Agility

T.M.T · 684159

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2220 : 29 Januar 2011, 09:40:10
Pri Iliriji je pravilo, da netekmovalec ne sme sam trenirati na ovirah.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2221 : 29 Januar 2011, 09:46:46
Imamo tudi na Sneberjih, ampak takoj ob avtocesti ... Saj ti ne znam čisto točno opisat  ::)

Da se ne matraš z opisovanjem: klik
Vadbišče 2


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2222 : 29 Januar 2011, 12:24:37
Aha nisem vedela, da imate kar dva. :) Vsak dan zvem kaj novega.  :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2223 : 29 Januar 2011, 14:49:23
En je najet.  ;)


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #2224 : 30 Januar 2011, 12:42:44
Pri Iliriji so mene kar malo odslovil. Razen za tecaj bi se lahko vpisala...to pa je vec ali manj za tekmovalce, ko ze obvladajo. ;) a ima tisti, ki ne tekmuje sploh moznosti za vadbo... bi placala tisto obrabnino ovir, samo, da bi na vsake tolko casa se sle poigrat na poligon preko ovir. Glede teh pasjih ograjenih povrsin je pa zlo slaba. v moji soli sploh niso imel ograjenega poligona tko, da tam odpade. kaksen predlog?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2225 : 30 Januar 2011, 12:47:25
Pri Iliriji so mene kar malo odslovil. Razen za tecaj bi se lahko vpisala...to pa je vec ali manj za tekmovalce, ko ze obvladajo. ;) a ima tisti, ki ne tekmuje sploh moznosti za vadbo... bi placala tisto obrabnino ovir, samo, da bi na vsake tolko casa se sle poigrat na poligon preko ovir. Glede teh pasjih ograjenih povrsin je pa zlo slaba. v moji soli sploh niso imel ograjenega poligona tko, da tam odpade. kaksen predlog?

Tečaj mislim, da kar prilagajajo na znanje psa. Če si začetnik pač začneš pri začetku, če ne pa od tistega znanja naprej.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #2226 : 30 Januar 2011, 13:01:50
Pri Iliriji so mene kar malo odslovil. Razen za tecaj bi se lahko vpisala...to pa je vec ali manj za tekmovalce, ko ze obvladajo. ;) a ima tisti, ki ne tekmuje sploh moznosti za vadbo... bi placala tisto obrabnino ovir, samo, da bi na vsake tolko casa se sle poigrat na poligon preko ovir. Glede teh pasjih ograjenih povrsin je pa zlo slaba. v moji soli sploh niso imel ograjenega poligona tko, da tam odpade. kaksen predlog?

Pa se vpiši na tečaj? Midve s psico sva sedaj začeli v Iliriji, sicer jo več ali manj lovim po poligonu, ampak nekje je treba začet :)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2227 : 30 Januar 2011, 16:03:45
Pri Iliriji so mene kar malo odslovil. Razen za tecaj bi se lahko vpisala...to pa je vec ali manj za tekmovalce, ko ze obvladajo. ;) a ima tisti, ki ne tekmuje sploh moznosti za vadbo... bi placala tisto obrabnino ovir, samo, da bi na vsake tolko casa se sle poigrat na poligon preko ovir. Glede teh pasjih ograjenih povrsin je pa zlo slaba. v moji soli sploh niso imel ograjenega poligona tko, da tam odpade. kaksen predlog?

