Agility

T.M.T · 684231

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #210 : 15 Maj 2006, 20:17:37
Tokrat si je čestitke zaslužil Rok, jaz pa sem čemela nekje v senci in smrkala.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #211 : 16 Maj 2006, 15:29:13
Sem si ogledala štartno listo in bila presenečena, da sta samo 2 malina prijavljena. Pa še to je en iz Zagreba.  :'( :'(. Ali morda kdo pozna še koga, razen Deteljice, ki je agilen z belgijcam?

Deteljica ima belgijce upokojene od agilitya :( oz en ečisto upokojen, ena pa bo prekvalificirana v Rally obedience  ;)
Mogoče bo naslednji pes spet en malin  ???

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #212 : 16 Maj 2006, 17:25:32
Deteljica ima belgijce upokojene od agilitya :( oz en ečisto upokojen, ena pa bo prekvalificirana v Rally obedience  ;)
Mogoče bo naslednji pes spet en malin  ???
navijam za malinovca  ;D ;D ;D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #213 : 16 Maj 2006, 21:33:22
Sem si ogledala štartno listo in bila presenečena, da sta samo 2 malina prijavljena. Pa še to je en iz Zagreba.  :'( :'(. Ali morda kdo pozna še koga, razen Deteljice, ki je agilen z belgijcam?

En groenendael, pa ena groenendaelka, dva crnuha sta bila pa na seminarju v Domzalah (ce se spomnes; po nakljucju sta brata od te groenke).
Nekaj tujcev ima terviske, ce se prav spomnem. Saj jih ni tako malo... manj kot borderjev sigurno ;) ampak vec kot, ne vem, siperk recimo ;)

battito animale


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #214 : 16 Maj 2006, 23:23:25
Citiraj
Mogoče bo naslednji pes spet en malin 

:)   :)


Samo,sem pa zadnjič v Ložnici videl eno veliiiiiiko zverino na drugem koncu vašega povodca.  ;)
NLT   :)



Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #215 : 17 Maj 2006, 07:30:21
:)   :)


Samo,sem pa zadnjič v Ložnici videl eno veliiiiiiko zverino na drugem koncu vašega povodca.  ;)
NLT   :)



Lp

res je moja  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #216 : 17 Maj 2006, 08:10:28
:)   :)


Samo,sem pa zadnjič v Ložnici videl eno veliiiiiiko zverino na drugem koncu vašega povodca.  ;)
NLT   :)



Lp



 ;D  ;D  ;D  ;D

ja deteljica je precej ljudi presenetila s to hitro odločitvijo

Lp, Ivana


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #217 : 20 Maj 2006, 22:19:20
Včeraj smo bili po 3eh tednih spet na agility-ju, pridružila pa se nam je tudi Azu z Doro 8).

Dora šiba, Nara pa skaklja po mostu

Več slik

Lanabela, čudovite slike :o!

Me pa zanima, glede rumene barve. Nara in psi, s katerimi lastniki smo se pogovarjali, imajo vsi noro radi rumeno barvo (zgrizejo rumeni del igračke, pijejo vodo samo iz rumene posode...). Je zato na ovirah pri agility-ju (skoraj) vedno rumena barva, ker pse privlači ali zaradi dobre vidljivosti? ::)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #218 : 21 Maj 2006, 12:04:55
Ana, še enkrat hvala za fotke. :-*
Danes sva bili z Doro na najinem 2.treningu. ;D Res da sem morala prej oditi (sem imela nastop), ampak sva z Doro vseeno na vrsto prišli. Obisk seminarja se je zelo obrestoval (posebno praktični del), saj sva z Doro hitro prišli skozi vse ovre, razen slaloma, kjer sva končali in pa daljinca sva mogli it 2x. Pri gugalnici pa še vedno prehitro teče, je pa na srečo spoznala, da je togi tunel togi tunel, pa čeprav je zavit. ;D
Imava pa en ogromen problem: odpoklic. Samo, da vidi koga, ki ga pzna, je vsega konec in se z njo ne da več delati. :-\
Bova doma za domačo nalogo to vadile čimvečkrat.
Nara pa tudi zelo lepo dela, ko dela.  ;) Je pa tudi zelo prijazna. Dori je celo glavo umila. :o

