Mops [Pug]

regalis · 563976

Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #810 : 05 Oktober 2008, 17:45:43
Saj Agama .. na žalost imaš tudi take ljudi :-\

Zadnjič nekaj brskam po netu po oglasih in vidim ,da ljudje meni nič tebi nič prodajajo svoje kužke stare po 4 leta , mislim  >:(Kako lahko en človek proda kužka  z katerim je živel 4 leta?

To me najbolj jezi..



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #811 : 06 Oktober 2008, 13:48:21
zanima me ,če mi lahko kdo pove,kdaj ste vaše mopseke navadili,da potrebo opravljajo zunaj(naš lula na plenično podlogo) ,kaj in koliko pojedo in kako teški so.naš mopsek bo star 15.10. 4 mesece in tehta 3,90 kg.
LP :) ;D :)


rafaell

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • Raf
Odgovori #812 : 06 Oktober 2008, 14:37:12
Živjo Pikec,

sem nova na tem forumu, pravzaprav je to moj prvi v življenju.

moj Raf bo 15.10.2008 tudi 4 mesece star, mi lahko zaupaš kje si ga kupil, da nista slučajno z mojim brata?
Kar pa se tiče lulanja:
- v hiši ima posebno mesto pod stopnicami kamor gre lulat in kakat in gospodič mora imeti 2 mesti, ker ti dve dejavnosti ponavadi sortira. Ne vpraša, da bi šel ven, celo nasprotno, prav rado se zgodi, da prideva s sprehoda in se potem veselo polula na papir . Ali pa napr. pustim odprta vrata na vrt, kjer se igra eno uro, vmes pa se pride v hišo na svoje mesto polulat. No, tega še nisem uspela rešit, najbrž se bo rešilo z njegovo starostjo. Če dežuje (rahlo, da se razumemo), niti s plaščem noče ven in ga moram nositi. Res hecen. kar se tiče teže, sta na istem, mu dajem brikete Hils, pa kakšen priboljšek mesa.

Bila sva tudi že v pasji šoli in se je izkazal s poslušnostjo, tako da ni bilo posmehljivih obrazov na lastnikh velikih pasem.



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #813 : 06 Oktober 2008, 14:51:58
Ah, moraš se ti navadit, da ga je treba vozit ven na 1-2uri. Potem ko je starejši, lahko na 2-2,5, ko je pa še mlad, pa ga vsako uro pelji lulat. Ko se bo začel vrteti v krogu in vohati, vep da bo kakal. Pri nas se pred vrata postavi in gleda vanje, pa vem, da ga moram peljat. Drugače pa ga peljem vedno zjutraj, preden grem jaz, ven. Zunaj je pa tudi veliko, ravno danes, ko jabolka obiramo, mi jih iz gajbic krade mrcina mala.....

Tajček tolovajček


Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #814 : 06 Oktober 2008, 15:07:08
hehehe Zeko,  :D

Samo res moja k gre kakat gre dol gor dol gor, k pa lulat pa kroge dela hehehehe .. kar se tiče lulanja v hiši.. joj :'( , treba je malčke mau ven vodit,da se navadijo ,da se lula zunaj ..  :P



rafaell

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • Raf
Odgovori #815 : 06 Oktober 2008, 21:14:18
Živjo, ja hvala za nasvet, saj v bistvu ga večkrat na dan peljem ven, tudi vrt imamo pred hišo. Malo težje je ko dežuje. No, sem prepričana, da se bo s časom navadil. saj je v bistvu še otrok in mu moram dati čas.
Še e no vprašanje , ali tudi vaš nadobudnež rad malica travo na sprehodu. Mor je čisto nor in se vsakič pošteno napase.

lahko noč vsem skupaj, pa prijetno uživanje ob smrčanju naših kosmatincev!



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #816 : 06 Oktober 2008, 21:40:08
Tudi travo je naš ja, ah, itak vse je. Nič ni narobe s tem. Če je dež, pa ni problem, pelješ ven, malo skrajšaš čas kolikor si zunaj, potem pa si v hodniku vedno pripravi (najbolš da maš nekje na omari) brisačo samo zanj/o, pa obrišeš tačke.