To je že cacy napisala, da je dostop do ovir dovoljen samo tekmovalcem. In mislim, da po večini društev ne bo mogoče, da kar prideš brez predznanja in sama nekaj delaš na ovirah (na večini društev imajo tako ali tako ovire pospravljene, ko ni tečajev). Če se lotiš zadeve napačno, narediš več škode kot koristi.  :(

Tečaji so na Iliriji prilagojeni vsakemu posamezniku posebej, saj gre za individualne tečaje. Če že nekaj znata, se dela na tem in od tukaj naprej. Če pa ne, pa začneš od začetka.  ;)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #2228 : 30 Januar 2011, 16:30:58
Za naju je dovolj, da samo skaceva cez kaksne tunelcke, cikcak in predvsem da se zlaufava. da bi pa delale pointe itd. mi pa nima smisla, da jo s tem sekiram, ker nimam namena tekmovat. Nimam bordercka, ko so pri tem perfektni(seveda pri njih tudi ni samo od sebe). Glede vpisala pa je 2x tedensko in imam tudi sama svoje treninge in se mi z urnikom se dalec ne poklapa. :/ sem pa ze zasledila za endnevne treninge ali ce se dogovoris s KD, da lahko prides. No vseeno hvala... vprasat ni greh. ;) Veliko uspehov na tekmah! :) Sanaa: se strinjam. vaja dela mojstra in obratno! ;)



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #2229 : 30 Januar 2011, 17:08:33
Ilirija ima možnost treningov 4 dni dopoldne in popoldne tako, da verjamem, da si skoraj vsak najde ustrezen termin  ;)

In še zdaleč ne pomeni, da mora vsak, ki se vpiše, na tečaj kdaj tekmovati pa, če ima borderja ali pa preobilnega mešančka, ki bi rabi malo rekreacije. Gre se za to, da mora biti agility psu predstavljen na pravi način in pod nadzorstvom osebe, ki je za to usposobljena. Ravno zaradi neznanja in nepravilnega dela vodnikov pride do poškodb in strahov, ki jih potem lahko odpravljamo zelo dolgo časa in, ki bi bile s pravilnim pristopom psu prihranjene. In to je razlog zakaj je prisotnost inštruktorja potrebna.

Pa se vpiši na tečaj? Midve s psico sva sedaj začeli v Iliriji, sicer jo več ali manj lovim po poligonu, ampak nekje je treba začet :)
No, pretiravat pa ni treba :D :D

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #2230 : 30 Januar 2011, 18:19:44
Jaz imam 8 mesecev staro psičko pasme border collie. Pa me zanima kdaj lahko začnem trenirati. Gledala sem pri KD Maribor, da je za vpis v tečaj starost +12 mesecev. Sem pa v začetnih postih videla, da ste nekateri že privajali psa na agility prej. Bom pa povprašala kako je s tem in če lahko pridem kdaj pogledat z psičko, da sploh vidi kaj je to že prej. Po vsej verjetnosti pa se bom morala vpisati v jesenski tečaj.
Kdo od vas trenira pri tem društvu in mi zna kaj več povedat?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2231 : 30 Januar 2011, 18:52:03
Jaz imam 8 mesecev staro psičko pasme border collie. Pa me zanima kdaj lahko začnem trenirati. Gledala sem pri KD Maribor, da je za vpis v tečaj starost +12 mesecev. Sem pa v začetnih postih videla, da ste nekateri že privajali psa na agility prej. Bom pa povprašala kako je s tem in če lahko pridem kdaj pogledat z psičko, da sploh vidi kaj je to že prej. Po vsej verjetnosti pa se bom morala vpisati v jesenski tečaj.
Kdo od vas trenira pri tem društvu in mi zna kaj več povedat?

Felina na forumu je iz KD Maribor in tam tudi trenira agility. Najboljše je da ji pošlješ zs kaj te zanima.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #2232 : 30 Januar 2011, 19:09:33
Felina na forumu je iz KD Maribor in tam tudi trenira agility. Najboljše je da ji pošlješ zs kaj te zanima.
Hvala, ji bom poslala.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #2233 : 05 Februar 2011, 01:27:14
Imam eno vprašanje, na katerega mi vsak drugače odgovori ??? ??? ???. Psička, "kukr agilitašica"  ::) ::), ima za sabo operacijo popkovne kile (smo redno kontrolirali, tako da je prišla operacija na vrsto šele sedaj) & sterilizacijo - vse notranji šivi. Zanima me, kaj menite, kdaj bi lahko začeli s treningom  :-\... sej ne, da se mi hudo mudi trenirat... saj veste... več glav več ve  :D :D. Hvala.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2234 : 05 Februar 2011, 11:26:04
Ko se popolnoma zaceli.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #2235 : 05 Februar 2011, 11:30:47
Ko se popolnoma zaceli.