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #220 : 22 Maj 2006, 16:48:02
Kako ti je šlo Lanabela? Kakšna dobra uvrstitev?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #221 : 22 Maj 2006, 16:53:13
Mislim, da je bila osma...  :D Med skoraj samimi borderji je to kar dobro.  ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #222 : 22 Maj 2006, 17:11:47
Če pa delam take butaste napake, kako bi bil potem človek zadovoljen? Pri tako imenitnih pokalih. Samo nekaj me pa jezi ... zakaj za vraga je sodnik izmed vseh preskočenih con opazil ravno mojo...


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #223 : 22 Maj 2006, 20:32:55
Saj vem, da vas vse teli pokali mikajo. Posebno tisti za prvo mesto.  ;) :P Mene tudi ob takih pokalih še bolj zamika, da bi že začele.  ;) :D


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #224 : 26 Maj 2006, 22:20:40
Nekaj fotk z današnjega treninga:
http://anol.zoto.com/galleries/agiwork

Moram reči, da z Doro počasi napredujeva. Korak za korakom. Največji problem nama je danes delal slalom in pa seveda odpoklic (očitno so bili krti danes zelo dejavni in zanimivi, pa še trava je bila zelo okusna). Pri gugalnici se pa je lepo ustavila na coni, počakala, da se je prevesila in odšibala naprej na moj znak. :o Jaz sem ji pa skoraj pozabila pohvalo in priboljšek dat od šoka...

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #225 : 26 Maj 2006, 22:22:46
Moram pohvalit Polono in Doro.Glede na to,da sta začetnici ZELO lepo delata  :) :) (smo imeli zraven njih trening ;) )

Kar tako naprej!

Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #226 : 26 Maj 2006, 22:27:04
Hvala. Rina je tudi lepo na RO delala. Rex-a so pa očitno bolj kot ovire zanimale črne psičke... ::)
Doro pa RO ovire in naloge bolj kot agility parkur. >:( Je inštruktorica rekla, da Doro bolj zanima RO...dokler Dora ni videla "magične" žogice. :P

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #227 : 27 Maj 2006, 12:36:30
Lepo je videti, kako ste navdušeni nad agilitiyem, kar tako naprej, z rednimi treningi boste kmalu prišli na kakšno tekmo kot tekmovalec in ne samo kot gledalec lp  :P :o ;D



http://freeweb.siol.net/ajakopic

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #228 : 30 Maj 2006, 19:16:55
Hmm jaz premišljujem, da bi se z agilityjem ukvarjala čez nekaj let, ko bom imela svojega psa (verjetno aussija, ni pa še 100%). Zanima me, kako je vse to začet?

Lp

+1


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #229 : 31 Maj 2006, 21:03:22
Prvo si izbereš kinološko društvo, v katerem potekajo tečaji agilityja.
Pri starosti 12 mesecev je priporočljivo začeti z resnimi treningi, nekateri pa to začnejo že zelo zgodaj. Če začneš že pri mladiču, ni priporočljivo do približno 9. meseca delati skokov, mostu, palisade, gugalnice in slaloma zaradi hrbtenice in kolkov. Lahko pa se že dela na conah in tunelih. Nekje pri starosti 10. mesecev dodajamo ovire s kontaktnimi conami in preskoke (ki so tukaj še vedno skoraj čisto pri tleh/na tleh), ki jih počasi zvišujemo do določene ovire. Vedno se dela počasi. Na začetku, si je vedno treba vzeti dovolj časa, da pes dodobra spozna eno oviro, preden gremo na naslednjo. Lahko se zgodi, da boš s psom po parih treningih še vedno bila pri eni oviri. Biti moraš potrpežljiva.
Pomembno je, da se ti in tvoj pes zabavat in oba uživata. Že pri mladiču je priporočljivo, da se dela čimveč vaj, ki utrjujejo poslušnost, željo po igri in vodljivost.

Upam, da je jasno, kaj sem hotela povedati. ;)

Ps.: Kre kdo iz Ljubljane ali okolice Ljubljane to soboto v Maribor in ima plac še za eno osebo?

