Agility

T.M.T · 684185

Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #1530 : 18 Oktober 2008, 07:47:19
V Sloveniji mora pes imeti 15 mesecev in takrat se lahko tekmuje na uradnih in neuradnih tekamh. Kot so že prej povedali.
 ;)


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #1531 : 18 Oktober 2008, 10:58:19
u italiji je minimalna starost za tekmovanje 18 mesecev..ampak za 4fun tekmo ni važno to..namreč jaz grem z leto dni starim psom na tekmo...



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1532 : 19 Oktober 2008, 09:58:19
u italiji je minimalna starost za tekmovanje 18 mesecev..ampak za 4fun tekmo ni važno to..namreč jaz grem z leto dni starim psom na tekmo...
zakaj pa  ???

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1533 : 19 Oktober 2008, 10:02:55
Mislim, da imajo v italiji tako pravilo, da je omejitev za tekmovalca taka, kot je omejitev v lastni državi... ;)



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #1534 : 20 Oktober 2008, 19:45:58
jah jaz ko sem rekla da nemorem iti ker je itak komaj 1 leto star so mi rekli da za prijateljsko tekmo to ni važno...nevem meni so tako rekli...



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1535 : 20 Oktober 2008, 20:31:08
Ja to je take vrste tekma... ni niti uradna 4 fun, zato je verjetno cisto vseeno, kolko je pes star ;)

battito animale


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #1536 : 20 Oktober 2008, 20:43:53
Verjetno neumestno vprašanje - če se pes pri 12 mesecih starosti (ali še toliko ne), lahko udeleži tekme - od kdaj pa potem trenira? In - kakšno je njegovo zdravstveno stanje? Sprašujem iz firbca volje, ker - rasli naj bi tam do 10 meseca starosti, itak, da še niso "do konca" razviti takrat - 2 meseca kasneje pa tekma...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #1537 : 21 Oktober 2008, 07:58:58
Verjetno neumestno vprašanje - če se pes pri 12 mesecih starosti (ali še toliko ne), lahko udeleži tekme - od kdaj pa potem trenira? In - kakšno je njegovo zdravstveno stanje? Sprašujem iz firbca volje, ker - rasli naj bi tam do 10 meseca starosti, itak, da še niso "do konca" razviti takrat - 2 meseca kasneje pa tekma...
prve začetke sva delala pri štirih mesecih..pol sva imela nekaj premora. potem sva nazaj začela malo trenirat tam nekje pri osmih potem čez poletje nič in zdaj 1 mesec nazaj redno.njegovo zdravstveno stanje?super je.



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #1538 : 21 Oktober 2008, 08:48:41
Ja to je take vrste tekma... ni niti uradna 4 fun, zato je verjetno cisto vseeno, kolko je pes star ;)

Zdaj sem izvedela, da bomo imeli menda tudi parkur za novince, ki menda ne bo imel gugalnice in slaloma.  :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1539 : 21 Oktober 2008, 09:01:11
Zdaj sem izvedela, da bomo imeli menda tudi parkur za novince, ki menda ne bo imel gugalnice in slaloma.  :)

Italiani majo vedno nek "debitanti" razred, najbrž je to to ;)
A kdo ve kakšna so pravila za debitante?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1540 : 21 Oktober 2008, 09:09:04
kolikor sem jaz razumela je razred "debuttanti" pac nasa enka (junior je dvojka, senior pa trojka). nisem nasla nobenih uradnih pravil, ki bi veljala samo za ta razred.

kako je pa z gonecimi psickami? v italiji naceloma ne smejo tekmovat. moja je itak sterilizirana, ampak vem, da so imeli nekateri tekmovalci ze tezave zaradi tega, tako da bi se bilo pametno pozanimat.



Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1541 : 21 Oktober 2008, 10:24:02
Verjetno neumestno vprašanje - če se pes pri 12 mesecih starosti (ali še toliko ne), lahko udeleži tekme - od kdaj pa potem trenira? In - kakšno je njegovo zdravstveno stanje? Sprašujem iz firbca volje, ker - rasli naj bi tam do 10 meseca starosti, itak, da še niso "do konca" razviti takrat - 2 meseca kasneje pa tekma...
Večina ljudi, ki jih jaz poznam, je začela "trenirati" agility zelo zgodaj, praktično z mladičem. Seveda trenirati v narekovaju.... palice na tleh, tunelčki, spuščene cone.... odvisno od sposobnosti in ambicij vodnikov. Mislim, da sem ena redkih, katere psica do skoraj 11 meseca starosti ni preskočila ene same palice, prav tako nisem delala popolnoma nič med ovirami. Samo spuščene cone in slalom na koridor. Verjetno nama tudi zato gibanje po parkurju še vedno povzroča težave, še posebej, ker je Sian mahnjena na "outrun" ;D, ampak se ne sekiram. Če drugega ne, imam čisto vest, da je z njenim zdravjem vse v redu (se pravi brez poškodb), moja čisto osebna filozofija pa je tudi ta, da (tudi) zaradi tega bolje skače.
Vsak pač dela po svoji vesti oz. nasvetih inštruktorjev. Ti menda že vedo, kaj in kako učijo. Je pa meni to tudi čudno in nerazumljivo, kako imajo npr. uradno mejo 18 mesecev, neuradno pa lahko "tekmujejo" praktično že mladički :-\.
Lp, Mateja



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #1542 : 21 Oktober 2008, 11:49:16
Kolikor mi uspe italjansko razbrat je tudi za neuradne tekme, kjer je mogoč razred debuttanti (naslednja dva razreda sta junior (1) in senior (2,3)) starostna omejitev 18 mesecev, lahko pa v tej kategoriji nastopaš do trikrat, nato moraš v enko. http://www.modenadog.it/modenadog2002/Documenti/RegolamentoAgility.pdf.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1543 : 21 Oktober 2008, 12:38:22
Debuttanti je po mojem A0, kot jo imajo ponekod.

battito animale


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #1544 : 21 Oktober 2008, 13:27:48
Goneče psičke lahko tekmujejo, vendar kot zadnje.



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #1545 : 21 Oktober 2008, 13:45:48
debuttanti je po tezavnosti A1, je namenjena novincem in ne profesionalcem in lahko v njej nastopis najvec 3x, po mojem, cisto prosto za zabavo
ostale kategorije (junior in senior) so namenjene profesionalcem :)
junior je po tezavnosti A1
senior pa ustreza A2 in A3

debuttanti, junior in senior so alternativne kategorije, uradne so Livello1 (Agility/Jumping 1), Livello2 (Agility/Jumping 2) in Livello3 (Agility/Jumping 3)

mislim, da sem prav povzela isz tega linka :-X

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1546 : 21 Oktober 2008, 13:52:26
Profesionalci?  ::)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1547 : 21 Oktober 2008, 14:35:35
Jaz ne razumem prav dosti iz teh pravil :-\

V glavnem sta dva tipa tekmovanja, "prove omologate", za katere morajo sodelujoci psi imet od FCI priznan rodovnik, in imajo kategorije A1, A2 in A3. Potem so pa "prove non omologate", za katere sodelujoci psi ne rabijo imet rodovnika, in imajo kategorije debuttanti, junior, senior. Samo v cem je razlika oz. kako se jih organizira mi pa cisto nic ni jasno ??? ker na teh italijanskih tekmah, na katerih sem bila, so bili mesanci in rodovniski v istem razredu - se pravi je najbrz mozno, da je v eni tekmi oboje, samo da se pac za rodovniske steje za CAC ali CACIB, nerodovniske pa ne... ali nekaj takega ???

