Agility

T.M.T · 684166

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #810 : 11 September 2007, 19:19:03
Filmčki s sobotne tekme na KD Krim, so že v videoteki  :o


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #812 : 11 September 2007, 20:27:44
kk je pa šlo dalmatinčku?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #813 : 11 September 2007, 20:29:37
Kakor se jaz spomnim, sta ga nekaj srala v prvem teku.  :-\ :-\


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #814 : 11 September 2007, 21:51:16
Filmčki s sobotne tekme na KD Krim, so že v videoteki  :o

hvala petrca! matr sele na posnetku vidim, kako se moj beagle dere med tekom  ;D ;D ;D ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #815 : 11 September 2007, 22:00:13
Kakor se jaz spomnim, sta ga nekaj srala v prvem teku.  :-\ :-\

nič čudnega  ;D tipično dalmatinsko

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #816 : 12 September 2007, 10:16:55
čara...dalmatinčka sem posebi zate posnela ;)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #817 : 12 September 2007, 11:56:17
Mogoce to vprasanje spada bolj pod temo "prehrana" ampak me zanima konkretno kaj vi agilitasi (in drugi sportniki) dajate svojim sportnim psom za jest. Malo sem ze prebrskala sporocila o prehrani (glede prednosti/slabosti one ali tej hrane), kolikor vem, ni posebej tema o prehrani za sportne pse.

Lyra mi je namrec malo izgubila voljo za delo, se ne vem, ali je to zaradi utrujenosti, poskodbe/bolzeni, ali morda diete. Zadnja dva meseca se prehrani pretezno s Purina Dog Chow, ker smo dve veliki zaklji dobili na tekmi. Pred tem je dobila Cibau, kdaj pa kdaj kaksna Eukanuba. Kozo ima zdaj tudi bolj suho in pogosto praska, tako da rasmilsjam o tem, da ji dam drugo hrano in/ali dodam svezo oz. kuhano hrano k briketam (jogurt, skuto, jajce, olje, meso...).

Mora paziti na telesno tezo, je itak malo predebela za sportnico (kaksen pol kila bi lahko shujsala), istocasno pa moram skrbeti, da uziva hrano, ki ji bo kolicinsko in kakovostno zadostovala za njene energetske potrebe.

Oli dobi isto, Purina Dog Chow, ima toliko energije kot ponavadi.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #818 : 12 September 2007, 12:09:17
čara...dalmatinčka sem posebi zate posnela ;)

Kaj res suuuper :o. hvala kak mu je pa ime, da ne bom rabla vseh ne vem koliko 100 pogledat

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #819 : 12 September 2007, 12:11:31
Kaj res suuuper :o. hvala kak mu je pa ime, da ne bom rabla vseh ne vem koliko 100 pogledat

billy  ;)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #820 : 12 September 2007, 12:13:12
pol je pa isti kot v portorožu, tam sem ga pa v živo videla.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #821 : 12 September 2007, 12:14:35
Billy je bil posnet na tekmi v Ljubljani: http://video.agility-slo.net/displayimage.php?album=9&pos=10


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #822 : 12 September 2007, 12:45:24
Jean, jaz sem najbolj zadovoljna bila s hranami Trainer (v Italiji jo imaš še ceneje za kupit, se mi zdi), Canidae in pa Happy Dog Supreme linija, mislim da sva imela Ireland različico. Včasih sva imela tudi Bosch, ki je cenovno še malo bolj dostopen, glede kvalitete pa pomoje cca kot Purina. Sem pa vse življenje imela presuhega psa, tako da sem probala vse mogoče, da bi ga zredila... Na koncu sem se nehala sekirat, ga kak teden stradala  >:D in zdaj je normalno ješč. Sem pa opazila, da se je končno malo poredil (ni več tak aušvic rahitik  ::) ) in bom namesto ultramegahajper aktivnih hran presedlala na običajne. Očitno se mu je metabolizem le malo upočasnil, prej je namreč kljub najbolj močnim hranam bil radiator...

Glede na to, da je Lyra 'dobro zaobljena'  :P, ti jaz hrane za aktivne pse ne priporočam, ker bi potem morala zmanjšat količino, da se ti ne bi preveč zredila, pa bi psihično mogoče bilo hudo zanjo, da bi toliko manj dobila... Poskusi raje samo znamko zamenjat, pa kak dodatek dat k hrani. In če je navajena na brikete, je ne preveč razvadit s kuhano, ker jo boš težko nazaj na same brikete spravila.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #823 : 12 September 2007, 13:16:41
Mi imamo trenutno Nutro (zraven mesam malo Nutra Nuggets, ker ce je samo eno znamko, jih pljuva) in smo zelo zadovoljni, vsec mi je bil pa tudi Satisfaction. Sicer pa full hvalijo tudi First Choice, Arden Grange in Canidae.