+1

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #230 : 31 Maj 2006, 21:14:36
Najbolje je začeti tako, da se včlaniš v društvo in ti tam naprej svetujejo. Sama delati brez izkušenj ni priporočljivo.

Kar se pa tiče tega, kar je Azu napisala: Eni pravijo tako, drugi drugače. Midve že delava skoke (na nizki višini - ko dirka po travi, dela višje skoke kot tam), cone (na spuščeni palisadi), slalom (raztegnjen, da ne pride do zvijanja) pa seveda tunelčke. Vse seveda pod budnim očesom inštruktorice.

+1


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #231 : 31 Maj 2006, 21:19:27
Cone bi se najbrž dalo delati tudi doma.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #232 : 01 Junij 2006, 09:58:21
Komaj čakam, da vas vidim na tekmovanju!!!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #233 : 01 Junij 2006, 12:57:20
Citiraj
Če začneš že pri mladiču, ni priporočljivo do približno 9. meseca delati skokov, mostu, palisade, gugalnice in slaloma zaradi hrbtenice in kolkov.

Lahko se zadeve lotiš na dav načina - z mladičkom delaš na pozornosti, vodljivosti, ga navajaš na najrazličnejše situacije, delaš na motivaciji....z kakršnim koli treningom agilitija pa počakaš do enega leta starosti. če je pes pozoren in vodljiv ter dobro motiviran, se ovir nauči zelo hitro in ne zamudiš čisto nič.

Lahko pa začneš dealati na ovirah z mladičkom pri 3 - 4 mesece, pri čemer je spet poudarek na motivaciji, pozornosti, vodljivosti. Kaj in koliko lahko dela, je odvisno od pasme. vsi pa lahko delajo tunelčke, povsem spuščene palisade, čisto nizke "mostove", kjer predvsem vadiš cone, kratke slalome, lahko tudi "skoke" s palicami na tleh - čeprav je koristnost slednjega vprašljiva. Predvsem je nevarnost, da v tem obdobju od psa zahtevamo preveč in ga zamorimo.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #234 : 01 Junij 2006, 13:42:20
Aha, hvala za odgovore :) Najbližji (trenutno) zame je KD Fido... Sicer bo pa do tja še vsej nekaj let, mogoče bo pa tudi kdaj v KD Bled- Lesce :)

Lp


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #235 : 02 Junij 2006, 21:11:37
Mi2 s Kali pa slalom lepo napredujeva. sem - tja - sem - tja ... wiiiii sem srečna. Pa tako sem se ga bala :D :D :D



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #236 : 03 Junij 2006, 08:10:00
Midve z Doro imava pa pri slalomu take probleme...nikakor nama ne gre brez vabe in velikih ovinkov okoli palic. Kot da bi vijugali med drevesi. :-\ Včasih pa prav lepo naredi par palic, potem pa zopet en velik ovinek okoli palice (po možnosti še eno izpusti).
Jo moram pa pohvaliti pri povezovanju ovir. Ko smo včeraj na koncu delali 3x skok (naravnost) + tunel + 3x skok (zavoj), je samo zadnjega podrla. Po 2. skoku je pa dobila hitrost, tako, da sem jo komaj dohajala. :o
Pri gumi bi pa ona čez skakala, ko ji tega nihče ne reče... >:( Potem ko je pa treba čez, pa skoči mimo. :-X

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #237 : 03 Junij 2006, 15:18:16
Midva z Rafijem sva na hitrosti delala doma pred večerjo.  ;) Sem mu nesla kaj dobrega za jest pa sva šla slalom in iz slaloma je šel direktno jest.  :D Na tekmah sicer ni bil vedno hiter, ampak poznalo se pa je.  :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #238 : 03 Junij 2006, 19:36:01
Azu, doma si postavi za začetek 4 kole, lahko čisto navadne za paradajz in vadi parkrat na dan po obeh straneh. Tehniko o dobila samo z vajo.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #239 : 04 Junij 2006, 10:53:15
Lahko pa namesto kolov uporabiš smučarske palice. Je seveda super, če cela družina smuča in pol se že hitro nabere 8 palic, pa še kakšne stare se kje najdejo ... ;) :D

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard