Agility

T.M.T · 684131

Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #1860 : 07 April 2009, 19:59:09
Oo, kakšna luštna kepica! :o
Res, ful lepe slike! :)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1861 : 08 April 2009, 11:41:05
škoda,da ni še zvočnega posnetka slavnega prekinjanja  :D

Glih zato ima večina glave odrezane --- da se jih ne sliš  :D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1862 : 08 April 2009, 12:16:18
Glih zato ima večina glave odrezane --- da se jih ne sliš  :D

 :D :D :D :D :D :D


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1863 : 12 April 2009, 22:40:14
Živjo =)
Midve z Boni tudi že 1 mesec trenirava agility (oz. hodiva na tečaj) v KD Naklo.
Gre nama super in sem zelo zadovolna z Boni ker dela res super :) :)
Še par slikc... ;) :D









LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #1864 : 13 April 2009, 13:56:59
Nekaj fotk z včerajšnje velikonočne agi tekme v Lipnici:
http://picasaweb.google.com/jure.klobucar/VelikonocnaAgilityTekma#5324131377304654994



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1865 : 14 April 2009, 09:00:47
Fuuuulll lepe fotke :)  Kaj si jih lahko nekaj shranim z mojimi živalmi gor?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #1866 : 14 April 2009, 10:30:07
Seveda ;)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1867 : 14 April 2009, 19:39:43
Še nekaj fotk z nedeljske tekme: KLIK


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #1868 : 15 April 2009, 10:29:21
Jaz pa sem zarisala Sašojev parkur za A2. Seveda po mojem spominu, tak da so možna manjša odstopanja od realnosti. ;)


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #1869 : 22 April 2009, 14:00:49
Pride kdo 2.5. na Ptuj?

Lp, Živa

P.S.: Z Zarom sva vseeno začela z agilitijem, kljub kolkom, zaenkrat delava slalom 2x2 in pa poskušava narediti nekaj runing contacts po Silvijini metodi. :D Upam, da se bova lahko jeseni ali spomladi pridružila tečajnikom v Ljutomeru. :)

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #1870 : 22 April 2009, 14:05:35
Mene pa zanima kako se da priti na tekmo(Ptujsko), če se pelješ po avtocesti iz Ljubljanske smeri?



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1871 : 22 April 2009, 14:53:36
Mene pa zanima kako se da priti na tekmo(Ptujsko), če se pelješ po avtocesti iz Ljubljanske smeri?

Na agility forumu je bilo lani napisano takole:
Tisti, ki boste prišli z ljubljanske smeri zavijte na ptujski most in naravnost proti Ormožu. Zapeljali boste v dva krožišča, ki ju obkrožite v smer "naravnost" . Po drugem krožišču je prvi možni odcep desno pot do KD Ptuj. Pred tem odcepom je precej tabel in med njimi tudi za društvo. Potem pa po ozki cesti kar naprej pa po edinem možnem ovinku na levo in ste tam.


Pa še povezava do spletne strani http://www.geocities.com/kdptuj/


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #1872 : 22 April 2009, 15:16:20
Iz avtoceste zaviješ dol za smer Slovenska Bistrica (sever). Pelješ proti Ptuju. Na Ptuju greš preko mosta in v križišču pelješ ravno. Na prvem rondoju pelješ proti Ormožu, prav tako tudi na drugem. Pelješ mimo Veterinarske AMBULANTE (na desni, ne zamenjaj s veterinarsko bolnico! ker boš potem prišla v nakupovalno središče in ne na agility tekmo :P) in nato še kakih 300m naravnost. Zdaj boš na desni zagledala ograjo (travnik za konje). Takoj za tem pelješ desno (je tudi tabla KD PTUJ -> (pred rastlinjakom, je take bolj rumene barve in NO je gor)). No, nato greš po ozki cesti naprej in na ovinku levo in si tam :)
Če pa greš preko Puhovega mosta, greš na rondoju, ki je takoj ko prideš dol z mosta, prvi izvoz desno. Nato je pot enaka (300m nato zaviješ desno na prvi možni izvoz).

