Mops [Pug]

regalis · 563363

Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #240 : 21 Avgust 2007, 11:22:58
Mi hodimo v Francijo,španijo.
Tam kje smo letos bli je plaža narejena ravno za pse.

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #241 : 22 Avgust 2007, 10:14:21
 :PJa je pravi suhi atlet :P

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #242 : 23 Avgust 2007, 02:00:09
Lep pozdravček

Sam sem se tudi odločil za nakup mopsa, za 400eur, brez rodovnika. Zdaj pa me zanima kako je s temi gubami na obrazku? Sem pregledal celotno temo, panikjer našel pravega odgovora. Pa seveda če ima kdo kakšen začetniški nasvet.



LP,   Zeko

Tajček tolovajček


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #243 : 23 Avgust 2007, 14:18:50
No mopsači, kje ste. A ste res prenehali s to temo! Dajte naredit kak piknik v septembru, za mopse! ::)

Tajček tolovajček


nataly

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #244 : 24 Avgust 2007, 21:56:11

Najprej naj vas vse lepo pozdravim.

Tudi jaz sem (kot opažam) ena izmed mnogih, ki se zanimajo za to pasmo! Moram priznat da sem že veliko prebrala na internetu in na različnih forumih in da sem tako marsikaj zvedla (veliko tudi povaši zaslugi).
Bila sem prav presenečena ko sem prebrala da mopsi z rodovnikom stanejo 500 eur in več, ...po pravici povedano sem pričakovala daso veliko dražji!

mam pa seveda nekaj vprašanj, ... Prebrala sem da mopsi ne potrebujejo veliko gibanja, pa me zanima kaj v bistvu to pomeni, ker po mojem mnenju je to koliko se pes giba oz. koliko gibanja potrebuje odvisno od tega kako ga navadimo in pa seveda od vsakega psa posebaj, ...če se motim bi bila zelo vesela če bi me popravli in mi povedali, kaj s tem mislijo!
Zanima me a tudi če se jim gubice oz. koža pod gubicami velikokrat vname, in če imajo občutljive oči in ušesa (ker sem prebrala veliko različnih mnenj)?

Za vse odgovore se vam že v naprej zahvaljujem, ...pa čeprav vam mojega mopseka verjetno še dolgo ne bom morala pokazati, ...sicer pa bolše počakat kot pa nekaj kupovat na silo!

AAAA, ...da ne pozabim pohvalit vaših prekrasnih mopsekov :) Ko jih pogledam je moj dan kar malo lepši ;)

LP, Nataly



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #245 : 25 Avgust 2007, 16:19:01
Pozdrav.

Bom pa jaz malo vskočila.

Zeko, naj te opozorim, da je nakup mopsa (ali kateregakoli pasemskega psa) brez rodovnika ruska ruleta. Ne gre le za kos papirja, ki ga dobiš "malo za zraven", ampak za izredno pomembne in verodostojne podatke o prednikih mladička, ki ti vnaprej povedo kakšno bo (vsaj v grobem) zdravstveno stanje tvojega psa.

Samo za informacijo naj povem, da enkratni obisk veterinarja zaradi npr. vnetega uhlja - kar je pri mopsih precej pogost pojav, znaša približno 30 evrov. Da pozdraviš povprečno vnetje, ga obiščeš približno 4x, če pa gre za kronične težave, ga obiskuješ vsak drugi mesec po 4x. Naj omenim še pogoste težave s kožo - demodikoza, ki jih imajo predvsem nerodovniški predstavniki pasem, saj gre v večini primerov za dedno bolezen (bolj izjema kot pravilo so t.i. mladičkaste demodikoze, ki trajajo "le" okoli dve leti). V tem primeru je veterinarska postaja takorekoč drugi dom tebe in tvojega mopsa, glede na denar, ki ga tam pustiš, pa ti po pravici pripada vsaj kak kvadrat klinike na ekskluzivni ljubljanjski lokaciji. Tu so potem re veda še težave z očmi, ki so kot najbolj izpostavljen del lahko večkrat podležejo mehanskim poškodbam (seveda pa tudi večkrat dednih bolezni). Naj ne pozabim dihalnih težav in s tem povezanih vsemogočjih vnetjih dihalnih poti, ki ob oslabljenem imunskem sistemu bruhajo na dan.

