Advantix

airedale10 · 22930

airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
: 16 April 2010, 13:05:43
Torej... :Dali uporabljate ampule za pse proti klopom advantix?
Zakaj da ali ne?

Dixu smo jih kupili pred kratkim, ker edino te in ene zelo nekvalitetne prodajajo v Ilirski Bistrici.Mu zelo ustrezajo :P.



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 16 April 2010, 14:04:45
Jaz uporabljam Advantix za oba moja psa in sicer zato, ker so se do sedaj te ampule izkazale za res zanesljive pri zaščiti pred klopi. (Frontline je bolj za bolhe...po njem sta naša dva še vedno imela kakega klopa ali dva ali tri... >:( )


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 16 April 2010, 14:21:23
mi smo pa kr na frontlinu... sej se najde kakšen klop sem pa tje, samo je itak crknen sem ugotovil lani(posušen je bil), a to je res malo glede na to da sva ogromno v gozdu in hodiva večinoma tam kjer ni veliko ljudi (raziskujeva razne živalske potke:)... zaenkrat smo zadovoljni!
za letos že mava zalogo za čez poletje, če pa slučajno zmanjka bova pa te poiskala, če se pač obnesejo kot pravite...
hvala za nasvet!

Lp

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 April 2010, 14:28:08
Pri nas smo na advantix imeli grozno alergijo. Najbolj smešno pa je bilo, da nas ni zgrešil niti en klop.
Pri frontline combo ni ne alergije, ne klopov.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 April 2010, 14:53:02
Advantix pri starejšem psu deluje odlično, pri tamali je pa metanje denarja skozi okno  :-\



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #5 : 16 April 2010, 15:03:21
Tudi na Asu se obnesejo le ampule Advantix. Držijo pa točno 4 tedne! V torek je minilo 4 tedne odkar sem mu dala ampulo in včeraj sem mu že našla prisesano nadlogo!!!!  >:( >:( >:(


HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 April 2010, 16:42:56
Jaz sem prvič zdaj nanesla Advantix, ker bi naj bilo v okolici LJ, kamor hodimo na lov, kar veliko teh nepridipravov (njive, travniki, gozdovi)..

Zaenkrat moram potrkat, da še ni bilo problemov..  ;D



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 April 2010, 21:13:01
Tudi pri nas je aktualen Advantix. :) Poleg tega, da ne izsuši kože, tudi nimamo tako velikih problemov z dlako, kot smo jo imeli s prejšnim - Frontline. Prva 3 dni ima malo bolj mastno dlako po prečki, ampak se ga potem skopa in se mu sploh ne pozna več (vendar vseeno drži še več kot 4 tedne :))

Lp, Ula



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 17 April 2010, 14:44:57
Mi damo frontline  mačkam, advantix psu. :o



bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 18 April 2010, 14:43:37
Mi damo frontline  mačkam, advantix psu. :o

Obe znamki imata posebej ampule za pse in posebej za mačke. Seveda je treba pazit tudi na težo psa oz.mačke.



AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #10 : 04 Maj 2010, 21:31:50
jaz pa nevem kaj naj še naredim.
Uporabljam ampule advantix pri vseh treh pesjanarjih. dvema deluje vrhunsko najmlajši psički pa non-stop odkrivam prisesane hudičke v bližini vratu. Ampak res..nikjer drugje kot le na predelu vratu in plečke.
kaj naj najslednič več tekočine nanesem na vrat ali bi bilo bolje da nabavim še ovratnico?
pretiravala s temi strupi nebi ravno rada..... :-\

p.s. Psička pa je točno danes dopolnila starost 10 mesecev.

Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 05 Maj 2010, 08:09:49
verjetno jih več pobere ker je bolj pri tleh! ;D

Kombinacija z ovratnco  ni slaba, ne smemo pa pozabit da vsi ti preparati niso 100% tako da se najde kak klop, ki ima že nekaj kilometrine zna biti odporen. Letos še ni bilo problemov z golaznijo, lani pa je kljub ampulam prinesla kakega klopa, ampak le če sva bila dalj časa kje zunaj.
Meni Frontline kombo drži dober mesec in deluje.

Veliko je verjetno odvisno od psa.... ???

