igra mladičkov v KD med seboj

WIPI · 3676

WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
: 27 April 2010, 17:03:57
Z mojo whippetko hodiva na pasje igralne urice v KD, kjer je približno 7 psov, starih med 2,5 in 4 mesece in naša bejbika je (če izvzamem enega pekinezerja in malo samojedko) med nemško dogo, dobermanom, nemškim ovčarjem in zlatim prinašalcem kot punčka iz porcelana (drobcena in koščena). Z njimi se ne more igrati, ker so zanjo preveliki, premočni, jo podrejo na tla, so pregrobi in potem s cviljenjem prileti k meni ali pa jo moram it sama rešit. Bojim se, da bi jo kdo butnil premočno in bi staknila še kakšno poškodbo, zato jo bolj "šparam" oz. jo imam pod nadzorom, vendar, ker je hrt in je hitra (to je pa njena prednost, ker če zalaufa, jo nobeden ne ujame  :)), je ne uspem vedno dosti hitro dvignit.  Kar pustiti je ne morem, ker mladiči še nimajo občutka in jo s svojo težo in močjo lahko zelo poškodujejo. Ima kdo nasvet, kako rešiti to zadevo? Naj jo ne pustim zraven, kljub temu, da nakaže željo, da bi se rada igrala z njimi?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 27 April 2010, 17:24:37
Igra je OK, če je VODENA. To pa pomeni, da vse pse na 10-20M povodec (so tudi tanki štrikci) in grobo igro vztrajno prekinjat, tudi polaganje tac na hrbet, vsakršno rangiranje, počakat, da se "grobjan" umiri, potem pa pustit nadaljevanje igre. Svoje pa ne tolažit-bolj v stilu-se zgodi, sploh pa je ne dvigovat. Pa odpoklic je super trenirat iz igre. Večji psi se morajo naučiti igre z manjšimi, da so pazlivejši. Ravno to bi naj bila poanta igralnih uric-naučiti pse primerne medvrstniške igre.

Če je pa to brezglvo podenje na okoli, potem pa raje ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #2 : 27 April 2010, 17:47:32
Tukaj se psi sicer lepo igrajo in se zabavajo, tudi moja se ne boji in dirka okoli, vendar pa ko jih faše, zacvili in noče imeti z nobenim opravka, dokler se ne pomiri. Vem, da se tudi močnejši psi učijo biti bolj nežni, vendar ne na moji punčari, ker ko bo enkrat polomljena, bo prepozno. Lastniki velikanov pa niti niso stalno pozorni, ker se njihovemu pesjanarju itak ne more nič zgodit, ker je pač močan. Se mi pa moja smili, ko vidim da se zaradi teže drugih ne more upirat in jo potem raje dvignem.
Odpoklic pa pri teh divjakih sploh nima takoj učinka. Šele potem, ko se razbežimo na vse strani in kličemo svoje mulce, so pripravljeni preusmeriti pozornost na nas. Je pa moja divjakinja zanimiva, ker je hitra in se vsi podijo za njo, medtem ko se za majhno samojedko, ki samo sedi in gleda, niti ne zmenijo.  :-\ Ko bo večja, bo precej lažje, samo ne bi rada, da že zdaj dobi kakšno negativno izkušnjo, ki jo bo zaznamovala za zmeraj.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 27 April 2010, 18:14:44
Če se vsi spravijo na tvojo psico bi morali inšturktorji opozoriti, da se to ne pusti. In ja, glede na to da je med "velikimi" pasmami pazi na poškodbe. Igralne urice in pasja igra niso kar tako malo zato, ker je to moderno.
Če jih ne vodi izkušen inštuktor in če niso stalno nadzorovane, potem lahko, ne lahko ampak naredijo, več škode kot koristi.
Zato previdnost ne bo odveč. PRedvsem pa...lastnik mora biti stalno ob psu, da kontrolira igro - če se igra ne odvija na povodcih, potem to ni ravno nadzorovana igra.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 27 April 2010, 19:35:54
Meni že to, da se mladiči igrajo med seboj ni preveč všeč. Mladiči naj bi se igrali z odraslimi psi, od katerih se lahko kaj naučijo, pa še špage jim ni treba vleči za sabo, če starejši ubogajo. Igra med mladiči naj bi bila bolj izjema, sem ter tja kdaj, po dva, največ tri približno enako težki. Če postane groba, jo je treba prekiniti.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 27 April 2010, 19:57:36
Meni že to, da se mladiči igrajo med seboj ni preveč všeč. Mladiči naj bi se igrali z odraslimi psi, od katerih se lahko kaj naučijo, pa še špage jim ni treba vleči za sabo, če starejši ubogajo. Igra med mladiči naj bi bila bolj izjema, sem ter tja kdaj, po dva, največ tri približno enako težki. Če postane groba, jo je treba prekiniti.

