Agility

T.M.T · 684230

san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #2400 : 28 Avgust 2013, 08:07:34
Brez zamere, Buba, ampak primerjava z Mozartom in s tem, kar je on delal, res ni na mestu.  :-\ Verjetno dojenčka, ki bi bil lahko gimnastični "wunder kind" tudi ne spravimo delat salte pri enem letu ali še prej, a ne?  :-\ Če pa, bi imela pa za otrokove starše isto mnenje kot ga imam za tega "trenerja". Glede na to, da je mladič star 6 mesecev, je verjetno začel delati pri kakih dveh, treh. Kaj je tukaj normalnega? Da pri taki starosti dela že recimo slalom, je pa sploh za bruhat. :'( :-\ In ne vem, kaj je pri tem mladiču tako zelo inteligentnega. Večinoma vsi borderji (oziroma tukaj naj bi šlo za border&malina mix) so inteligentni pa večinoma lastniki nismo tako neumni, da bi šli v take skrajnosti. Pohvala? To, da mu gre žogico povohat je pohvala? O zadovoljstvu mladiča bi pa tudi lahko govorili.  :-\ :-\ Kje je kakšno igranje? Kje je vidno kakšno mladičkasto veselje?  :-\ Perfekcija???  ::) ::) :'( In močno upam, da tale puppy ne bo noben "wunder kind" (verjetno tudi ne bo).  >:(

Vseeno sem mnenja, da se lahko začne z osnovami zgodaj, ampak tole pa res niso osnove in tole bi čisto lahko postavili ob bok trpičenju in ne delu.  :-\  Z mladičkom se je treba igrat, je treba socializirat, ga odpirat,... ne pa ga zvleči že prvi dan, ko ga dobimo, na agility poligon pa drilat ovire. Bolano, da ljudje zaradi lastnih ambicij pozabijo na žival.  :'( Pustite mladičkom, da normalno odrastejo, saj je kasneje dovolj časa, da se doseže "perfecijo".

tako je!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2401 : 28 Avgust 2013, 13:45:01
Tisti agilitaši svetovnega kova, niso imeli psov na ovirah (sploh ne takih!) pred 5 mesecem. Palisada ni dosti znižana (ni na tleh) da bi se brez škoda komolcem in kolkom delal cone.

Agility bi moral biti ena sama igra in žur s psom, ne pa gnanje za rezultati!

Tegale lahko mirno primerjaš s kakim kitajskim/ruskim trenerjem gimnastike, pa menda vsi vemo kako neprijazno do otrok in telesa je tam! Pa če pogledaš tekme na katerih je 5rca in njene uvrstitve, delo z njenimi mladiči-boš videla bistveno razliko.

Eno je primeren puppy agility (sklepi, okostje!) in tist video z možakarjem je skrajno neprimeren. Imam pa tudi isto oštro mnenje o starših, ki 5 letnika vpišejo v xy tečaje, namesto da bi uživali življenje. Preveč zafuranih otrok/odraslih sem videla na ta račun. Drilanje v otroštvu za uspehom na šolskem, športnem, kulturnem področju, preveč jih doleti psihiatrija najkasneje v 20 letih ali pač zbluzijo po svoje in čimprej zbežijo od tastarih. (če je že bila primerjava z mozzartom, ki je imel obupen karakter in mnogo svoje volje in ga po mojem vedenju ni ravno kdo silil v igranje klavirja).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2402 : 28 Avgust 2013, 14:22:01

Agility bi moral biti ena sama igra in žur s psom, ne pa gnanje za rezultati!


......samo potem ne bi resno delali ;D
Kdaj lahko pričakujemo kakšno novo agility pasmo? Recimo mix med hrvatom in borderjem .......... ups, saj agility je le žur tekmovalnega značaja (po mednarodni definiciji) ;D

PS
Pa ne me zopet obtožit, da sovražim agility ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2403 : 28 Avgust 2013, 14:32:37
Kdaj lahko pričakujemo kakšno novo agility pasmo? Recimo mix med hrvatom in borderjem ..........

A ves, da to ze obstaja :D pred kratkim se je zgodil ups enemu vzreditelju obeh pasem... mladici zgledajo prav simpaticni ;)

battito animale


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2404 : 28 Avgust 2013, 15:11:06
Lilit, pokaž pokaž!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2405 : 28 Avgust 2013, 15:48:03
....kroliji....naviti in "žleht" mladički sto na uro. A je kakšen od njih prišel v Slovenijo?
In ja agility mora biti za psa žur, enako kot mora biti za psa žur kakršnokoli delo.


Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #2406 : 28 Avgust 2013, 15:57:18
Tisti agilitaši svetovnega kova, niso imeli psov na ovirah (sploh ne takih!) pred 5 mesecem. Palisada ni dosti znižana (ni na tleh) da bi se brez škoda komolcem in kolkom delal cone.

Agility bi moral biti ena sama igra in žur s psom, ne pa gnanje za rezultati!

Tegale lahko mirno primerjaš s kakim kitajskim/ruskim trenerjem gimnastike, pa menda vsi vemo kako neprijazno do otrok in telesa je tam! Pa če pogledaš tekme na katerih je 5rca in njene uvrstitve, delo z njenimi mladiči-boš videla bistveno razliko.

Eno je primeren puppy agility (sklepi, okostje!) in tist video z možakarjem je skrajno neprimeren. Imam pa tudi isto oštro mnenje o starših, ki 5 letnika vpišejo v xy tečaje, namesto da bi uživali življenje. Preveč zafuranih otrok/odraslih sem videla na ta račun. Drilanje v otroštvu za uspehom na šolskem, športnem, kulturnem področju, preveč jih doleti psihiatrija najkasneje v 20 letih ali pač zbluzijo po svoje in čimprej zbežijo od tastarih. (če je že bila primerjava z mozzartom, ki je imel obupen karakter in mnogo svoje volje in ga po mojem vedenju ni ravno kdo silil v igranje klavirja).
... hvala za pojasnilo ;) se strinjam, da če je prevelika fizična obremenitev za sklepe in kosti, je pametnje počakati... kuža na posnetku je dokaj velik in niti pomislila nisem, da bi ovire in palisada povzročale probleme pri sklepih in kosteh...

...kar se pa tiče nasploh nadarjenosti in otrok, pa je po mnenju številnih strokovnjakov, potrebno otroka čim prej in čim bolj spodbujati za določeno aktivnost, za katero otrok izkaže interes... je res, da nekateri starši pretiravajo in silijo otroka proti njegovi volji, so pa tudi takšni, ki se za svoje otroke sploh ne zmenijo... tako, da če je neka zdrava mera, bo z otroci ko odrastejo vse super...z mišljenjem, da se otroka zafura, če je v mladosti "obemenjen" z aktivnosti in da naj raje uživa življenje se ne strinjam. Sama menim, da je otroke potrebno čim prej navaditi na realno življenje in jih učiti odgovornosti. Uživancija pa naj bo rezervirana za počitnice, praznike, vikende. Starši med tednom itak nimajo časa za otroke, ker so po cele dneve v službah, zato se mi zdi pametneje, če otroka vpišejo na dejavnosti, kot pa da se prepuščeni sami sebi, slabi družbi in ulici. Jaz sem iskreno srečna, da so mi starši omogočili, da sem od rane mladosti (5 let) začela razvijati svoje glasbene sposobnosti. Danes glasba ni samo moja ljubezen, pač pa moj kruh...Sicer pa če starši ne bi vzpodbujali svojih otrok od rane mladosti pri določeni aktivnosti ne bi bilo ne uspešnih športnikov, umetnikov, znanstevnikov... bil bi živ dolgčas... LP ;)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #2407 : 28 Avgust 2013, 16:41:05
ja, kroli je v Sloveniji :D Luštna je za znoret :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2408 : 28 Avgust 2013, 16:50:20
Tisti mladič na posnetku ni noben agilitaški Mozzart. Nasprotno, pes je že sedaj kot mladič preforsiran in za enega wannabe vrhunskega agilitaškega borderja veliko prepočasen, brez pravega žara in energije.

Kroli ;D komaj čakam, da vidim


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2409 : 28 Avgust 2013, 16:58:27
Hiper pa ''žleht'' - nujno videt  ;D Zdj pa sam naj bo črno pa kodrasto...must bi in love.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2410 : 28 Avgust 2013, 18:22:30

battito animale


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2411 : 28 Avgust 2013, 18:39:57
oooooo črninaaaa  :-* še dobr da nimajo kravžlnov  >:D bi se lah zakurla na njih :D
Ampak vidim, pa v friseku našo tavečjo. Jp. Bo najbrž brez DNK testa zdržal, da ma colija v riti (pa uhih, pa looku...).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2412 : 28 Avgust 2013, 18:41:30
Ja crni pa kravzljasti so pa hrvati ;)

battito animale


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2413 : 28 Avgust 2013, 19:43:29
Ma super ste :o :-* ; prav polepšate popoldne ;D .
Če ni dosti smeha na TV ob gledanju slo politike pa forum odpreš :o
.......kakšen žur šele pride na agility; jupi :o :o :o ; samo na svetovno še nekaj časa ne bodo mogli :o ; ampak žur je žur 8)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2414 : 28 Avgust 2013, 19:56:46
Ja crni pa kravzljasti so pa hrvati ;)
Vem vem...ne govor, ne opominjaj, ne ponujaj  ::)  :D Zdrava pamet me nazaj drži. In mladiče gledat itak ne smem nikamor it... ::)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #2415 : 28 Avgust 2013, 20:07:46
Crollies ja :D

Tako zgledajo, zdej imajo ene 6 mesecev po moje...