To so sammo nekatere od naštetih težav, gre pa za, verjemi mi, kapljo v morje, glede na vse kar se lahko pojavi. Pasma mops je sicer značajsko najbolj čudovita pasma kar jih jaz poznam, ampak takšni so le, če so res mopsi - in brez rodovnika to niso (tipični predstavniki namreč).

Zdaj pa še za nataly. Kar se gibanja tiče, si popolnoma pravilno ugotovila. Jasno je sicer, da to niso eksplozivni psi ali pa resni ekstremisti. Kolikor opažam je njihova aktivnost odvisna predvsem od pogojev - eni najpomembnejši so vremenski. Ob pravih temperaturah in seveda dobri kondiciji so sposobni marsičesa. Velikokrat opažam, da nekateri ljudje jemljejo mopse kot a priori neaktivne pse s čimer se jim, po mojem mnenju, godi velika krivica.

In dogs we trust!


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #246 : 26 Avgust 2007, 12:52:25
Več denarja pa nimam, torej bom ostal brez mopsija... :'( :'( :'( :( :( :'( :( :'( :'( :'( :(

Tajček tolovajček


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #247 : 26 Avgust 2007, 15:19:18
Nikar obupat tako na hitro!  ;D

Vzemi si čas, počasi zberi denar, vmesni čas pa izkoristi za proučevanje pasme, zbiranje informacij, obiskovanje razstav, kontaktiranje z raznimi vzreditelji, izbiri kinološkega drušva in programov šolanja...

Čeprav razumem, da je čakanje na kužka oz. ustreznih pogojev mučna zadeva, pa si dopovej, da to počneš v dobrobit tvojega bodočega kompanjona - in ne dvomim, da mu želiš samo najboljše!

Lp.

In dogs we trust!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #248 : 27 Avgust 2007, 10:34:49
Ko si človek omisli psa prevzame nase veliko odgovornost. Ne veliko, ogromno !!!

V njegovem imenu se je treba odločati o njegovem bivanju, prehrani, zdravju, šolanju... vse to prinaša stroške. Pri velikem psu velike stroške, pri manjšem psu...tudi velike stroške, ki so mogoče za malenkost manjši kot za velikega psa. A na koncu je znesek vedno velik!

Zato tisti, ki kupujete psa z besedami, joj kako so psi dragi...se najprej zamislite ( ali povprašajte druge lastnike ali vzreditelje) zakaj takšna cena? Pes ni igrača ( pa še te so po mojih izkušnjah zelo drage, če so od kvalitetnega proizvajalca.)

Kupiti rodovniškega psa pomeni, da nam papir daje delno neko garancijo o zdravju in izgledu našega psa v prihodnosti. Kupiti psa brez papirjev pa nam ne da niti tiste delne garancije.

Zato svetujem vsem, nakupa psa željnim interesentom, da se odpovedo tistim drobnim užitkom in varčujejo za nakup. Kajti pes ni samo odgovornost, je polek užitka tudi odrekanje. A z odrekanjem dobimo privilegij, ki ga dobimo ob nakupu psa - zvestega prijatelja, ki bo od nas terjal vse njegovo življenje dobro hrano, kvalitetno veterinarsko oskrbo, šolanje in bivanje, drobne užitke kot so potovanja, razstave, igrače...če že v štartu niste zbrali dovolj denarja za nakup, kako boste potem psu nudili drobne užitke, ki velikokrat presegajo znesek vreden ob nakupu  ???

In pred nakupom katerekoli pasme nujno obiščite knjižnico in preberite čim več literature, presrfajte net, obiščite kakšno pasjo razstavo, vzpostavite stik z večimi vzreditelji, ne samo preko mailov ampak tudi v živo. Vzpostavite kontakt z nekom, ki ima psa ljubiteljsko in se pogovorite o vsem v zvezi s pasmo. Edino tako si boste pridobili minimalno znanje, ki je nujno potrebno pred nakupom živega bitja.
Vmes pa pridno "šparajte"  ;D

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #249 : 27 Avgust 2007, 14:16:09
O pasmi že kar nekaj vem, za psa pa navijam doma že odkar znam govort. Skoraj, tam nekje 8 let ga hočem, končno najdem pravo pasmo, zdej pa to...