Še karta (iz Kd Ptuj-spletne strani):


Lp, Živa
P.S.: Se vidimo tam (najverjetneje)!

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1873 : 22 April 2009, 15:20:18
Ima kdo mail za prijavo (Ptuj)?  :-[



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1874 : 22 April 2009, 15:25:05
Ima kdo mail za prijavo (Ptuj)?  :-[
že našla. :)



mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #1875 : 22 April 2009, 15:26:05
KLIK
Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #1876 : 22 April 2009, 15:26:51
že našla. :)
Si me prehitela  :D Se vidimo tam?

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1877 : 24 April 2009, 09:51:39
Za agilityase imam nekaj vprasanj. Priznam, nisem sla brat vseh 62 strani, zato mi ne zamerite, ce bom postavila vprasanje na katerega ste ze odpisali.

Najprej me zanima koliko m2 je optimalno primerno za postavitev proge? In koliko naj bo optimalno veliko igrise za postavitev ovir? Potem me zanima ali se dajo vsi elementi rocno izdelati ( nacrte sem nasla na netu) do te mere, da so tudi kvalitetno uporabljeni. Kje se dajo v tujini kupiti in katere firme izdelujejo kvalitetno agility opremo? Zanima me tudi ali mogoce v Sloveniji obstaja kdo, ki zna izdelati posamezne elemente? Za kupljene ovire me zanima, ce je mogoce kdo seznanjen, koliksen je "rok uporabe" in na koliko casa jih je potrebno obnavljati.
Predvidevam, se se ena ovira lahko prilagaja posameznim velicinam psov ali je potrebno kaksen element izdelati posebaj za manjse pasme, npr. tunel? ( ali obratno)
Vsakega vasega odgovora bom zelo vesela kakor tudi predloga in osebne izkusnje.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1878 : 24 April 2009, 12:35:12
Glede velikosti parkurja težko povem točne mere... mislim da je na spletni strani komisije za agility tudi to predpisano (http://www.agility-slo.com/slo/index.php)

Glede ovir. Pri nas dela mož od ene tekmovalke ovire, ki so po standardu za tekmovanja. Tudi nekateri drugi jih izdelujejo. So pa te ovire načeloma vse lesene, in jih je potrebno 1x letno vsaj pobarvati. Priporočljivo je da so pod streho, drugače vreme hitro uniči kaj in jih je treba popraviti.
Vse ovire so enake (se prilagajajo za vse velikosti), tuneli so za vse enaki.
Med najboljše izdelovalce v tujini spadajo ovire Smart99 (http://www.smart-99.com/), kjer so cone (palisada, most in gugalnica) iz aluminija in izredno trpežne. Te ovire uporabljajo na svetovnem prvenstvu ponavadi. Tudi Favoriet ovire spadajo med najboljše (http://www.behendigheid.nl/Default.asp?pageid=21).
So pa cene teh kompletov visoke (poišči na strani). V Slo lahko prideš do kompleta lesenih ovir precej ceneje (ko smo imeli še tolarje, mislim da je prišlo okoli 150.000sit za komplet, brez tunelov). Kakšna cena je sedaj ne vem.

Lp



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1879 : 24 April 2009, 12:36:02
Miša- vse podatke  glede dimenzij in parkurja in ovir najdeš tule- samo poklikaj kar te zanima in seveda se uporabljajo iste ovire za vse velikosti psov, samo višina prečk pri preskokih se nastavlja, kontaktne ovire pa je super, če so nastavljive zaradi učenja.