Tajček tolovajček


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #817 : 06 Oktober 2008, 21:51:43
hojla,
full sem bila vesela vaših odgovorov.našga mopseka smo kupili pri domačih vzrejiteljih v Medvodah.full smo veseli,da ga mamo,pravzaprav si nikol ne bi mislila,da mi taka stvarca lahko tok pomeni.obožujemo ga.je pravi klovn.najbolj srečen je zjutraj,ko lahk pride k meni v posteljo,nasloni svojo lepo glavo na mojo in spi naprej.ne vem kaj bi brez njega.kar se pa lulanja tiče:ponavadi mu vedno rata lulat na podlogo,upam da ga bomo sčasoma lahko navadli da bo to počel vedno zunaj.je pa tudi samo hills brikete, i1x na dan dobi pa še hilssovo konzervo.

LP ;) ;)


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #818 : 06 Oktober 2008, 22:00:57
Rafaell,naš mopsek tudi uživa ob grizenju trave,pa poje jo tudi dosti.pa saj to ni nič narobe.meni je full smešen,ko gremo na sprehod,pa skače po travi,tko,da se komaj vidi.ko pa je na sedežni znori.obožuje naša ušesa,pa lase. ko pa sem jaz na računalniku,niti pod razno tega ne sme zamudit in je vedno na mojih kolenih.je prava naša cartika.
 ::) ::)


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #819 : 06 Oktober 2008, 22:08:05
tole mi je blo pa zlo všeč.....pa prijetno uživanje ob smrčanju naših kosmatincev.
NAŠ KOSMATINEC ŽE SMRČI.
LN vsem


rafaell

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • Raf
Odgovori #820 : 07 Oktober 2008, 08:11:57
Pikec 82,
sedaj pa sem že prepričana, da sta najina smrčkota brata, ker sem tudi mojega Rafa kupila pri Medvodah, pri ga. Barbari.In glede na navade, ki jih imata res ne more biti drugače. Ko bom kupila izgubljeni polnilec za baterije bom naložila kakšno fotko.
danes imava spet šolo in Raf se na ukaz že usede, za prostor pa je potrebna dodatna vzpodbuda s piškoti. Počasi, počasi in s potrpljenjem.
Še to, kaj tudi tvoj zaspi in mu pri tem vrh jezička simpatično moli iz gobčka?



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #821 : 07 Oktober 2008, 09:44:56
Rafaell,tole je pa res zanimivo.mi smo bili zelo zadovoljni z nakupom in z vsem kar nam je ga.Barbara povedala.pa njeno zanimanje ,kako se naš mopsek počuti pri nas,nam je veliko pomenilo.naš mopsek je zdrav in to pomeni največ.od kje pa si,če lahko vprašam?
 ::) ::) ::)


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #822 : 07 Oktober 2008, 09:53:20
Rafaell,pošlji mi zasebno sporočilo,rada bi ti poslala slike našega mopseka.


rafaell

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • Raf
Odgovori #823 : 07 Oktober 2008, 10:22:44
Pikec 82,
ne znam poslati zsebnega sporočila, sem prvič v življenju na kakšnem forumu, mi lahko pomagaš?



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #824 : 07 Oktober 2008, 11:27:10
midva sva ravno s sprehoda.klikni na pošto,ki jo vidiš pod sliko našega mopseka in mi pošlji mail.drugače pa tut jaz še ne znam.


rafaell

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • Raf
Odgovori #825 : 07 Oktober 2008, 13:53:44
nekaj sem poslala, pa ne vem če je uspelo. daj sporoči.
kot vidim sem rahlo nerodna.
Sem spregledala tvoje vprašanje, Raf se je preselil v hribe, v bližino Kobarida.
Si ti bliže Medvodam?



