Agility

T.M.T · 684166

kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1200 : 18 Marec 2008, 13:32:29
Glede na to, da ima manjšega psa, so verjetno kar tekoče.

Ja samo glede na to, da jih nič ne dela doma, jih ne bosta prav kmalu znala. Kukr sem jaz slišala, rabiš za tekoče cone veliko časa, vztrajnosti in živcev.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1201 : 18 Marec 2008, 13:35:58
Aja  ;D

Midva se ne ustavljala, če ima vse 4 tačke na rdečem, pa tudi ne vem. :-[



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1202 : 18 Marec 2008, 14:13:15
Ja samo glede na to, da jih nič ne dela doma, jih ne bosta prav kmalu znala. Kukr sem jaz slišala, rabiš za tekoče cone veliko časa, vztrajnosti in živcev.

Res je da rabiš veliko časa in živcev. Ampak pri malih psih ni tako hudo, ker večina ne odskakuje, pa tud tako majhni in kratki so, da ne presegajo dolžine cone. Kolikor sem do sedaj uspela gledat small-e imajo (skoraj) vsi tekoče cone.

Pri borderjih in je drugače. Prvič so bolj "zaletavi", se jim mudi in kar poskačejo s con. Tudi če lepo prelaufa, mora po mojem zadnje korake mal pokrajšat.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1203 : 18 Marec 2008, 14:26:13
Pri tekočih conah je lahko cona narejena tudi samo z 1 taco. Wi recimo včasih naredi cono tudi samo z 2 zadnjima tacama na sredi cone (čeprav normalno jo naredi s 4, sprednji taci na zgornji 1/2 cone in zadnji na sredini).
V smallčkih jaz vem samo za 3 psice, da imajo tekoče cone. Vsi ostali pa imajo, če se ne motim bolj bo-ali-ne-bo cone. Torej ali jih naredi ali pa ne. ::) Seveda so psi malo manjši in je mičkeno več možnosti, da naredijo cono, samo to vseeno niso tekoče cone.

Glede na to, da je Alya rekla da mu pomaga s tem da mu pokaže z roko, najbrž dela na roko cone (pasjo pozornost preusmeriš na svojo roko in mora pes slediti roki po coni navzdol).

Je pa več načinov kako učiti cone, ne samo 2 on 2 off in tekoče. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1204 : 18 Marec 2008, 14:53:41
Pri tekočih conah je lahko cona narejena tudi samo z 1 taco.

Samo potem se taka cona "kaznuje" s 5 kazenskimi točkami  :P. V Pravilniku piše: Pes, ki skoči z ovire, preden se je z vsemi štirimi šapami dotaknil sestopnega dela se kaznuje za izogibanje s 5 kazenskimi točkami

V smallčkih jaz vem samo za 3 psice, da imajo tekoče cone. Vsi ostali pa imajo, če se ne motim bolj bo-ali-ne-bo cone. Torej ali jih naredi ali pa ne. ::) Seveda so psi malo manjši in je mičkeno več možnosti, da naredijo cono, samo to vseeno niso tekoče cone.

Pri večini je res tako bo-ali-ne-bo cona in jo smatrajo kot tekočo cono.

Veliko je že bilo govora o razliki 2 on 2 off in tekočih conah. Za večino so tekoče cone, prelaufane cone (brez kakršnega koli upočasnjevanja in ustavljanja).


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1205 : 18 Marec 2008, 14:57:42
Samo potem se taka cona "kaznuje" s 5 kazenskimi točkami  :P. V Pravilniku piše: Pes, ki skoči z ovire, preden se je z vsemi štirimi šapami dotaknil sestopnega dela se kaznuje za izogibanje s 5 kazenskimi točkami


Meni je bilo pa rečeno, da je dovolj, da na cono stopi z nohtom ene noge, če le sodnik to vidi.  ???

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1206 : 18 Marec 2008, 15:00:31
Se strinjam z Azu. Zadnje čase namreč  vse več ljudi govori, da imajo tekoče cone. Ampak tekoče cone v pravem pomenu ima pri nas samo par psov (Bu, La, Chloe, Fita, Wii...). Kar naenkrat je ta izraz postal grozno popularen in so ga vsi začeli uporabljati za cone, kjer se psi ne ustavljajo na koncu ne glede na to, kakšne so cone (recimo prav te vodene kot jih Alya uči). In vsi bi radi imeli tekoče cone, ne zavedajo pa se, kaj sploh so tekoče cone in kako se do njih pride.