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 07 Maj 2010, 14:03:24
Jaz nikoli ne bi kombinirala! Raje potem pri tamali uporabljaj ovratnico ali pa tisti Skudo obesek-na koroškem in v LJ ter gorenjskm so mi ga pohvalili.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 07 Maj 2010, 15:05:44
Danes sem imela priložnost govoriti z gospodom, ki se na te izdelke dobro spozna in me je poučil, da vse deluje odvisno od debeline kože na mestu nanosa, oziroma tam kjer je preparat. Tako da tako ovratnica, kot ampula ne delujejo po celem telesu enako, tam kjer nimata moči pa se klop kljub temu prisesa.
Letos je na Obali klopov ogromno, veliko pa je tudi okužb z borelijo.



psychorat

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 17 November 2010, 22:32:01
nam je advantix pomagal proti klopom- res nisem našla nobenega.
glede bolh pa je bil polomija.jih je dobila kar dvakrat in drugič smo jih komaj iztrebili :)
smo zamenjali in je blo pol vredu.  8)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 21 November 2010, 14:24:02
V takem primeru kombiniraš z kako naravno zadevo. Evkaliptusovo eterično olje deluje proti bolham.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 23 Julij 2013, 15:24:37
Pozdravljeni,
imam eno, morda smešno vprašanje... kako izgleda posušen klop na kužku? Psički smo dali Advantix in danes sem pod prsti zatipala krastico okoli nje pa rdečico v premeru 1 cm. In sedaj ne vem, ali je bil to slučajno klop. Ko smo to krastico strgali in malo gledali, mi ni najbolj jasno ali gre za klopa ali ne. Še nikoli namreč nisem v živo videla zasušenega klopa. Upam, da to ni bil klop, pač pa samo zasušena krasta in da je psičko pičil pajek ali komar in se je tako čohala, da je pač nastala krastica. No trenutno se nahajamo na morju in sploh ne morem verjeti, da bi tukaj sploh bili klopi, saj je trava čisto izsušena, v bistvu sploh ni trave, pač pa samo suha slama, tu in tam kak grmiček s kaktusi in ful vročina. Kolikor je meni znano klopi ne marajo vročine. In v primeru, da je bil to klop mi ni jasno, kje bi ga lahko dobila. Najbolj čudno pa je to, da smo to krastico našli na vratu zelo blizu mesta, kjer smo nanesli advantix. Tako, da tudi komar ne bi smel biti, saj naj bi advantix deloval repelentno tudi na komarje... zakaj se take stvari dogajajo, ko nimamo veterinarja pri roki? Pred 3 dnevi je tudi psička bruhala in smo sumili, da ji je morda bilo slabo, ker je pojedela eno mastno sardelico. Sedaj to povezujem s to krastico oz klopom. No drugač pa je psiča kljub bruhanju zelo ješča, vesela, igriva, dlesni so lepe rožnate barve, tako da mislim, da trenutno še ni potrebe, da bi obiskali veterinarja. No v glavnem, mene zanima, ali je kdo imel možnost videti, kako izgleda posušen klop?  Hvala za odgovor in LP ;)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #17 : 23 Julij 2013, 15:38:57
Zgleda kot klop samo da je posušen  ;D Res, če bi bil klop bi vedela da je tako da kar brez skrbi.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 11 Avgust 2013, 20:28:25
Vedno pozabim... a je treba kaj počakat z nanosom Advantixa, če je pes sveže skopan s šamponom?


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #19 : 11 Avgust 2013, 20:51:38
ja - 48 ur pred in po nanosu



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 12 Avgust 2013, 12:42:26
Vedno pozabim... a je treba kaj počakat z nanosom Advantixa, če je pes sveže skopan s šamponom?

Vsaj 3 dni, da se obnovi maščobna plast na koži. Sicer Advantix ne deluje kot bi lahko. In potem še vsaj 2-3 dni ni namakanja  vodah, tuširanja ipd. Pred katerokoli ampulo je isti sistem, pa tudi ovratnicami tipa scalibor, foresto...Ker vse te reči delujejo preko kožne maščobe.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 12 Avgust 2013, 12:45:49
Mi smo dali psički ampulo že večkrat takoj po kopanju. Delovala je brezhibno.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #22 : 12 Avgust 2013, 13:02:34
Mi smo dali psički ampulo že večkrat takoj po kopanju. Delovala je brezhibno.

Kopanju s šamponom? Pa je držala 4-6 tedne brez enega klopa? No, jaz se raje držim navodil.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 12 Avgust 2013, 13:10:56
Kopanju s šamponom? Pa je držala 4-6 tedne brez enega klopa? No, jaz se raje držim navodil.
Pravilno! Povem samo svojo izkušnjo.  Ja, brez 1 klopa. Bom pa odslej tudi sam pazil, saj smo imeli mogoče zgolj srečo?!