Zakaj se pa ne bi mladiči naučili pravilne komunikacije med seboj. Dejstvo je da so odrasli lahko čisto pretolerantni ali pa pregrobi.
To je čisto tako, kot ne vem zakaj bi imeli vrce za otroke, če jih lahko odpeljemo v dom starejših občanov pa naj se starčki - se opravičujem za to besedo, ukvarjajo z njimi???

Lastnik je tisti, ki mora učiti svojega psa, ne tuj pes! Če tega ni sposoben, se mora tega naučit in del tega so igralne urice - učenje lastnika.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #6 : 27 April 2010, 20:13:30
Inštruktor in tudi mi vsi vedno pazimo, kaj se dogaja s psi, ki se motajo okoli nas in kakršnekoli grobosti takoj prekinemo, vendar je včasih dovolj že samo sekunda, pa kakšen od njih zacvili. In za mojo malo se bojim, ker je res krhka suhica in takoj pade. Npr. pekinzar, ki je tudi tam, stoji nižje pri tleh, ker ima krajše nogice in je bolj stabilen, se korajžno postavi zase in ozmerja vsakega velikana, ki si upa preveč. Naša nežna, plaha srnica na tankih nogicah pa je na hrbtu čisto tako - spotoma.  :-\ Vem, da jih vsak pes kdaj pa kdaj tudi faše, ampak naša ne rine v nobenega. Se lepo igra in je vesela, potem pa prileti kakšen hrust in BUM. Naj jo naslednjič raje ne spuščam s povodca, čeprav ni dolg 5 m (flexiji niso dovoljeni)?

Vsekakor bom pa opozorila inštruktorja, da mi ni vseeno, če je mala na vsake toliko pomendrana, ker se bojim poškodb.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 27 April 2010, 20:45:02
S tem, da imaš mladiče na špagi in jih vlečeš iz igre, kadar se ti ne zdi v redu, mladiče sicer lahko naučiš svojih pravil, pasjih jih pa ne. Lastnik uči psa svojih pravil, pasjih se pa lahko nauče samo od drugih, starejših psov. igra z drugimi mladiči je lahko samo dodatek za priboljšek.
Primerjava z otroci ni ravno primerna, pa vseeno: otroke dedki in babice kar dobro vzgajajo, v vrtcu pa vzgojiteljice in ne drugi otroci. se sicer igrajo med seboj, ampak iz lastnih izkušenj povem, da se v trenutku, ko igra ni nadzorovana od starejših, spremene v pretepaško bando.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 27 April 2010, 21:06:21
Kako potekajo igralne urice drugje ne morem soditit, ker jih ne poznam. Vem kaj delamo pri nas in kako nadzorujemo igro. Važno je pa itak to v kaj zraste pes.
Je pa res, da je bolje ne imeti pse v igri, če se pusti, da se sami zmenijo. Od politike šole je odvisno kako sestavi skupine in kako pazi na "krhke" pse.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #9 : 27 April 2010, 21:20:38
Ma, vse bi še nekako šlo, če ne bi bilo tiste nemške doge, ki ima pri 4 mesecih tako šapo kot naša Mia celo bučo! To pa je "massive attack"! Z ovčarjem in dobermanom se še nekako zmeni in nista taka huda "tanka", ampak doga je pa ko buldožer! in to me skrbi. noben mi ne bo mendral punčare pred očmi. Jo bom držala stran od nje kokr se bo dalo. Ko sta na povodcih, naj se kar vohata, ampak spuščena se pa lahko gledata samo na distanco. Nema fizičnega "bondanja"! Enostavno ne moreš lubenic in češenj balinat skupaj, ker je lubenica itak s ta prvim šusom na cilju, češnja je pa loh sam rdeča od matranja.  :o