http://www.agility-slo.com/slo/modules/news/index.php?storytopic=24

Seveda se da ovire kupit ali pa narest. Narejene so čisto O.K. Tudi za tekme- če jih O.K. naredi izdelovalec, kdorkoli je že. Načeloma jih lahko naredi vsak, ki ima nekaj smisla za delo z orodjem- od profesij pa se obnesejo ključavničarji in mizarji.
Večina se odloči, da vsaj skaklnice izdelajo doma oz brez nekega fensi nakupa od ne vem kje, ker so enaostavne za izdelavo in je tako bistveno ceneje. Tudi ovire s kontaknimi comani večina klubov izdela "doma", čeprav so najbolj kvalitetne kupljene aluminijaste- ampak so pregrešno drage in jih ima trenutno od klubov v radiju 500 km menda samo KOSSP Zagreb za posebne priložnosti .
Zaplete se pri tunelih. Tu imaš možnost iskati rabljene cevi za prezračevanje rudnikov, ravno  je potekala skupna nabava posebaj izdelanih tunelov- glej agility slo net forum.
Koliko časa ovire trajajo je odvisno ne od izdelovalca,ampak od materialov, ki se uporabljajo in kako jih vzdržuješ.
Najmanj držijo čisto lesene ovire- te je treba vsaj 1 x letno barvati, za skakalnice ,ki so povsem lesene je priporočljivo,da se jih pospravlja v pokrit prostor po treningih ali vsaj pozimi.
Ovire z železnim okvirom držijo dlje in jih imajo v mnogih klubih vse leto noč in dan zunaj.
Najbolj trpežne in daleč najdražje so ovire ,ki imajo ogrodje alumijijasto.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1880 : 24 April 2009, 12:41:47
Deteljica, Če se ne motim ima KD Trbovlje tudi set aluminiastih ovir  :o  ;)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1881 : 24 April 2009, 13:15:56
cacy, deteljica, hvala vama za odgovore.
Sem si ogledala cenik in ce cacy pravi, da pride rocna izdelava ( pred casom 150.000 sit) aluminijasta pa cca 1500€ in glede na vse skupaj ( rocno izdelano manj vzdrzi, vsakoletno barvanje in popravila ) se potem bolj izplaca kupiti aluminijasto. Zal nisem nikjer zasledila do koliksne teze so vzdrzljive te aluminijaste ovire, ali katera ve ta podatek? Mislim na to, koliko je lahko najtezji pes, ki jih uporablja.

Po FCI pravilih je 30x40m velik prostor dovolj za organizacijo tekme. Mene pa zanima, ali 120m2 res dovolj za postavitev vseh elementov. In se nekaj: ali se uporablja na tekmah vse elemente, ki so tam naslikani ( mislim, da jih je 13 ) ali je to odvisno od tistega, ki postavlja progo. Pa se tiste mize me zanimajo. Slisim, da so tezave glede "rocnega" stetja sekund. Imate mogoce kaksen link do tistih novejsih, elektronskih?

Osebno se nagibam k temu, da bi kupila aluminijaste elemente, ker se mi ne zdi tako visok strosek, kot, ce bi jih dala komu izdelat. Pa se materijal bi potrebovala kvaliteten. Saj, potem si pa skoraj na istem: materijal, delo, barva, zascita, strihanje...
In prostor bi si povecala na ene 250m2, ker se mi zdi  tistih obveznih 120m2 malo majna povrsina. No, ne vem, samo sprasujem.
Pa se ena stvar: a se te elemente da kako fiksirat v zemljo, da se se med uporabo ne prevrnejo? Ker tista gugalnica, pa most, pa obroc...se mi zdi, da bi se tezji pes lahko poskodoval pri ucenju. Pa slalom se mi tudi ne zdi tako enostaven. Na splosno me zanima do kaksnih poskodb lahko pride pri nepravilni uporabi elementov. Pa ne mislim zdaj na poreklo in pasmo psa, ki s seboj nosi dolocene dedne zasnove kot je displazija kolkov, komolcev, spondiloza... ampak enostavno poskodbe zaradi nepravilne uporabe ali namescenosti samega elementa.