Petrca: ali lahko dobim vecji filmcek Xsarinega teka za na blog? Full bi ti bila hvalezna ... Pa sorry, ker ti tezim  ::) ::)



Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #824 : 12 September 2007, 13:35:11

Mi pa že leto in pol hranimo z ribjo hrano Forza in smo z njo zelo zadovoljni  :)

Lp,
Nati



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #825 : 12 September 2007, 14:15:05
Mi pa že leto in pol hranimo z ribjo hrano Forza in smo z njo zelo zadovoljni  :)

Lp,
Nati

svernjakom zagotovo vsem ribe pašejo  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #826 : 12 September 2007, 14:43:42
Petrca: ali lahko dobim vecji filmcek Xsarinega teka za na blog? Full bi ti bila hvalezna ... Pa sorry, ker ti tezim  ::) ::)

Sem tudi meil dobila  ;D. Filmček dobiš v velikosti, ki sem ti ga do sedaj pošiljala  ;).


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #827 : 12 September 2007, 22:01:53
Sem tudi meil dobila  ;D. Filmček dobiš v velikosti, ki sem ti ga do sedaj pošiljala  ;).

HVALAAAAA  ;D

A je Forza tista, ki smo jo dobili lani na 4funu v Kopru? Nam je bila vsec - mamo alergika na piscanca, skos hranit jagnjetino je pa tudi dolgcas, tako da jedilnik obcasno popestrimo z ribo ali racko



Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #828 : 13 September 2007, 08:26:48
Citiraj
A je Forza tista, ki smo jo dobili lani na 4funu v Kopru? Nam je bila vsec - mamo alergika na piscanca, skos hranit jagnjetino je pa tudi dolgcas, tako da jedilnik obcasno popestrimo z ribo ali racko

Ja verjetno je, čeprav ne vem, ker me na agi4fun ni bilo. Se da pa Forzo kupiti v trgovini Orka na Tržaški v Lj  pri Tini Kovač.
Tudi mi smo se za Forzo odločili, ker je naša Calli tudi alrergik in zelo občutljiva na različne vrste hran. Forzo pa odlično prenaša,kar se kaže tudi na zdravi koži in dlaki. Občasno tudi mi njen jedilnik popestrimo z račko, ki jo ima tudi zelo rada.

Lp,
Nati



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #829 : 18 September 2007, 15:44:48
Serijo reprezentantov prekinjam s predstavitvijo slovenskega predstavnika na svetovnem prvenstvu mešančkov, ki je Sloveniji s svojo psičko pritekel drugi zaporedni naslov svetovnega prvaka v tem razredu:

Vinko Oštarijaš


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #830 : 20 September 2007, 19:33:29
Za tiste, ki ste prijavljeni ... Katere pasme je ta pes?

Ja, to je Naj... mesancek med pudlom in italijanskim spicem.

battito animale


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #831 : 23 September 2007, 19:35:33
Pozdravljeni! :)

Sem Mia in v šoli moramo narediti raziskovalno nalogo.Temo smo si lahko izbrali sami. Jaz, kot velika ljubiteljica psov sem si izbrala '' Psi in pasji športi'', posebaj pa se bom posvetila agility-u.Zato vas prosim da mi čim več pesjanarjev odgovori na naslednja vprašanja.Saj bo šlo, ne? :) ;D :P

Torej:
1)Kaj vse veste o agility-u? (pa ne prepisujte od drugih!, hočem vedeti kaj VI veste, ne nekdo drug!!!  ;))
2)Ali z vašim/vašo  psom/psičko tekmujete v agility-u oz. se ukvarjate z njim?
3)Katere druge pasje športe še poznate?

Hvala že vnaprej!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #832 : 23 September 2007, 19:38:34
1) Zelo veliko  :D a morm naštet? ;D
2) Ja :) Že z drugim psom ;)
3) Flyball, Frisbee, RO



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #833 : 23 September 2007, 19:51:58
1.) Kar nekaj ;)
2.) Ja (trenirava kako leto in tekmovali na treh tekmah dosedaj)
3. ) Najboj poznam RO (kjer tudi tekmujeva oz poizkušava uspešno narediti izpit ;) :P)

lp


pika*

  • Gost
Odgovori #834 : 23 September 2007, 20:00:46
1) Nič.
2.) Ne.
3.) Poleg že naštetega agilitija še: RO, reševanje (če to smatrate kot šport zame to žal ni šport ampak trdo garaško delo), flyball. To bi bilo pa tudi vse.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #835 : 23 September 2007, 20:49:11
1) Pravila, ovire
2) Treniram
3) Rally Obedience, Flyball, Frizbi

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #836 : 23 September 2007, 20:52:21
1) vem, da ga Xena ne mara
2) ne  :o
3) preganjanje divjadi

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #837 : 23 September 2007, 20:52:53
1) Bolj malo
2) Ne
3) RallyO

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #838 : 23 September 2007, 21:06:24
1) Kar nekaj
2) Ja (2 psa)
3) Rally - O, HTM, Obedience, Frisbee, Freestyle, Reševanje, Flyball, skijoring pa nekaj malega o Field Trials za prinašalce (ZDA)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #839 : 23 September 2007, 21:35:56
1) Poznam pravila, ne bom rekel, da se spoznam, sem pa prebral in spremljam vse o slovenskem agilityu in tekmovalcih...
2) Tekmujem.
3) RO, corsing, vleka sani, obramba, frisbee...