Agility

T.M.T · 684176

_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #2370 : 08 Avgust 2013, 22:38:53
Ali ima kdo maltežana v agility-ju?

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2371 : 16 Avgust 2013, 16:45:33
Ali ima kdo maltežana v agility-ju?

Ena punca mislim, da ima maltežana, samo ne vem če je z rodovnikom. Je ne poznam osebno.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #2372 : 16 Avgust 2013, 18:36:00
Jaz vem za eni dve, tri. Če so rodovniški maltežani, pa ne vem.


barbie8

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #2373 : 16 Avgust 2013, 19:41:36
Kaj pa višavčke ? Ker jaz bi ful rada poskusla z mojim ko bo pač večji, samo večina pravi da so pretrmasti pa da ne bi šlo -.-



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #2374 : 16 Avgust 2013, 20:41:57
Poznam tudi enega 'višavca' v agilityju. (:
Pa morem rečt, da jima kar gre. (: Glede karakterja višavcev ne vem kaj dosti in o njihovi trmi, ampak po mojem lahko poskusiš. Itak ti najbolj poznaš svojega psa in če se da z njim delat (razne trikce al pa kaj), potem bi vama šel tudi agility. Mogoče pač malo več vztrajnosti. :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2375 : 16 Avgust 2013, 22:27:06
Mogoče pač malo več vztrajnosti. :)
Predvsem to :)


barbie8

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #2376 : 17 Avgust 2013, 09:31:55
hvala za odgovor:) no saj poskusila bova v vsakem primeru, pač vztrajnost bo pa definitivno prisotna v veliki meri!



ninchy-roxy

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #2377 : 17 Avgust 2013, 11:49:37
Hei,jaz imam psičko višavko in delave agility tečaj,pa nama ful dobro gre za moje pojme.
Je psička čisto navdušena ker rada laufa in dela,rabla je pa kar nekaj motivacije,kar nama je na začetku manjkalo,pa sem potem uporabila piskajočo igračko  :) sve pa vseskozi odkar jo imam,to je šest let,delali trikce in laufali,tako da je vajena delat  ;)

"The more people I meet the more I like my dog."


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2378 : 19 Avgust 2013, 09:59:39
Kaj pa višavčke ? Ker jaz bi ful rada poskusla z mojim ko bo pač večji, samo večina pravi da so pretrmasti pa da ne bi šlo -.-

Z višavci se da vse; tisti, ki pravijo - da so pretrmasti, jih samo ne znajo dovolj motivirat. Ko enkrat prebiješ led in prve nesporazume, ter se naučiš preusmerit njihovo razigranost, trmo in brihtnost v delo s tabo, so pravi užitek.. ;)  agility je pa sigurno eden od pasjih športov, za katere se jih da dokaj hitro navdušit..

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


barbie8

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #2379 : 19 Avgust 2013, 14:03:10
Z višavci se da vse; tisti, ki pravijo - da so pretrmasti, jih samo ne znajo dovolj motivirat. Ko enkrat prebiješ led in prve nesporazume, ter se naučiš preusmerit njihovo razigranost, trmo in brihtnost v delo s tabo, so pravi užitek.. ;)  agility je pa sigurno eden od pasjih športov, za katere se jih da dokaj hitro navdušit..

no super :) ker že zdaj preskakuje vse mogoče in divja skozi vse kar lahko pride(podobno tunelom) hehe :) pri kakšni starosti približno pa bi naj začeli z njim, če mogoče priporočate kaj ?



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #2380 : 19 Avgust 2013, 15:18:00
Vsaj eno leto naj bi bil pes star. Razen, če se pač zmeniš z inštruktorji in greš prej, pač mogoče imaš hope malo na nižji višini, da se psa ne obremenjuje. Midve s Kirro sva šli, ko je bila stara 10 mesecev.
Glede na to, koliko je tvoj zdaj star je to itak še premalo. Počakaj še vsaj do 10 mesecev, ali pa še več. Pa tudi doma ne pretiravaj s skakanjem (ovire naj ima ZELO nizko, če že in ne pusti mu, da preskakuje visoke predmete, sej kdaj se zgodi, ampak res ne pretiravaj)!
Kam pa imata namen it (kinološko društvo)?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2381 : 19 Avgust 2013, 16:03:34
Lahko začneš tudi pri 10 tednih, s tem da so ovire na tleh in da delaš kratke sekvence. No, pravzaprav bi morale biti ovire na tleh tudi ko začneš z 12 mesečnim psom ali pa 3 letnim.

