Kaj lahko storim v primeru, ko vem, da nekdo namenoma draži psa preko ograje?

radovednica · 9771

radovednica

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Pozdravljeni!

Danes dopoldne (očitno v prepričanju, da nikogar ni doma) sem opazila, da starejši sosed z berglo suva mojega psa skozi dvoriščna vrata. Imam leto in pol starega Cane Corsa, ki živi v hiši, parcelo okoli hiše imam zaščiteno z ograjo, na obeh vratih jasen napis "POZOR, HUD PES! VSTOP NA LASTNO ODGOVORNOST." Vsa vhodna vrata na dvorišče so običajno tudi zaklenjena. Poznavalci te pasme zagotovo veste, da je neizmeren in brezkompromisen čuvaj in tudi to, da je v Predlogu zakona o odgovornem lastništvu psov in ravnanju z nevarnimi psi (ki kot tak, ne more biti nikoli sprejet!) na zloglasnem seznamu "nevarnih pasem"...
In zdaj me muči vprašanje...Kaj bo v primeru, če moj pes preskoči ograjo (sicer je visoka 1,6 m, ampak dopuščam možnost, da bi ga krčevita jeza lahko pognala čez...) in ugrizne tega človeka? Povem naj še, da se pes odziva na ljudi, ki gredo mimo po poti, le z laježem; sem pa pred kratkim opazila, da ob tem sosedu postane čisto divji (dobi greben, histerično skače in laja)...in danes dopoldne mi je postalo jasno, zakaj...
Sploh nočem razmišljati, kaj si moj kuža predstavlja, ko vidi bergle - potencialnega sovražnika?? Ko vidi človeka z berglami???
Kaj mi svetujete? Kaj bi storili vi na mojem mestu?
Hvala za odgovore.



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Pogovori se s tem gospodom. Povej mu da to ni prav in mu razloži kaj se lahko zgodi, če bo psu 1x "prekipelo".

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Pri tem pa ni nobenega pogovora, ker namerno draži psa, dobro ve, da to ni OK.  Prijava na policijo. Umik psa. Tega gospoda pa ob priliki z vapom dobra zaliješ in čez vržeš moko.  >:D Ponoviš vajo po potrebi ali jo podkrepiš s kakim blatom...Kake "nočne posode", kot takrat ko je Ksantipa izlila vsebino na Sokrata. :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Ja, ampak ce bo nekoc tok znorel, da bo preskocil ograjo in na drugi strani ugriznil tega cloveka (ali kogarkoli drugega) bos se vedno ti kot lastnica psa kriva, ker nisi poskrbela, da to tega nebi prislo.. Druga stvar je, ce bi sel gospod plezat h psu ane  :P

Pa mora biti pes spuscen na dvoriscu, ko ni nikogar zraven? Ce pravis, da drugace zivi v hisi.. Imas pac opcijo, da ni zunaj sam, oz. je zunaj samo kadar je kdo zraven, pa je problem resen ;)

Glede soseda pa, ocitno mu gre pes na zivce, in se ga je odlocil provucirat.. Pomoje tudi pogovor s takim clovekom ne bo pomagal, oz. ce mu gre tako zelo na zivce, lahko naslednjic kaksno drugo varianto izbere.. Sem ze brala zgodbe, ko so sosedi cez ograjo metali zastrupljeno meso, itd..  ??? :-X

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


radovednica

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Hja...

ograjo sem postavila prav s tem namenom, da se pes lahko svobodno sprehaja po parceli...s tem, ko sem rekla, da živi v hiši, sem mislila, da je čez noč v hiši; čez dan, ko je suho in toplo vreme, pa ima odprta vrata na dvorišče (zunanja dvoriščna vrata pa zaklenjena...) in pač sam izbira, kje mu bolj paše...

žal se mi zdi, da mu bom morala omejiti ta prostor gibanja (in to doma  >:(), ker se bom s sosedom zelo težko konstruktivno pogovorila...no, pogovorila že, ampak dvomim, da bo namen pogovora dosežen :'(

In ja, tudi sama poznam primere podtaknjenega strupa.

