Agility

T.M.T · 684213

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #870 : 07 Oktober 2007, 16:02:01
Imam eno vprašanje:
Mešanček na državnem prvenstvu je najboljši.
Sme na državno prvenstvo-da ali ne?Predvidevam da ne,saj nima rodovnika. :-[

Lp Alja



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #871 : 07 Oktober 2007, 16:12:04
Misliš, če lahko gre na svetovno pervenstvo. Ne ne sme iti, saj tam lahko tekmujejo le psi z rodovniki. Sta pa Vinko Oštarijaš in njegova psička Gala (mešanka) letos že drugič zapored postala svetovna prvaka v kategoriji medium med mešančki.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #872 : 07 Oktober 2007, 21:41:01
Če samo nekoliko dopolnim rapgirl: mešanci ne smejo na tekme v organizaciji in pod pokroviteljstvom FCI, ki je verjetno največja in najmočnejša kinološka organizacija. Se pa da vseeno tudi z mešanci tekmovati na svetovnem nivoju in kot sta dokazala Vinko in Gala, zelo uspešno. Je pa njuna zmaga vseeno nekoliko manj odmevna, slovenska kinološka zveza je tudi članica FCI in jo seveda mešanci ne zanimajo  :(, čeprav glede vloženega truda in dela ni prav nič manj vredna, kot zmaga kateregakoli rodovniškega psa.

Več: http://www.geocities.com/kd_naklo/okvirji.html (poglej med novicami...)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #873 : 07 Oktober 2007, 21:47:34
Upam, da dogfrisbee ne bo nikoli pod pokroviteljstvom FCI. V tem sportu ni nobene diskriminacije proti mesancem--"vsi drugacni, vsi enakopravni"  8)



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #874 : 07 Oktober 2007, 22:03:17
Ma ja.. mene tudi to moti. Ker navsezadnje je pri pasjih športih važno uživanje- psa in lastnika. In ne samo zaradi zmage. Tistemu ki rata, ki vloži več dela več časa v to bo normalno šlo bolje. Mešancem ALI rodovniškim psom.


lp

Zala


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #875 : 07 Oktober 2007, 22:13:40
Mesanci so lahko odlicni sportniki. Pa se to, ce lahko enakpravno tekmujejo in dosezejo vrhunske rezultate, je to dobra reklama za posvojitev psa iz azila ali rescue.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #876 : 08 Oktober 2007, 08:41:29
Upam, da dogfrisbee ne bo nikoli pod pokroviteljstvom FCI. V tem sportu ni nobene diskriminacije proti mesancem--"vsi drugacni, vsi enakopravni"  8)

Ta "diskriminacija" ima svoj namen. In sicer ni usmerjena proti naključno nastalim mešancem, ampak proti šteparjem.
Že tako in tako šteparija cveti z odpravo vseh ovir za nerodovniške pse pa bi še več naivnežev kupovalo nekoliko cenejše pse brez rodovnikov, kar bi pomenilo katastrofo za resno vzrejo in onemogočilo vsako reguliranje paritev oz vzreje.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #877 : 08 Oktober 2007, 12:30:47
Mesanci lahko v agilityju tekmujejo na vseh tekmah razen na svetovnem prvenstvu, imajo pa zato svoje svetovno prvenstvo. Tudi jaz v tem vidim smisel - FCI ne sme promovirati nacrtne vzreje nerodovniskih psov. Meni se to ne zdi ravno diskriminatorno. Pa nic nimam proti mesancem, preden me kdo napade. Sem pa proti nacrtni vzreji (oziroma reji) psov brez papirjev.

Prepoved nastopanja kupiranih psov pa se mi zdi bedasta na svetovnem prvenstvu. OK, oni to lahko odlocijo za svoje prireditve, ampak na svetovni ravni pa ne more organizatorica tako dolocati pravil. Konec koncev je v nekaterih drzavah kupiranje se vedno dovoljeno oziroma je bilo prepovedano pred nekaj leti in so kupirani psi se vedno dovolj vitalni za nastop na taksni tekmi. In bi morali imeti pravico nastopiti. Zelo sem vesela, da so se Finci odlocili, da bodo na tem podrocju popustili!



