Agility

T.M.T · 684166

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1260 : 11 April 2008, 17:26:37
Jaz pridem iz strunjana.
Smo čisto pri morju.

A greste na avtocesto proti Ljubljani? Če greste tja, greste na Razdrto dol proti Novi Gorici in si potem na isti cesti kot tisti, ki pridemo iz ljubljanske strani.  :D :D


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #1261 : 11 April 2008, 17:28:15
Aha hvala 5rca pa usi ostali.

LP Anja
Naj album


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #1262 : 11 April 2008, 17:40:39
A to je iz primorske strani al Lj?

to je iz ljubljanske strani


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1263 : 11 April 2008, 17:56:29
to je iz ljubljanske strani

V njenem primeru sta ljubljanska in primorska stran isti.  :D :D


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1264 : 11 April 2008, 18:35:52
mi se tud pridemo kopat  :D :D

saj to je tam kot je bilo lani?


ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1265 : 16 April 2008, 08:05:13
Mi pa imamo problem na agilitju-Tin noče na most. Prvič je šel, samo je na vrhu pogledal dol, se zgleda vstrašil in skočil na tla. Od takrat ga ne spravim več gor. Kak nasvet?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1266 : 16 April 2008, 08:09:11
Mi pa imamo problem na agilitju-Tin noče na most. Prvič je šel, samo je na vrhu pogledal dol, se zgleda vstrašil in skočil na tla. Od takrat ga ne spravim več gor. Kak nasvet?
počasi se kravo s svedrom odere  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1267 : 16 April 2008, 08:13:03
ina11, a inštruktorji ti ne znajo pomagat?


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #1268 : 16 April 2008, 09:58:41
A ni se malo prezgodaj za most?



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #1269 : 16 April 2008, 11:58:12
A ni se malo prezgodaj za most?
če pes nima strah mislim da ni nikoli prezgodaj..max zdaj ko ima 6 mesecev zna že vse razen slaloma in gugalnice nismo še delali..



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1270 : 16 April 2008, 12:28:13
Zadnji oviri, ki ju je Buffy spoznala, sta bili ravno palisada in most. S treningi sva začeli pri 8 mesecih, imeli po dobrih 2 mesecih pavzo zaradi moje poškodbe, in po 3 mesecih nadaljevali.


ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1271 : 16 April 2008, 12:35:31
S Tinom hodima v malo šolo z začetki agilitija. 3 x je bil na poligonu. 2 x smo preskakovali ovire (nizke), včeraj je pa najprej skočil skozi obroč-gumo, potem smo pa šli na most. Res ga je bilo strah. Mislim, da je bila napaka to, da sva ga potem z inštruktorico na silo peljali čez. Najprej sva mu dajali pribolške, ampak smo prišli le do polovice. Potem je skočil dol in niti slučajno ni hotel več niti stopit na most. Kljub priboljškom.  Malo me preseneča, da se boji, ker doma mu ni problema splezat po res strmih stopnicah na podstrešje (kar mu sicer preprečujem, ampak če le ima  priložnost, je na vrhu...)

K.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1272 : 16 April 2008, 12:40:04
Ja Ina, tudi jst bi rekla da ste naredili napako...Vsekakor ne smeš delati nič na silo... :-\

Drugač pa ena zanimivost iz mojga učenja agilitya. Moj mešanček tud ni hotu na most :D gor smo ga spravli tako, da je pred njim šla na most lastnica od njegove lubice (ki se je takrat gonila) in je lastnica precej dišala :D tako je šel za njo čez cel most in od takrat naprej ni bilo več problema :D
Na palisado smo ga pa s sladoledom zvabil :D
Zanimive tehnike učenja so bile 10 let nazaj :D :o :D :D :P



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1273 : 16 April 2008, 12:40:57
ina11, Tin je še mlad. In če si trenutno ne želi na most, ga ni potrebno siliti. Slej ko prej bo postal radoveden in bo šel čez most brez težav. Dokler si pa tega ne želi, ga ne silite nanj.
Mogoče v gozdu poskusi s hojo po hlodu. Al pa doma po kakšni nizki dili.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1274 : 16 April 2008, 12:41:19
S Tinom hodima v malo šolo z začetki agilitija. 3 x je bil na poligonu. 2 x smo preskakovali ovire (nizke), včeraj je pa najprej skočil skozi obroč-gumo, potem smo pa šli na most. Res ga je bilo strah. Mislim, da je bila napaka to, da sva ga potem z inštruktorico na silo peljali čez. Najprej sva mu dajali pribolške, ampak smo prišli le do polovice. Potem je skočil dol in niti slučajno ni hotel več niti stopit na most. Kljub priboljškom.  Malo me preseneča, da se boji, ker doma mu ni problema splezat po res strmih stopnicah na podstrešje (kar mu sicer preprečujem, ampak če le ima  priložnost, je na vrhu...)

