Pes je polže

mojca_zajc · 7124

mojca_zajc

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
: 19 Maj 2010, 21:14:53
Imam manjši problem. Moja psička špringer španjelka (je še mladiček) je čisto nora na vrtne polže. Čim najde polža s hišico ga pograbi in beži stran od mene, da ji ga nebi vzela. In nato se sliši, kako hrusta hišica pod njenimi zobmi (kot bi jedla čips ;D).

Zanima me, ali je to lahko nevarno?

Koliko so nevarni polži lazarji - ti polži brez hišice? Nekje sem slišala, da so ti polži za psa smrtno strupeni. Ali bi se lahko zgodilo kaj hudega moji psički, če bi pojedla takega polža?

Kako naj psičko odvadim, da se polžev ne je?

It's amazing how someone walks into your life and suddenly you can't remember how you ever lived without them.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1 : 19 Maj 2010, 21:24:20
Če jo prepoved ne gane, jo za začetek daj na štrik, da ji gurmanske podvige lahko preprečiš ali vsaj oduzameš brez da ugotovi, da ji itak nič ne moreš, ker je ona hitrejša ;)
Istočasno pa uči vajo "spusti" ali "fuj" ali kakorkoli hočeš temu reči. Najprej z manjzanimivimi stvarmi, ki jih drži v gobčku. Se pravi, ko nekaj drži ji pred nos postaviš kaj finega in ko spusti, da bi vzela priboljšek, rečeš spusti. To ponavljaš in sproti stopnjuješ. Nič težjega. Se zelo hitro navadijo, če smo dosledni.

Nikakor pa res ne sme pogruntat, da si dejansko nemočna in če ji rata izvesti kako "krajo" je ne lovi! Takrat lahko samo sebe brcneš za nagrado ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 19 Maj 2010, 21:26:33
Če je polž zastrupljen s strupom za polže, se lahko zastrupi tudi psička. Naš je po enem takem polžu kot mladič bruhal in bil čisto apatičen.



martinag

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 20 Maj 2010, 08:23:34
če je še ostale packarije (črve, pa hišico z mal kamenčki pa podobno) lahko pride do raztega želodca, kjer se začno nabirat te razne neprebavljive zadeve na zunanjih straneh želodca (če ima napihnjen trebušček, ne kaka, joka pojdite takoj k veterinarju).. najbolje da poskušiš z fuj in pozitinimi motnajmi, npr igračkami.. če ne bo šlo vadita doma na kakšenm diščem kupčku kaj je "ne" - če pa vse skupaj ne bo delovalo uporabite nagobčnik.. na žalost, požrtija lahko hudo škodi...



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 20 Maj 2010, 08:29:27
Mogoče jo najprej naučiš da polža ne poje, temveč ga prinese...potem jih zbereš in prodaš v kakšno francosko restavracijo :o... :D :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 20 Maj 2010, 10:58:23
Damayanti,saj jih ni treba prodati ravno v francosko restavracijo,jih lahko sama doma pripravi. :D :o :D.Tako smo se mi rešili te nadloge.Dve leti nazaj je bilo namrečna našem vrtu toliko polžev,da sem jih v pol ure nabrala za ta velik ajmar.Pa so romali v krop in nato z užitkom po grlu navzdol.Ta specialiteta je namreč v restavracijah presneto draga,pa še malo jih dobiš. ;) :P
LP Tjaša



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 20 Maj 2010, 11:09:59
Katere to?.... une s hiško?... samo meni ne zgledajo to taki kot uni v Franciji... ti( pri nas) imajo bolj grdo hiško.... mi ne zgledajo lih "apetitlih"... nekako si jih ne predstavljam na krožniku, pa če tud s česnom in parmezanom na vrhu :-\

ali si tardeče mislila?.... teh sem imela jaz letos za izvoz... ampak sem jih pobila..in to s soljo...ogabna zadeva. So šli pa vranam zelo v tek... taki posoljeni, ne moreš verjet kako so jih malicale...  res  fuj.... še sedaj me sterse,ko se spomnim tistega prizora.( za kozlat) :-X

