Mops [Pug]

regalis · 562161

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #780 : 30 Avgust 2008, 22:28:09
Da ni dubai barchica? Glede na popolnoma enak stil pisanja  ::)

Meni veterinar se nikoli ni svetoval cokolinota, mleka in nekih k*** pastet (teh se sama ne jem, ker je ze meni svinjarija), ampak Hills sensitive. Pa glede na to, da je imela pri 6-ih mesecih gastritis in pred kakimi tremi meseci tudi nekaj podobnega in da je itak ze nestetokrat bruhala, ker je ocitno blazno obcutljiva, sem na tem podrocju (ZAL!) dobro informirana.

aja, saj res, moj pes je samo beagle, to je pa taka primerjava, kot da bi primerjal presnovo in prebavo ter potrebe slona in misi  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #781 : 31 Avgust 2008, 11:21:13
A veš da sem tudi jaz pomislila, da je Dubai Barchica! Tiste pikce po končanih stavkih so mi dale mislit. Pa razmišljanje tudi. Kakorkoli od mojega mišljenja ne odstopam glede prehrane in šolanja.
Ja Ribica kako si drzneš primerjati mopsa pa kateregakoli drugega psa??? :P Mah brez veze.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #782 : 01 September 2008, 22:13:17
Očitno še en otrok, ki se dolgočasi, si izmišljuje zgodbice in se repenči pod več nicki.

Skrajni čas, da se je začela šola.



andrejaa

  • Gost
Odgovori #783 : 02 September 2008, 15:13:29
v Dobu pri Domžalah prodaja nekdo mopse. Sem poklicala že iz firbca.... sploh nima mamice, je reku, da je kupu kar celo leglo in zdej jih ''redi'' in jih bo prodal naprej. Na vprašanje, če jih je kupil pri Matoši, je za trenutek obmolknil, potem pa rekel '' kdo pa je to?'' HA HA!!!! kam gre ta svet!!!  to mora bit res donosen posel, da se toliko ljudi ukvarja s tem, seveda s povdarkom: ljudje brez vesti. A se sploh  v tej naši deželici lahko kupijo mopski iz zdravega in prijaznega legla??



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #784 : 03 September 2008, 08:38:32
Se da. Eden od vzrediteljev sodeluje na forumu. Druga psarna je Snorewood (svoje čase so imeli lepo spletno stran, ki pa zdaj baje ne deluje več). Najbolje je pa še vedno poklicati na Kinološko zvezo Slovenije in povprašati po vzrediteljih, pričakovanih leglih...

In dogs we trust!


luna83

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #785 : 14 September 2008, 17:33:19
 :o Lepo pozdravljeni, da se va še jaz predstavim, sem NEON, star sem 6 mesecev,hodim v malo šolo in sem na sploh mali veliki vražiček. Slikice tudi pridejo, ko moja lastnica najde kabel,.. ;)



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #786 : 14 September 2008, 20:47:22
hmm.. a ve res nimaste drugega dela ?

Žalostno res..

O kak je luštkan Neon hehe se mu vidi ,da je mali vragec hehehe



luna83

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #787 : 21 September 2008, 21:22:30
 :o evo še tukaj nove slikice,..    http://banny.moj-album.com/



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #788 : 24 September 2008, 12:31:55
hehehe carta nimaš kaj ... kolk je lepi..

Kje si nabavila za oblečt?.. jaz nekaj kupila v Usa ..ampak bolj prehodno.. Zadnjič gledala take luštne puloverje,da ji še noge pokrije pa niso imeli številke :(
vse ji je prav samo čez hrbet ne mormo zapeti hehe

lp



little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #789 : 24 September 2008, 17:42:50
Hooj.

Ali je bil kdo na CACIB Maribor? Če se nemotim je tam bilo menda 17 mopsov. In midve z Lonno sva ostali brez prevoza in nisma mogli iti :'( .

Tud mene zanima, kje kupujete pasja oblačila? Pri nas pridejo v poštev samo za pozimi, ko je mrzlo, ker se mi zdi oblačenje psov v nevemkakšne oblekce čista beda. Lonno oblečem samoo, ko je vzunaj mrzlo.Do zdaj sem kupovala v Zooticu, nekaj pa tudi v Avstriji. Tokrat pa imam namen naročit pri Pika Pasja oblačila.



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #790 : 25 September 2008, 09:37:07
lp!

Jah težko je za dobit... vse štima samo čez trebuh ne zapnemo hehe  :-[

Pika pasja oblačila kje je to?

Hvala za info..

lp

ps:kaka carta.. pa saj so vsi nekaj posebnega  ::)



little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #791 : 25 September 2008, 15:30:31
Hja :D Sej to je tud razlog zakaj bom naročila pr Pika pasja oblačila..zato ker nardijo po naročilu in jim samo mere poveš...in mera za okoli trebuha pride še posebej prav :P :D
Spletna stran: http://www.pasjaoblacila.si  in maš tam tudi mail, kje se nahajajo,...  :)

LP



luna83

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #792 : 26 September 2008, 23:15:55
 :o Pozdravljenje, jaz sem nepremočljivi plašček kupila v trgovin mr.pet, puloverček pa v trgovini pri veterinarju. Ker sem iz Postojne je zgodaj zjutraj in pozno zvecer kar mraz (cca. 5 stopinj) in se mi zdi da če pride iz stanovanja kjer je 25 na 5 da je kar hudo in se mi zdi prezveze da bi se prehladil. drugače pa ga jaz nikoli ne oblečem tako brez veze ne ne to ne!



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #793 : 27 September 2008, 09:45:31
lp!

Hvala Little Star..  :)bo prav prišlo..

Saj zato luna ,moja se trese kt šibica sploh pa zdaj k so take spremembe vremena.






Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #794 : 29 September 2008, 20:21:26
Js mam mopsiko Lajko,stara je 9 let in je pravi cukrček...


A tudi vaši tako glasno dihajo? In spuščajo TOOOOOOOOOLIKOOOOOOOOOOO dlake?



Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #795 : 29 September 2008, 20:35:41
Da ni dubai barchica? Glede na popolnoma enak stil pisanja  ::)

Meni veterinar se nikoli ni svetoval cokolinota, mleka in nekih k*** pastet (teh se sama ne jem, ker je ze meni svinjarija), ampak Hills sensitive. Pa glede na to, da je imela pri 6-ih mesecih gastritis in pred kakimi tremi meseci tudi nekaj podobnega in da je itak ze nestetokrat bruhala, ker je ocitno blazno obcutljiva, sem na tem podrocju (ZAL!) dobro informirana.

aja, saj res, moj pes je samo beagle, to je pa taka primerjava, kot da bi primerjal presnovo in prebavo ter potrebe slona in misi  ;)

Pomojem tut,,,

Tud js sm bla enkrat taka.Sm se po več nickov prjavljala in zajebavala....Ful mi je žal ampak je kar je.



Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #796 : 30 September 2008, 13:30:32
Btw tut js mam mopsiko Lajko,stara je 9 let in je rodovniška psička...

Ona je Friskas brikete, ki jih prej malo pomočimo v vodo ali v mleko...

ČOKOLINO???? ???  Uhm--Kolkr js vem človeška hrana ni ravno dobra za pse.


P.S.ZGORNJEGA POSTA MI NOČE SPREMENIT,AMPAK MISLILA SEM REČI: POMOJEM JE TUDI DUBAI BARCHICA.



Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #797 : 30 September 2008, 13:53:40
aja sm že napisala :-[

sorry za zaporedne poste.



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #798 : 03 Oktober 2008, 17:20:49
hehe ..ne ne ..nisem jaz to! Sigurno ne .Zakaj bi pa bila?
Pač vsak ima svoje mnenje..

Ja itaq, moja smrči kt pr norcih ,hvala bogu ,da mene to uspava hehehe ;D
Glede dlake pa priporočam pri veterinarju antiseptični šampon ..super je  :)
Jaz hodim k Trstenjaku v Lj in ga toplo priporočam

lp



Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #799 : 03 Oktober 2008, 21:40:58
Hvala :)



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #800 : 04 Oktober 2008, 09:21:54
 :) ;D mi tut mamo mopseka starega 3,5 mesece in smo nori na njega. :) ;D


Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #801 : 04 Oktober 2008, 09:38:27
Ni kaj Border CL :)

Jaz pa študiram ,da bi parila Barch .. samo je en velik problem .. Kam naj z mladički :'( Pravijo ,da je dobro ,da ima psička vsaj enkrat mladičke .
Kakšno mnenje?