Se opravicujem za kolicino vprasanj in mogoce za nekatere neprimerna vprasanja. Sploh sedaj, ko vidim, da se vam "mudi" na tekmo.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1882 : 24 April 2009, 13:26:38
1. 1500€ pride aluminiast le en del opreme (recimo most)... vse ostalo morš kupiti. Jst sm gledala pred časom, za celotno alu opremo niti 5000€ ni dovolj...prej 10.000€  ;)
2. 30x40m je 1200m2 ;)

Za elektronske mize ne vem nič. Na tekmah se načeloma postvijo vedno hopi in tuneli. Cone so v Agility teku (vedno vsaj 2 različni, velikokrat vse 3). Pa Slalom je vedno.

Načeloma je vse dovolj stabilno, da se ne podre. Včasih pa določene zadeve fiksirajo z vrečami peska.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1883 : 24 April 2009, 13:30:21
Joj, nule so mi usle. Mislila sem 2.500m2.

cene...sem gledala tiste najcenejse in na brzino sestela, pa nisem prisla cez mojo vsoto. Sem pa svoh v nemscini, tako, da sem se verjetno zmotila  :-[
Sama sem bila pripravljena odsteti najvec 2.500 €. Duplo pa je res prevec. Potem pa se res bolj izplaca najti nekoga, ki sam dela.

Načeloma je vse dovolj stabilno, da se ne podre. Včasih pa določene zadeve fiksirajo z vrečami peska.

Do kaksne kilaze gre lahko pes gor? 40, 60, 75 kg ? A ni nic pricvrsceno v zemljo? Razen slalomskih palic?

Cacy, hvala za odgovore.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1884 : 24 April 2009, 13:34:28
Teli ponudniki v tujini imajo tudi lesene zadeve... tako da mogoče si to seštela. Vem da pri Favoriet je samo alu most 1.750€ ::) Pri Smartu pa je okoli 1.788€. In to je samo cena za most.

lp



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1885 : 24 April 2009, 13:37:00
Dejansko ne vem koliko kg držijo... vem da je pri nas na tekmah občasno en bernski planšarski pes in se ni nič podrlo pod njim. Koliko je pa agility dobr za sklepe težkih psov, pa je že druga tema.
Edino kar sem jst do sedaj videla je, da se je od sile ena stranica mosta podrla (vedno pri eksplozivnem borderju, ker je toliko zavibrelalo vse skupaj, da se je odtaknilo, ampak ni se noben poškodoval, ker je padlo dol, potem ko je bil pes že naprej od ovire.)



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1886 : 24 April 2009, 13:43:10
Ja, Atos bo tole :) Pod njim je še vse zdržalo, razen v Mariboru je na mostu precej počilo, videt pa ni bilo nič  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #1887 : 24 April 2009, 13:49:29
Joj, nule so mi usle. Mislila sem 2.500m2.

cene...sem gledala tiste najcenejse in na brzino sestela, pa nisem prisla cez mojo vsoto. Sem pa svoh v nemscini, tako, da sem se verjetno zmotila  :-[
Sama sem bila pripravljena odsteti najvec 2.500 €. Duplo pa je res prevec. Potem pa se res bolj izplaca najti nekoga, ki sam dela.

Do kaksne kilaze gre lahko pes gor? 40, 60, 75 kg ? A ni nic pricvrsceno v zemljo? Razen slalomskih palic?

Cacy, hvala za odgovore.

Missa

ti prilagam stran od "smartovih" ovir, ki so za mnoge daleč najboljše - na tej strani imaš tudi cenik http://www.smart-99.com/Produkte/produkte.html

kar se pa površine tiče večja ko je boljše je  :P :P :P

LP Vladka

p.s. smo pa pri nas poskusno dali narediti gumo iz alu-okvirja, baje so zelo zadovljni z njo



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1888 : 24 April 2009, 13:50:34
p.s. smo pa pri nas poskusno dali narediti gumo iz alu-okvirja, baje so zelo zadovljni z njo

Super je!


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1889 : 24 April 2009, 20:20:43
Kdo pride jutri v Ajdovščino??

:)