Agility

T.M.T · 684150

EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #2190 : 05 Januar 2011, 15:12:58
Ne Florinca- lahko greš normalno na tekmo, kot dosedaj. Te bomo veseli. Če pa bodo še izpiti posebaj pa lahko greš na tekmo in na izpit, kjer nareiš kar dva pogoja na isti dan in na drugi tekmi štartaš že v A 2, narediš pogoj  in naslednj i izpit še dva pogoj av A2 in si tako na tretji tekmi že v A3. Ker smo naumili, da je zdaj starostna meja za prvi štart 18 in ne več 15 mesecev je treba čas nekje notr prinest ,a ne  :D. In tsitim, ki se bolj vlečejo v A2 je treba dat možnost, da pridejo vseeno v A3 na kar se da številčno omejenih izpitih  8), tako da nč skrbet, vse bo ok.

Martina: mislim, da nas ni tako zelo veliko iz časov, ko je bilo po 35 tekmovalcev  ;), ker to je bilo daleč v prejšnjem tisočletju  :o

In nič nimam proti temu če se organizira karkoli, sprašujem pa se , zakaj izločati trojke  >:(. Mi bi se tud zabaval  >:D.
Starostna meja ostaja 15 mesecev :)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #2191 : 05 Januar 2011, 15:19:29
Starostna meja ostaja 15 mesecev :)

Si sigurna, je to uradno in če je kje si izvedela oziroma kje je objavljeno?


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #2192 : 05 Januar 2011, 15:24:41
Uradno (še) ni, objavljeno tudi ne, sem pa izvedela od ljudi za katere verjamem, da vedo kaj več o teh zadevah in zato tudi verjamem, da je ta podatek resničen... Bo pa seveda vse lažje, ko bomo dobili uradna obvestila.

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2193 : 05 Januar 2011, 15:36:59
Žalostno, da nas najbolj mučijo tile izpiti, mene osebno dosti bolj zanimajo pogoji tekmovanja za leto 2011, pogoji za uvrstitev na EO in pogoji za uvrstitev v reprezentanco.
a veš kaj?  Mene pa ti pogoji sploh ne zanimajo, ker itak ne držijo  :P. Tekom leta se sproti izmislijo katera tekma bo veljala, dodajo še kakšno novo, objavijo da si zaveden kot kandidat za štartat, pol pa se premislijo, da nisi bil pravočasen, čeprav si bil na listi  in spremenijo vse tako, da jim štima po trenutnem osebnem planu.
Tako da bi bilo najpametneje da že v začetku leta objavijo imena, ki so zaželjena v določenih ekipah, in se ne trudijo s kako pogoji kao ne vem česa za blefirat narod  >:(.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #2194 : 05 Januar 2011, 20:02:54
Ne Florinca- lahko greš normalno na tekmo, kot dosedaj. Te bomo veseli. Če pa bodo še izpiti posebaj pa lahko greš na tekmo in na izpit, kjer nareiš kar dva pogoja na isti dan in na drugi tekmi štartaš že v A 2, narediš pogoj  in naslednj i izpit še dva pogoj av A2 in si tako na tretji tekmi že v A3. Ker smo naumili, da je zdaj starostna meja za prvi štart 18 in ne več 15 mesecev je treba čas nekje notr prinest ,a ne  :D. In tsitim, ki se bolj vlečejo v A2 je treba dat možnost, da pridejo vseeno v A3 na kar se da številčno omejenih izpitih  8), tako da nč skrbet, vse bo ok.


Hvala deteljica za spodbudo.  ;D  ;D  Res bi rada prišla pogledat, kako zgleda na tekmi, ampak lesena kot sem, mislim, da ne bo šlo tako hitro iz A1 v A2.  :o  Optimistka hehehe.

Da temo obarvamo z malce lepšimi stvarmi, prilagam en filmček od treninga z lanskega avgusta. Obljubite, da se ne boste smejali.  :D 

http://www.youtube.com/watch?v=IbB3NuDMuN0

Kristinca & Florinca


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #2195 : 06 Januar 2011, 08:51:41
Zakaj bi se smejali?

Čisto v redu vama gre, kar pridita se pokazat na kakšno tekmo. :)


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #2196 : 06 Januar 2011, 09:17:37
Starost mladiča za prvo tekmo je 18.mesecev :P



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #2197 : 06 Januar 2011, 13:43:22
Starost mladiča za prvo tekmo je 18.mesecev :P

A potem so se v 14 dnevih premislili ??? Tudi prav :D

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2198 : 06 Januar 2011, 13:50:22
A potem so se v 14 dnevih premislili ??? Tudi prav :D

Potem pa je pravilnik narobe napisan?  ???