Glede na omejenost človeka, ki doživlja užitke ob tem, da z berglo draži psa, ki brani svoje ozemlje, verjamem, da te vrste omejenost, ne pozna meja...pa čeprav se sliši paradoksalno...

Ob vsej propagandi tega leta sem si pa seveda sama kriva, ker imam takšnega psa... ;)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Kaj pa če bi naredila tako ograjo, da se nebi nič čez videlo(leseno, dovolj visoko...), sicer to res ni mačji kašelj pa vseeno.



radovednica

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
čara,

ja, enostavneje bi bilo živeti v času Sokrata in Ksantipe... :)

nekako se mi zdi, da povračilni ukrepi ne bodo obrodili sadov, kvečjemu še večje sranje...



radovednica

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Abby,

preko ograje ga itak ne vidijo (je z zunanje strani gosta živa meja, z notranje pa še žičnata ograja); čez dvoriščna vrata pa pač ja...in stala so celo premoženje, pa to je konkretna masivna zadeva, cel projekt zadnjega poletja...da bi menjala  ???...



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Vzemi si čas in posnemi soseda pri početju. Potem pa pojdi do njega s posnetkom, če ne bo razumel ga pač prijaviš. Posnetek je dokaz.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Vzemi si čas in posnemi soseda pri početju. Potem pa pojdi do njega s posnetkom, če ne bo razumel ga pač prijaviš. Posnetek je dokaz.
jaz bi šla s posnetkom kar na You tube  :D(da ga še soseska spozna kakšen je  >:D) in na policijo  :), ter  še tožbo bi vložila . Oz najdi eno zveneče ime odvetniško pa naj mu napiše eno pisemce  8) (tudi če pol ne bo nič iz tega, pač pismo od odvetnika mnoge prizemlji  ;) ).
Psa pa ne bi puščala samega na vrtu. Ni samo ta sosed nor, norih je vse polno po ulicah. Pes je že začel kazat agresijo- ni bistveno če je bil izzvan, zdaj to vedenje im ain rabil bo vedno manj,da se bo pumpal- na mimoidoče ljudi in pse. To se potem zoprno razraste in sčasoma sploh ne rabi več ograje za tako vedenje.

Osebno sem itak proti,da so psi sami za bilokakšno ograjo. Od teh vrtov je samo sranje za pse. Ograja vedno vzpodbuja pri psih čudne nagone in zoprne vzorce vedenja. Naredi boks ali zagradi delparcele kjer ni motenj- se pravi ne ob neki zunanji ograji. Pes prav nič ne rabi cel dan pohajat po vrtu. En oreng sprehod z delom in dva čist kratka ima vsaka pasma dovolj. Molosi pa še sploh, ker so u bistvu lenuhi.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Jaz ti predlagam, da predno začneš z vsem ostalim, poskusi z enim normalnim, nerazburjenim pogovorom. Pojdi do soseda, mu razloži, da je situacija okrog psov že itak prešla vse meje in da res ni potrebno, da on s svojim vedenjem prispeva k poslabšanju. Lepo ga vprašaj zakaj to počne in kaj je namen njegovega početja (kakšnim starejšim ljudem, stare šole, se v bistvu take zadeve zdijo zabavne in neškodljive - zabavajo se ko po njihovem psa malo dražijo, kuža se pa jezi in se niti ne zavedajo kako hude posledice ima lahko njihovo početje). Če bo pogovor potekal v pozitivnem tonu, mu predlagaj zabavo na drugačen način - npr. ko gre mimo, naj kužka rajši prijazno ogovori, kar bo sicer psa, glede na pretekle dogodke prav tako razkurilo, ampak vsaj naj ga ne draži, če ga že ignorirat ne more. Še najbolje pa, da ga itak ignorira. Če si upaš tvegat, naj se mogoče celo skuša spoprijateljit s kužkom, tako da mu namesto drezanja s palico prinese kakšne priboljške in če bo to kuža lepo sprejel, naj se kasneje zabava tako, da mu čez ograjo reče "sedi" ipd. in ga nagradi. Povej mu, da bo na tak način izpadel večja faca, kot z draženjem.