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 20 Maj 2010, 11:25:04
Če polž ni zastrupljen, potem psu nič ne škodi. tudi naše so jih jedle, pa deževnike tudi. Jih pa ponavadi mine samo od sebe ko odrastejo. psice smo naučili, da so najdeno prinesle pokazat, potem so pa to lahko pojedle, če je zgledalo nevarno ali je bilo res preveč nagnusno  pa smo zamenjali za priboljšek.
vranam daj drugič raje neposoljene polže, razen če se ne bi rada znebila tudi vran. ko je bila pred leti pri na na vrtu invazija polžev, smo jih nabrali v vrečo, sin jo je nesel do grmovja kjer so bile vrane, obesil vrečo na vejo, polži so lepo počasi lezli ven, vrane so jih pa sproti pobirale. dvomim, da jim je kakšen ušel. Prazno vrečo je seveda naslednjič prinesel domov.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 20 Maj 2010, 11:36:32
Naše vrane so očitno lene kot f/$s. glede na to da jih je ful, pa da vem da dobro vidijo, bi jih lahko tud same po tleh pobrale...pa jih niso. Zato je bila sol tud uporabljena. Šele potem ..posoljeni in do skrajnosti ogabni so  tem lenčinam od vran postali zanimivi.
Ali imamo pa  tukaj v naši okolici do skrajnosti čudaške vrane.
Lani so se pasle na sosedovem kompostu...in zelo čudno obnašale... šele potem sem ugotovila, da je un sosed na kompost dal tropine( ali pa ostalo sadje) od žganjekuhe.
da ne omenjam da so kar vštric stale tolk nabasane so bile.
Je bilo pa smešno :D... vrane pijane  do daske ....v vsakem grmovju pa po dva mačka...apak so bile tako podivjane in glasne , da mački tud blizu niso upali

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 20 Maj 2010, 11:55:11
Ja,na une s hiško sem mislila,naše domače kmečke polže :P.So podvrsta bolj fancy francoskih "vinogradniških polžev",okusni pa prav tako. ;) :P ;D
Tisti,ta rdeči lazarji so dobri samo za nekaj drugega-odpravljanje bradavic. 8)
LP Tjaša



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 20 Maj 2010, 12:18:54
Moja Jazz je tudi enkrat prežvečila tardečega lazarja, kot mladič. Potem se je fino zaslinila, kaj hujega pa ni bilo, razen da sva seveda morali it sluzasto brado v bide spirat in bi jaz skoraj... zraven   ::) ..

Kot je Irena napisala, v večini to psi prerastejo sami od sebe, ampak vseeno, kot tudi že napisano, bolj kot jo boš ti lovila, kregala,... bolj se bo njej fino zdelo, tako da če že misliš da moraš, ker kakšna stvar res ni varna, jo rajši nauči da je bolj zanimivo in koristno zanjo, če ti prinese pokazat. To pa lahko doma začneš vadit s kakšnimi npr. papirnatimi robčki ali čim drugim, kar ni škodljivo, pa ji je mogoče fino po gobcu valjat.. ti pa imaš pripravljeno kakšno meso,.. nekaj, kar obožuje in ji ponudiš v zamenjavo, pred tem pa poskusiš reči "fuj",.. moraš pa biti dovolj hitra, da rečeš "fuj" ali "pusti" še predno se sama odloči pustiti "robček".. naj se navadi, da ji njena reakcija spuščanja na "pusti", prinese nagrado (meso npr.). Poleg tega ji kakšno stvar kdaj kasneje, ko bo že razumela kaj pomeni "pusti" lahko tudi pustiš. Spet npr. robček.. ti ga prinese, rečeš "pusti", ti ga spusti, ga pogledaš in ji ga vrneš.  ;)

Vse ostalo, ko ne moreš doseči, da bi spustila, pa ignoriraj, kot da te ne zanima, predvsem pa jo zamoti, da ne bo imela sploh časa po tleh stikat za prepovedanimi stvarmi,.. ker veliko tega pobiranja izhaja tudi iz preprostega dolgčasa, mladiček se pa hitro nauči, da če kaj pobere in potem lastnik tuli za njim in ga lovi, ni več dolgčas, ampak je cel žur in jasno, da potem kdaj kaj pobere tudi če sicer ne bi.

Aja.. pa oči na peclje in jo zamoti, če vidiš kaj takega, kar bi potencialno pobrala.. preusmeri njeno pozornost še predno ona opazi tisto na tleh, če pa je že opazila a še ni pobrala in vseeno preusmeri pozornost nate, jo pa sploh izredno nagradi.  ;)




mojca_zajc

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 20 Maj 2010, 22:31:09
Hvala za izčrpne pogovore, in da ste me tudi malce nasmejali  :o :P
Imamo lepo ograjen vrt in ni nevarnosti, da bi bilo kaj zatrupljeno, sosedje pa tudi ne zastrupljajo, saj imajo skoraj vsi tudi sami pse.

Bom se zagotovo lotila nekaterih od naštetih metod, bomo videli, kam nas bo pripeljalo :D

It's amazing how someone walks into your life and suddenly you can't remember how you ever lived without them.