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/1234118_10201556712578250_1261731691_n.jpg

O, tole so pa prav simpatični psi, hihi :) Že zgledajo prav navihano.  :o


AnjaDona

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #2416 : 28 Avgust 2013, 20:47:19
Jaz bi prav mela enega takega norca  :P


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #2417 : 28 Avgust 2013, 20:48:16
Je bil ups ali je bil načrtni ups  :P ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2418 : 28 Avgust 2013, 21:20:34
Prav zagotovo nio bil načrtni.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #2419 : 28 Avgust 2013, 21:58:02
Ta najbolj leva na fotki je naša Slovenka :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2420 : 28 Avgust 2013, 22:16:44
Ful je zanimivo, kako so homogeni. Mogoce pa bi res lahko to bla nova pasma :P

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2421 : 28 Avgust 2013, 22:19:41
Ne prav hitro...ker naslednja generacija ne bi bila več homogena.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2422 : 28 Avgust 2013, 22:37:17
Tisti mladič na posnetku ni noben agilitaški Mozzart. Nasprotno, pes je že sedaj kot mladič preforsiran in za enega wannabe vrhunskega agilitaškega borderja veliko prepočasen, brez pravega žara in energije.

Točno to! Moje opažanje, ki mi mladičkast border ni tako zelo oddaljen od lastnih spominov, da namesto energičnosti, veselja do teka, je tale kuža na posnetku pravzaprav najbolj vesel, ko se lahko gre počit na mizo. Ne bi o palisadi. Žal mi je, tule vidim eno samo vlačenje po parkurju, ta mladič se nima prav nič mladičkasto fino. O igri ni ne duha ne sluha.. izkoriščanje borderskega delovnega karakterja z neskončno željo, da ustreže lastniku. Pa če si grob skoplje ob tem.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2423 : 28 Avgust 2013, 23:01:42
Točno to! Moje opažanje, ki mi mladičkast border ni tako zelo oddaljen od lastnih spominov, da namesto energičnosti, veselja do teka, je tale kuža na posnetku pravzaprav najbolj vesel, ko se lahko gre počit na mizo.

Točno to sem tudi jaz pomislila... Temu ubogemu psu je največja nagrada, da se gre lahko malo spočit na mizo. Pa da se na coni malo uleže...



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2424 : 29 Avgust 2013, 07:46:45
Je bil ups ali je bil načrtni ups  :P ;)

Vse do kotitve se ni vedelo kdo je oče. Smo le ugibali, kdo bi lahko bil :D

http://www.bordercollie.hr/


Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #2425 : 29 Avgust 2013, 08:15:15
Joj, so pa res luštni!

p.s. A gre kdo na tekmo to soboto v KD Bled Lesce. Jaz z mojo psičko verjetno (ni še ziher) pridem gledat pa da malo spoznam pesjanarje :)


Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #2426 : 29 Avgust 2013, 09:10:28
Zgodnja specializacija nikakor ne prinese nič dobrega. Ali se je kdo že kdaj vprašal, zakaj imamo v sloveniji toliko mladinskih svetovnih prvakov, za katere nihče več ne sliši, ko so enkrat v članski konkurenci?
Za razvoj v dobrega športnika je v mladosti potrebna PREDVSEM raznovrstnost.
Agility na posnetku je pa ena sama velika žalost nikakor vredna posnemanja...



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2427 : 29 Avgust 2013, 09:50:09
Malo off od psov

tole o mladinskih genijih  ...( ja znana zadeva)
dolgoletno dogajanje pri n.pr.smučanju.. slovenska posebnost  v vseh dejavnostih že desetletja :(

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


AnjaDona

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #2428 : 29 Avgust 2013, 22:01:10
Joj, so pa res luštni!

p.s. A gre kdo na tekmo to soboto v KD Bled Lesce. Jaz z mojo psičko verjetno (ni še ziher) pridem gledat pa da malo spoznam pesjanarje :)

Midve z Dono greva  :)


Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #2429 : 29 Avgust 2013, 23:13:12
oo, super, potem se pa srečamo ;D