Bom zgleda še 8 let čakal... :'( :'( :( :( :'(

Tajček tolovajček


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #250 : 27 Avgust 2007, 14:25:23
zeko, verjemi, se bo splačalo počakat pa četudi 10 let ali več. Jaz nisem prav hudo stara, psa sem kupila pri 14ih. Varčevala sem par let, skoraj vsa ne prav velika žepnina je šla na stran. Še vedno pa sem rabila starše za stroške ala hrana in draga operacija za oči...

veš pa nikoli preveč...že včasih mislim o super o nečem sem se fuuuul naučila potem pa odkrijem še nekaj zraven in še nekaj in še in še. Najbolje pa pasmo spoznaš preko lastnikov in vzrediteljev. Čeprav planiram naslednjega psa šele po zaključenem faksu (čeprav le-tega še začela nisem) sem že zdaj v stikih z vzreditelji in z njimi debatiram o pasmi, o tem zakaj so naredili določeno paritev,.... Poskusi na tak način, poišči vzreditelje, veliko jih ima spletne strani, razglej se tudi po tujini in poskušaj izvedeti maksimum. Samo nasvet - ne vprašaj prvo po ceni (čeprav je tudi ta pomemben element za večino kupcev  ;)) ker večina vzrediteljev dobi pike ob tem :)

Vse srečo z iskanjem in verjemi, da ko boš psa imel ne glede na čas čakanja bo tvoj prijatelj in slast bo le še večja ker je bilo čakanje dolgo  :)


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #251 : 28 Avgust 2007, 09:25:30
Zeko,

brez zamere, imam občutek, da si prišel sem gor provocirat. Najprej se delaš nepoznavalca:

Pa seveda če ima kdo kakšen začetniški nasvet.


Potem pa o pasmi kar nekaj veš...

O pasmi že kar nekaj vem,

Na vsa vprašanja, ki jih postavljaš so že zapisani odgovori. In to v tej temi na borih 10 straneh. Preberi jih !!! In bodi vesel, da ne kupuješ nemške doge, kajti tam bi imel za prebrati 200 strani!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


nataly

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #252 : 28 Avgust 2007, 21:30:49
Mene zanima, če obstaja kakšna knjiga, ki opisuje nego, vzgojo, itd. izključno za mopse, saj sem zasledila (in jih nekaj tudi prebrala), ki sicer vsebujejo vse to, vendar je vse napisano nasplošno za vse pse!? Če mi kdo zna odgovorit bom zelo hvaležna.

Zeko, pa se ti ne zdi da je boljše počakat pa potem veš kaj dobiš? Moje mnenje je, da če si še psa ne vem kako želiš pa si ga ne moreš privoščit že v osnovi je brezveze da si ga kupiš, ... kak boš pa pol skrbel za njega??? Si ga mnogi zelooooo želimo, pa če vemo da je v tem trenutku to za nas prevelika odgovornost oz. predvsemprevelik strošek, še raje počakamo kako leto ali dve - moje mnenje!

Lp, Nataly



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #253 : 30 Avgust 2007, 23:38:30
nataly,

seveda obstaja en kupček knjižne literature na mopsaško temo. Pa dvd, cd in celo prastarinske video kasete...samo na kakšno večjo razstavo v tujini bo treba stopiti. Žal so vse v tujih jezikih ( nemško, angleško, francosko, italijansko...) Sama imam doma eno v nemškem jeziku.
 Pri nas se klubom ne zdi vredno širiti tovrstne literature. Pa s tem ne mislim samo za male pasme ampak na splošno... :-X

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


nataly

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #254 : 21 September 2007, 10:14:58
Hvala za odgovor, ...
bi pa samo prosla če bi mi lahko napisala kakšen naslov knjige ali kaj podobnega, ..ker nič ne najdem!

Hvala!

Lp,
Nataly



Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #255 : 21 September 2007, 11:26:59

Ojla nataly,

Na spodnjem linku boš našla ogromno knjig o mopsih in tudi ostalih zanimivih informacij:
http://www.pugs.com/morestore/

Upam, da sem kaj pomagala.

Lp,
Nati



little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #256 : 02 Oktober 2007, 20:43:02
Heeej!

Prebrala in pregledala sam vse strani. Vaši mopseki soo tako lepi :o :-[ :-* :-*
Kmalu pa bom tudi sama postala lastnica mopsa. Vendar si prej moram "našparati" denar. :-\ No pa saj bodo kmalu prazniki :D

Lep pozdrav!




zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #257 : 03 Oktober 2007, 09:43:53
No, evo. Skupno smo se dokončno odločili za nakup mopsa. Sam katerega. Katere psarne so dobre za mopse, pa kje se ga dobi za mal cnej ko pa za 800eur. Tam nekje za ene 600eur. Lahko brez rodovnika.