Edino slalom-začetek je itak tak, da pes samo skozi naravnost teče...vijuganje pa res počakat da se hrbtenica, okostje dokončno razvije.
Cik/cap, sledenje roki, spodbujanje teka, triki za ravnotežje, left/right obrati...vse to so super predpriprave za treninge.

Čim več gibanja, tekanja, skoki niti niso tolk problematični, pes na bo siuh in v kondiciji.

evo en primer puppy agilitya
http://www.youtube.com/watch?v=axgvtKmYDJc

In primer kako se NE dela puppy agility
(pri najboljši volji ne najdem več tistega videa)...ampak zdrava pamet človeku pove, da mlad pes ima ovire na tleh in delaš v bistu na tem, da psu razviješ veselje do teka in ovir samih + na vodenju , obratih...Da se nauči brat telesno govorico (ko kriliš za cik in cap..tunel)... in predvsem na igri.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #2382 : 19 Avgust 2013, 16:08:25
Zelo dober video.
Če sta imela namen it v malo šolo še prej, v nekaterih imajo vključeno tudi delo na ovirah, da se že prej malo navadi na tunele, hope, ... (:


barbie8

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #2383 : 19 Avgust 2013, 16:25:34
No se zahvaljujem za odgovor, pa video je res super !
Preskakuje oziroma skače večinoma preko korenin(ki so na tleh :) ) pa čez tiste late ko so spodaj pri stolih(se opravičujem samo ne znam drugače opisat). Greva pa v KD Maribor, ampak se še vedno odločam ali je bolje da greva najprej na igralne urice, ali naj kar začneva z malo šolo. Sicer to ne spada v to temo(se opravičujem) ampak bi vseeno prosila za odgovor.
LP :)



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #2384 : 19 Avgust 2013, 17:05:43
Oooo super, jaz tudi hodim na KD Maribor! Upam, da se kdaj spoznamo:)
Midve sva šli kar v malo šolo najprej, sem želela to čimprej. Meni so bile igralne urice malo predrage, ker, ko sem jaz želela it na i. urice se še ni bilo mogoče vpisati v klub (vpisi so bili jeseni, takrat bi bila pa Kirra itak že ''prestara'' za to), zato so bile drage (če si pa član so veliko cenejše), no, ni se mi splačalo dati denarja za to, ker sem si itak že malo šolo sama plačala. Po mojem pa je v redu, vseeno je delo z izkušenimi, ki te lahko usmerijo, če imaš kakšne probleme ali pa kaj, osebno pa nimam izkušenj. V mali šoli je približno podobno kot na igralnih uricah, samo malo bolj zares je vse. Je pa v mali šoli vključeno tudi delo na ovirah, tako, da se bosta že lahko preizkusila v preprostih kombinacijah z hopi, tuneli, gumo, ... :)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2385 : 19 Avgust 2013, 17:10:32
No se zahvaljujem za odgovor, pa video je res super !
Preskakuje oziroma skače večinoma preko korenin(ki so na tleh :) ) pa čez tiste late ko so spodaj pri stolih(se opravičujem samo ne znam drugače opisat). Greva pa v KD Maribor, ampak se še vedno odločam ali je bolje da greva najprej na igralne urice, ali naj kar začneva z malo šolo. Sicer to ne spada v to temo(se opravičujem) ampak bi vseeno prosila za odgovor.
LP :)

potem bodo inštruktorji sigurno vedeli kdaj, kako začet.. :) priporočam malo šolo ;) in veliko delat na socializaciji.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


barbie8

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #2386 : 19 Avgust 2013, 17:20:37
Aha, no super. Sem mislila da bi se kar v malo šolo vpisala, ker so se mi te igralne urice res zdele malo predrage  >:( ko pa se nas lahko par pesjanarjev dobi skupaj pa imamo svoje igralne urice(samo moje mnenje) .
Drugače pa Melly, v katerem tečaju pa sta ali kaj? Upam da se res kdaj spoznamo bi bilo super !
Pa tudi glede ovir in tega se že kar veselim, tako da mislim da bo kar mala šola, ko bo pa starejši pa agility :)



