Odstop vrhnjice (in mogoče tudi usnjice) na blazinici

TibiQ · 10784

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Včeraj smo izgleda pretiravali s tekom s sunkovitimi odrivi in ustavljanjem na betonski podlagi (ob igri "hokeja" na rolerjih je psica cca. 30 minut z vmesnimi postanki tekala zraven in lovila pak). Po končani igri, ko psica ni bila več v nagonih in se je malo ohladila, sem opazila kar močno šepanje in ugotovila, da se je psici na eni "prstni" blazinici odluščila plast kože (na enem koncu se še drži, odluščen del je širok kakšen centimeter in dolg približno dva), kot bi se nam odprl žulj, le da je debelina te kože cca. 1mm. Krvi ni bilo popolnoma nič (ni bilo niti malo krvavega odtisa, če sem pritisnila gor papirnat robček).

Jasno danes še močno šepa in jo imam v mirovanju - samo na vrt je šla opravit potrebe. Verjetno jo bom peljala k veterinarju, čeprav se sprašujem ali je sploh potrebno in kaj veterinar lahko, razen da ji povije taco (kar lahko naredim tudi sama), sploh naredi. Včasih se mi zdi, da z obiski pri veterinarjih pretiravam in sama sigurno za kaj takega ne bi šla do zdravnika, je pa res, da pes pač nima čevljev, pri hoji malo drugače od nas uporablja tace in jasno, ko me ni doma si bo sigurno tudi lizala poškodovano blazinico.

Kakšen nasvet?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1 : 12 April 2010, 11:42:39
To vidite daj spodnjo plast blazinice? Če ja, se nam to precej redno dogaja (Veni ene dvakrat na leto, pri Didi sem pa tudi že videla isto). Mi prve par dni hodimo samo po kakšni travi (ker je tista blazinica spodaj tako občutljiva, da so kamenji in asfalt moteči oziroma "špikajo). Ko ocenim, da je spodnja blazinica že dovolj trdna, pa začnemo z normalnimi sprehodi (edino treniramo takrat ne zaradi con).


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2 : 12 April 2010, 11:44:40
Mojemu se ob pretiranem divjanju po asfaltu (ali hitrem ustavljanju med divjanjem) to vedno naredi.. Sem se sprijaznila s tem, da ima pac bolj obcutljive blazinice..

Jaz mu ponavadi tako rano razkuzim s plivaseptom (lahko tudi kaksne dva/tri dni zaporedoma), potem namazem z bepanthenom, da se hitreje celi, in dam gor kaksen zokencek za doma, za ven pa (ce je vornk rana) cevelj. Povijam nic, da lahko rana diha, tako se tudi hitreje celi. H vetu ga zaradi tega ne vodim vec, ker itak nima kaj naredit, lahko isto razkuzi, povije, in nekateri za to mastno zaracunajo  ???

Aja, pa ne pretiravaj s predolgimi sprehodi zaenkrat..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 12 April 2010, 11:45:03
To se je tudi Zari že naredilo. Odluščen del lahko komot odrežeš, tanovo (mehko) blazinico pa nekaj časa malo šparajta (hodi bolj po mehkem), pa bo ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4 : 12 April 2010, 11:47:09
Jaz zunaj prvi dan še uporabljam copatke, notri nič ne povijam. Edino namažem s Bepanthenom. Ker če gre za spodnjo plast blazinice, se mora (vsaj po mojem), čimprej otrdit. Če bo taca povita, se mi zdi, da pride kasneje do tega.  :-\


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5 : 12 April 2010, 12:21:04
Moji se je tudi to zgodilo lani v hribih, s tem da si je posnela prakticno vse blazinice na vseh tacah :-[
Ne vem, kaj ti lahko vet posebnega pove, cesar ti niso ze vsi ostali :) jaz sem ji tudi mazala z Bepanthenom in ji obuvala nogavicke (malo zato, da si ni zlizala takoj dol in malo zato, da mi ni pomastila celega stanovanja), zunaj pa copatke. Ko se je toliko zacelilo, da ni bila vec ziva rana, sem pa mazala z eno kremo, ki je posebej za utrjevanje blazinic (sem pozabila, kako se klice, se pa dobi v trgovinah za zivali). Je pa trajalo dokaj hitro, da se je zacelilo, mogoce en teden. Pol se ti jo splaca se nekaj casa malo pazit, ko je vrhnjica se bolj obcutljiva.

battito animale


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 12 April 2010, 13:38:37
Najlepša hvala vsem za odgovore!  ;) Tudi kolegica mi je prek maila ravnokar javila enako. Oni so tudi imeli stalno prakso s tem, celo pri isti aktivnosti (hokeju  :o )

Danes torej ne gremo k veterinarju, ampak samo v lekarno po bepanten in tole pasto bom skušala kupit, za otrditev blazinic. Notri bo verjetno imela gor nogavičko, da mi ne pomaže stanovanja in kavča, zunaj pa bomo imeli malo bolj povito in čeveljček, pa itak bo kakšen teden razgibavanje omejeno na prosto gibanje po travniku za hišo, pa mogoče kakšne bolj statične vajice.