Zunanji del je že itak popolnoma zaceljen, mene zanima zarad notranjih stvari. ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2236 : 05 Februar 2011, 12:44:14
10 dni je minimum


Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #2237 : 05 Februar 2011, 17:24:14
10 dni je minimum


Najlepša hvala!  :) 8)



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2238 : 06 Februar 2011, 15:13:14
Zadnjič mi je nekdo omenil, da se menda dobijo 'zložljive' skakalne ovire za agility. Verjetno odlično za potovanja oz. tudi, če dalj časa ni možnosti za treninge in uporabiš eno ali dve te skakalnici za par agility vaj. Ali kdo ve, kje bi se to dobilo? Menda se ena taka skakalnica zloži na dolžino 50cm, sestavljene so pa iz 3 'palic'.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #2239 : 06 Februar 2011, 16:20:42
Imaš v mislih kaj takega? Samo tukaj so nosilne palice dolge 100 cm, tista za skok pa 116 cm.


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2240 : 06 Februar 2011, 16:34:36
O, tole tudi ni slabo, čeprav se ne zloži tako zelo. Hvala lejca!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2241 : 06 Februar 2011, 19:05:49
Tudi jaz iščem nekakšne podobne ovire, če ne drugega vsaj plastične, v bistvu rabim vsaj 2 hopa. Če najdeš nekje mi prosim sporoči! So jih prodajali v lj na razstavi samo sem izgubila letak in ga ne najdem.  >:(

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2242 : 06 Februar 2011, 20:08:33
Danes sem dobila vabilo za agility ( FCI ) tekmo v Celovcu.
Pri nas še ni koledarja tekem - v Celovcu je 7.5.2011 če bi koga zanimalo lahko pošljem vabilo. Ga ne znam tukaj pripet.

Tekmuje se na dveh parkurjih  8)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2243 : 06 Februar 2011, 20:18:35
Danes sem dobila vabilo za agility ( FCI ) tekmo v Celovcu.
Pri nas še ni koledarja tekem - v Celovcu je 7.5.2011 če bi koga zanimalo lahko pošljem vabilo. Ga ne znam tukaj pripet.

Tekmuje se na dveh parkurjih  8)

Kolenda slo tekem je že zunaj. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2244 : 06 Februar 2011, 20:40:31
Za tekme v Avstriji grem ponavadi pogledat kar semle:
http://agility.oegv.at/

Zelo ažurno in praktično :)

Martina, bi šli v Celovec, pa gremo na razstavo tisti vikend...


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2245 : 07 Februar 2011, 07:50:59
Urška 76 najlepša hvala za poslano.  :)

LIZA - ne najdem koledarja na tem linku  http://agility.oegv.at/   samo februar

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #2246 : 07 Februar 2011, 07:56:21
martina.o, tam če klikneš na 'Termine', se odpre koledar. Zraven so še spletne strani klubov in prijavnice.


Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #2247 : 07 Februar 2011, 08:25:14
Urška 76 najlepša hvala za poslano.  :)

Martina.o.... ni kaj  :D



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2248 : 15 Februar 2011, 21:10:30
Jaz največkrat za tuje tekme gledam na http://www.our-dogs.at/  (najprej klik na sliko in potem zgoraj termine)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2249 : 21 Februar 2011, 19:06:13
Moje pseto bo z mamo začelo trenirat agi. Amm verjetno ni treba kake Active hrane in bo OK če je na zdajšnjem futru Bosch Sensitive?  :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!