Profesionalci v smislu, izkuseni tekmovalci.

battito animale


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1548 : 21 Oktober 2008, 15:16:47
pred davnimi leti,ko sem jaz še kdja šl av Italijon na tekme je bil razred debuttanti res nekakšen A0, še lažji od A1 in je bilo na normalnih tekma ,kjer je bila tud A1 in A2 - takrat 3 še ni obstajal. Samo nisem nikoli tekla v tem razredu in nimam pojma po kakšnem ključu so se prijavljali in kolk stari so bili psi, je pa bilo očitno,da so začetniki- menda še knjižice nisi rabil , nisem pa prepričana. Še manj pa se mi sanja kako poteka zdaj, tudi po prebranem linku mi ni videti tako kot je v realnosti.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1549 : 21 Oktober 2008, 16:28:32
Profesionalci v smislu, izkuseni tekmovalci.

Sem mislila, da v Italiji plačujejo tekmovalce.  :P :P  ;)


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #1550 : 21 Oktober 2008, 19:51:45
Kolikor mi uspe italjansko razbrat je tudi za neuradne tekme, kjer je mogoč razred debuttanti (naslednja dva razreda sta junior (1) in senior (2,3)) starostna omejitev 18 mesecev, lahko pa v tej kategoriji nastopaš do trikrat, nato moraš v enko. http://www.modenadog.it/modenadog2002/Documenti/RegolamentoAgility.pdf.

sem osebno pisala martini in mi je odpisala da starost ni problem celo če hočem če ni navajen visokih skokov lahko tekmujem v small sam tako za štos ne pa kot tekmo..



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1551 : 21 Oktober 2008, 20:03:31
Se pravi, če sicer tečem v A1, se prijavim za v junior 1 ali kako? 



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1552 : 21 Oktober 2008, 20:08:53

Očitno se nekateri ne zavedate kako lahko uničite mladega psa.  :-X

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #1553 : 21 Oktober 2008, 21:03:39
deteljica - meni se zdi, da moraš v italiji še vedno najprej v debutante, iz njih pa v A1. Ne vem sicer po kakšnem kljucu, ampak se mi tko zdi.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #1554 : 21 Oktober 2008, 22:05:01
živjo agilitaši ;D

imam maltežanko - ki je,kot ostali predstavniki te pasme,napolnjena z energijo do fulla ;D sicer je zdej stara 7 mesecev. sem jo mislila peljat v malo šolo,pa mi časovno ni zneslo - fax :-\ je pa vseeno zelo družabna,tako do psov kot do ljudi. me pa zanima,če je potrebno predhodno opravit pasjo šolo - preden začneš z agilitijem,in pri kakšni starosti ponavadi začenjate? sej vem da je verjetnio odgovor v tej temi,ampak je precej obsežna,in mi še ni ratalo prit do konca :-[


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1555 : 22 Oktober 2008, 06:05:40
Mala šola ponavadi ni potrebna. Pes naj bi bil ubogljiv. Začetek pa odvisno od društva do društva.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1556 : 22 Oktober 2008, 10:18:31
Eva je v zadnjih dveh mesecih bila na dveh tekmah v Italiji, tekmovala je v A1, debutantov pa sploh ni bilo.


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #1557 : 22 Oktober 2008, 11:50:18
Mala šola ponavadi ni potrebna. Pes naj bi bil ubogljiv. Začetek pa odvisno od društva do društva.

aha,super.se bm pozanimala torej. hvala :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1558 : 23 Oktober 2008, 09:48:34
Na Agility Portalu smo se tudi letos odločili, da tiskamo agility koledar. Več o njem si lahko preberete tukaj (ga lahko preko foruma tudi naročite - ali pa preko mene): klik
Upam, da povezava dela.
Cene bodo iste kot lani (1 koledar je 10€, 10 koledarjev 80€... - bomo to še objavili na portalu). Ponudba velja tudi za podjetja, če pozna kdo koga, ki se zanima za to (ob tem damo spodaj logotip podjetja). Toliko zaenkrat. Ko bodo vzorci narejeni, jih bom objavila.  :D Obljubljam pa že zdaj, da bo koledar lep.  8)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1559 : 27 Oktober 2008, 13:55:00
A ste tisti, ki ste se prijavili za tekmo v Italiji (no, če se pač je kdo) dobili kakšen potrditveni mail nazaj?

Tejka, ti ki si bolj na vezi z njo, bi jo lahko malo povprašala glede tega?