Če pogovor ne bo potekal v pozitivnem tonu, pa se z video posnetkom oboroži že pred pogovorom in mu preprosto razloži, da imaš video posnetek (lahko mu ga tudi pokažeš, a prej si naredi kopijo) in da ga boš tudi uporabila, če z vedenjem ne bo prenehal.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Takim bilkotam itak nič ne pomaga...ziher je premal dobil za zlomlen krempelj od zavarovalnice pa bi rad še mal dodatka....
Ko ga j***.... sa "primitivcima primitivno"

tako kot so ti rekli posnemi ga....
Čeprav bi jaz naredila celo serijo filmčkov.... eno tako mini telenovelo :-9  ( ma če je treba bi si prav dopust vzela...)
 najprej uvod...posnela kako ga draži... naslednjič
zopet kamera i snemaj... s tem da bi podkrepila zadevo

Počakala peezduna v zasedi s šlaufom...( v obiju imajo une gardenija pištolce v akciji... nese dobr 8)).. za vogalom... ko bi prišel... in sam da bi stegnu uno svojo berglo, direkt u ksiht mu našponam vodo....
Če bi pa kaj p!"%il... bi pa rekla samo ..." ups, a sem vas mejčkn pošpricala" >:D
 če še to ne bi bilo dost.... pa z uno pumpco za drevje špricat.... mater da bi cel teden namakala kurjake v vodi...nafilam uno šprico in čakam za živo mejo skrita...pol bi ga pa direkt iz dveh metrov u ksiht našpricala...
 pa spet.... " ups... mal krivo nese... a sem vas pošpricala :)"
potem pa ni vrag ,da ne bo šel s tistimi krempelci drugam.... ::)

Pa še nič ti ne more... če ti šlauf  ali pa pumpca malo " krivo" :-9 nese.... ... rožce je treba zalit pa pognojit ... a ne ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
aja ...p.s.
 če ga boš snemala dej prosim objavi  posnetke...  :D

Jaz pumpce še nisem sprobala... je bil šlauf dost..pa takrat še nisem imela kamere :(
Me pa zanima kakšen ksiht naredi po kurjekih :o


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
damayanti.... :o :o :o :o :o :o :o :o :o.....samo tebe sem čakala, ko sem videla, kaj muči ubogo radovednico (oz. njenega psa ;))



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Ja pismo no... sej vem da dajem primitivne nasvete... sam.. ajde .. ne rečem pogovor , pa da lepo obrazložiš, če to dela en otrok.
Ne pa star kozu. K točno veš, da to dela iz same žlehtnobe in hudobije . Mene ne bo noben človek na tem svetu prepričal, da to dela zato ker ne ve a je to prav.
Žleht je.... :-X
Pa da bi potem še tratila svoj čas in se tja hodila pogovarjat( ziher bi priznal ja... al pa se lepo pogovarjal ::)).... ma ni teorije. Takemu pomaga sam "lekcija" :D
Pa sej se ni treba nič kregat...  če je žleht je žleht... moreš ga z njegovim orožjem potolčt.
Zraven ko ga pa ... pa še prav kakšen butast konetar .. nenormalno osladen spustit :-*.... tolk da skapira  u tisto trdo butico zaplankano, da si ga namerno in zanalašč zaradi tega kar počne  8)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Meni ne bi bilo všeč da psu sosed meče hrano žez ograjo. Pes se na to navadi in slej ko prej mu kdo kaj neprimernega vrže. Raje učim pse,da ne pobirajo kar prileti čez ograjo. P atudi to mi ni všeč ,da bi sosed treniral psa naj uboga njegova povelja.
Ne vem mogoče sem starokopitna: ampak moja filozofija je, da  pes naj bo zadržan do tujcev in naj jih ne uboga.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Ja pismo no... sej vem da dajem primitivne nasvete...

ne, ne! Tvoji nasveti so uiber uporabni! Čeprav priznam, da rabiš jajca, da jih uresničiš :P. Ampak tvoj slog pisanja in izražanja je pa še boljši :o :o :o :P >:D

deteljica, tudi jaz mislim, da naj bo pes do tujcev zadržan...(po moje, da nisi starokopitna ;))...