Cona je narejena, če jo pes naredi z eno taco (oziroma tako kot je rekla rožica - dovolj je krempelj, če ga sodnik vidi  :P :P).

petrca, kje si dobila ta pravilo?  ??? ??? Ker uradno je:

Citiraj
Kontaktna polja: Na plezalni oviri, gugalnici in mostu mora pes pri vzpenjanju in pri sestopu obvezno položiti najmanj eno šapo ali del šape na kontaktno polje. Če tega ne naredi, se vsaka napaka kaznuje s 5 točkami.
http://www.agility-slo.com/slo/modules/news/article.php?storyid=11&page=5


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1207 : 18 Marec 2008, 15:08:09
Saj če malo po youtubu pobrskaš najdeš ogormno videov s t.i. tekočimi conami, kar pa to sploh niso. ::)
Pa tudi majhni psi znajo zelo lepo in elegantno preskočit cone. In to obe, ne samo izstopne.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1208 : 18 Marec 2008, 15:08:55
Pa tudi majhni psi znajo zelo lepo in elegantno preskočit cone. In to obe, ne samo izstopne.

Vprašajte Ivano ali pa Brigito kako to zgleda...  :) Pa mislim, da nista edini z malimi kužki, ki občasno preskočijo cono...


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #1209 : 18 Marec 2008, 15:12:37
Prav dobro vem kao je to  ::) se prav čudim da mi ni na tekmi še nikoli preskoču.

LP Anja
Naj album


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1210 : 18 Marec 2008, 15:21:07
Če koga zanima: http://tollerwi.blogspot.com/2008/03/pc-problems.html
Wijčkine cone prejšnji teden (prvič je delala most 2x zapovrstjo in prvič je imela 1 oviro po mostu, prej je imela vedno ovire samo pred mostom in takoj po mostu nagrada). ;D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #1211 : 18 Marec 2008, 15:59:53
Ful mate dobre cone.

LP Anja
Naj album


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1212 : 18 Marec 2008, 18:36:40
Danes mi je Chappi na treningu kar lepo cone delal, zato ne bova delala 2on 2 off. :)



Kateeq

  • Gost
Odgovori #1213 : 19 Marec 2008, 11:49:39
Mi pa delamo trenutno tak, da se ubistvu sam povelje "cona" učimo, torej v tem povelju more met pes zadnji dve tački nekje višje, sprednji pa nižje sepravi sprednji na travi zanji na coni. Ko bomo pa znali (čeprav midva že :P ) bomo pa šele začeli z mostom in temi zadevami. Čaprav si Louja ne predstavljam preskakovat con...



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1214 : 19 Marec 2008, 12:58:45
Pes, ki skoči z ovire, preden se je z vsemi štirimi šapami dotaknil sestopnega dela se kaznuje za izogibanje s 5 kazenskimi točkami


to velja,kakor piše, za sestopni del, ne pa cono.
Pomeni, če pes skoči z vrhnje dile grede (ali vstopne dile)je to refiz in mora ponavljat celo oviro, da ni disk, če pa skoči s padajoče dile na sestopnem koncu je pa to že pet točk zaradi cone in mora tečt naprej ( če ponavlja oviro je disk).
Enako za palisado- če preskoči vrh in direktno skoči na tla je refiz in mora ponavljat, če je že na drugi strani in skoči pred cono je to 5 točk in ne sme ponaljat ovire.
Analogno, če skoči z gugalnice preden se ta prevaga je refiz- mora ponavljat, če po tem,ko se prevaga ne sme ponavljat.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1215 : 19 Marec 2008, 14:00:10
Mi pa delamo trenutno tak, da se ubistvu sam povelje "cona" učimo, torej v tem povelju more met pes zadnji dve tački nekje višje, sprednji pa nižje sepravi sprednji na travi zanji na coni. Ko bomo pa znali (čeprav midva že :P ) bomo pa šele začeli z mostom in temi zadevami. Čaprav si Louja ne predstavljam preskakovat con...
Jaz si tudi nisem predstavljala ene jack russelke pa je prav elegantno skočila malo pred cono dol z ovire na stran. Ni je preskočila pač pa skočila z mosta malo pred cono. Drugače pa midva na mostu nisva ravno hitra, tak da mislim da ne bo velikih težav s tem. ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1216 : 26 Marec 2008, 22:12:50
Haj!

