Agility

T.M.T · 684235

Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #2100 : 16 Avgust 2010, 21:44:38
No, saj nisem mislil jaz fotkati. Upam, da bodo letalke same kaj posnele - bomo videli, kaj jim je bilo najbolj všeč  :D  ;)



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #2101 : 02 September 2010, 22:07:50
No jaz sem začela z Kalo doma trenirat ;D
Res da je stara že 6 let, ampak je v odlični formi :o
Čez ovire skaže že veliko časa (verjetno kar od enega 1 leta), tako da to že obvlada.
Zdaj postavljam progo na travi.
Imam pa problem. Nikjer tukaj okoli nas ni nobenega travnika, ki bi ga lahko uporabljala oz. je naš  :-\ . Zaradi tega sem progo postavila po sadovnjaku. Res da ni fanj ker je proga samo ravna, vendar ni tako slaba. Pa tudi fanj široka je. Slikala jo bom ko dokončam.
Je pa Kala zelo navdušena nad agilityem ;D . Kot sem že povedala skakalnice obvlada. Zdaj jo učim slalom :) . Slalom je kar hitro dojela in zelo lepo sodeluje. Če zdaj tečem ob njej ona pa gre po progi, gre 3-2x skozi slalom ( 8 palic imam) , kar je super za drugi dan (mislm). Ju3 bom naredila še oborč ;D .Imam eno vprašanje glede gugalnice. Zanima me kako naj jo doma naredim, saj more biti pravilno uravnotežena. Druge ovire bom tudi naredila, edino za ta zid nevem kako naj ga naredim. Imam v mislih da bom kupila tudi togi tunel, vendar ne za pse, ampak kar tistega za otroke ki ga dobiš v Baby centru za enih 15 eurou :-9
Še eno vprašanje. Ali je Kala prestara za začetek agilitya (je pa res da teh reči nebo nikakor delala prvič, saj tudi ko je bila ''mlada'' ''trenirala'' to. Je pa res da sem uporabljala samo skakalnico in gugalnico) :-[ :P ??

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2102 : 03 September 2010, 08:03:08
ne nič ni prestara. Ko pa se bo postarala pa pač malo znižaš skakalnice oz jih s strostjo nižaš ,kako upada zmogljivost psa.
Gugalnico sem jaz nekoč imela čist preprosto narejeno - ampak je bila fiksna. Debel ploh na sredini dve dilci z razmakom 2 cm in ena čez- tako, da nastane luknja. Skozi to sem dla železno palico. V tla pa zabila (zakopala) dva nosilca (lesena) z luknjo pri vrhu skozi katera sem vtaknila to železno palico.
Sicer pa če ste v hiši (imate najbrž vsaj nekaj orodja in materiala ali celo delavnico) tudi lahko oče ali naredi ali naroči železen nosilec za gugalnico (tak trikotnik). Mere  dobiš na agility forumu, kjer je pravilnik objavljen.
Tisti otroški tunelčki ne zdržiljo dolgo, ker so preveč nežni. Ampak za nekaj časa bo že- odvisno kako divje psica teče skozi. če imate kmetijo- ror od puhalnika je super  8)
Sicer pa poguglaj po netu- da se kupit sete za trening, ki niso zelo dragi. Pa piši dedku mrazu  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2103 : 03 September 2010, 14:24:21
A kdo pozna koga, ki ima odveč cevi od puhalnika? Iščem za reševalski tunel pa smo preverili nekaj oglasov za puhalnik, kjer omenjanjo tudi cevi, in samo cev ne pride ravno poceni.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2104 : 03 September 2010, 14:55:26
Verjetno ste predelali, sam tule je cena zgolj simbolična..?
http://www.bolha.com/oglas382526352/hlevska-oprema-cevi-za-puhalnik

bom pa vprašala mal okrog, če se komu kje kaj valja



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #2105 : 14 September 2010, 10:53:56
PRIJATELJSKA TEKMA V AGILITY-ju
1 november v SAN CANZIAN D'ISONZO (GO)
v kinoloskem centru SHEEPDOG ISONTINO

Pricetek ob 8.30

razredi:
DEBITANTI (kdor se ni tekmoval na uradnih tekmah)
Junior (1° nivo)
Senior (2°, 3° nivo)
OLDIES (vec kot 7 let starosti psa)

Kosilo 12.30
podelitev ob zakljucku prireditve

Info: [email protected]

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2106 : 14 September 2010, 12:18:10
Tejka, koliko je pa štartnina?



Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #2107 : 30 September 2010, 09:40:27
Emmm... dve hudo blond vprašanji  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ (ampak mejte v mislih, da se prvič prijavljam na tekmo ::)).

No, midve z mojo pasjo "mrho"  :D sva se približno  ::) naučili, tako da se bom prijavila na tekmo - 9.10., pa me zanima, ali moraš po mailu poslati prijavni obrazec (na strani komisije za agility), ali je dovolj, če samo napišeš v mail vse podatke, da se pač prijavljaš pa ime psice pa tko. Eko... to je bilo eno, zdaj pa še drugo blond vprašanje... vlogo za delovno knjižico sem poslala pred hmmm... sredi septembra, sem pa tudi kontaktirala, g. Zlatka, ki je posredoval vlogo kar naprej (naj bi jo že dobila), ker sem mu napisala, da bi rada šla na tekmo. V glavnem, na KZS se je ustavil svet, ker je EDS v Celju - saj verjamem, da je veliko dela, ampak verjetno tudi ni težko v knjižici eno stran izpolnit, ker koneckoncev dvomim, da je veliko novih vlog... A mislite, da si bodo toliko oddahnili, da bom dobila do tekme delovno knjižico?::) Verjetno se lahko prijavim vseeno na tekmo, a?   ??? Samo... kaj če jim ne uspe knjižice do tekme pripravit :'(?  Vsekakor jim nameravam v ponedeljek spet zatežit.  8)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2108 : 30 September 2010, 09:51:36
Navadno je dovolj, če pošlješ organizatorju mail s podatki o psu.