Citirano iz pravilnika:
Tekmujejo lahko vodniki s psi vseh pasem z rodovnikom, ki ga priznava FCI, in so starejši od 18 mesecev; morajo biti tetovirani ali čipirani. Lastnik/vodnik mora biti član kluba - društva, ki je včlanjeno v nacionalno organizacijo, članico FCI.
Še link do strani: http://www.agility-slo.com/slo/modules/news/article.php?storyid=11&page=6

p.s.: tale pravilnik je že kar dolgo na strani.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #2199 : 06 Januar 2011, 13:56:25
No, to je pa res čudno...

Pravilnik bi naj bil dodan 2007, tako vsaj piše na strani, ampak jaz sem v 2010 začela in v knjižici mi piše datum od kdaj sem v A1, to je točno dan, ko je Mimi dopolnila 15 mesecev.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2200 : 06 Januar 2011, 13:58:12
Ja potem pa ne vem več. Očitno je da se bojo mogli začet malo bolj brigati za podatke, ki jih objavljajo in se jih začeti držati ali pa spremeniti pravilnik. Se mi zdi da je v slo agiju čedalje večja zmešnjava!  :-X

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #2201 : 06 Januar 2011, 13:59:06
No, to je pa res čudno...

Pravilnik bi naj bil dodan 2007, tako vsaj piše na strani, ampak jaz sem v 2010 začela in v knjižici mi piše datum od kdaj sem v A1, to je točno dan, ko je Mimi dopolnila 15 mesecev.



Aja, zdaj sem bolj podrobno prebrala. Rapgirl, to je mišljeno za uradna tekmovanja, sem najbrž spadata recimo svetovno in evropsko.
Ker piše tudi, da lahko nastopijo samo psi z rodovnikom priznanim od FCI. To ni za naše tekme.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2202 : 06 Januar 2011, 14:01:27
Samo če greš pa pogledati na link pa piše spodaj še tole:
Neuradna tekmovanja
Udeležijo se jih lahko vsi psi, starejši od 18 mesecev, z ali brez rodovnika, lastnik/vodnik pa mora biti član kluba - društva, ki je včlanjeno v nacionalno organizacijo, članico FCI.
Udeleženci tekmovanja morajo imeti delovno knjižico za agility, v kateri so vpisana vsa tekmovanja in doseženi rezultati, ali izkaznico-licenco, ki jo izda nacionalna kinološka organizacija.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #2203 : 06 Januar 2011, 14:01:56
Naše DP in Pokal spadata pa očitno pod neuradna, kjer lahko nastopijo tudi tisti brez rodovnika, ampak tudi pod tem piše, da je meja 18 mesecev. :)

Mogoče so pa tole zdaj vmes not popravili, datum pa pač kaže, ko je bil pravilnik dodan. ???



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #2204 : 06 Januar 2011, 14:02:50
Ja, sej, ampak najprej sem brala samo tvoje prvo sporočilo, kjer si citirala samo za uradna, nisem šla gledat še na stran. ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2205 : 06 Januar 2011, 14:04:50
Jaz sem to gledala nekje 3 mesece nazaj pa je tudi tako pisalo. A lahko mogoče kdo to pove, ki je letos tudi začel s psom tekmovat? No, vidim da pri tebi Sibila niso komplicirali.  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #2206 : 06 Januar 2011, 14:05:03
Na zadnji tekmi v Prestranku je bilo rečeno, da meje ne bodo spreminjali in bo ostala 15 mesecev (kot je bila do sedaj). Najbolje, da počakamo na uradno obvestilo komisije in na pogoje tekmovanj za leto 2011 pa bo :)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2207 : 06 Januar 2011, 14:06:41
Na zadnji tekmi v Prestranku je bilo rečeno, da meje ne bodo spreminjali in bo ostala 15 mesecev (kot je bila do sedaj). Najbolje, da počakamo na uradno obvestilo komisije in na pogoje tekmovanj za leto 2011 pa bo :)

Pa upajmo, da ne bodo dali uradno obvestilo sredi leta.  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2208 : 06 Januar 2011, 17:06:28
Lani je bilo 15 mesecev (sem skoraj sigurna, ker se je med letom govorilo, da se je dal predlog, da se bo dvignilo v letu 2011 na 18 mesecev). Jaz sem isto v Prestranku slišala, da bo ostalo pri 15.