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #878 : 08 Oktober 2007, 12:59:53
Za svetovna prvenstva bi morala veljat izključno v pravilniku napisana FCI pravila.
Ne pa pravila organizatorja- tako glede kupiranja, kakor glede nagrajevnja psa pred in po štartu, pa načina štarta, izmišljotin glede "tolerance višine" ,( pri čimer jasno piše v pravilniku meja npr do 42,99 ) in kaj vem kaj še vse.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #879 : 08 Oktober 2007, 14:17:23
Ta "diskriminacija" ima svoj namen. In sicer ni usmerjena proti naključno nastalim mešancem, ampak proti šteparjem.
Že tako in tako šteparija cveti z odpravo vseh ovir za nerodovniške pse pa bi še več naivnežev kupovalo nekoliko cenejše pse brez rodovnikov, kar bi pomenilo katastrofo za resno vzrejo in onemogočilo vsako reguliranje paritev oz vzreje.


Res je. Samo, še ne tako dolgo nazaj (2-3 leta) na svetovnem niso smeli nastopati niti rodovniški! sterilizirani oz. kastrirani psi, tako da ::) ::) ::) ... nekega visokega mnenja o FCI jaz še vedno nimam :-[.
Za svetovna prvenstva bi morala veljat izključno v pravilniku napisana FCI pravila.
Ne pa pravila organizatorja- tako glede kupiranja, kakor glede nagrajevnja psa pred in po štartu, pa načina štarta, izmišljotin glede "tolerance višine" ,( pri čimer jasno piše v pravilniku meja npr do 42,99 ) in kaj vem kaj še vse.

To pa itak. Smo že velikokrat ugotavljali, da smo Slovenčki pač premajhni in včasih tudi preveč naivni...

Lp, Mateja



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #880 : 08 Oktober 2007, 14:21:19
Za svetovna prvenstva bi morala veljat izključno v pravilniku napisana FCI pravila.
Ne pa pravila organizatorja- tako glede kupiranja, kakor glede nagrajevnja psa pred in po štartu, pa načina štarta, izmišljotin glede "tolerance višine" ,( pri čimer jasno piše v pravilniku meja npr do 42,99 ) in kaj vem kaj še vse.


Se popolnoma strinjam. Na manjsih tekmah se pac lahko malo pogleda skozi prste in se pravila prilagodi tako, da so bolj user-friendly - zato pri nas v M in S tece kar nekaj prevelikih psov (konec koncev naj bi bil agility igra). Na svetovnem pa se ve, kaj pise v pravilniku in ne more vsaka drzava dolocat svojih pravil. Po eni strani se tolerira prevelike pse, po drugi strani pa ta pretirani red: nic igre, nic hrane, nic skupnih startov ... Kmalu bo se huje kot na B-bh, kjer psa niti pohvalit ne smes  ::) ::) Potem bi lahko tudi mi, ko bomo organizirali svetovno, dolocili svoja pravila. Lahko damo cone ven. Mizo itak. Pa vsi laufajo isto visino, da ne bo imela tehnicna ekipa prevec dela.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #881 : 08 Oktober 2007, 18:24:08
Pa vsi laufajo isto visino, da ne bo imela tehnicna ekipa prevec dela.

Seveda vsi large. Zakaj bi morali mali psi imeti potuho?  >:D >:D ;) Hec, hec.  ;)

Na agility portalu vas že čaka nov opis, in sicer je ta teden na vrstu edini moški član slovenske reprezentance:

Paolo Busan




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #882 : 08 Oktober 2007, 19:38:24
Lahko damo cone ven. Mizo itak. Pa vsi laufajo isto visino, da ne bo imela tehnicna ekipa prevec dela.

Oooo, jaaaaa :o :D :P

battito animale


Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #883 : 08 Oktober 2007, 21:44:28
Verjetno bi se dalo in moralo proti šteparjem in raznim preprodajalcem drugače ukrepati. Pa vendar vsi vemo, da tudi če bi lahko, si policija in veterinarska ali še kaka druga inšpekcija zatiskajo oči... :( Tudi pri nas je menda preprodajalcev vse več. Kužki, ki tako pridejo na svet pa niso nič krivi in tisti, ki so pripravljeni poskrbeti zanje mislim, da niso v potuho takemu stanju. Zato se mi zdi v redu, da vsaj na državnih tekmah v Sloveniji lahko tekmujejo tudi mešanci, ne vem pa kako je s tem drugje po svetu.

Seveda, če si član neke organizacije se moraš držati pravil, ki si jih sprejel, če so pravila smiselna in logična je pa drugo vprašanje..., se pa tudi pravila in zakoni spreminjajo in (počasi) sledijo času  :)



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #884 : 09 Oktober 2007, 11:39:31
Kolikor vem lahko na vseh drzavnih tekmah povsod tekmujejo mesanci. Samo svetovno je loceno. Je ze kar prav, da se proti preprodajalcem ukrepa na vse mozne nacine in sigurno je tudi to eden od nacinov, pa meni se zdi kar ucinkovit. Kdor hoce posvojiti kuzka iz zavetisca bo to itak storil, pa kaj ce ne more na svetovno za rodovniske pse!



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #885 : 15 Oktober 2007, 08:46:57
Posnetki z agility tekme v Naklem so dosegljivi v videoteki. Ker sem jih zelo na hitro spravila v album, mi prosim sporočite, če opazite napake ;)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #886 : 15 Oktober 2007, 13:15:15
KONČNO,jaz sem včeraj vsakih 5 minut šla gledat če so že gor. :P ;D Sem netrpna...



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #887 : 15 Oktober 2007, 17:03:57
Več ko je filmčkov, več je dela z njimi. Moram vsakega posebej pogledat, da lahko napišem, kdo je gor. Potem sledi konvertiranje, nalaganje na spletno stran in poimenovanje (imena, ki so vidna pod ikonco).


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #888 : 15 Oktober 2007, 17:08:09
Pa so že vsi videi gor?Se mi zdi da je bilo par psov več na tekmi. :-[ :-[

Lp



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #889 : 15 Oktober 2007, 17:12:35
petrca, dobra si da vse to tako super zrihtaš in tako hitro. ;) Filmčki so super. :)  8)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #890 : 15 Oktober 2007, 17:17:38
Pa so že vsi videi gor?Se mi zdi da je bilo par psov več na tekmi. :-[ :-[

Nikoli ne posnamem vseh  :P. Ponavadi so gor posnetki tistih, ki so me prosili zanje.


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #891 : 15 Oktober 2007, 17:20:02
Alya petrca bi imela v soboto ogrooomno dela, da bi posnela vse, saj je bilo psov že samo v A1/J1 L okrog 50!  :o  ::)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #892 : 15 Oktober 2007, 17:27:45
 :o :o Se opravičujem petrca za toliko opomb pa komentarjev. :-[

Lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #893 : 15 Oktober 2007, 17:30:44
petrca super filmčki :o

Tukaj pa še par slikc od sobotne tekme: http://aska2005.moj-album.com/album/9751406/
Nekaj jih pa sledi kasneje enkrat nakdnadno (narejene z navadnim fotičem) ;)

lp


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #894 : 15 Oktober 2007, 18:14:46
Kok se mse jst nasmejala sama sebi v jumpingu!  :D  :-[ Bi skor hlače pustila na poligonu  :-[ Jaoooo  ;D ;D


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #895 : 15 Oktober 2007, 18:25:50
sem gledala ja hehe ;D ;D ;D ;D ;)  mal je mankal pa bi na poligonu ostale ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #896 : 17 Oktober 2007, 18:21:50
kajchika katera pa si ti? Mislim kako je ime tvojemu psu?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #897 : 17 Oktober 2007, 18:31:29
kajchika katera pa si ti? Mislim kako je ime tvojemu psu?
Bebbhin ;)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #898 : 17 Oktober 2007, 20:45:34
Bebbhin ;)

Manjši popravek Bebhinn (en b in 2 n-ja)  :P :P


Kateeq

  • Gost
Odgovori #899 : 17 Oktober 2007, 21:00:11
Koliko naj bi bil pes visko/težek, za tekmovanje v Agilityju? Lou bi skos nekaj preskakoval, skakal, tekal, pa me zanima, če bi lahko (ko bo stareši seveda) treniral agility? Upoštevati je treba, da je pasme čivava in da bo imel kot odrasel malo manj kot 2 kg... :)