Kar se pa tiče delovnih pa... Ja, čaka se. Če si poslala sredi septembra, niti ne čakaš tako dolgo. :-[  Kar se pa tiče prijave na tekmo pa je včasih dovolj, da imaš številko delovne knjižice in da si v bazi. Vprašaj organizatorje. Sigurno pa je lažje, če dobiš knjižico


Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #2109 : 30 September 2010, 09:58:29
Hvala.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2110 : 04 Oktober 2010, 19:19:10
Kje lahko zvem kake so predpisane mere za ovire? Gugalnico,palisado, širina palic za preskoke, dolžina daljinca? Smo v fazi načrtovanje izdelave agi opreme za doma? Nekaj preskokov, guga, tunel bojo 100% za ostalo pa ne vem, če bo prostor na mini travniku.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #2111 : 04 Oktober 2010, 19:46:32



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #2112 : 04 Oktober 2010, 21:54:30
Tejka, koliko je pa štartnina?

ponavadi so imeli na teh t.i. 4fun tekmicah štartnino 5 EUR-ov, kako bo pa zdaj  ??? ker to ni uradno tekmovanje  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2113 : 05 Oktober 2010, 18:28:26
Gracias urška...načrti poslani mizarju ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #2114 : 10 Oktober 2010, 13:14:06
A je včeraj mogoče kdo fotkal A1 Small :)? Bi rada videla, če sva se mogoče midve prikradli pred kakšen objektiv ;D. Moj fotoapart ni hotel z mano  >:( >:(.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2115 : 11 Oktober 2010, 17:30:30
ponavadi so imeli na teh t.i. 4fun tekmicah štartnino 5 EUR-ov, kako bo pa zdaj  ??? ker to ni uradno tekmovanje  ;)

Evo, sem dobila info: 5EUR prvi pes, 3EUR drugi pes  :o  tyna, pridete?



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2116 : 12 Oktober 2010, 20:22:47
Kje lahko zvem kake so predpisane mere za ovire? Gugalnico,palisado, širina palic za preskoke, dolžina daljinca? Smo v fazi načrtovanje izdelave agi opreme za doma? Nekaj preskokov, guga, tunel bojo 100% za ostalo pa ne vem, če bo prostor na mini travniku.

čara a se bo to dalo kaj prit na kak "trening" naokrog?  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2117 : 12 Oktober 2010, 21:34:59
Ja. Pogoj je da pobereš drekce za Terryem. :) KO bo ta projekt uspel ti sporočim.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2118 : 14 Oktober 2010, 13:28:36
Od koliko let naprej pes tekmuje v kategoriji veterani?


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2119 : 14 Oktober 2010, 13:33:02
Pogoj je da pobereš drekce za Terryem. :).

Čaki.. a ni to itak samoumevno?!  ???

 ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2120 : 14 Oktober 2010, 13:42:17
Od koliko let naprej pes tekmuje v kategoriji veterani?

Od 7 let naprej.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2121 : 14 Oktober 2010, 13:44:16
Hvala rapgirl  :)


Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #2122 : 02 November 2010, 20:50:21
Ena zanimiva povezava ... kako naše "mrcine" vidijo parkur.  :o

http://www.youtube.com/watch?v=MF_GMH788wI&feature=related. :o ;D :D



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2123 : 15 December 2010, 22:08:38
Zanima me ali tekma na gradu? Prestranek bo ta vikend? Če ja ob kateri uri? In ali kdo ve točen naslov prizorišča? Hvala za odgovor.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2125 : 15 December 2010, 22:14:58
Zanima me ali tekma na gradu? Prestranek bo ta vikend? Če ja ob kateri uri? In ali kdo ve točen naslov prizorišča? Hvala za odgovor.
http://forum.agility-slo.net/viewtopic.php?f=7&t=870

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2126 : 15 December 2010, 22:39:18
Najlepša hvala!
A se kaj ve kdo pride oz. če bo veliko tekmovalcev? :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2127 : 16 December 2010, 09:44:44
Najlepša hvala!
A se kaj ve kdo pride oz. če bo veliko tekmovalcev? :)

POnavadi imaš na uradni spletni strani www.agility-slo.com štartno listo tekmovalcev. ;) Ne vem kaj je za tebe veliko tekmovalcev, samo ponavadi jih na zimskih tekmah ni toliko.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2128 : 16 December 2010, 09:49:37
POnavadi imaš na uradni spletni strani www.agility-slo.com štartno listo tekmovalcev. ;)

Optimiska.  :) Jaz še vedno čakam rezultate za 2010.  ::)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2129 : 16 December 2010, 09:58:37
Optimiska.  :) Jaz še vedno čakam rezultate za 2010.  ::)

In pomojem jih ne boš ne ti ne jaz dočakala.  :P Letos so se nekam polenili kar se tiče štartnih list in rezultatov.  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."