lp




pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #802 : 04 Oktober 2008, 10:29:36
pa še slikca


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #803 : 04 Oktober 2008, 10:48:28
Ni kaj Border CL :)
 Pravijo ,da je dobro ,da ima psička vsaj enkrat mladičke .
Kakšno mnenje?

lp



To je ze skorajda "legenda". Pes ne rabi imet enkrat mladickov. Moja (joj, spet jaz, ne?) je bila sterilizirana brez mladicev, pri 8-ih mesecih, pa ji nic ni. Samo ostala je vecni otrok in to nam je vsec.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #804 : 04 Oktober 2008, 17:47:07
Lep pozdrav po dolgem času. Naš Taj je imel 18-ega septembra 1 rojstni dan, z njim je vse vredu, razen to, da mu grozno izpada dlaka. Samo da ga v naročje vzamem, sem že blj kosmat kot on... :D Pa kaj čmo, je tak navihanček, da so dlake še najmanjša skrb. Poje vse kar mu daš, zato smo pazljivi pri tem. Velikokrat dobi kaj piščanca od mize, to obožuje, drugače pa je na mešanici Hills briketkov in konzervic. Pri veterinarju sva bila zaradi nekega izpadanja dlak v krogcih, tam je bil ves gol, zdaj pa je vredu in se mu zarašča. Je magnet za klope, ampule ne pomagajo... Ga raje pregledam po vsakem sprehodu, pa je. To je to, sem se malo spomnil na vas... :D

Tajček tolovajček


Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #805 : 05 Oktober 2008, 10:02:47
Lp!

 :Pribica , Mopsi z sterilizacijo ali brez bodo po moje večni otroci  :), samo zanimalo me je ,ker sem že od parih slišala ,da so potem psičke bolj podvržene raznim obolenjem rodil.

Glede izpadanja dlak, jaz mislila ,da je to normalno pri mopsekih  (opazila pri parih mopsih ,da se grozno misijo ) , ampak moja zraven še bruhala  ,dala sem Barch testirati pred 10 dnevi  ,ker sem vidla,da če je jedla določeno hrano ji je začela odpadati dlaka kot za šalo in take majhne krastice ,ki so se širile po celem telesu . Ugotovili8 so ,da je elergična na govedino ,piščanca .. zdaj imamo nove teste ,ker je zgleda alergija bolj širokega spektra . (cepiva , ampule etc, ni ,da ni)Uglavnem zdaj je boljš z izpadanjem dlake ..dobiva tablete (zdaj 14 dni sicer ne ,ker ima test in ne sme imeti v krvi prisotnost teh tablet ,ker baje potemn testi niso sigurni) ampak se popravlja ..
Dlake ji več ne odpadajo ,zraven imava še antiseptični šampon ( super zadeva)
Naj povem ,da sem zamenjala tudi veterinarja ,ker mi prejšnji niso znali nič pomagati . Doma imam 10 vrst hrane ,ki je ne prebavlja, šamponov,da jih lahko prodajam ,tablet etc. in seveda goro računov  :o

lep pozdrav




Border Collie Lover

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #806 : 05 Oktober 2008, 11:01:53
Naša Lajka gotovo še najbolj spušča dlako...Gre okrog mize, vse noge snežno bele....
Zelo ji izpada toda vseeno ima dlako zelo gosto ???



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #807 : 05 Oktober 2008, 12:33:58
Pri nas se dnevno 2X sesa. Hehe, sedežna pa ni več rdeča, ampak se je nekako spremenila v belo...Le kaj je bilo..Hmmm.

Tajček tolovajček


Agama

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #808 : 05 Oktober 2008, 17:34:46
Ker je takšno izkoriščanje naivnih kupcev resnično svinjarija (kjer najbrž ne bo "tat" ne tako, ne drugače sankcioniran) se mi zdi smiselno prilimati link tudi sem... http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,6930.msg293616.html#new!



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #809 : 05 Oktober 2008, 17:39:07
hehehe vem kako je to Border CL..kaj to moja spi pri meni v postelji na dva dni menjam posteljnino ..  :o hehe Zeko  :)

Ampak resno ta šampon je zelo uredu uporablja se lahko na 3 dni ,čeprav jaz Barch kopam samo 1 krat na teden , tam po drugem kopanju se vidi razlika , prej polna kad dlak zdaj skoraj nič .  :)