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
ne, ne! Tvoji nasveti so uiber uporabni! Čeprav priznam, da rabiš jajca, da jih uresničiš :P.
kakor vzameš.. ali "jajca" ali moreš bit pa 3x tolk bolj žleht kot je un. >:D
Un ima tud "jajca" ali pa dost žlehtnobe v seb ,da se spravi skoz ograjo psa z berglo drezat.

Čeprav tukej v tem primeru.. je žleht in čisto nič drugega. ;)
To je prav en kalup takih ljudi, ki se mu v življenju nič ne dogaja in mu je smisel celega lajfa da se z nekom prepira.
...potem pa ali se zapleteš v verbalne prepire..ki trajajo in trajajo..in mečeš denar za dopise odvetnikom, ki itak da z veseljem prevzamejo take prepire :-X...
ali mu pa dokažeš s kom ima opravka( z hinavskim nasmeškom ;D), brez večjih vložkov...zgolj malo domišlije in časa vložiš. Pa tisti nasmešek in komentar mu tud da mislit, da zna bit naslednja lekcija še  hujša >:D

za dopis ti en odvetnik v naprej pokasira tam 150 eur...  tadraga gardenija pištolca je   pa cca 20 eur.. pumpca pa tud cca 30..za 60 že hudo dobiš...  pa še denarja ne vržeš stran je za večkratno uporabo :)

p.s... glede tega da bi se nekdo tak spoprijateljil z mojim psom... pa da bi mu še kaj dajal in ga ogovarjal( pa da bi mu jaz še to predlagala ???)... tak debil bolj, da se izogiba moje bajte u radiju pol kilometra. Edino to bi mi bil cilj.
p.s.s.
In ne deteljica...prav nič starokopitna nisi... zame je to samoumevno, da nima nihče kaj dajat/ metat psu čez ograjo... niti ne maram , da ga kdo ogovarja.. ali kar koli.. če mene ni zraven.( če jaz in moji psi pustijo druge na miru- pričakujem tudi da drugi mene in moje pse pustijo na miru)
pa saj normalen folk to ve in ignorira psa ...... otrokom se lepo objasni, če hočejo psa božat tud lahko pridejo, pa se zarad mene lahko celo popoldne ali pa cel dan igrajo s psom... na našem dvorišču, če jim je že ravno želja( ni tukej zdej poanta , da morejo vsi proč ali pa se te izogibat).....  razen taki "ostali" z " nečistimi" nameni  uni pa  za moje pojme  boljše da se izogibajo.... ali pa hladno vojno stanje..potem pa kdo prej odneha :)...imam pa zelo bogato domišlijo..to pa priznam :o :D :D pa vstrajna sem tud, če je treba.



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
No, jaz še vedno verjamem, da včasih se da tudi na lep način in sprobat najprej na lep način nikogar nič ne stane, razen nekaj časa, ki ogromno odtehta, če uspe, če pa ne gre, zarad mene potem če se ga še s čim hujšim poliva kot s kurjimi dreki. Bi tudi sama isto naredila, če bi bilo potrebno.  ;) Bi pa dala takemu človeku potem tudi jasno vedet da ni bilo po pomoti (ker eni so tupi, da bi celo res verjeli in ne bi povezali tega).

Kar se tiče dajanja hrane,.. imate prav in sem tudi sama tuhtala o tem, predno sem napisala tisto zgoraj, ampak spet.. če bi to pripomoglo k odnosu, je za razmislit.

Vsekakor je škoda dosti manjša, kot če se s sosedom na smrt skregaš in psa še naprej draži ali še huje, če bo žleht sosed na ta račun enkrat vrgel strup, ki ga bo pes, če ni navajen, da se sploh ne pobira, požrl in umrl.