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #2387 : 19 Avgust 2013, 17:47:37
Ja, sej. Jaz sem zato raje malo šolo izbrala. (:
Midve sva zdaj še v začetnem tečaju agility-ja, jeseni pa greva v nadaljevalnega.
Sigurno se bomo srečali, vaju bom poskusila poiskat, ker bova verjetno ob približno istem času na KD-ju. Vi boste meli treninge takoj za nami, kolikor se spomnim. No, odvisno je, ali vzameš Malo šolo I (2x na teden) ali Malo šolo II (1x na teden), če vzameš II, se bova srečali verjetno. Jaz sem hodila v II-ko, mi je bil način dela bolj všeč (raznoliko delo, vključuje tudi delo z ovirami, učenje trikcev, delo na terenu, več inštruktoric), se mi zdi tudi bolj sproščeno. Jaz ti priporočam to. (:


barbie8

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #2388 : 19 Avgust 2013, 18:04:49
Aha no super :) potem pa res upam da se srečamo !



Isa.Ash

  • Gost
Odgovori #2389 : 19 Avgust 2013, 23:10:23
Heeey barbie  :-*
Vsaj probat pridta, da bomo skupaj  :P
Zdaj še bomo v mali šoli skup potem pa še na agility-ju  ;D
Pia (Melly), ti pa boš slikala hahah *hec. hec*



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #2390 : 20 Avgust 2013, 09:27:27
Ja, itak. (:
Lahko že v mali šoli kaj poslikam, if you want. (: Upam, da bomo meli ob približno istem času.


barbie8

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #2391 : 20 Avgust 2013, 13:58:30
Isa seveda da boma prišla no sej bom vidla kaj bodo rekli tam na KD, ampak pogledat pa sigurno pridema :) pol pa še agilitiy pa smo na željenem haha :)



Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #2392 : 26 Avgust 2013, 18:39:06
oj, agilitaši :)
no, doma imam 3 leta staro beaglico pa bi z njo fuuul rada delala agility ;D zdej se pa odločam med kd ovčar in kd agility ilirija. ker res ne vem kam bi šla,  sprašujem še vas.

 pa en čoh za vaše kužije :P


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #2393 : 26 Avgust 2013, 19:06:05
Midva bova začela na KD MB zdaj jeseni ali pa spomladi.

Bo kdo šel na KD MB v začetnega zdaj jeseni ali spomladi?

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2394 : 27 Avgust 2013, 13:10:57
oj, agilitaši :)
no, doma imam 3 leta staro beaglico pa bi z njo fuuul rada delala agility ;D zdej se pa odločam med kd ovčar in kd agility ilirija. ker res ne vem kam bi šla,  sprašujem še vas.

 pa en čoh za vaše kužije :P

za agility definitivno na Ilirijo ;)

battito animale


La-yorki

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2395 : 27 Avgust 2013, 18:30:23
In primer kako se NE dela puppy agility
(pri najboljši volji ne najdem več tistega videa)...ampak zdrava pamet človeku pove, da mlad pes ima ovire na tleh in delaš v bistu na tem, da psu razviješ veselje do teka in ovir samih + na vodenju , obratih...Da se nauči brat telesno govorico (ko kriliš za cik in cap..tunel)... in predvsem na igri.
Tole mogoče? http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xQdcRW2vpxk Bolano -.-
Pes pri tej starosti zna že slalom (!) Pa kdaj ga je začel učiti?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2396 : 27 Avgust 2013, 19:56:34
jaaaa... ta model. In je imel polno kritik pod videom, pa je očitno pobrisal in onemogočil komentiranje....Na tak način psa uničiš, preforsiraš. Eno se je igrat agility, zaradi gole zabave in samo spoznavanje ovir na tleh...tole j

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


La-yorki

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2397 : 27 Avgust 2013, 20:40:00
Se mi je kar zdelo ja da je tole...Ni vredno besed kaj dela psu >,<



Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #2398 : 28 Avgust 2013, 01:39:16
 ... kar se tiče puppy agilitya na posnetku... če dobro razumem je kuža star 6  mesecev in po videnem posnetku zares zelooo obvlada celotno zadevo...  sedaj ne razumem, zakaj bi ga trener uničil oz. preforsiral oz. kaj je tukaj bolanega? Jaz bi takšnemu trenerju čestitala, da ima tako inteligentnega kužka...Kuža po mojih ocenah za svojo velikost ne preskakuje previsokih ovir, skrbnik mu jasno z roko nakazuje, kaj mora početi, po uspešno opravljeni nalogi ga pohvali in po posnetku sodeč vidim jaz zelo zadovoljnega psa...jaz lahko samo sanjam, da bo moja psička kdaj tako delala na agilityu...meni se zdi uredu, da če kuža pokaže nadpovprečno sposobnost za določeno aktivnost že prej, da se začne s šolanjem že prej... zakaj pa ne? Sedaj bo morda nekomu šlo v nos, da delam primerjavo z otrokom, a od kar imam psičko opažam velike podobnosti... Ali otroka, ki v rani mladosti pokaže nadpovprečno inteligenco za določeno aktivnost, starši tudi uničijo, če prezgodaj začnejo spodbujati določene otrokovo aktivnosti? mislim, da temu ni tako... Na primer W. A. Mozart je že od rane mladosti skladal in verjetno ob podpori in vzpodbdi svojega očeta nikoli ne bi bil tako uspešen skladatelj. Morda so tudi takrat ostali ljudje komentirali, da to pa ni normalno ipd. Ampak tako je, da največje zvezde ponavadi ob prirojenem talentu  za svoj uspeh garajo že od rane mladosti... tako da jaz ne bi metala vseh kužkov v en koš, ker tudi med psi se rojevajo zvezde, s katermi se lahko že prej trenira... ali je trener s predčasnim treningom naredil več škode kot koristi bo pokazal čas ... jaz upam, da je tale kuža na posnetku mali Mozart - wunder kind na agility terenu in da mu bo ta predčasni trening samo plus in ne minus v njegovem nadaljnem šolanju... pač to je moje osebno mnenje in nikogar ne kritiziram niti ne modrujem, saj sem sama na področju agilitya čista začetnica... moram pa priznati, da negativne kritike rahlo zbodejo ob takšni perfekciji... in ko vidim psa, ki tako odlično dela na agilityu terenu, se lahko samo poklonim takšnemu kužku in trenerju, saj je jasno, da je bilo vloženo veliko dela in truda in da ne bi bilo tako velikega uspeha, če si ne bi skrbnik in pes medsebojno zaupala... za mene je bolano to, da je vse več zapuščenih in trpinčenih živali, da pa nekdo dela s svojim psom, pa je pohvale vredno... LP



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #2399 : 28 Avgust 2013, 06:56:00
Brez zamere, Buba, ampak primerjava z Mozartom in s tem, kar je on delal, res ni na mestu.  :-\ Verjetno dojenčka, ki bi bil lahko gimnastični "wunder kind" tudi ne spravimo delat salte pri enem letu ali še prej, a ne?  :-\ Če pa, bi imela pa za otrokove starše isto mnenje kot ga imam za tega "trenerja". Glede na to, da je mladič star 6 mesecev, je verjetno začel delati pri kakih dveh, treh. Kaj je tukaj normalnega? Da pri taki starosti dela že recimo slalom, je pa sploh za bruhat. :'( :-\ In ne vem, kaj je pri tem mladiču tako zelo inteligentnega. Večinoma vsi borderji (oziroma tukaj naj bi šlo za border&malina mix) so inteligentni pa večinoma lastniki nismo tako neumni, da bi šli v take skrajnosti. Pohvala? To, da mu gre žogico povohat je pohvala? O zadovoljstvu mladiča bi pa tudi lahko govorili.  :-\ :-\ Kje je kakšno igranje? Kje je vidno kakšno mladičkasto veselje?  :-\ Perfekcija???  ::) ::) :'( In močno upam, da tale puppy ne bo noben "wunder kind" (verjetno tudi ne bo).  >:(

Vseeno sem mnenja, da se lahko začne z osnovami zgodaj, ampak tole pa res niso osnove in tole bi čisto lahko postavili ob bok trpičenju in ne delu.  :-\  Z mladičkom se je treba igrat, je treba socializirat, ga odpirat,... ne pa ga zvleči že prvi dan, ko ga dobimo, na agility poligon pa drilat ovire. Bolano, da ljudje zaradi lastnih ambicij pozabijo na žival.  :'( Pustite mladičkom, da normalno odrastejo, saj je kasneje dovolj časa, da se doseže "perfecijo".