ::) Žabji kraki pač niso ravno velik zalogaj :-X

Mislim, od kdaj se pa v šolah podarjajo živali? Odgovornost pa taka. In kako si predstavljaš imeti doma žival o kateri praktično nimaš nobenega pojma? Vsaka žival ima svoje potrebe, tudi žaba. In edino pravilno, če se že gredo neko rejo žab v izobraževalne namene, da to služi svojemu namenu in se otroke o tem tudi pouči. Ne se jih deli neogovornim mulcem za "eksperimente". Kar v šoli vprašaj, predvidevam da učitelja za biologijo, ti bo verjetno z veseljem razložil, ker se očitno zelo trudi za dobrobit žabic ;)

Hja, očitno šolski sistem res napreduje in so žabe nadomestile ocene :o


Leaaa

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 07 April 2010, 18:46:31
Ja tut pri nas ko sem bila v osnovni šoli so nam takole dajali žabice in paličnjake. Skoraj vsak jih je imel doma ;) .. ::)tudi jaz



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 April 2010, 21:06:08
Mi smo imeli v šoli tudi žabe in smo jih potem spustili nazaj v naravo. Jedle pa vem da so jabolka(dokler so bli paglavci), potem pa kaj jaz vem poglej malo po netu, pojdi v knjižnico....



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 08 April 2010, 13:00:57
Mi smo imeli v šoli tudi žabe in smo jih potem spustili nazaj v naravo. Jedle pa vem da so jabolka(dokler so bli paglavci), potem pa kaj jaz vem poglej malo po netu, pojdi v knjižnico....
žabji mrest, ki bi sicer propadel, ker se mlaka suši ali je onesnažena ali kaj podobnega, je povsem v redu, če ga odnesemo domov in vzgojimo paglavce v žabice - by the way, paglavci jejo v naravi alge  ;). Ko pa žabice imajo vse noge, je čas, da jih spustimo v naravo.
Če to iz kakršnega koli razloga ni mogoče takoj jih je treba hraniti z žuželkami. Zelo preprosto je gojiti čričke, za čisto male se obnesejo tudi vinske mušice. Žabice preferijajo živo hrano- mora se premikat.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 08 April 2010, 13:45:51
Za male žabice se silno dobro obnesejo rastlinske uši. Preprosto najdeš kakšen ušiv grm recimo bezeg (so mladi poganjki povsem črni od uši) odtrgaš vejico in jo daš v tererij - uši zlezejo dol z veneče vejice, žabice jih pa pojedo.
Na ta način lahko gor spraviš manjše število žabic, če jih želiš več, moraš hrano gojiti ali kupovati.


nussika

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 10 April 2010, 14:07:07
Hvala vam :

 8 malih lepih paglavcev  sem dobila 29.3 in vam moram povedat da so tiste v šoli 3x manjše od mojih doma. Hranim jih z hrano za male ribe, nekakšne zdrobjlene alge in vitamini ( tako so mi svetovali v zooticu) in sedaj ko jim usujem hrano kr planijo na njo. Ko bodo zrastle jih bom seveda spustila v naravo, vrjetno v kakšen ribnik.

Žabe smo našli ko smo odšli z šolo na izlet. Bile so v betonski luknji kjer se je zbirala deževnica. Učiteljica je rekla da če jih pustimo bodo najverjetneje poginile.

 :) Hvala




elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 12 April 2010, 15:40:24
Vidim, da imaš dober namen, vendar: Dvoživke so zelo ogrožene in vsakokakršno zadrževanje v naravi ujete dvoživke je mislam da kaznjivo. Je pa bolje da paglavce spustiš v kakšno mlako, jezero... že zdaj, saj drugače ne bodo poznali naravnih sovražnikov.

(je še nekj stvari zakaj je slabo zadrževati dvoživke, vendar se jih trenutno ne spomnim)

lp

ps:pa vzemi to dobronamerno ;)



nussika

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 12 April 2010, 17:02:40
Hvala ampak mislim da se je učiteljica pozanimala in jih lahko imaš nekaj časa le da jih potem spustiš v naravo... Res jim ne mislim škoditi ali kako, se bom pa še enkrat pozanimala glede tega....  ;D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 13 April 2010, 09:08:57
Vidim, da imaš dober namen, vendar: Dvoživke so zelo ogrožene in vsakokakršno zadrževanje v naravi ujete dvoživke je mislam da kaznjivo. Je pa bolje da paglavce spustiš v kakšno mlako, jezero... že zdaj, saj drugače ne bodo poznali naravnih sovražnikov.

(je še nekj stvari zakaj je slabo zadrževati dvoživke, vendar se jih trenutno ne spomnim)

lp

ps:pa vzemi to dobronamerno ;)

s tem se pa čist ne strinjam. Kdor najde paglavce z neustrezni mlaki, taki ko se bo posušila ali onesnaženi ali izpostavjeni prometu, je bolje, da jih dohrani doma in spusti, ko postanejo  žabe.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Blue_Star

  • Gost
Odgovori #11 : 14 Februar 2011, 21:41:30
ŽIVJO!
mi smo v šoli imeli podoben program. na tvojem mestu bi vzela veliko paglavcev, saj jih mnogo ne preživi. hraniš jih lahko z ribljo hrano, suhim mesom in skuhano solato. VODO MENJAJ VSAK DAN. paglavcem bodo kmalu  zrasle nogice, razvili se bodo v žabe. repek bo počasi izginjal in razvila se jim bodo pluča. takrat jih lahko spustiš na prosto.



Blue_Star

  • Gost
Odgovori #12 : 14 Februar 2011, 21:43:18
spomnim se da sem takrat doma imela tri vrste žab: rosnico, nižinskega urha in sekuljo.