Hvala lepa že vnaprej!

Tajček tolovajček


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #258 : 03 Oktober 2007, 17:35:12
Psarne mopsev na Slovenskem so Boltvinski, Sloland in Snorwood... te so najbolj znane (možno, da še je katera). Cene v teh psarnah pa se gibljejo okoli 800€.
res, da je cena kar velika vendar ti priporočam, da si kupiš rodovniškega. Rodovnik ni le neka listina, da lahko s psom hodiš na pasje razstave ampak je tudi potrdilo, da je pes čistokrven in da nima genetskih-dednih napak. :)

Lp



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #259 : 03 Oktober 2007, 19:06:58
Za Boltvinski sm slišal, da so psi skoteni v slabem okolju. ???

Tajček tolovajček


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #260 : 03 Oktober 2007, 20:17:54
Ja, tudi jaz sem slišala govora o tem. Vendar pravijo, da ni tako zelo slabo, ni pa noben luksuz...
drugače pa ti predlagam, da greš na kakšno pasjo razstavo in se malo pogovoriš z lastniki in vzreditelji ( 14.10 je v Mariboru ), to bom storila jaz. :)



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #261 : 03 Oktober 2007, 21:04:31
Uf, Maribor je pa mal predalč. Sem namreč iz Kranja. Daj mi potem prosim povej malo kaj ti bodo za mopseke tam povedal, prosim, prosim, prosim. :)

Tajček tolovajček


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #262 : 03 Oktober 2007, 22:03:13
Če grem (upam,da) bom napisala ja! ;D :)



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #263 : 04 Oktober 2007, 22:38:24
OK.

Katera pa je slovenska najbolj priznana psarna za mopseke? Da imajo zdrave, pa če kdo ve ceno. Vem da cena ni vse, amoak morm šparat. :)

Tajček tolovajček


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #264 : 06 Oktober 2007, 15:16:47
Kdaj so legla mopsev v psarnah? Ali spomladi so?

Tajček tolovajček


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #265 : 10 Oktober 2007, 18:04:36
Ali pride kdo z svojiim mopskom? :) Jst pridem 50%.. imamo namreč priprave s pevskim zborom..upam, da mi bo uspelo "pobegniti" :D



zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #266 : 12 Oktober 2007, 19:21:34
Kaj zej to, svoje je odslužila, zej pa more it al kva?????!!!!! :'( :(

http://www.bolha.com/oglas2703363

Tajček tolovajček


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #267 : 14 Oktober 2007, 09:03:20
Nekam čudno je to.. ??? ??? >:( >:( >:(, ja mogoč zato kr je svoje "odslužila" al pa so se ej naveličali oz. je kaj bolana  :'( bedaki


no sicer pa imam veselo novico.. PRIDEM V MB NA RASTAVo sm predčasno šla iz enih vaj  :D
razstavljata pa se 2 mopseka :)

Lp :)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #268 : 14 Oktober 2007, 12:24:33
Kaj zej to, svoje je odslužila, zej pa more it al kva?????!!!!! :'( :(

http://www.bolha.com/oglas2703363

Je možno... ampak ne obsojaj če ne poznaš ozadja zgodbe



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #269 : 14 Oktober 2007, 12:44:25
Hojla!

Takšno pavšalno sklepanje na temo belo in črno me običajno spravlja pod strop. Tematika psarn in vzrediteljev je veliko bolj kompleksna od nekaj vrstic. Najprej se raje pozanimajmo, potem bomo pa ocenjevali omenjeno situacijo.

Zeko, tebi pa svetujem, da si na tem in še nekaterih forumih prebereš teme o vzediteljih in sorodnih zadevah. Pa poskusi biti malo bolj razumno kritičen, temeleč na preverjenih argumentih.

Ne me narobe razumet, so stvari povezane z omenjeno tematiko, ki jih je potrebno razrešiti in obsoditi. Ampak najprej se je treba prepričati. Pri vseh zadevah. Ne samo pasjih. Veliko manjkrat izpadeš naivno, pa še kdo te je pripavljen poslušati.

In dogs we trust!