Življenje so itak prilagajanja in kompromisi, kako bo nekdo živel,.. se mora pa vsak sam odločit.

Jaz tako delam (na lep način) in pravzaprav že v osnovi nimam z nikomer težav, pa sem sedaj že na tretji lokaciji s psom.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Ti imaš čisto predober srce..pa srečo na lokacijah kjer živiš ;D

Bi ti prišla sem kjer sem jaz ... bi potem vidla.."Paciente" ::) Jaz sem prve dve leti samo debelo gledala, in bila vsa šokirana in zaprepadena...potem pa al ... se jaz odselim.. ali pa njih "prevzgojim"

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Amali

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
No, podobna situacija je bila tudi pri nas, samo da so sosedovi otroci dražili psico z vejami, par dni nazaj. Sicer sem jih prvič videla pri tem početju (vprašanje, če že niso kdaj prej tega počeli). Pač psica je čez dan zunaj v boksu, imamo tudi napis hud pes. Do tujcev je nezaupljiva. Bi pa preizkusla tole s curkom vode :)  samo edini problem bi bil čakati na njih. Finta je v tem, da je boks na dvorišču, se pravi da morajo (si upajo) oni par metrov po tuji posestvi prehodoti, da sploh pridejo do boksa  :-\ 



kodr

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
Včasih dejansko pomaga že opozorilo dotičnemu, da smo ga ujeli pri dejanju. Včasih pomaga že napis - objekt je pod video nadzorom. Včasih pomaga prijava na policijo.

Včasih pa žal ne pomaga nič. Sam na gobec! Ampak, žal, se lahko zgodi, da kratko potegnete sami.


radovednica

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0

Hvala za nasvete! Kar nekaj mi jih bo prišlo prav. Videonadzor že. Pa sklenila sem, da Ols ne bo več sam zunaj, ko me ni doma. Bo pač v hiši, kjer ima na voljo tudi balkon. Itak pa prihaja poletje in bo večinoma dremčkal kje na hladnem. Pripenjam pa še slikco, da boste vedeli o kom teče beseda.



radovednica

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0

pa še link, kjer se igrata z rottweilerjem. Posnetek je bil narejen poleti 2009.

http://www.youtube.com/watch?v=MhPIl5JGvTQ

lp



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Luškana sta, oba, corso in roti!

A na zgornji slikici je pa še DA zraven?

No, poročaj kaj, kako ti bo šla prevzgoja soseda! ;) Upam, da čim uspešneje, ti bom držala pesti!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
pa še link, kjer se igrata z rottweilerjem. Posnetek je bil narejen poleti 2009.

http://www.youtube.com/watch?v=MhPIl5JGvTQ

lp
jaz bi ga učila,da se ne sme igrat tako,da se dviga nad psa. Prevečkrat daje tace gor, celo pravo dominiranje se igra. To je nevljudno. Nasploh se igrata psa preveč bojne igre. Tale kerlc ga sicer tolerira, samo vi ga ne smete- če nočete imet kakšnih presenečenj tam po 2 letu  ;).
Pa obvezno se prevč samo igrata. V tako dolg sklop je nunjo vključevati odlomke poslušnosti. Npr vsaj kkašen odpoklic vmes, pa povelje čakaj, in sprostitev igra dalje.
To je nujno,ker bo bo pes zorel ali ko se bo srečal s kakšnim manj tolerantnim morate bit vi v stanju igro ustavit, če bi (oz bolje ko bo ;)) začela situacija postajat vroča. Spet ste vi kot vodnik dolžni ves čas opazovat igro in pravočasno- preden pride do resnih groženj posežt vmes s poveljem prekinitve. Če ne boste tega natreniali zdaj ,in se bo pes enkrat stepel (kar se zagoto bo glede na to kako "nesramno" se v tej igri vede vede), kasneje ne boste mogli več vplivat na psa v "vročih"  situacijah. To je treba naštudirat v tej fazi, ko psa še lahko spustite v igro z drugimi samci.
Žal večina lastnikov v fazi odraščanja veselo gleda in se smeji taki "igri". Potem pa čez hodijo od psihologa do inštuktorja in nazaj, ko je že prepozno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


radovednica

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0

TOBI: ja, tole je argentinka. soseda sva včeraj spet srečala, vendar ga je samo nemo opazoval (soseda sem opazila pred njim in sem se malce "pripravila" - mu prigovarjala in ga umirjala). Če gre za naključje, ali pravo taktiko, še težko rečem...