Upam, da se čimpreje zaceli, drugače bomo imeli že spet probleme zaradi viška energije  :D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7 : 12 April 2010, 14:04:38
Moji se je tudi to zgodilo lani v hribih, s tem da si je posnela prakticno vse blazinice na vseh tacah :-[
Ne vem, kaj ti lahko vet posebnega pove, cesar ti niso ze vsi ostali :) jaz sem ji tudi mazala z Bepanthenom in ji obuvala nogavicke (malo zato, da si ni zlizala takoj dol in malo zato, da mi ni pomastila celega stanovanja), zunaj pa copatke. Ko se je toliko zacelilo, da ni bila vec ziva rana, sem pa mazala z eno kremo, ki je posebej za utrjevanje blazinic (sem pozabila, kako se klice, se pa dobi v trgovinah za zivali). Je pa trajalo dokaj hitro, da se je zacelilo, mogoce en teden. Pol se ti jo splaca se nekaj casa malo pazit, ko je vrhnjica se bolj obcutljiva.

Pri nas ni bila nikoli živa rana. Vedno samo olupljen zgornji del. Se pa večinoma nikoli dalj kot en teden ta zadeva pri nas ne vleče (torej do tega, da je prišlo do otrditve blazinice).


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 12 April 2010, 14:10:03
Pri nas tudi ni živa rana. Ni bilo čisto nič krvavo. Je pa olupljen del kar debel .. ali pa ima samo moj strah velike oči (se pravi da se samo meni zdi debel cca. 1mm) :D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9 : 12 April 2010, 14:15:42
Ma ja prav da bi lila kri niti pri nas ni, je bilo pa malo krvi, pa sokrvice... pa tudi bolelo je toliko, da ni niti mogla gor stopit kaksen dan.

battito animale


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 13 April 2010, 08:23:57
No, da še javim tole; Danes že skoraj ne šepa več, samo malo bolj previdno stopa na momente. Drugače sem pa včeraj v PrvaK dobila en cinkov (? bom doma pogledala točno kako se mu reče) sprej (nekaj takega kot smo včasih imeli ljudje sprej bivacyn za poškodbe), ki regenerira kožo,.. So mi tudi rekli, da potem ne smem mazat z bepantenom.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 17 April 2010, 13:05:20
Torej sprej je SunLitan PA Zink Spray za zaščito, čiščenje in nego kože. Ščiti tudi pred umazanijo in vlago.

Sestavine:
Caprilic/Capric Trigyicerides, Zinc oxide, Polyethylene/Paraffin, Lanolin cera, Glyceryl stearate, Allantoin, Retinyl palmitate (Vit. A), Papain, Trypsin, Tocopheryl acetate (Vit. E), Chymotrypsin in potisni plin Dimethyl ether
Proizvajalec Veyx-Pharma GmbH



tibiq 1

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 30 April 2010, 20:49:46
pa nega lomit... da se tebi tud take poškodbe dogajajo... na nekem drugem forumu si fejst pamentna glede poškodb....

moraš malo pred svojim pragom prej pomest  :P



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #13 : 30 April 2010, 21:24:14
Glej kdo se oglaša  ::)


tibiq 1

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 02 Maj 2010, 20:57:03
Glej kdo se oglaša  ::)

Ooooo lej jo fest punco  :o Kak je pri vas. Vse ok??   ::)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 02 Maj 2010, 21:49:18
Ja in se držim tudi tega, da v primeru da se moj pes poškoduje, miruje dokler ne okreva.  ::)

Moderatorji, ker gre za očitneo provokacijo vas prosim za ukrepanje.



tibiq 1

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 03 Maj 2010, 21:08:13
Ja in se držim tudi tega, da v primeru da se moj pes poškoduje, miruje dokler ne okreva.  ::)

Moderatorji, ker gre za očitneo provokacijo vas prosim za ukrepanje.

gdo te provocira draga moja??? ??? Pa nevem koliko tisoč prispevkov imaš po vseh slo forumih, zaj si pa jezna če ti gdo kaj pove... :P

ali pa ti gre na živce da nisi več edina tibiq??



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 03 Maj 2010, 21:12:59
gdo te provocira draga moja??? ??? Pa nevem koliko tisoč prispevkov imaš po vseh slo forumih, zaj si pa jezna če ti gdo kaj pove... :P

ali pa ti gre na živce da nisi več edina tibiq??

Kaj ima kdo na katerem forumu mene prav malo briga. To rešite tam, ker mene in ostalih forumašev ne zanima, še manj pa je to tema o Tibiq, ampak o poškodbi.






TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 04 Maj 2010, 10:41:25
No, da poročam dalje. Blazinica se je v enem tednu popolnoma regenerirala, dejansko pa ni bila več problematična oz. občutljiva in se je zarastla že v štirih dneh po poškodbi.  ;)

Ker nimam izkušenj niti ne vem kako dolgo ponavadi traja da se regenerira, v primeru pa, da je bil naš primer res brzinsko saniran, je verjetno to pripisati učinkovitosti Sunlitana.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #19 : 04 Maj 2010, 10:50:16
Pri nas to včasih namažem z Bepanthenom, včasih pa tudi ne pa se navadno vedno tako hitro zaraste. Sicer se še vidi meja med novo in staro blazinico, ampak nova je enako trda kot stara.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #20 : 04 Maj 2010, 11:07:34
Meni se je tudi par dni po tem, ko sem pisala v to temo, zgodilo, da sta si OBA psa olupila vsak po vse 4 blazinice :-X
Jaz sem mazala z Bionectom, je pa trajalo ene 2-3 dni, da je vrhnjica otrdela.

battito animale


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 04 Maj 2010, 11:21:15
A super, potem je samo povprečno dovolj dober  :)