Kar se tiče objavljenega pravilnika na strani pa je očitno napačen. Glede na datum objave 10.1.2007 - Veni je začela tekmovati 10.2.2007 in takrat je bila meja 15. mesecev. Isto je očitno napačno tole:
Citiraj
Tekmovanj se ne morejo udeležiti:
- breje psice,
- goneče se psice (razen za določena tekmovanja in prvenstva),
- bolni ali ranjeni psi in psice,
- psi in psice pod vplivom poživil - dopinga.

Ker goneče psice lahko nastopajo celo na svetovnem...  ;)

In ko smo že pri straneh... Stran Komisije za agility na strani KZSja: http://www.kinoloska-zveza.si/sl/komisije/agility/
Pa ni 2008 datum na fotki (bi bilo že to dokaj žalostno, če bi bilo 2008)...


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2209 : 06 Januar 2011, 21:38:17
Res je žalostno, da nimamo bolj ažurne strani. Saj po mojem menju smo v samem vrhu agilityja, po drugi strani pa komisija ne deluje ravno kako se naj izrazim hitro, oz. sploh ne obnavljajo strani in skrbijo za pretok pravih informacij glede pravilnikov, tekem, rezultatov . . .  :-\

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*Maruša*

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #2210 : 08 Januar 2011, 10:51:24
Kakšen izpit pa mora imeti pes narejen, da gre lahko trenirat agility?

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.
(Josh Billings)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2211 : 08 Januar 2011, 11:07:00
Kakšen izpit pa mora imeti pes narejen, da gre lahko trenirat agility?

Nobenega ;)
Je pa osnovna poslušnost zaželjena :)



*Maruša*

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #2212 : 08 Januar 2011, 12:29:14
Nobenega ;)
Je pa osnovna poslušnost zaželjena :)


Hvala :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.
(Josh Billings)


SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #2213 : 28 Januar 2011, 12:34:41
jaz tudi počasi razmišljam, da našga hiperaktivca v agility vplejem. Sem že kar nekaj prebrala. Zanima pa me katero šolo mi priporočate na Ljubljanskem koncu. Lansko leto smo zaključiili šolo za mladičke, letos spomladi gremo v nadaljevalni tečaj zraven pa bi ga dala še v agility :) Star je sedaj 9 mesecev. V šolo hodimo k švrku - vadišče na poti na Ig ( sem tam čez cesto vidla neke agility zadeve ) - tisti konec bi mi zeeeelo ustrezal:).....hvala, lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2214 : 28 Januar 2011, 14:21:25
Ja to je KD Barje. Tudi jaz hodim na treninge tja. :) Drugače maš pa tudi KD Krim, Agility Ilirija. Odločitev je tvoja. Pojdi na internetne strani, preberi si, mogoče se zmeni pa greš na kakšen trening pogledat pa poizkusit.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #2215 : 28 Januar 2011, 19:48:05
Z naso bejbo pa "trenirava" agility cisto za zabavo kar na domacem vrtu. vecinoma so skokci in slalom. za kaj vec pa se ni prostora. ;) zanima pa me, ce je kje v lj mozno trenirati( lastno veselje) in da je pologon ograjen?  ::)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2216 : 28 Januar 2011, 19:54:25
Z naso bejbo pa "trenirava" agility cisto za zabavo kar na domacem vrtu. vecinoma so skokci in slalom. za kaj vec pa se ni prostora. ;) zanima pa me, ce je kje v lj mozno trenirati( lastno veselje) in da je pologon ograjen?  ::)

Malo povprašaj v telih društvih, ki sem jih napisala (samo pri iliriji ne vem če je ograjeno). Vem, da če ne drugega boš morala plačati članarino ali pa obrabnino ovir.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #2217 : 28 Januar 2011, 20:39:44
Ilirija ima dve vadbišči, v Kosezah in na Sneberjah. Obe sta ograjeni ;).



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2218 : 28 Januar 2011, 23:29:27
Ilirija ima dve vadbišči, v Kosezah in na Sneberjah. Obe sta ograjeni ;).

Kje pa imajo na Sneberjah? Ker jaz vem, da je tam KD Krim.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2219 : 29 Januar 2011, 08:57:58
Imamo tudi na Sneberjih, ampak takoj ob avtocesti ... Saj ti ne znam čisto točno opisat  ::)