*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 12 Avgust 2013, 15:16:36
Tudi jaz sem svoji dostikrat že dala ampulo takoj, ko se je po kopanju čisto posušila in ampula je tudi pri moji delovala 4 tedne. Takrat še nisem vedela, da naj se nebi dajalo takoj po kopanju mi pa je bilo smiselno skopat pred nanašanjem ampule saj je kasneje ne moreš ne da bi ampulo spral.


Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 13 September 2013, 23:07:56
...mene pa zanima v kolikšni meri advatix zaščiti kužka, če se ta gamad prisesa na psa, v smislu prenosa klopnih bolezni? Veterinar mi je že pred časom razlagal za frontline in advantix, torej v enem primeru če se klop prisesa le ta crkne in sam odpade, v drugem pa da crkne, a da ostane pričvrščen... katera opcija je za psa boljša, da ne bi prišlo do okužbe, če se klop prisesa in potem crkne in da sam odpade ali pa da je pričvrščen, dokler ga pač mi ne odstranimo? 

jaz sem svoji psički v ponedeljek zvečer dala amplulo advantixa, saj je bil do sedaj 100% učinkovit. Včeraj zvečer po šoli agiltya, sem ji stuširala samo tačke, področje, kjer sem dala advantix nisem močila, prav tako druge dele telesa ne, razen tačk. Danes pa sem na trebuščku našla prisesano gamad, ki je bila mrtva, a ne zasušena... očitno se je pred kratkim prisesal... najprej sem mislila, da ni prisesan, saj je izgledal sveže in ne zasušen... ker ima psička dolgo dlako sprva niti nisem videla, da je mrtev... šele po odstranitvi s pinceto, sem pač videla, da je mrtev... ni se napil krvi... in sedaj me muči, ali lahko klop, ki se pričvrsti, a ga advantix prej ubije, vnese dovolj virusov za kakšno klopno bolezen... upam, da ne... seveda proizvajalec navaja, da ni nič 100%, samo vseeno me zanima, kdaj so večje šanse za okužbo, torej če se klop napije krvi, ali pa zaradi advantixa crkne in ostane samo prisesan?

Drugače pa kar se tiče šamponiranja po nanosu Advanitxa, je priporočljivo, da se psa ne šamponira 2 tedna po nanosu, saj se s tem zmanšuje njegova učinkovitost... če se pes zmoči z navadno vodo ni problem... mi prakticiramo tako, da če se psička preveč umaže (ponavadi so to tačke in trebušček - podvozje), šamponiramo samo podvozje, področje, kjer smo pa nanesli Advantix, pa nič ne močimo in šamponiramo vsaj 2 tedna... LP



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 14 September 2013, 10:04:38
Ma jaz ne dajem nič več (edino še res zelo občasno, ko imam na sumu, da bi utegnila biti izpostavljena bolham - doslej sicer še ni nikoli imela bolh), ker so samo strupi, ki uničujejo imunski sistem psa (+ na advantix ima moja alergijo), repelentno ne delujejo in sicer pravijo da klop v prvih 48 urah ne spusti okužene "sline", potem pa itak umre, ampak sem tudi glede tega zelo skeptična - smo dajali prvih 5 let redno ampule + elektronski odgajalec, pa vseeno in kljub zelo malo klopom (2-3 letno) fasali tako borelijo kot erlihijo, tako da sedaj v tistih mesecih (2-3 letno - spomladi in jeseni, poleti ko je zelo vroče, jih namreč ni) ko so klopi, psa pregledam in tistih par klopov (stanje je enako z ampulo ali brez) poberem dol na roke in je to to.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #27 : 14 September 2013, 11:52:50
Kadarkoli šamponiraš psa, ko ima ampulo (tudi po 2,3,4 tednih) s tam slabiš delovanje ampule. Zato ker je amplula v kožni maščobi in ne toliko v krvi.