K.

Mislim,da je nujno tej "inštruktorici" vzeti licenco za agility- če jo seveda sploh ima.
Toel je namreč ena klabasa napačnih pristopov na škodo psa in vodnika- in to sranje si eni še upajo zaračunat >:(

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #1275 : 16 April 2008, 18:29:11
Ash je tudi most, gugalnico in palisado zacel delati na koncu po nekaj mesecih preskakovanja ovir, tunelov in slaloma. Slalom je delal ze od vsega zacetka seveda z prilagojenim naklonom palic. Mosta se je tudi bal, (predvidevam  da zato, ker je padel s stopnic ko je bil se cisto majhen) potem smo ga na most zvabili pocasi in to tako da smo mu na most polagali priboljske v majhnih razmakih. Na mostu se vedno nima kaksne posebne hitrosti ceprav je stanje vedno boljse  ;D.

Kje pa trenirata z Tinom? Ne ga silit v stvari, ki se jih boji, ker se mu bo stvar "zagravzala" in potem ga res nikoli vec ne boste spravili gor.



ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1276 : 17 April 2008, 08:13:05
Ja, upam, da nisem že zaj... vsega skupaj. Bogi mali. Trenirava v Slovenski Bistrici, ampak sva še začetnika. Tin je star šele 8 mesecev.

K.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #1277 : 17 April 2008, 08:41:33
Ja, upam, da nisem že zaj... vsega skupaj. Bogi mali. Trenirava v Slovenski Bistrici, ampak sva še začetnika. Tin je star šele 8 mesecev.

K.

Mah ne vrjamem, da bi zaradi enega treninga ze vse zaj..., je pa mozno da bo sla stvar z mostom bolj pocasi naprej.