Kaj ste pa tako tiho? Malo poročajte kako vam gre na treningih! Kdo pride v Adjovščino. Jaz bom mogoče Pana prijavila, da bo lahko malo tekel, potem sodnika pozdravil in za na konec še občinstvo.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #1217 : 26 Marec 2008, 22:15:26
Jaz pridem.
A bom lahko mal Pana počohala?

LP Anja
Naj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1218 : 26 Marec 2008, 22:17:09
Jaz pridem.
A bom lahko mal Pana počohala?

Seveda lahko! Kar za rokav me pocukaj.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #1219 : 26 Marec 2008, 22:19:49
Bom  :o

LP Anja
Naj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1220 : 27 Marec 2008, 10:11:10
Kaj ste pa tako tiho? Malo poročajte kako vam gre na treningih! Kdo pride v Adjovščino. Jaz bom mogoče Pana prijavila, da bo lahko malo tekel, potem sodnika pozdravil in za na konec še občinstvo:P
He he..Ne bo edini ;) :P..Z mojimi treningi je bil ta mesec - mesec zatišja ;) V Ajdovščino 95% prideva :D


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1221 : 27 Marec 2008, 13:59:58
Super Aska!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #1222 : 27 Marec 2008, 17:41:41
en zanimiv posnetek(upam da ni bil že kje objavljen)

http://www.youtube.com/watch?v=SFYjNf-0fQA



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1223 : 27 Marec 2008, 18:01:08
Zanimiv filmček :)


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #1224 : 27 Marec 2008, 18:50:05
Odličen posnetek. Me je kar malo groza ko gledam s te perspektive.


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #1225 : 28 Marec 2008, 14:14:07


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #1226 : 30 Marec 2008, 17:24:45
Ja, medva z mojim pesjanom sva nekam sveža pri agilityju. Saj sva komaj letos začela z agilityjem pa čeprav že bova kmalu pri 4 letih.
Trenirava v KD Slovenska Bistrica, najprej pa sva hotela it v KD Celeia. Trenutno še ne delamo na ovirah, se pravi da delamo trenutno samo še na poslušnosti in učimo pse kar je treba znati, razen preskakovanje in premagovanj ovir, pri agilityju. Torej, se usede pred nas, nas skos gleda v oči (to delamo zato da nam bo pes sledil na tekmah in ignoriral ostale zadeve ki se dogajajo tam),... Čeprav medva to vse znava se še zdaj nekoliko bolj dolgočasiva, zdaj enkrat pa bomo začeli na ovirah! Treninge oziroma tečaj pa imamo še trenutno enkrat tedensko ob torkih, potem ko bojo se začeli treningi pa bo dvakrat tedensko.


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #1227 : 30 Marec 2008, 20:14:52
Trenutno še ne delamo na ovirah, se pravi da delamo trenutno samo še na poslušnosti in učimo pse kar je treba znati, razen preskakovanje in premagovanj ovir, pri agilityju. Čeprav medva to vse znava se še zdaj nekoliko bolj dolgočasiva, zdaj enkrat pa bomo začeli na ovirah! Treninge oziroma tečaj pa imamo še trenutno enkrat tedensko ob torkih, potem ko bojo se začeli treningi pa bo dvakrat tedensko.
Ja, midve sva tut letos začele ;)(v KD Barje), sam sva ble takoj na ovirah :P, tok da zdej zna že skor vse  8)(slalom je še zamaknjen pa gugalnico še ne nardi sama... :-[)!

Aja, treninge mava pa tut 2x na teden, če je dobro vreme... ;D
Lp


Panda

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1228 : 31 Marec 2008, 00:10:47
tale s pasje perspektive je res hud j. Moj brat je enkrat probal to posnet, sam je on držal kamero v rokah in hodil z njo okol. (v tunel z 1,9m ni šlo ;)  Ampak je ful dobr vidt tko k je kamera res na psu.

Ewe a mate vaje na tečaju za agility to tko, da ne delate agilitya. Kok časa pa naj bi to tko delal??  No mi smo ta del dal čez v mali šoli :)


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #1229 : 31 Marec 2008, 16:16:19
Ja, nekako tako. To naj bi delali prvi mesec, torej jutri bomo vrjetno že spoznali posamezno oviro. Ja mi tudi, saj sem napisala da se nekam zaenkrat dolgočasimo. ;)  To naj bi bila mala šola + agility, torej 1 mesec smo zdaj vse skupaj utrdili kar bi se morali naučit v pasji šoli, potem ko bo pa vse res briljantno pa bomo šli na ovire. Ker nekateri majhni kožuščki sploh ne ubogajo.  ;)