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #826 : 07 Oktober 2008, 18:01:00
Prilepi fotke tukaj ane... :D

Tajček tolovajček


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #827 : 07 Oktober 2008, 20:59:06
Zeko sej bi jih,pa jih ne znam.bom se pa potrudila in upam,da mi bo ratal. ;) ;) ;) ;)


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #828 : 07 Oktober 2008, 21:19:54
Rafaell,če mi pošlješ tvoj mail,ti lahko pošljem slike,drugače  pa bo še treba malo počakat,da mi boljša polovica pokaže,kako se slike naložijo.
mi smo pa doma iz spodnje sav.doline,tko,da smo kar oddaljeni.bi pa blo fajn,če bi se enkrat lahko srečali,prav zanima me,kako bi se najina mopsega razumela.povej mi še prosim kolikokrat ste ga že cepili in ali je zdrav.midva mama jutri drugo cepljenje(odkar je pri nas).

uživaj z svojim mopsekom.so najlepša bitja na svetu


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #829 : 07 Oktober 2008, 23:41:10
A vaši mopski kaj prdijo, potem ko se najejo? Naš vedno, ko zaspi, začne prdet.  Smrdi smrdi smrdi....

Fotke pa tkole, daš jih na shrani.si, uploadaš pač, potem pa ti zraven vsake pokaže poveave. Če je slika 800X600(pixlov) je ravno dovolj velika za na forum. Lahko ti jo shrani.si pomanjša, spodaj obkljukaš pri dodatnih možnostih, preden slike naložiš. Potem pa samo kopiraš link koda za forum in prilepiš tukaj, brez editiranja. Zgledalo naj bi tkole:


Tajček tolovajček


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #830 : 08 Oktober 2008, 08:40:36
Naš mopsek najraje prdi,ko se vozimo z avtom,pa ko spi."dišave" so pa omamne.a na sliki je tvoj mopsek?


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #831 : 08 Oktober 2008, 09:25:12
Seveda je moj.

Kaj pa v očeh, majo vaši mopski kaj sluzi, jaz mu dnevno pucam. GUbico mu pa vsak dan spucajte, z vl,ažno brisačko otegneš skozi, potem pa še s suho in je. Da ne pride do infekcije. Pa analne žleze pucat.

Tajček tolovajček


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #832 : 08 Oktober 2008, 10:00:25
upam da mi je ratal...naš mopsek nima sluzi v očeh,gubico mu pa čistimo z otroškimi vlažilnimi robčki, po potrebi.ravno danes ma cepljenje,tam pa še vedno dobimo kup koristnih informacij.


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #833 : 08 Oktober 2008, 10:13:07
pa še ena....zdej gremo  pa na sprehod :) :) ;D ;D :) :)


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #834 : 08 Oktober 2008, 10:53:30
Zelo je luškan!  ;D



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #835 : 08 Oktober 2008, 13:34:12
hojla,
naš kuža ma že dva dni tok energije,da ga komaj dohajamo.pa še uboga nič več.same lumparije zganja.sam ko ga vidiiš,ko vrti svojo lepo glavo sem in tja,ko ga oštevaš, te v hipu mine,da bi še kaj rekel.


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #836 : 08 Oktober 2008, 14:11:03
Ah, naš je čist zmešan. BOlj star bolj nor. Jedu bi pa tut skos. PS, lušten mopsek!

Tajček tolovajček


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #837 : 08 Oktober 2008, 14:21:31
Živjo! Mene pa zanima kako se gibljejo cene za rodovniške mopse pri nas in če kdo ve za kakšno leglo!

lp


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #838 : 08 Oktober 2008, 15:48:31
Zeko,kolk je pa star tvoj mopsek? naš bi tut skoz jedu,sam pa nočem,da bi bil preveč obilen.nikol mu ne devamo naše hrane,je samo hills,pa kakšen pasji bombon dobi vedno ko je priden.jst bi mu najraj dala kdaj kako  bedrco,ko vem da bi jo z veseljem pojedu....že drugo noč je preživel na naši postelji.smo bli kar na tesnem.samo verjet ne morš,kako vedno rine svojo glavo k moji.tko ga mamo radi....se ne da opisat.
je naš mali sonček



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #839 : 08 Oktober 2008, 16:27:31
 ;D ;D ;D