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #1278 : 17 April 2008, 09:05:45
Jaz mam v tečaju borderko (hčerka Grifa), ki noče na most. Glede na to, da je še malo mlajša ji itak vse prilagajamo, na most pa smo jo poskušali zvabiti s hrano in ni šlo. Potem sem jo sama dvignila in dala na most, vendar malenkost višje od cone na sestopnem delu. Psička je normalno šla dol, počasi smo jo dajali višje, vnedar zaenkrat nismo prišli višje kot do točke malo pod sestopnim delom.
Ampak sedaj psička kaže interes da bi šla gor. Vsako njeno zainteresiranost nagradimo s hrano in pohvalimo. Torej tudi če pride malo nad cono in gre dol smo že veseli. Nikoli pa je nismo silili. Naslenji načrt je dati most v višino 20 cm od tal. Bomo videli kako bo potem. Ker na palisado, ki je bila deloma spuščena gre brez težav.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1279 : 17 April 2008, 10:28:20
Jaz mam v tečaju borderko (hčerka Grifa), ki noče na most. Glede na to, da je še malo mlajša ji itak vse prilagajamo, na most pa smo jo poskušali zvabiti s hrano in ni šlo. Potem sem jo sama dvignila in dala na most, vendar malenkost višje od cone na sestopnem delu. Psička je normalno šla dol, počasi smo jo dajali višje, vnedar zaenkrat nismo prišli višje kot do točke malo pod sestopnim delom.
Ampak sedaj psička kaže interes da bi šla gor. Vsako njeno zainteresiranost nagradimo s hrano in pohvalimo. Torej tudi če pride malo nad cono in gre dol smo že veseli. Nikoli pa je nismo silili. Naslenji načrt je dati most v višino 20 cm od tal. Bomo videli kako bo potem. Ker na palisado, ki je bila deloma spuščena gre brez težav.
Griff do 10 mesca ni upal čez most, da o gugalnici ne govorimo  ::) . Najhuje je bilo okol 7 meseca. Jaz sem pač delala izključno na dili (kasneje  z nizke mize) dokler se ni nekega odločil,da ga ni več strah.
Svetuem izključno tekoče cone, če je potomec "Grifast  ;)" , začnite na dili in počasi dvigajte- več mesecev. Griffa so tuneli zelo lepo naprej vlekli- mogoče bi se pri mladički tud Silvijin sistem  pošiljanja v tunel po gredi  obnesel  8).
Če ne upate tekočih začnite na čist nizki zadevi učit 2/2. kasneje izključno nagon  nabijat na začetku na vse višnske zadeve. Potem oboje  združit,šele ko bo nagon zelooo močan.
Nekaterim takim psom zelo pomaga tudi učenje 2/2 najprej - na kovčku al pa kaj takega in potem spuščanje navzdol v to pozicijo na gredi. z apalisado bi bil pes tega tip avsekakor primeren za tekoče cone, zdaj ko j epalisada znižana-če mu je podobna .
Učenje od zadaj naprej v 2/2 p atakole. Ppsa dvigneš ( če se rad dviga , drugače je to neuporaben sistem !) in ga daš npr pol metra pred izstop ,pa da gre dol v pozicijo 2/2. Potem ga daješ vedno višje. Potem pomeni v več mesecih- ne v par treningih! Ko teče veselo in urno v pozicijo z vrha navadno tud gor ni več problem.
Sicer sepa z gredo ne mudi. Za driseke je bolje ,da začnejo pri cca 1 letu - nisi nič zamudil, če si učil prej dilo ali pa pozijo 2/2. In če pride do padca alpa samo lovljenja ravotežja pri eno leto starem psu (ki ž eljubi jumping agility) navadno ni več dolgoročnih posledic.Če se ustraši mladič pa lahko imaš doživljenske probleme.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #1280 : 17 April 2008, 10:28:43
Učiraj pa me je max pošteno presenetil na treningu! Mali že zelo pozorno posluša moje ukaze!! :o



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1281 : 18 April 2008, 11:00:11
Za vse, ki se vam kitajski goli psi zdijo 'kar nekaj' ali jih celo podcenjujete -> klik. Najprej je hitrost zmanjšana na polovico, na koncu pa je originalen posnetek. Drugače pa taki prizori v tujini nikakor niso izjema. Pri nas jih je še premalo in večinoma v rokah populacije, ki nima interesa za to ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1282 : 18 April 2008, 11:32:37
Lušten filmček :D


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #1283 : 21 April 2008, 14:15:35
Ja, res je dobr...!  ;)


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1284 : 21 April 2008, 15:27:47
super je  :o :) Se vidi koliko imata veselja ob lastnica in psička  :o :-*



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #1285 : 21 April 2008, 18:41:47
sammy, vau! super filmček! me je kar zagrabilo... :o
trenutno se tudi midva trudiva, da bi nama agility postal nekoč tako lušten, kot recimo temu parčku
http://www.youtube.com/watch?v=b8u6BF8q-k8&feature=related (škoda ker je filmček malo slabše kvalitete!)
zaenkrat sva osvojila ovire, ki smo se jih naučili. 3x hura za našega lumpa!
in hvala najini inštruktorici nini, ker ima takšen posluh tudi za 'posebneže' ;)
navdušena sva! ;)  :-*




Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1286 : 21 April 2008, 18:52:09
Emm, poanta je bila v sporočilu, ki ga video prinaša (tisto, kar piše ;)).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Kateeq

  • Gost
Odgovori #1287 : 21 April 2008, 19:22:11
Res ganljiv video...jaz sem se skoraj razjokala... :'(



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #1288 : 21 April 2008, 22:10:05
Emm, poanta je bila v sporočilu, ki ga video prinaša (tisto, kar piše ;)).

ojoj  :'( ...žal si ga prvič nisem ogledala od začetka...to pa seže do srca :(



ina11

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1289 : 24 April 2008, 11:19:40
Oj!
Da se malo pohvalim... Tinu sva doma naredila most (sicer nižji) in ga že veselo premaguje. Pa sploh ni bilo potrebno vložiti veliko truda, da sem ga zvabila čez... Na silo pač ne gre, a ne?  :)

Lp,
K.