Določene zadeve so tudi repelentne (ex spot recimo).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 14 September 2013, 16:19:35
...glede na to, da hodimo v šolo, kjer so tudi drugi kužki, jaz svoji dajem v sezoni klopov advatix, ko pa je že bolj hladno pa fypryst, ki je generik od frontline in baje boljši za bolhe... pač v šoli na terenu sem že videla, da je klop lezel po drugem kužku in glede na to, da je teren travnat, raje ne riskiram... pri kakšnih kratkodlakih kužkih, se klopa opazi takoj, pri dolgodlakih psih, pa je to malo težje... jaz svojo psičko pregledam vsak večer, a sem očitno v četrtek bila premalo pazljiva. Se mi zdi, da ko človek nanese to sredstvo, se kar malo spozabi, da nobeno sredstvo ni 100% učinkovito in za to morda nisem tako temeljito pregledala.. moram priznati, da vsakič, ko najdem klopa, je to zame osebni poraz, saj sem psički obljubila, da jo bom zavarovala pred to gamadjo... itak se večinoma gibava na urbanih površinah in če dobi kljub zaščiti klopa, sem kar malo jezna na se in na to gamad  >:(...na srečo je bil to letos prvi prisesan in crknjen klop in močno upam, da ni bil kužen...  no podatek, da se šele po 48 urah prenašajo virusi, me je pomiril, saj po moji oceni klop ni bil na psički več kot 20 ur.
Kar se pa tiče samega kopanja... nekjer sem prebrala, da je nekdo zapisal, da se psa kopa samo 1 do 2 krat letno... To ne bo držalo... vse je odvisno od pasme. Pri havancih je zaželjeno kopanje na vsakih 14 do 21 dni. Pri moji psički je dlaka že po 10tih dnevih kar mastna in če je ne okopam po največ 3 tednih, se kar veliko čoha. Mi imamo zelo veliko dela z nego dlake. Sedaj ko je že kar veliko jesenskega listja, se mora po vsakem sprehodu dobro prečesati, tako da se vse vejice in listje očisti ven iz dlake. In kljub temu, da imam psičko svetlo krem - bele barve, moram dobro prečesati in pregledati vsa področja, ker se klopi zelo dobro skrijejo...Me prav zanima, kako skrbniki kužkov temne barve najdejo to gamad >:( Bi bilo prav super, če bi imeli skener, ki bi skeniral to gamad!!!!
Biti kužek zares ni fajn, saj prežijo na naše kosmetince same nevarnosti. Spomladi in v jeseni klopi, poleti vročina, edino zima je cool (moja psička obožuje sneg), čeprav takrat pa so spet zasoljene ceste, vnete očke zaradi "potapljanja" v snegu itd...
Me pa zanima, ali morda veste, kako so okuženi klopi na štajerskem koncu oz. katere bolezni prenašajo? Pri ljudeh vem, da prenašajo boreliozo in meningistis. Za pse pa ne vem, kako je. Sem veta sprašavala, če bi se dalo cepit psa proti boreliozi, pa pravijo, da v MB ne cepijo, ker baje ni tako razširjena. Mi je pa dejal, da cepijo v Murski Soboti, ker je baje tam to bolj razširjeno. No ko sem spraševala, ali je sploh možno psa cepiti proti kateri klopni bolezni, sem dobila negativen odgovor. Ker živimo tudi v ZG, jo bom dala po nasvetu tamkašnjega veterinarja pozimi najverjetneje cepiti proti piroplazmozi, saj so v naši četrti skoraj vsi psi dobili to klopno bolezen.
Ni mi jasno, kakšno korist ima narava od klopov, komarjev in muh... samo zgago delajo ... naj mi nekdo, po možnosti biolog pojasni, zakaj je ta kamad koristna in potrebna na tem svetu... no morda je njihova funkcija ta, da s širjenjem bolezni, ki lahko povzročijo tudi smrt, "skrbijo" da se ne bi preveč namnožili. ker verjetno če ne bi bilo vseh teh bolezni, bi bila človeška in živalska populacija še bolj številna in ne bi bilo prostora za vse... eh kakorkoli, mislim da če iztrebimo vse klope, muhe in komarje, ne bi bilo nobene škode za ta svet, pač pa bi si lahko vsi odahnili in uživali v naravi z našimi 4-nožnimi prijatelji ... je pa res tudi, da smo verjetno za vse te bolezni sami krvi... če ne bi človek s svojimi nespametnimi dejanji onesnaževal naš planet in prispeval h globalnemu segrevanju, po moje ne bi imeli toliko bolezni oz. se vsaj pri nas ne bi pojavljale bolezni, ki so atipične za to področje...
se opravičujem, sem čisto mimo teme, a me je ta dvantix pripeljal do tega... LP ;)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 14 September 2013, 20:06:52
Me prav zanima, kako skrbniki kužkov temne barve najdejo to gamad >:(
Moja je čisto črna (veliki šnavcer - črni) in najdem tako da zatipam, ali pa ko vidim da jo neko mesto večkrat zasrbi.