DETELJICA: hvala za komentar oz. nasvet; v posnetku zagotovo gre za merjenje moči, prestavljanje meje tolerance in uveljavljanje nadvlade. Morda je tale igra, z upoštevanjem tvojih argumentov, res pregroba (priznam pa, da se meni do sedaj ni zdela  :-[). Po sprehodu sta psa dobila svojih 5 minut. V času, ko je tale posnetek nastal, je bil Ols star 6-7 mesecev - precej razigran, zaletav in svojeglav.
Zadnje pol leta se mi zdi bolj dojemljiv za razne ukaze, pa še zdaj se zgodijo "momenti gluhosti"  :'( ; kot bi imel svoje dneve...Pozna še kdo to? 


Katero knjigo mi svetujete za boljše razumevanje telesne govorice psa?       



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Ja sej, momenti gluhosti so tisto, kar morate od-učiti oziroma psa tako učiti, da jih nima. Vaja, nagrajevanje, vaja, vaja, vaja. Bolje kot knjiga pasje govorice je kakovosten tečaj v primerni pasji šoli. Knjiga s pasjo govorico nič ne pove o tem, kako dejankso psa naučiti česa.

Recimo nedolžna in primerna pasja igra je lovljenje okrog dreves in klopc brez stika ali poskusa stika z raznimi priklončki in tekanjem stran, da ga drugi lovi in potem spet zamenjata. V tem posnetku sta pa ves čas v stiku, taca na ramena, dviganje nad drugim psom... samo to počneta. Igra ni 'groba' v naših očeh, ampak gre za eno samo merjenje moči po pasje.

Načeloma vodniki VSE kar počenmo s psi od prvega dne je treniranje tega odpoklica, za takrat, ko bo res vroče ali šlo za življenje in smrt. Ves čas, na vseh sprehodih, celo življenje je treba psu kazati, da je fajn, če pride do nas (z nagradami in malo se poigramo). In ga lahko takoj nazaj spustimo k tistemu, kar je počel, samo da pride do nas za 10 sekund, ko mi pokličemo.



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Knjig je veliko:

Psi za telebane, 300 vprašanj o psih, To! Priden,... tuje knjige mali million itn...

Največ se vseeno naučiš v druženju z izkušenimi kinologi, če ob tem prihraniš zdrav razum in razmišljaš s svojo glavo, ter ob enem dopustiš drugačna mnenja in si odprt za kritike.
Nisem sledila, koliko točno je pes zdaj star, vsekakor ni več maldič, tako bi bilo edino pravilno, da bi se o vsem tem že zdavnaj pozanimala. Prepozno seveda ni, ampak veliko tega je že zamujenega.

Vsekakor bi onemogočila vsakršen kontakt s tem sosedom in psa dodatno desenzibilizira, kar se palic, bergel tiče.


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Radovednica, daj predstvai še svojega lepotca v Cane Corso temi :)
Se pa moj tudi tako igra :-\ Skače v domačo psičko in na njo. Ona to ponavadi tolerira, ko pa ji je dovolj pa ga narenči. Ga morem odvaditi.. Samo ko ga potegnem vstran je vredu, kakorhitro pa pogledam vstran pa opet na novo :-\ Sem pa bila 100% da mu tega ne bo dovolila, oziroma da ga  bo postavila na trdna tla ker je drugače tudi bolj dominantne sorte, in da si nebo pustila podrejanja. Do drugih psov pa ni nobenega problema..
In radovednica tele momente gluhosti pa jaz odlično poznam :D Se dela italjana večkrat hahahaha

lp